Автор Тема: Sade Sati  (Прочетена 18959 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Sade Sati
« Отговор #15 -: Септември 24, 2014, 03:27:20 pm »
Разглеждате ли дома, активиран от транзита Юпитер / Сатурн от гледна точка на управителя на дашата? При транзит на Юпитер / Сатурн в 4-ти, 8-ми от наталния Марс / била съм в даша на Марс / е имало събития и по 4-ти, и по 8-ми дом.
Сега Юпитер / Сатурн ми активират 12-ти дом, 9-ти от Раху / в даша на Раху съм / и силно се надявам събитията да са свързани с пътуване / чужбина.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Sade Sati
« Отговор #16 -: Септември 24, 2014, 03:32:16 pm »
Ммм да .. Не просто пътуване , а преместване
Благодаря, Гаури  :38:! В началото на периода на Раху поживях година, две в чужбина и се върнах / Раху в 4-ти /, сега се надявам, ако замина, да е за постоянно.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #17 -: Септември 24, 2014, 03:32:58 pm »
Да, при мене двойният аспект на Сатурн и Юпитер ще засегне 8-ми и 10-ти дом. Какво и как точно ще се случи ще докладвам едва  след като Юпитер излезе от рак и влезе в лъв. Догодина до април месец трябва да се случи, каквото ще се случва От края на  октомври Сатурн влиза във скорпион  - поживем увидем! :043:
Надявам се да няма сакатлъци...

всъщност, забелязвам, че май си говорите за положенията на Сатурн и Юпитер съгласно ведическа астрология - така ли трябва да се гледа това Саде сати?

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #18 -: Септември 24, 2014, 03:57:06 pm »
Ами да... Самият термин идва от санскрит. Във ведическата астрология се придава голямо значение на този период, особено когато се  дават прогнози и се правят предсказания.
Да, в западната  астрология Сатурн отдавна е в скорпион, но във ведическата го чакаме тепърва да влезе...Има разминаване на транзитите (и не само) заради  т. нар. айанамса - градусовата разлика на сидерала и тропика.

тенкю :)

тогава няма да се меся вече, щото не съм компетентна, ама въобще :)

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #19 -: Септември 24, 2014, 04:49:37 pm »
Твоят Саде Сати настъпва след две години и полувина и повече даже, Сатурн като влезе в  стрелец.  Ще отработваш по 7-ми, 8-ми и 9-ти дом...

то и по западната е след толкова, само домовете са други :) (нали?)

предишния път пак си е имало - и от приятното, и от тежкото

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Sade Sati
« Отговор #20 -: Септември 24, 2014, 04:59:44 pm »
Някой ще пророкува ли за мойто саде сати, тия главни периоди как се наместват в цялата история?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Sade Sati
« Отговор #21 -: Септември 24, 2014, 05:09:16 pm »
Някой ще пророкува ли за мойто саде сати, тия главни периоди как се наместват в цялата история?
За Юпитер / Сатурн ли питаш? Виж в кой дом попада Козирог във ведическата карта - там трябва да има събития, докато Юпитер е в сидерален Рак, а Сатурн навлезе в Скорпион, ако правилно съм схванала.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Sade Sati
« Отговор #22 -: Септември 24, 2014, 05:16:43 pm »
Някой ще пророкува ли за мойто саде сати, тия главни периоди как се наместват в цялата история?

С влизането на Сатурн в сидерален Скорпион, твоето Саде Сати е започнало първата 2,5 годишна фаза. Честито  ;D.
В главен период на Луна си, до 2017. Луна стои в четвърти и управлява 11-ти натален - в него е и натален Сатурн и транзитен Юпитер. Сатурн управлява пети и шести. По-труден ще е преходът му през Стрелец - върху Луна - след 2,5 години.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Sade Sati
« Отговор #23 -: Септември 24, 2014, 05:30:20 pm »
Не мисля, че ще е толкова труден. По скоро ми се струва, че ще има някаква стабилизация, може смяна на жилище, стесняване на кръга от познати/приятели, професионални промени, повече отговорности към детето.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Sade Sati
« Отговор #24 -: Септември 24, 2014, 05:53:00 pm »
Мерси на отзовалите се :)
Не ми идва много на акъла какво може да е по 11, но живот и здраве ще ви кажа след някоя годинка :)
Дали е добър период за старт на бизнес, или не се знае знае ли се...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Sade Sati
« Отговор #25 -: Септември 24, 2014, 07:07:49 pm »
Сега като се замисля, в сидералната карта Луната минава в 9 дом и респ. Саде сати-то ми се случи в 8, 9 и 10 дом. Когато мина в 10 дом (и напусна знака на Луната в западната карта), беше последната ми година работа на поприще, което не ми се отразяваше добре - поради ниска професионална и колективна етика на хората в тия среди. През 2005 година окончателно напуснах тази сфера. Имаше две години лутане и нестабилност, докато Сатурн минаваше през 10 дом - кулминацията на цикъла. През 2007 настъпи рязък обрат в професионалния път и започнах да се занимавам с това, което сега правя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Sade Sati
« Отговор #26 -: Септември 24, 2014, 08:23:58 pm »
На мен са ми интересни други периоди - когато едновременно Юпитер и Сатурн аспектират Луната с мажорни аспекти. Единият дава, другият взема - влиянието на коя планета надделява?

