Автор Тема: Карти на известни личности  (Прочетена 80454 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #285 -: Август 07, 2017, 01:33:54 pm »
Венера на АСЦ може да обясни всеобщата прехласнатост по личността му като красива, чиста душа. Спирам засега.

Венера и Юпитер са в изгряващия знак и представят много харизматичен камуфлаж. Но в отсрещния 7 дом са Луната и Марс. Говорим за система дом/знак. Много проективна карта – както за него самия, така и за тези, които влизат във взаимодействие с него като реален човек или образ/творец.

Тук имаме и точен съвпад на Сатурн с ИЦ в квадрат към Слънце в 12 дом. Наистина не е изключено да е изграждал високи стени между истинската си личност и външния свят. Много грижливо пазена лична територия и вътрешен свят. Луна/Марс в залязващия знак си е баш проектиран образ на майката – "злата вагина". Само че всички се захласват по Венера/Юпитер. И квадратура Марс/Меркурий има в тази карта, тя също – психологически – може да се свърже с образа на юноша, някъде на границата между детската възраст и пубертета се е фиксирал в развитието си /ментално, психологически/, палаво подрастващо дете.



« Последна редакция: Август 07, 2017, 01:43:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #286 -: Август 07, 2017, 02:31:49 pm »
http://www.telegraph.co.uk/books/authors/jm-barrie-evil-genius-or-a-misunderstood-ingenue/

Такаааа, от пасажа от прототипа на "Питър Пан", в който възрастният съблича момчето бавно и с вълнение и прекарва нощта с него (има цитат в линка); през писмото му до Майкъл (едно от момчетата) за 8-мия му р.д., което гласи:
"Ще ми се да бях с теб и твоите свещи. Можеш да мислиш за мен като за една от твоите свещи - онази, която едва гори, мазната, която е пречупена през средата. Но все пак, ура, аз съм свещ на Майкъл. Ще ми се да можех да видя как обличаш дрехите на червенокожия за първи път... Скъпи Майкъл, аз съм много привързан към теб, но не казвай на никого".
(момент за асимилиране)
Това е от малкото останали писма между двамата. Питър унищожава повечето преди да се самоубие, хвърляйки се пред влак. (още 1 пауза)

И стигаме до факта, че Бари обявява на момчетата, че майка им се е съгласила да се омъжи за него на смъртното си легло (в което те не вярват) и пренаписва завещанието й, така че той да остане тях настойник. О.О

Ще потърся карта на единственото оцеляло момче.
ПП: Бъркин, който подробно изследва Бари и има достъп до личния му архив (преди да почине единственият наследник) и пише 2 от биографиите му +филм?(не помня вече, твърде много информация погълнах), споделяше някъде, че и неговият собствен син умира рано, приписвайки го на проклятието, което Бари оставя в тетрадките си за всеки дръзнал да пише негови биографии. Много смърт, много самоубийства.
Преди години една приятелка на Еразъм среща момиче, на което всички близки умират, до когото се докосне, с когото се сприятели, исках картата й, но не я получих. Какво може да води до това - карма да вървиш сам през живота или крайна токсичност. Аз нямаше да мога да го понеса това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #287 -: Август 07, 2017, 02:37:07 pm »
При смърт/загуба на близки в обкръжението Луна/Марс може да има връзка, най–вече ако има такъв съвпад в 8 дом или опозиция. Това е специфична йога от ведическата астрология. Но не е задължително да има физическа смърт, може да бъде и индикация за по–чести раздели, загуби, разногласия, конфликти. С такъв човек трудно се живее. Компенсацията е на крайности – или неразбран самотник, или смяна на партньори като носни кърпички, един се заменя с друг бързо и без много скрупули.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #288 -: Август 07, 2017, 02:48:55 pm »
При смърт/загуба на близки в обкръжението Луна/Марс може да има връзка, най–вече ако има такъв съвпад в 8 дом или опозиция. Това е специфична йога от ведическата астрология.
Как се казва? Искам да прочета:Д //забавлявам се на нездравите си интереси, за да ги оправдая ще трябва да ги припиша на някой персонаж.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карти на известни личности
« Отговор #289 -: Август 07, 2017, 02:55:09 pm »
Чандра Мангала йога, която е добра в материален план, но не е добра за близките на натива, особено от женски пол. По оста 2/8 и в ъглови домове носи тенденция към повече разногласия, неудовлетворяващ семеен и емоционален живот. В мъжка карта сякаш е по–изявена с вредите си, в женски карти не съм наблюдавала как се изявява, нямам толкова материал за изследване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #290 -: Август 07, 2017, 04:37:34 pm »
Специфика Меркурий в Овен, бърза към г.с., но е насочен срещу волята -Марс в Козирог, който всеки момент ще спре;  зависим от Юпитер, който е силно поставен, но още повече напряга ума . Тялото винаги страда при напрегнат аспект Меркурий/Марс, защото втория винаги има връзка с АСЦ. Тао-то Меркурий- Марс-Юпитер, акцента върху Рак/Козирог/Луна, може да носи преживявания на обиди, нанесени на натива, продължително разделяне, вътрешните защитни сили може да не могат да се справят с тип зарази или болести. Сатурн държи и ума, и разума, и нуждите , и житейската посока, но не е в изгодна позиция. Тук липсват планети във Въздух, като компенсация двете опозиции: Венера- Луна и Марс- Юпитер, като първата позволява на  натива да "излее/изхвърли" (всичко от) себе си  по  нетипичен начин, във втората и двамата участника не се чувстват добре, трудно им е да се съобразяват с наложеното, но оста Рак/Козирог  задължава, достойнствата също. Понеже му е трудно да се изрази по Марс-Юпитер е отишъл в Луна- Венера, той е Телец, а Меркурий в Овен интелигентно е имитирал ниво, ценз, тригон със Сатурн, но последния в знака Лъв- често е индикация хората да отричат сърдечните си радости, влечения, компенсирайки си с натрупване на материални блага, почести, творчески трудове, занимания. Трудно разкриват сърцето си , особено пред самите себе си, таят вътрешна горчивина, отрицания, които могат да се манифистират в заболявания. Може би затова си е избрал най-близката възможна лична връзка-с мама, за да "излекува " сърцето си. Сърцето е символ на жизненост, ритъм, светлина и ако същото  е обвито в "мрак", "студ", " не-обича"- както дава живот, така и отнема. Не е задължително да е намесен 8-ми дом винаги, кога говорим  за "край", отнемане на живот ?
Но , пък човекът е оставил материал и за идното поколение-едното вдъхновява другото, или едното е за сметка на другото- да си "посочен" не е толкова лесно ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Карти на известни личности
« Отговор #291 -: Август 18, 2017, 12:42:58 pm »
Това е картата на Лурдес Леон, дъщерята на Мадона, не бях виждала карта с толкова много планети в падение.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #292 -: Август 18, 2017, 01:28:01 pm »
Тери, наистина това е интересно, но е родена на СЗ  и Венера, която държи картата, може да е била видима в дневното небе тогава. Растяща Луна за дневно раждане е добре. Но, пък домово компенсират. Тя има ли някакви изяви, майка й "показва "ли я ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Карти на известни личности
« Отговор #293 -: Август 18, 2017, 01:59:49 pm »
Лурдес има някаква модна линия, нищо кой знае колко забележително, иначе майка й я "показва", но то в днешно време с тези социални мрежи кой не е на показ?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карти на известни личности
« Отговор #294 -: Август 19, 2017, 08:28:05 am »
Тери, наистина това е интересно, но е родена на СЗ  и Венера, която държи картата, може да е била видима в дневното небе тогава. Растяща Луна за дневно раждане е добре. Но, пък домово компенсират. Тя има ли някакви изяви, майка й "показва "ли я ?

