Автор Тема: Карти на известни личности  (Прочетена 80463 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #300 -: Декември 12, 2017, 08:47:14 pm »
А, била ли е отчаяно влюбена не в този, който също толкова силно да е желае  или да имала много любовни авантюри, които по някакъв начин да се оказали влияние върху статута й  ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Карти на известни личности
« Отговор #301 -: Декември 13, 2017, 01:58:28 pm »
Аналитичен ум, висока интелигентност, за мистика не можем да говорим обаче. За семейството й е вярно, казаното за Венера и Марс - също. Имала е много любовни авантюри, с по - млади мъже, и съпруг от традиционен тип (който е търпял увлеченията й).

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Карти на известни личности
« Отговор #302 -: Декември 13, 2017, 07:44:26 pm »
Аналитичен ум, висока интелигентност, за мистика не можем да говорим обаче. За семейството й е вярно, казаното за Венера и Марс - също. Имала е много любовни авантюри, с по - млади мъже, и съпруг от традиционен тип (който е търпял увлеченията й).
Тя е парадирала с връзките си,изпреварила е времето си.Венера и Слънце в гокленови зони.Съпругът богат ли е бил?Той също е имал много връзки,но тайни.Имала е сериозно заболяване в детските си години.Писателска дарба.
« Последна редакция: Декември 13, 2017, 07:47:46 pm от Сафо »

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Карти на известни личности
« Отговор #303 -: Декември 14, 2017, 06:26:07 am »
Мъжът й е бил "подпомагащата фигура" - от тези, които силните жени си избират, и които винаги си остават в сянката им. Той никога не се е опитал да излезе оттам. Не е бил богат, не е имал връзки (или поне не се знае). В останалото си в десятката (с уточнението, че е парадирала по скоро с връзките си в обществото, не с любовните си авантюри).
« Последна редакция: Декември 14, 2017, 06:28:14 am от Небула »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #304 -: Декември 14, 2017, 10:53:20 am »
В тази карта няма опозиции, а това не е добре особено за женска карта , защото една от липсите е умереност. Може да е компенсира като  е била  сама учредител (Юпитер у ЮЛВ Овен в 10-ти)  на някакво съдружие или е членувала в такива ( Меркурий у СЛВ ) квадрат помежду си, конфликта е раждал новите идеи при нея. Какво е открила различно, иновативно за времето си тази жена . Акцента тук  е върху гласа, речта и интелекта (Луна/Меркурий). Таланта е изял амбицията, сякаш е хванала лекия път Юпитер секстил Слънце/Сатурн. Нервен темперамент с кризи, но е била светска фигура. За мен има мистика/табу разчупван на същите в квадратурата Слънце /Сатурн Водолей- Марс Скорпион- хем имаш желание да си някой, да си важен, хем да си уединен, изследовател на нещо, което тепърва ще се ползва, открива или ако е писателка, както спомена Сафо , на криминални писания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Карти на известни личности
« Отговор #305 -: Декември 14, 2017, 04:49:20 pm »
Напипала си много неща, да не кажа всичко. Само - била е амбициозна, не се е пуснала по лесната плоскост Слънце - Юпитер. И мистика точно няма, има логика, отричала е религията.

Да изчакаме ли още малко с още коментари или да казвам коя е?

Вие, момичета, сте доста точни обаче! Браво!  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Карти на известни личности
« Отговор #306 -: Декември 14, 2017, 05:24:09 pm »
Напипала си много неща, да не кажа всичко. Само - била е амбициозна, не се е пуснала по лесната плоскост Слънце - Юпитер. И мистика точно няма, има логика, отричала е религията.

Да изчакаме ли още малко с още коментари или да казвам коя е?

Вие, момичета, сте доста точни обаче! Браво!  :)

Така като написа и се сетих - Айн Ранд
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #307 -: Декември 14, 2017, 06:40:33 pm »
Небула, мистика не е тъждествено равно на религия, а че има нещо неясно, нетипично , загадъчно около личността и нейните убеждения , философия.
Тери, може и да си права.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карти на известни личности
« Отговор #308 -: Декември 14, 2017, 06:58:30 pm »
Така като написа и се сетих - Айн Ранд

"Въпросът е не кой ще ме накара, а кой ще ме спре."-това ми е любимо от нея. :)

Марс се движи бавно , а Юпитер направо препуска в тази карта, силно поставени и имат аспект със Свтилата и Сатурн.Обаче е била малко "страшна за жена. Анаретна Венера ми стана интересно как се е проявила ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Карти на известни личности
« Отговор #309 -: Декември 14, 2017, 08:15:26 pm »
Айн Ранд, познали сте.  :)  Мистика и религия имат допирни точки все пак. При нея всичко е желязна логика и зависи от волята на човека.

