Автор Тема: Силата в наталната карта  (Прочетена 23919 пъти)

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #75 -: Юли 01, 2013, 11:41:10 pm »
Сила за какво. Отидете в някой приют за болни и изоставени деца и ще откриете друга сила.

 :) така е, там ще е нептун
Най-обичам да мислим всички заедно

влизаме в новата епоха  :D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #76 -: Юли 02, 2013, 09:43:03 am »
силата за едно е слабост за друго,зависи в каква ситуация е поставен човек

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #77 -: Юли 02, 2013, 01:40:53 pm »
"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."
Езоп, "Лисица и грозде"  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #78 -: Юли 03, 2013, 01:19:51 am »
Несправедливостта е по-скоро константа, отколкото изключение. И да се бориш все тая.

Дрън, дрън. :P Ще те апострофирам всеки път, да знаеш.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #79 -: Юли 03, 2013, 12:12:30 pm »
И все пак  в теорията на аспектите съвпадът е определян повсеместно като най- силен аспект и за хубаво и не за хубаво, а опозицията на теория също е по- силна от квадрата и от гледна точка на предизвикателните. Квадратът се схваща с по- голяма острота, защото или има някаква рязкост, някаква изненада, която да изиска- пренастройка , промяна в плановете.

При опозициите противопоставянето е по положителния лунен принцип - по наличие-отсъствие на влага в знака. Опозиторните двойки знаци са еднакво студени или горещи, различават се по качеството сух-влажен. Изглежда там напрежението и съпротивлението не е толкова силно.

При квадратурите знаците се различават по активния слънчев принцип - топлината. Напрежението топло/студено противопоставя центробежни и центростремителни силни - противоречието е по-непримиримо и остро тук. А пък квадратурите между въздух/земя и огън/вода са съвсем непримирими - абсолютно противоборстващи пракачества.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #80 -: Юли 03, 2013, 02:29:22 pm »
Несправедливостта е по-скоро константа, отколкото изключение. И да се бориш все тая.

Дрън, дрън. :P Ще те апострофирам всеки път, да знаеш.

Към Нощно звездно небе  :)

Несправедливост има и винаги е имало, но това не означава да се предадем, ако не можем да я ликвидираме. Рано или късно равновесието се възстановява, не винаги по желан от нас начин и в желан момент. От духовна гледна точка всичко е справедливо, но от гледна точка на земното ни битие често изглежда незаслужено.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #81 -: Юли 09, 2013, 02:25:57 pm »
Като говорим за сила, да споменем и слабост
Хора от типа: "винаги другите са ми виновни", или обратното "аз съм толкова слаб/глупав/некадърен"- не можем ли да очакваме един например паднал марс?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #82 -: Юли 09, 2013, 05:28:22 pm »
Онези ,които спрягат глагола "лутам се",или Марс и Нептун по някакъв начин да си взаимодействат помежду си ,без подсилващи аспекти от Слънце,Сатурн,Плутон.,също и опозиции към Марс .
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 05:45:05 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #83 -: Юли 09, 2013, 05:43:40 pm »
Марс/нептун предполага някакъв вид неадекватност, макар че не съм видяла досега обяснение, което да се приеме за достатъчно добро в общия случай
Мътен аспект

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #84 -: Юли 09, 2013, 07:27:27 pm »
Аспектите на Нептун няма как да се "видят" ,по "видими" причини. ;)
Марс -импулс да утвърдиш своята индивидуалност,заявяваш кой съм Аз срещу Нептун-да изгубиш себе си,чрез пожертвователност. И ако човек не е успял да се самоопредели и открил своята индивидуалност,,няма как да разбере потребността да "изгуби " себе си и това го прави ...слаб,лутайки /поклащайки  се като лодка в бурно море. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #85 -: Юли 09, 2013, 09:16:51 pm »
Заявява "аз"-а чрез слънце, чрез марс просто действа, а нептун си се вижда в аспектите, и при транзити, и в натала -интуиция, лъжци, художници, йоги, фотографи, танцьори, медиуми, но разбира се-не в пълна сила, поне не често. И щом може на асц да даде светли замечтани очи, вероятно може и др неща
Това е само мнение, не искам да споря или подобно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #86 -: Юли 09, 2013, 09:25:33 pm »
"Аз-а' става съзнателен чак като стигне 5-ти дом ,Слънцето ,което не е задължително.Без Марс/Овен 1-ви дом  няма заявка ,че сме 'дошли" ,това е първичния импулс ,несъзнателен ,само искра .
Нептун на АСЦ не дава цвета на очите ,а погледът в съответните очи.
Не приемай буквално това ,което споделих ,че са невидими аспектите на Нептун,имах предвид ,че трудно се улавят и разбират и от самите притежатели на същите ,и от съответните интерпретатори. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #87 -: Юли 09, 2013, 10:39:18 pm »
Аз съм със съвпад марс/ нептун в натала   :). марсът ми е екзалтирал , нептун е в козирог и там ( поне така си го обяснявам аз ) няма толкова достойства, та марс крепи с енергия. само от време на време се отплесвам бая.  :)Тук ( според мен) са важни знаците- ако съвпадът е в козирог следва по-силна изява на марс, ако е в риби сигурно нептун взима превес
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #88 -: Юли 09, 2013, 10:47:34 pm »
Мда, а в кой дом е съвпадът?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Силата в наталната карта
« Отговор #89 -: Юли 09, 2013, 10:56:58 pm »
 :)  В 6-ти. двете планети управляват 10-ти дом. Имам риби на Мц и овен в 10-ти. Мога да коментирам така- понякога има разпиляване на енергия, но за мен е просто почивка, иначе когато трябва да се свърши нещо марсът е изтормозен като козирог на бойното поле, докрай  :) . Не мога да изкарам ден без да слушам музика, мн обичам да си мечтая и фантазирам разни неща ( имам си голямо въображение)  ;D , интерес към изкуствата, чашката  O0 ;D ;D и тн. Някъде бях чела в един форум, ( може да е било мнение на  някой от съфорумците тук), че силен марс в аспект с нептун е добър за танци. Ами да- играх 6 години сериозно класически балет като малка, много ми харесваше още и худ. гимнастика или фигурното пързаляне ( но с елементи на разни акробатики като салта и тн, както е при спортните двойки)  :). Сега си откирвам като грешка, че  много съм идеализирала някои неща в професионалата си сфера, един вид след като транзитен  плутон прегази нат. нептун и нат. марс лъснаха много истини.  :) Иначе в действията си не съм така рязка, както може да е един марс в козирог. Трябва някой много да ме настъпи, че да отреагирам доста по марсово, но тогава става вече страшно. Иначе игнорирам дразнителите с пренебрежение. Сещам се и нещо по 6ти дом- много вярвам в хомеопатията и самолечението.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name