Астрология. Езотерика > Астрология

Манипулации

(1/17) > >>

ThuNdeRGoDDeSS:
За някои манипулацията е нужна част от живота, без която не може. Манипулацията е просто въздействие на съзнанието на другите хора. И това въздействие може да е и за добро за този човек. Даже можем да кажем, че учителят манипулира съзнанието на ученикът. За други понятие като "манипулация" има доста черни краски и определено от него нищо добро не може да излезе - защото отнема свободната воля на другият човек като го заблуждава за естеството на нещата около него, дърпа фини кончета в душичката му и ги вади с памуче.

Та ... въпрос номер едно - кои знаци, аспекти, конфигурации са най-добрите манипулатори?

Втори въпрос - Какво е вашето лично отношение към манипулацията като явление? С кои аспекти, конфигурации, знаци в хороскопа си бихте обяснили виждането и предпочитанието си?

Аз лично виждам манипулацията само в черни краски - дразня се на манипулативни хора, на всякакви дребни игрички - в любовта, в приятелството, в кариерата, навсякъде - те за мен нямат място. Мисля, че силната ми Сатурнова природа и козият ми стелиум определено жеаят спокойствие и практичност, които тези игрички не осигуряват. Другото, което е - имам Плутон в 3 дом а като цяло, Плутон не обича хората да бъркат в дома, в който попада - Плутон в 3 дом не обича хората да му бъркат в ума.

Рени:
Вода/Земя ,мъжки планети в женски знаци,Луна  със Сатурн,Нептун,Плутон,оста Телец/Скорпион,съвпад/опозиция,Марс/Венера в твърди аспекти,ъглов /изявен Плутон.

Харесва ми ,защото има  тръпка на "ловуване и превъзходство",стига да не се стига до крайности.

Имам аспект Луна/Сатурн(У2/8),Слънце във воден знак,три опозиции към същото и стелиум,Плутон съвпад МЦ.

Papy:

--- Цитат на: Рени в Януари 30, 2014, 02:29:38 pm ---Имам аспект Луна/Сатурн(У2/8),Слънце във воден знак,три опозиции към същото и стелиум,Плутон съвпад МЦ.

--- Край на цитат ---

Как се изявява твоята манипулативност в ежедневието?

Аспект луна/сатурн не го свързвам с манипулации

Рени:
Емоции/ Масите-Концентрирана енергия/Действие /Акция-Контрол/Общество=Манипулация

Луна +съвпад+Сатурн

Моята манипулативност-чрез принципа на Риби и опозицията ;" жертва заради другите "-лесно нали  ;)

Papy:
манипулацията не е вид обществен театър или роля
психологически произтича от страха някой да упражнява контрол над теб, интуитивно се избира ти да упражниш контрол над другия
втори вариант - имаш стереотипно поведение/мислене - внушено ти е, че това е ценно, следователно ти погазваш чужди конкурентни стремежи, за да може да си осигуриш ценния ресурс


но всичко това още не означава, че си добър манипулатор - а само, че имаш нужда да манипулираш, защото си попаднал в някоя от двете роли по-горе (има и други, разбира се, но тези ми се струват по-чести)

тоест - ако имаш страхове (сатурн/луна), то да - ще имаш нужда да компенсираш вътрешния страх, но не се знае дали ще можеш, например може моралът да не ти го позволи, и това да доведе до фрустрация някаква
аз така си го обяснявам

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия