Автор Тема: Драконови карти.  (Прочетена 6209 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Драконови карти.
« -: Юли 19, 2014, 09:23:46 pm »
http://www.solsticepoint.com/dragontxt.htm

http://www.falconastrology.com/draconic.html

В астрото,в Extended Chart Selection,в Please select the type of chart you want: има draconic chart,който се прави след като си построил своята карта...Прочетох какво става,разгледах моята драконовска карта и установих,че се променят знаците.Но се образуват интересни съвпади и изобщо фигурки между тази карта и обикновенната класическа.
Някой занимавал ли се е?Ако няма какво да правите-опитайте и се позабавлявайте.  :58: :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Драконови карти.
« Отговор #1 -: Юли 19, 2014, 09:34:27 pm »
При ме няма разлика м/у драконична и натална карти. ( в натала СЛВ е в първи градус на овен)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Драконови карти.
« Отговор #2 -: Юли 19, 2014, 09:48:40 pm »
Трябва да се намесят тези- с различията.
Установих, че драко картите на близките ми- имат съвпадъци с моята карта (натална/драконична).

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Драконови карти.
« Отговор #3 -: Юли 19, 2014, 09:52:21 pm »
Е то разликата е само в знаците или?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 10:26:56 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Драконови карти.
« Отговор #5 -: Юли 19, 2014, 10:36:45 pm »
А какво предсказват тези карти? Или какво означават?
При мен по тази карта АС е везни :o Планетите са в същите домове като в наталната по плацидус, но градусите са различи.
Какво ще рече тази карта, на български :012:

В натала СЛВ ми е на 3гр във водолей,а по тази драконова карта СЛВ е на 0.00гр във овен :o пак съвпад с ДС.
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 10:39:06 pm от Babyblue »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Драконови карти.
« Отговор #6 -: Юли 19, 2014, 10:53:48 pm »
Досега дори от любопитство не бях си поглеждала драконовия чарт  :)
По драконовата карта пак съм пълнолунна, но ако по натал Слънце/Луна са везни/овен, то в драконовата са близнаци/стрелец, по натал съм с асц дева, по дракон асц телец, но пак с Плутон в 12д на градус от асц., Сатурн си е пак в края на 5д, но не е У5 като в натала, а У9, 10
Меркурий е също в 1д като в натала, но там е У1, 10, а тук е У2, 5- всичко е непонятно за мен  :017:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Драконови карти.
« Отговор #7 -: Юли 20, 2014, 09:40:15 am »
И аз не знам какво означава.Най-вероятно на някой докато му е било скучно е сложил СЛВ на 0 в Овен и е измислил нова тълкувателна практика. :012: Гледай какви неща измислят безработните,а аз от преумора нямам време една ведическа астрология да прочета. :91:
Доста безсмислено в такъв случай :012:

Happy58

  • Гост
Re: Драконови карти.
« Отговор #8 -: Юли 21, 2014, 08:42:39 am »
Доста я!Като се зачета понякога в разни теми си задавам въпроса:как може години да се дълбае в подробности като (по моята логика без да съм специалист) във всеки един вид тълкувателна практика трябва да пише едно и също.Може ли в западноевропейската да ми пише падение,а ведическата да ми предрече стабилен възход или обратното?-изключвам вероятността.Аз ли нямам много време за "изследвания" и само описвам каквото виждам или хората имат прекалено много време да се невротизират с толкова многобройни нещица като домовете по коя система как са застанали и планетите в тях?  :-*

Драки, не му мисли толкова :) Все пак, "всички пътища водят до Рим" :)
Дотук, каквото и да съм чула по ведическата, го има и в запазната ми карта - може малко по-трудно да се стига до него, но го има. Убедена съм, че каквото и да се начертае, да се смята и т.н., информацията ще се припокрива - просто защото Източника е един и същ, просто промоутърите :) са различни :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Драконови карти.
« Отговор #9 -: Юли 21, 2014, 03:34:09 pm »
Драконовият зодиак се изчислява по движението на Луната, като за отправна точка се взима Северният възел, така както в тропическия зодиак (който е слънчев) за отправна точка се взима пролетното равноденствие и той започва от 0° Овен. Драконовият зодиак е лунният еквивалент на тропическия слънчев и се изчислява на принципа, на който от сидерален се преминава към тропически.
Използва се стъпковата система от 12 стъпки (по 30°) или 24 (по 15°), или 36 (по 10°). Изчислява се максималното отклонение в ширината на север или на юг за Луната, така както се прави за Слънцето - Слънцето има максимално отклонение на Север в деня на лятното слънцестоене и максимално на юг в деня на зимното слънцестоене. Максималната северна ширина на Луната е мястото на нейната екзалтация и е на три стъпки по 30° от началото на драконовия зодиак - а именно Северния възел. Съответно след шест от същите стъпки се стига до падението на Луната а три стъпки преди тях е Южният възел - другата точка, еквивалентна на есенното равноденствие в слънчевия тропически зодиак.
По този производен начин драконови зодиаци могат да се направят за всички планети с оглад на максималното им отклонение на север и на юг. Така се определя екзалтацията, падението и равноденствените им точки. Стига астрологът да знае това за какво му е.

