Автор Тема: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа  (Прочетена 3464 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« -: Декември 20, 2013, 10:27:25 am »
Кой ни праща "съобщения" на Коледа -Юпитер или Сатурн всяка година и успяваме ли да ги разчетем?!? ;)

Миналата година на 25.12. Меркурий е бил в 19*  Стрелец,неаспектиран в рецепция с Юпитер .Какво се случи при онези ,които имат планети на 18*-20* в подвижния кръст ,както и оси там ,оправдаха ли се "големите очаквания" или ....?!?

Тази година на 25.12.Меркурий е в Козирог и в доста шарена компания )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #1 -: Декември 20, 2013, 02:15:38 pm »
Starinthe....,искаш да кажеш ,че винаги този период е оцветен от Дева?!? И в зависимост от това дали Меркурий попада в Стрелец или Козирог около Коледа ,съответно "вестите" ще носят юпитеров или сатурнов отпечатък ,но ще са винаги планувани,прецизни,равносметка и въобще всичко по Дева  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #2 -: Декември 20, 2013, 06:11:10 pm »
Защото Star,винаги по това време Меркурий е или в Стрелец, или в Козирог ,а нали от него зависи какво ще ни "донесе" Дядо Коледа( в кръга на шегата ).Сега ,след като прочетох споделеното от теб ,разбрах че има значение -какво точно смятам да разбера през идната година.Забелязах някои прояви при мен ,когато Меркурий ми е поднасял вести от другите  ;)
До скоро обръщах внимание предимно на Марс,но Меркурий излезе по-бърз от мен ,това ме амбицира да му обърна внимание...и за целта даже , през годината и с такива хора се "сблъсквам" -меркурианци.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #3 -: Декември 20, 2013, 07:54:03 pm »
Вярно бе, колко съм несхватлива.   :043:

Ха,ха -усетих Меркурий /Юпитер тук ,хареса ми .Кой от двамата се е вселил в някое от Светилата и/или главните оси  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #4 -: Декември 20, 2013, 08:21:27 pm »
Кой ни праща "съобщения" на Коледа -Юпитер или Сатурн всяка година и успяваме ли да ги разчетем?!? ;)


Рени, много подходящ ден си избрала за темата - Игнажден:) Нали казват, че по него се познавала следващата година.
Що се отнася до цитираното, освен че двете планети винаги задават основния фон за всички, при мен са важни по натал. И в повечето случаи при мен идващата година си личи по случващото се ноември/декември (особено). Обикновено разчитам сигналите, с изключение на последните година-две, дали защото Уран е силно включен в хороскопа не знам - аз го оставям, той мен не ще :012:

п.п. всъщност, ако предстоящата година ми е като днешния ден - да взема да я заменя о време. цял ден решавах нечии проблеми и трудно стигнах до същността на работата си. каквото можа да се обърка, се обърка - имам усещането, че не Венера е ретроградна, а Меркурий
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 08:27:48 pm от abroad »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #5 -: Декември 20, 2013, 08:37:20 pm »
Кой ни праща "съобщения" на Коледа -Юпитер или Сатурн всяка година и успяваме ли да ги разчетем?!? ;)


Рени, много подходящ ден си избрала за темата - Игнажден:) Нали казват, че по него се познавала следващата година.
Що се отнася до цитираното, освен че двете планети винаги задават основния фон за всички, при мен са важни по натал. И в повечето случаи при мен идващата година си личи по случващото се ноември/декември (особено). Обикновено разчитам сигналите, с изключение на последните година-две, дали защото Уран е силно включен в хороскопа не знам - аз го оставям, той мен не ще :012:

Abroad,вярно че има такова поверие на Игнажден.)))
А,ти обърнала ли си внимание ,какво се случва при теб в сферата на партньорствата през годината ,в зависимост от това дали Меркурий е бил в Стрелец или Козирог?!?
Нептун не ти позволява ,не  Уран  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #6 -: Декември 20, 2013, 08:52:24 pm »

А,ти обърнала ли си внимание ,какво се случва при теб в сферата на партньорствата през годината ,в зависимост от това дали Меркурий е бил в Стрелец или Козирог?!?
Нептун не ти позволява ,не  Уран  ;)

не, не съм обръщала внимание на подобна статистика
но понеже по-горе споменаваш за миналогодишното положение на Меркурий, който съвпада с АС - ами, имаше сенки от миналото, абе реално си се материализираха духовете :012: - е, пропъдих ги. първо пробвах елегантно - не стана, после с шут

не, не е Нептун, нямах предвид статика - той пази наталната карта от залитане по наклонената плоскост
говорех за силно включен транзитен Уран, освен видната му натална позиция

и за да съм съвсем честна - денят беше ползотворен откъм много отметнати задачи, някои поизоставени, ама викам някой друг да поработи, аз да взема да се позабавлявам, а :93:

и за да съм съвсем честна денят

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #7 -: Декември 20, 2013, 10:11:38 pm »
Говорих за транзитен Нептун...обърнала ли си внимание къде се "мята" при теб  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #8 -: Декември 21, 2013, 12:18:46 am »
Първият човек, който днес ми се обади, е много дружелюбен, отзивчив, обича купони, хора, веселяк, добродушен. Добра година ме очаква :)
Първият човек, който звънна на вратата, донесе една пратка - бях поръчала нещо по интернет и не се знаеше кога ще го доставят. Значи - и материално добра :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #9 -: Декември 21, 2013, 12:50:49 am »
ехх, винаги съм си мечтала за такава съседка :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #10 -: Декември 21, 2013, 01:32:12 am »
Папи, нямате ли се по съседски?  :(
Ние много се имаме и сме задружни съседски. Мога да ги нарека съседите най-близките си приятели, макар да имаме големи разлики в годините. Всеки ден сме заедно, събираме се сутрин - по-раннобудните за кафе, обед за по час и задължително вечер. Играем карти, табла, правим си вечери. Днес правих питка и добре си хапнахме вечерта.  :58: Разпилели сме си посудата по къщите, защото всеки ден нещо си разменяме.
Иначе сме четирима слънчеви везни, един слънчев овен, един слънчев скорпион. (не броя децата, защото те рядко идват, но и там има още две слънчеви везни). На години сме от 30 до близо 60-годишни, но сме на един акъл.  :08: Гръмнал Господ и ни събрал.  :93:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #11 -: Декември 21, 2013, 10:29:03 am »
Имам готини, носили сме си сладки, хляб
Ама не е както вие го описвате
Последната квартира, в която живеех, случих на готина хазайка. Живееше в съседния апартамент и като опече някой път нещо, ми носеше топло-топло
Аз по цял ден на работа, къде яла, къде не, и през ум не ми е минавало да почна сладки и месеници да правя.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #12 -: Декември 21, 2013, 11:32:57 am »
Не знам какви ще донесе по Коледа, но декември вече се прояви с не толкова добри вести.  :) ( макар че имаше и изключения, де ) . Иначе миналата година ми е бил в съвпад с уран, ( уран на 22 гр), не точно на 19, но там някъде. не мога да си спомня нещо толкова съществено, освен че прекарахме празниците хубаво, обикновено по това време на годината се срещам с приятели , които не съм виждала една година или повече. Мерка е бил в 6ти, пак по това време бях пред прага на една промяна, която предприех, местене и анализиране на ситуацията. Но истинския екшън започна с началото на 2013-та. Сега мерка в козирог ще ми транзитира в 6ти и 7ми, ще има аспекти. На колко градуса точно ще е на Коледа? Не знам от какво естество ще са новините, но надявам се положително  :93:, венера ми е също в 7ми в момента, ще транзитира там на ретро фазата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #13 -: Декември 21, 2013, 08:46:20 pm »
Говорих за транзитен Нептун...обърнала ли си внимание къде се "мята" при теб  ;)

обърнала съм внимание - и не, не смятам
или не разбирам какво ми казваш

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какви вести ни носи Меркурий на Коледа
« Отговор #14 -: Декември 21, 2013, 09:20:06 pm »
Говорих за транзитен Нептун...обърнала ли си внимание къде се "мята" при теб  ;)

обърнала съм внимание - и не, не смятам
или не разбирам какво ми казваш

Да,Уран при теб е на ъгъл ,но ти си родена "под напрежение",така че би трябвало сега ,когато е на ИЦ да си още по-сензитивна.Сатурн как би се чувствал ,ако някой му размива границите ,особено в мислите -Нептун около К3 ,а Марс да се бори с "вятърни мелници " ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“