Автор Тема: Ректификация  (Прочетена 50018 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ректификация
« Отговор #195 -: Октомври 12, 2017, 09:55:19 am »
Права си Аkrkus, а какво ще кажеш за предстоящия съвпад на дир.уран с мс, правещ секстил с нат.плутон? Уран е управител на 1 дом, А плутон на 10 дом. За мен е повишение в службата. Точния съвпад е след 2 месеца междувременно ще се случат няколко много благоприятни транзита на юпитер към венера, луна, слънце и марс.

напускане на работа по собствено желание и благоприятна възможност за нова такава,може да промениш сфера,дейност,ресор,отдел,нещо различно от досегашното ти поприще/работа

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #196 -: Октомври 12, 2017, 12:17:46 pm »
Съгласна съм, наистина това е много важно уточнение – дали се случва при неразвита личност или при осъзнат човек с изграден характер. В такива случаи един транзит, дирекция могат да се проявят по различен начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #197 -: Октомври 12, 2017, 12:53:47 pm »
при дирекциите няма значение кой дом управляват планетите, тълкуват се според тяхното естество
            УРАН СЪВПАД С  МС : ЗА НЕРАЗВИТА ЛИЧНОСТ : Тревога, стрес,загуба на собственост, престиж и позиции. При СИЛЕН ХАРАКТЕР: успех, особено ако човек е подготвен за трудностите на живота, които го очакват сега. И в двата случая - радикални изменения в занятията и положението.
Цитат от книгата "Символични дирекции" на Левин, Митяева и Тищенко :
Интерпретацията на действията на промисора не зависи много от това, в кой дом от наталната карта се намира той. Тя зависи значително от това, кой дом от наталната карта управлява промисора. Вече говорихме по-горе, че върху действието на планетите не влияе знака на зодиака, в който се намира дирекционната планета. Също така може да се каже, че върху действието

на планетата като промисор не влияе дома, в който се намира дирекционната планета, с изключение на случаите, когато дирекционната планета образува съвпад (или друг аспект) с върха на този дом.
Ето и пример:
В радикса Уран стои в 10 дом, управлява 3. Слънцето стои в 5, управлява 9. Между тях няма аспект. СД Слънце образува куинконс (1500) с Н Уран. В резултат – пътуване в чужбина (9 дом), в планини (Уран), много нови познанства, изучаване на нов език (всичко това е 3 дом), промяна в мирогледа (Уран в 9 дом). Няма любов. Вижда се, че тук СД Слънце работи като управител на 9 дом, но не се явява сигнификатор на събитията, влизащи в значенията на 5 дом, където то се намира в радикса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #198 -: Октомври 12, 2017, 01:07:37 pm »
За да може да се разтълкува правилно една дирекция, първо трябва да видим как е поставен промисорът в натала – в кой дом се намира, кой управлява, какви аспекти има. Защото една дирекция може да се изяви по различен начин. Една планета с кофти статус, било то и естествен бенефик, може да носи и проблематика. Без първоначална оценка на натала не може да се направи адекватна прогностика. Понякога сработва така направена прогноза, но само отчасти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #199 -: Октомври 12, 2017, 03:03:03 pm »
Събитията се случват малко преди да е точен съвпада, за дирекции е +/- градус

Защо ? Нали, заради това  се директира или изчислява дъгата на екватора между сигнификатора и планетите, важните точки, за да може после тази дъга да се обърне  в точното време на съответното  събитие. Движим мислено сигнификатора към стоящата на мястото си съответна точка, планета. 1 градус= на тази година на директиране , не на +/- година (та) преди и след точното изчисление ? Губи се смисъла тогава от точността на прогнозиране чрез тази техника, не мислиш ли ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ректификация
« Отговор #200 -: Октомври 12, 2017, 03:04:31 pm »
CKRON, Марс в Риби или Овен ти е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #201 -: Октомври 12, 2017, 03:10:19 pm »
Нямам нито знанията, нито опита да отговоря на този въпрос  :) Цитирам книга, която би трябвало да съответства на достатъчно натрупан опит в практиката, още повече написана от трима, а не един автор. Логически погледнато, а и практиката го доказва, че не винаги съвпада сънякоя така наречена зловредна планета води до негативен резултат. Много хора например се плашат какво ще се случи при преминаване на тр.сатурн през слънцето, когато погледнах какво се  е случило при мен се оказа, че съм бил в казармата и са ме повишили от редник в мл.сержант.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #202 -: Октомври 12, 2017, 03:11:38 pm »
Губи се смисъла тогава от точността на прогнозиране чрез тази техника, не мислиш ли ?!?  :)

Така го дават за символичната дирекция или тази на слънчевата дъга, в рамките на 12 месеца. За примарни дават събитийност в рамките на 2-3 месеца преди и след падежа на дирекцията, т.е. точния аспект.

Даже наскоро бях чула един бисер, че дирекции с участието на Слънцето работели по 5 години. Тогава какъв е смисълът от прогнозиране с дирекции, ако не можем за определим точната година? Те нали са техника за прогнозиране на годишни събития, важните години от живота на човека.

Плюс/минус 1 година го дават по стандарт, но на практика трябва да се наблюдава как работят дирекционните аспекти, с какъв толеранс.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #203 -: Октомври 12, 2017, 03:13:49 pm »
CKRON, Марс в Риби или Овен ти е ?

Натално ми е в риби и 1 дом. Дирекционно се пада в телец и 3 дом, като през 02.2018 ще съвпадне със сатурн.

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Ректификация
« Отговор #204 -: Октомври 12, 2017, 03:37:34 pm »
Според мен дирекцията като символичен метод не дава точно време на събитието, а само вида и периода, през който ще се случи да речем шест месеца преди и шест месеца след точния аспект, като вероятността при входящ аспект събитието да се случи е доста по-голяма. Точния момент на събитието може да се определи чрез точния аспект на подходящите транзити през този период. Транзитите няма как да дадат събитие, ако не е обещано от дирекцията/или друг прогностичен метод/, както и дирекцията няма да даде събитие в даден момент, ако няма подходящи транзити.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #205 -: Октомври 12, 2017, 03:42:25 pm »
Поне да дава точната година, а не да гадаем какво ще се случи в 3-годишен интервал. Това ми беше мисълта. А за доуточняване на тайминга се използват и други техники – до месеци. До дни не съм чула някой да е прогнозирал, да ти се посочи точната дата. Освен ако не се гледа в конкретика за определено /очаквано/ събитие в краткосрочен план.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #206 -: Октомври 12, 2017, 04:57:37 pm »
Наред с дирекциите и прогресивната карта може да се използва. В годините, когато има прогресивен ъгъл в мажорен аспект с планета, се наблюдават отчетливи събития. Особено при съвпади, опозиции го наблюдавам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация
« Отговор #207 -: Октомври 12, 2017, 06:30:03 pm »
Така съм виждала да се прави и с прословутите примарни дирекции. Излиза една таблица с аспекти и се гледа кога е падежът на дирекцията. Оттам нататък става едно нагласяне, чак до секунди.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Ректификация
« Отговор #208 -: Април 24, 2020, 08:40:32 am »
Тагетес,добре разсъждаваш.Ако искаш пусни карта с прогресии,дирекции за деня на смъртта с този час,да видим има ли резон.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация
« Отговор #209 -: Април 24, 2020, 10:16:46 pm »
Защо да е така?
Според мен
 Баща му нали е полковник - ей го на като Марс в Скорпион 4 ти дом.
Баща ми също беше полковник, началник поделение, а моят Марс в Скорпион е в 3д.