Методът е част от херметичната традиция и идва от вавилонската, през египетската, през античната гръцка и т.н. до сега. Описан е в Херметична астрология, която книга я има на български в библиотеката на астро групата във фейсбук. Който вземе да чете книгата, е добре да има предвид, че в нея има положения, отнасящи се до вавилонския календар, откъдето идва всичко това, които към когато е писана книгата, са разполагали с тази наследена и откъслечна информация и те самите признават, че информацията е частична. Но тази информация е допълнена във "Вавилонския атролаб" на Румен Колев, която книга излезе (само на английски) десетилетия по-късно и информацията е възстановена по археологически методи и сравнена с астрономични наблюдения. Тя не опровергава Херметичната, а я допълва, в края на краищата това е същото древно знание, същата вода, бликнала от друг извор, поради пресъхването на предишните. Добре е двете книги да се имат в предвид.

И преди да се захванете с тълкуване на драконовите карти, дръжте в ума си, че те все пак са Лунни, а не Слънчеви, и това цялостно променя тълкуванията. Лунните календари и съответно Лунната традиция, ако мога така да я нарека, е била следвана от обществените строеве в Месопотамия до времето на Христос, тя изцяло подчинява индивида на колектива, но това е твърде опростенческо казано. Духовното развитие на човека се е придвижило от "око за око, зъб за зъб" до "който не е грешил, пръв да хвърли камък". Завръщане към Луната не трябва да има (не в астрономичен и астрологичен, а в окултен и стадиен смисъл), макар да има окултни школи и организации, които да правят всичко възможно забавянето на развитието в посока Слънце.

Драконе, ти да не видиш драконови карти!!

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Драконови карти.
« Отговор #10 -: Ноември 26, 2015, 10:20:32 am »
Здравейте! Не съм въобще запозната с драконическите карти, но като някои други ми стана интересно да си поиграя с тях в астрото. Знам, че са по-ефективни като се сравнява драконическа с натална за двама човека, но пишеше, че може да се разглежда и драконическа синастрия, т.е. между 2 драконически. Проблемът е, че при драконическа синастрия с човек, който за мое съжаление, явно не е случаен в живота ми се получи съвпад на мое слънце и венера с негово слънце в ганданта. А където и да съм чела, пише, че планета в ганданта е много лошо и нищо повече не намирам. Знам, че не обичате да гледате на парче, но ако може някой да пише нещо повече в какво се изразява планета в ганданта и как може да се преработи, тъй като най-важните ми планети се оказаха там. Благодаря  :)
Слънце /жена/  -  26гр 55мин Рак
Венера/жена/   -  1гр 25мин  Лъв
Слънце/мъж/    -  1гр 22мин Лъв

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Драконови карти.
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2015, 10:42:25 am »
Ганданта не знам какво е, за първи път го чувам даже.

Драконовите карти се гледат  ако в стандартната синастрия има аспекти с нодалната ос, защото те са карти, построени на база на началната точка на лунните възли. Като уж най-важно било сравнението тропическа - драконова. От опит обаче мога да ти кажа, че синастрично нищо не доказват :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Драконови карти.
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2015, 10:49:15 am »
В синастрията има доста натоварени нодални оси и на двамата, затова погледнах драконовите, макар, че нищо не разбирам. И тогава видях къде са ми планетите по драконовата, затова и реших да питам, не толкова заради синастрията. Благодаря, Тери!

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Драконови карти.
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2015, 11:17:08 am »
Чела съм, че ганданта е прехода между воден/последните градуси/ и огнен знак/първите градуси/. Означавало нещо като разплитане на възел, ако имаш планети и на 3те ганданти, може трудно да оцелееш, нещо такова и съм дотам в материала засега...

Happy58

  • Гост
Re: Драконови карти.
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2015, 11:22:06 am »
аз нещо не разбрах - в коя карта трябва да са в последния градус - в драконовата ли?