Венера е на трон, с много квадратури обаче, анаретна. Тя не е жена от венерин тип - това е ясно. Била е леко немарлива на външен вид (типично за подчертано интелектуалния тип хора). Както казах - млади мъже любовници след като прехвърля 40-45 (изобщо в любовта тя е властната, ръководна фигура, която избира и движи връзките - това вероятно идва и от квадрата Венера - Плутон, и Марс в Скорпион). В първата половина от живота си страда от бедност (или оскъдни средства) - доколкото Венера има общо и с харченето за удоволствия и разкош. Първите си по - крупни парични постъпления харчи и за предмети на разкоша и дрехи, но не може да се каже, че е вманиачена на тази тема, нито че е най - елегантната жена.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Карти на известни личности
« Отговор #310 -: Декември 14, 2017, 08:34:29 pm »
"Въпросът е не кой ще ме накара, а кой ще ме спре."-това ми е любимо от нея. :)

Марс се движи бавно , а Юпитер направо препуска в тази карта, силно поставени и имат аспект със Свтилата и Сатурн.Обаче е била малко "страшна за жена. Анаретна Венера ми стана интересно как се е проявила ?
Анаретна Венера в 9Д,религия,убеждения,философия и като У4,У11,домовете на луна и уран/сатурн не е ли като нужда да разчупи традиционните за онова време възгледи?И в дом на Юпитер,който препуска. И любов към чужденец,смяна на дома.

Никога не съм я чувала,чела,но интересно ми беше това заточено по знак и паднало по дом слънце и все пак ъглово,още по-силно в своето падение,заточение.Мислех си да напиша буквално грозна жена,с цигара и гушнала котка,в чужда страна,обградена с хора,но самотна,с пари,без деца. :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Карти на известни личности
« Отговор #311 -: Декември 15, 2017, 08:43:59 am »
И аз пускам една карта, жената е много известна, в България не толкова, но може би някои сте я чували. Има върхове и падения, като за мен най-любопитно е как това, с което се занимава изключително добре пасва на съвпада Нептун СЛВ в дева.

Вижда ли се според вас престой в затвор - може ли недобре поставената венера У 12 с напрегнати аспекти да показва това?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7398
Re: Карти на известни личности
« Отговор #312 -: Декември 15, 2017, 01:29:42 pm »
И аз пускам една карта, жената е много известна, в България не толкова, но може би някои сте я чували. Има върхове и падения, като за мен най-любопитно е как това, с което се занимава изключително добре пасва на съвпада Нептун СЛВ в дева.

Вижда ли се според вас престой в затвор - може ли недобре поставената венера У 12 с напрегнати аспекти да показва това?
Да не е някоя известна отровителка?Нейната религия е любовта,може и секса.Управителите на асц.силни в мъжки знаци.Много огън и земя.Пали бързо,лесно,но и обмисля.Някой я е наранил.За затвор също и Нептун като мунданен господар на 12д не  е добре поставен по знак.Мисля,че има много сила в нея.Мислех си също и за нещо свързано с кино.Луната връх на йод във втори дом, има нещо сбъркано в ценностната и система.Нещо свързано с детството,майката.Съвпадът уран/Сатурн в седми дом може би странни партньорства и неочакван край.
« Последна редакция: Декември 15, 2017, 02:03:36 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Карти на известни личности
« Отговор #313 -: Декември 15, 2017, 03:06:31 pm »
Кино - не, телевизия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #314 -: Декември 15, 2017, 04:28:36 pm »
Вижда ли се според вас престой в затвор - може ли недобре поставената венера У 12 с напрегнати аспекти да показва това?
Не виждам Венера да има напрегнати аспекти, а управлява и 7д, освен 12д, което далеч не означава затвор, по-скоро кариерата е свързана (и)с работа в уединение, каквато е дейността на творците, а тя определено е творческа личност, с Нептун на СЛВ и Марс У1, У6 в 5д.