Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 39313 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #120 -: Юли 18, 2015, 11:26:08 pm »
  :012: :08: Йееее!

А сега Уран при теб и него как е?  :)

Уран сега ни е на куспида на 8 дом - минаваме на следващо ниво :)   

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #121 -: Юли 18, 2015, 11:32:50 pm »
А ми с манекена ли си сега и нов подобрен вариант на мр Овен ли чакаш? Какво значи ретро Венара като фактор?

С манекена не се събрахме, той по-скоро беше нещо като "лечител" - аз все пак излязох от 18 годишна връзка и 3 години се чудех какво да правя, овенът се появи точно навреме... така че реттроградната венера лично за мен наистина прекратява изчерпалите се връзки.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #122 -: Юли 19, 2015, 12:15:46 am »
Eaglet, трябва да е имало намеса на нодална ос- транзитна към натална /- и планети и тр. планети към натална ос  за такава среща ?1?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #123 -: Юли 19, 2015, 12:34:53 am »
Eaglet, трябва да е имало намеса на нодална ос- транзитна към натална /- и планети и тр. планети към натална ос  за такава среща ?1?  :)

Не мога да го проверя това, имала съм прогресивна луна във водолей в 5 дом, даваща аспект към натално слънце и натален уран, едновременно с това прогресивна венера в съвпад с натално слънце в 9 дом и транзитен Уран на куспида на седми дом. Когато той ме спря на улицата, венера тъкмо беше станала ретроградна  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #124 -: Юли 19, 2015, 12:37:55 am »
На двамата Регулчовци от  моето обкръжение Меркурий им в 15 гр Дева, Слънцата им на 29гр Дева съвпад, затова вчера светнах че ако се съберат заедно ще съградят империя на злото и ще оберат Рокфелер и Родшийлд заедно :012:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #125 -: Юли 19, 2015, 01:07:49 am »
Аз съм силно изненадана от картата си тази вечер :) Понеже имам още една такава случка, бях забравила... но си спомних и се върнах да проверя датата и къде е била венера. Не е била ретроградна, но отново е била в края на лъв, в 12 ми дом - бях в чужбина и ме спря готин велосипедист до пощата, защото искал да се запознаем. След час се срещнахме отново, за да може да си остави колелото и да ме заведе на открит театър. Слънце водолей, асц. Козирог. Човекът си търсеше съпруга, а аз цял живот съм омъжена, та беше силно разочарован от признанието ми и се разделихме скорострелно. Заминавах на сутринта за България и той се появи на гарата неочаквано в 6 сутринта, за да ме изпрати. Чудя се що за повторяемост...
Всъщност вече не се чудя - очевидно венерката ми, като транзитира през 12 дом, дава всичко от себе си  :012:
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 01:14:11 am от Eaglet »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #126 -: Юли 19, 2015, 08:17:26 am »
Сега му погледнах картата - с луна, марс и сатурн в близнаци е той, аз имам само едно слънчице в близнаци  :)


Имах предвид твоята карта, но неговият акцент е доста обвързващ с твоето слънце. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #127 -: Юли 19, 2015, 09:31:34 am »
Eaglet, чак не вярвам :)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #128 -: Юли 19, 2015, 09:37:47 am »
За това, че цели два пъти са ме спирали ли? На мен ми е достатъчно, че открих транзитната венера в 12 какви ми ги сервира, може би и защото тогава дава тригон и към осмодомната ми венера  :) 20 или 21 август 2003 около 17.30 е спирането ми от чужденеца - помня, защото бях на конференция извън БГ и сега проверих кои дни е била  :)
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 09:49:46 am от Eaglet »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #129 -: Юли 19, 2015, 09:48:26 am »
Не за това, а как венера работи по часовник-с почти еднакви случки, много рядко съм виждала подобно нещо
А иначе сигурно си голяма симпатяга щом те спират ухажьори :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #130 -: Юли 19, 2015, 09:49:50 am »
За това, че цели два пъти са ме спирали ли? На мен ми е достатъчно, че открих транзитната венера в 12 какви ми ги сервира, може би и защото тогава дава тригон и към осмодомната ми венера  :)

Е тя тр венера е в това положение всяка година - била е явно само ключ на някоя прогресия или дирекция

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #131 -: Юли 19, 2015, 09:52:28 am »
Аз се шегувам, че понеже венера управлява 9 дом и ми е в 8 - като изляза от БГ, само границата като прекрача и се превръщам в секс символ  :)

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #132 -: Юли 19, 2015, 09:58:05 am »
Не мога да го проверя това, имала съм прогресивна луна във водолей в 5 дом, даваща аспект към натално слънце и натален уран, едновременно с това прогресивна венера в съвпад с натално слънце в 9 дом и транзитен Уран на куспида на седми дом. Когато той ме спря на улицата, венера тъкмо беше станала ретроградна  :)
Защо да не можеш да провериш? Сега се сещам, че може и Вертекс да е намесен :-)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #133 -: Юли 19, 2015, 10:02:27 am »
Не знам, всеки път ли да издирвам и отключваща прогресии и дирекции -  през юли 1997 бях цял месец на семинар пак извън БГ, видях, че тая венера пак е в 12 дом, имаме влюбен австриец, че и аз съм влюбена, пак е романтично, само за ръка се държим, той е неимоверно щастлив, след това си пишем писма и ми изпраща астрологичната ми карта като голяма картина в рамка по пощата... По-късно през годините имам още три подобни, но няма и да поглеждам венерата къде е била...

Happy58

  • Гост
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #134 -: Юли 19, 2015, 10:08:04 am »
Не знам, всеки път ли да издирвам и отключваща прогресии и дирекции -  през юли 1997 бях цял месец на семинар пак извън БГ, видях, че тая венера пак е в 12 дом, имаме влюбен австриец, че и аз съм влюбена, пак е романтично, само за ръка се държим, той е неимоверно щастлив, след това си пишем писма и ми изпраща астрологичната ми карта като голяма картина в рамка по пощата... По-късно през годините имам още три подобни, но няма и да поглеждам венерата къде е била...

Идеално за теб - всяка година по това време можеш да разчиташ на любов - щастливка! - само трябва да си дочакаш транзита :-)