Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 53115 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #240 -: Април 08, 2014, 10:00:13 pm »
Сега се сещам за два случая, в които нативът е записан ден преди или след раждането, поради различни бюрократични причини. Леля ми например, която е родена на 28 май, но 10 мин след полунощ, е всписана официлано на 27 -ми в регистрите, 1 мин преди полунощ. Това е направено по соца с цел да изпишат баба ми ден по-рано от родилнот, защото е било доста пълно. Една моя приятелка, родена е на 2 февруари (мой набор), но е вписана на 1ви, малко преди полунощ. Причните сигурно ще са пак някакви такива. За втория случай потвърждавам, че момичето си следва много повече съдвата по 2.02. При леля ми също, но промяната е сигурно повече нумерологична, защото асц остава един и същ.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #241 -: Април 08, 2014, 10:39:00 pm »
Аз ще си туря Венера на МС и управител на АС по възможност (и хармонично аспектирана непременно!) и ще стана актриса! ;D

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #242 -: Април 08, 2014, 11:10:13 pm »
То и при мен не е точен до минутите часа от Граон-а  :)  Закръгли ли са ме на 11.30, по спомени на майка ми между 11.20-11.30, но някъде повече към и 25.  ;D Накрая си направих една саморектификация на око и по интуиция на 11.27  :012: Наблюдавам по транзити към асц и мисля, че действа. Най-много да е и 28 мин.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #243 -: Април 08, 2014, 11:38:36 pm »
И аз имах гранични, но точно се ориентирах по тях. Виж как повече ти пасват по събитийност и как повече ги усещаш. На мен хирон ми е близо до купсидата на 12-ти, но си го усещам направо в 12-ти и така си и действа. Като си мръднах времето от 11.20 (първоначално казаното ми от майка ми) и това от общината (11.30) се разместиха У на 11 и 5 дом. После картинката стана много по-ясна, плутон ми излезе У5, а не венера , а венера У11, вместо марс ( напълно пасва). Ако е на купсидата или близо до нея ( 2-3 градуса) го брой и в двата дома. На мен така сатурн ми е в 5ти, но много близо до купсидата на 6ти ( във ведическата карта е в 6ти) и действа и двата дома. ( кофти късмет)  ;D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #244 -: Юли 16, 2014, 12:28:36 pm »
Зачетох се в темата и в това, дали променената дата оказва влияние върху живота на натива. Преди години, като идвам в България с баща ми, объркват датата ми на раждане при превод на документите и така си останах - сега навсякъде съм записана, родена на 14-ти, а реалната дата е 11-ти. Разгледах "новата" си карта, но не отчитам някакви големи съвпадения. По ведическата система се променят дашите и там не намирам нищо вярно - ако приема 14-ти за дата. Най-гадния ми период, свързан със загуба на родители в детска възраст и прочие, излиза да е в даша на Юпитер, който е най-силната планета в картата и управлява 2-ри и 11-ти. Раждане на дете - Сатурн / Сатурн, който няма никакво отношение към 5-ти.
Единствено, нумерологично отчитам някаква прилика с ЖП 5 - много пътувания, промени и т.н. Иначе и личните години не съвпадат откъм събития.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #245 -: Юли 16, 2014, 12:46:31 pm »
Таня, а сигурна ли си, че часът е верен, щом и датата на раждане са объркали?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #246 -: Юли 16, 2014, 01:01:10 pm »
Часът е верен, със сестра ми имаме голяма разлика във възрастта и тя твърди, че това е часа. Освен това и откъм събития си е показателен - пробвала съм го по всякакви системи  :57:. Може да има разлика + / - няколко минути, но не и драстична промяна / например, друга накшатра на асц /.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #247 -: Юли 16, 2014, 01:08:31 pm »
Зачетох се в темата и в това, дали променената дата оказва влияние върху живота на натива. Преди години, като идвам в България с баща ми, объркват датата ми на раждане при превод на документите и така си останах - сега навсякъде съм записана, родена на 14-ти, а реалната дата е 11-ти. Разгледах "новата" си карта, но не отчитам някакви големи съвпадения. По ведическата система се променят дашите и там не намирам нищо вярно - ако приема 14-ти за дата. Най-гадния ми период, свързан със загуба на родители в детска възраст и прочие, излиза да е в даша на Юпитер, който е най-силната планета в картата и управлява 2-ри и 11-ти. Раждане на дете - Сатурн / Сатурн, който няма никакво отношение към 5-ти.
Единствено, нумерологично отчитам някаква прилика с ЖП 5 - много пътувания, промени и т.н. Иначе и личните години не съвпадат откъм събития.

гледай си реалната дата и час - за астрологията нямат значение сбърканите дати. То май и за нумерологията се оказва така - поне от опит така излиза, въпреки че аз си мислех обратното.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #248 -: Юли 16, 2014, 01:11:15 pm »
Часът е верен, със сестра ми имаме голяма разлика във възрастта и тя твърди, че това е часа. Освен това и откъм събития си е показателен - пробвала съм го по всякакви системи  :57:. Може да има разлика + / - няколко минути, но не и драстична промяна / например, друга накшатра на асц /.

Ако часът е точен, проблемът може да е в интерпретацията, нещо да ти е убегнало от погледа при разглеждане на дашите .  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #249 -: Юли 16, 2014, 01:22:42 pm »
Ако часът е точен, проблемът може да е в интерпретацията, нещо да ти е убегнало от погледа при разглеждане на дашите .  :)
Дашите си работят за реалната дата, дори много точно. Исках да кажа, че за "фалшивата", няма никакви попадения  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #250 -: Юли 16, 2014, 01:39:12 pm »
Исках да кажа, че за "фалшивата", няма никакви попадения  :).

Има резон да не работят за фалшивата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #251 -: Юли 17, 2014, 03:27:55 pm »
При неуспешни връзки / брак при жена, Юпитер ли е добре да се подсили? Мислех си евентуално за Венера, но във въпросната карта излиза, че е най-силно поставената планета - чудех се, защо при това положение, жената има проблеми с партныорствата?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #252 -: Юли 17, 2014, 03:32:01 pm »
То ако в радикса има неблагоприятно поставен Юпитер и в кофти дом, има ли смисъл да се подсилва?  :017:

Ако правим ремедис по Венера, а в натала има предпоставки за труден брак, по-скоро бихме подсилили привлекателността си във венериански сфери, а не брака като институция.

Не съм запозната обаче какво казват класиците по този въпрос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #253 -: Юли 17, 2014, 03:37:07 pm »
Във ведическата карта асц, Слънцето и Юпитер са във Водолей. Меркурий, Сатурн и Кету са в Козирог, 12-ти. Венера е в Стрелец, 11-ти. Луната е във Везни, 9-ти и Раху / Марс в Рак, 6-ти. Може и от дебилитирания Марс да идва проблема  :017:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #254 -: Юли 17, 2014, 03:59:56 pm »
То ако в радикса има неблагоприятно поставен Юпитер и в кофти дом, има ли смисъл да се подсилва?  :017:

Ако правим ремедис по Венера, а в натала има предпоставки за труден брак, по-скоро бихме подсилили привлекателността си във венериански сфери, а не брака като институция.

Не съм запозната обаче какво казват класиците по този въпрос.

относно подсилването - при мен Слънцето е долу на ИЦ, в 0:30 гр Везни - определено не е красота. Инстинктивно явно го подсилвам с факта, че обичам да нося злато и жълто-оранжеви дрехи. С тях се чувствам по-уверена. Но пък то и Марс ми е в Лъв - може да има връзка.