Взаимната рецепция Венера-Меркурий -компенсират,както и юпитер в дом на своята радост,в дневна карта заедно със сектовото светило
марс в дом на св.радост,луна и меркурий в дом на страдание-  http://astra.la/forum/index.php?topic=76.0

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Карти на известни личности
« Отговор #295 -: Август 19, 2017, 12:43:28 pm »
От край време считам, че в книгата "Питър Пан" има нездрави сексулни/еротични моменти.
Доколко достоверни могат да бъдат твърденията, че някой е умрял девствен?
Елизабет I не е била девствена. Кралицата- дева е пи ар. Имидж мейкърите и са работили над този образ- имала е конкуренция в лицето на харизматичната Мария Стюарт и лош бег граунд- баща  Хенри VIII.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #296 -: Август 19, 2017, 02:23:26 pm »
От край време считам, че в книгата "Питър Пан" има нездрави сексулни/еротични моменти.
и садистични в изобилие
//честно казано, аз преразгледах основни(те) образи и метафори, след като прочетох продължението, което не е писано от Бари. Преди това завесата бе плътно пред очите ми. И още не съм видяла сценична/филмова интерпретация, която поглежда встрани от Дисни клишето.

Цитат
Доколко достоверни могат да бъдат твърденията, че някой е умрял девствен?
доколкото и всяко друго твърдение?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Карти на известни личности
« Отговор #297 -: Август 19, 2017, 03:12:50 pm »
Чандра Мангала йога, която е добра в материален план, но не е добра за близките на натива, особено от женски пол. По оста 2/8 и в ъглови домове носи тенденция към повече разногласия, неудовлетворяващ семеен и емоционален живот. В мъжка карта сякаш е по–изявена с вредите си, в женски карти не съм наблюдавала как се изявява, нямам толкова материал за изследване.

Имам я същата, 2/8 дом и за още по-голям кеф заедно с възлите- Марс заедно с Раху в накшатра управлявана от Кету и обратното Луна с Кету в нак на Раху...

 

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Карти на известни личности
« Отговор #298 -: Декември 11, 2017, 11:35:43 pm »
Ще се радвам да се включите. Хороскопът е на жена, много известна и интересна личност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #299 -: Декември 12, 2017, 08:09:05 pm »
Учен, изобретател и човек, който много добре управлява наследство. Понеже това е карта на човек от преди векове,часът на раждане едва ли е точен, но мистичното и нетипичното за времето е заложено в лунната фаза и Слънце/Сатурн Водолей -Юпитер. Луна/Меркурий вдава много силен ум а Венера и Марс във водни знаци чувствени наслади и магнетизъм.Може да е излязла от не дотам богато, но с класа семейство, което крие тайна Слънце/Марс в Скорпион или да е имала някакъв дефект, който всъщност да й е донесъл ефект. Може да е имала нещо като 'звезда на челото", родена с късмет да бъде забелязана, даже и да не полага толкова усилия, поне за период да е била на върха. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“