За Саде Сати какво да кажа - имала съм къде по-травмиращи и трудни периоди. Същото важи и за сатурновото завръщане. Но това можеш да го кажеш само впоследствие, след като си преминал през определени обстоятелства.

Цитат
На мен са ми интересни други периоди - когато едновременно Юпитер и Сатурн аспектират Луната с мажорни аспекти. Единият дава, другият взема - влиянието на коя планета надделява?
 

1990г .Юпитер Рак -Сатурн (R) Козирог ,квадрат Луна -Юпитер
1997 г.Юпитер Водолей(R) -Сатурн Овен,секстил /съвпад Луна ,съвпад пр.ИЦ -влиянието на Сатурн надделя
2002 г.Юпитер Рак -Сатурн Близнаци ,квадрат/секстил Луна-Юпитер
2005 г. Юпитер Везни( R) -Сатурн  Рак (R) -опозиция/квадрат Луна -и двамата еднакво имаха влияние и то в една и съща област
2007 г. Юпитер Стрелец -Сатурн Лъв(R)  -тригон Луна -Юпитер ,но не със знак "+"


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Sade Sati
« Отговор #27 -: Септември 24, 2014, 08:53:52 pm »
Мерси, Гаури

За протокола искам да кажа, че предишния път когато по сидерал сатурн е бил в последната декада на стрелец, почина дядо ми по майчина линия

Happy58

  • Гост
Re: Sade Sati
« Отговор #28 -: Септември 25, 2014, 08:50:28 am »
Темите на периода Саде Сати при Папи ще са свързани с  3-ти, 4-ти и 5-ти дом, в последователните  2,5 + 2,5+ 2,5 години.. От 2-ри ноември влиза Сатурн в скорпион..Оттогава започва и твоят Саде Сати.
През първият период, още от самото начало може би ще става дума за напрегнати взаимоотношения със съседи или по-далечни  роднини, за разчистване на сметки. Не е изключено някой от тях да си отиде от този свят. Причините ще са кармични ако търсиш логическа връзка на това което се слъчва, но няма да намериш отговор в спомените си от този живот. Тук може да става дума за персонажи, които сега не са толкова  важни и значими за теб, колкото са били някога. Определенп случващото се ще те докосне ментално.
От друга страна предстоящите 2,5 години може да се разглеждат още и като период, в  който ще ти се наложи  яко да работиш (да полагаш извънреден труд напр.) и времето ти да е разчетено до части на секундата, за да успееш всичко.
Трети дом във Ведическата  астрология не се счита за благоприятен дом. А и твоят е директно аспектиран от малефик по натал. Така, че аз съм на мнение, че  трудното и неприятното ще се случи в началото на Саде Сати.. Когато Сатурн мине в  4-ти дом можеш да очакваш позитивна развръзка на проблемите от предшестващия период, а и ще има благоприятни събития и промени. Транзитиращият Сатурн трябва да се чувства добре в компанията на наталната ти Венера в 4-ти...

Гаури, тук не взимаш под внимание Луната - къде е и какво управлява. Не е необходимо или просто си наблегнала само на домовете?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Sade Sati
« Отговор #29 -: Септември 25, 2014, 06:05:40 pm »
1998 г Сатурн много мощно ми транзитираше стелиума в 10Д.Няма да забравя този период,защото ми беше много тежък и черен.За първи път се сблъсках с корупцията в държавния апарат,сред служителите на МВР и икономическа полиция.Дадох им такъв дълъг и скандален отпор,въпреки "крехката си възраст и пол",че още се гордея със себе си.Фактът,че корупцията е нормално нещо все още не е факт за мен.Когато мина върху Луната бяха "най-яростните битки".Всички ми казваха,че съм луда и да се "свия",аз не се отказах и спечелих,извоювах си "моето".
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: