Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

Полускъпоценни камъни - лечебни и магически свойства

<< < (2/7) > >>

Вещичка:
Мииии Ребека, аз запек не съм имала - пускам си емоциите и преживяванията по каналния ред да си заминават. Не съм скръндза да си ги стискам  :012:. Менструални проблеми съм имала само веднъж и то щото нещо хормона прогестерон ми избяга от организма - от нормалните 10 до 130 единици в женски организъм, спадна на 0,22  :012:. Тогава направо ми изписаха да пия хормони, но реално се оправих с медитация за 1 седмица. По него време не съм използвала камъни.

Аз обичам да си ги събирам и да си ги гледам. Ооо my precious  :57:...

Вещичка:

--- Цитат на: Lilla в Март 29, 2014, 09:09:00 pm ---А това зеленичкото най вляво какво е, не мога да разчета наименованието? Имам гривничка със същия камък.

--- Край на цитат ---

Унакит е вляво, амазонит е най-вдясно  :012:.

Lilla:
Унакит значи, а си мислех, че е някаква разновидност на ясписа.

Много обичам камъни със зелен цвят, всякакви, зеленият нефрит ми е един от любимите.

Вещичка:


А това са ми гривните. Синята е лапис лазули. Розовата ми е подарък за миналият рожден ден - розов кварц с камък ДЗИ с две очета - за любов  :012:.



ЛАПИС ЛАЗУЛИ

Лапис Лазули е високо ценен от хиляди години. Най-качествения Лапис Лазули се среща в планините на Афганистан, където е открит за пръв път преди повече от 6000 години. Според легендите той носи древните знания и мъдрост, която можете да използвате за подобряване на вашата информираност, проницателност и интелект.
В Лапис Лазули се съдържа пигмента с който художниците до 19-ти век са рисували морето и небето. Това означава, че почти всички картини от средновековието съдържат Лапис Лазули, любимият син камък на древните хора от Месопотамия, Египет, Персия, Гърция и Рим.
В древния град Ур търговията с Лапис Лазули процъфтявала още 4000 години пр. Хр. Името му идва от латинското лапис, което означава камък и арабската дума аула, която означава синьо. Когато камъка за пръв път навлиза в Европа е носил името ultramarinum, което означава отвъд морето.
Всички култуси са използвали Лапис Лазули, за да украсят статуите на своите божества. Той винаги е бил много ценен при употребата му за магически и лечебни цели.

Чакра класификация
Лапис Лазули се управлява от Юпитер и чрез него се балансират и изчистват всички чакри. Лапис Лазули подпомага за събуждането на третото око и увеличава интуицията и психическите способности. Трябва да внимавате да не го поставяте директно върху третото око, тъй като е доста мощен камък.

Научни данни за Лапис Лазули
Моос твърдост 7  с  trigonal кристална структура
Лапис Лазули е синя скала, съставена от няколко различни минерала, като Лазурит, Содалит, hauyne, Калцит и Пирит. Цветовете на този камък варират, но за най-добро качество се смята наситеното тъмно синьо с бели петна.

Мистични свойства на Лапис Лазули
Лапис Лазули подобрява информираността, проницателността и интелекта. Той е носител на древните знания и мъдрост, носейки спокойствие и обективност.
Лапис Лазули е свързан с Юпитер и поради това увеличава интелекта, мъдростта и лидерските качества. Камъкът е своеобразен щит срещу психически атаки. Той се използва и за лекуване на безсъние и освобождаване от тревоги.

Лечебни свойства на Лапис Лазули
Лапис Лазули насърчава ясното разбиране за нещата и интуицията. Помага за балансиране функцията на щитовидната жлеза, като едновременно с това укрепва врата и гласните струни.
Използва се за успокояване на гърлото и всякакви възпаления на врата и главата. Това го прави доста мощен елексир, който може да приведе в съответствие етерното, емоционалното и духовното ви тяло.

Магически свойства на Лапис Лазули
Енергия: Възприемчива
Елемент: Вода
Божества: Изида, Венера, Nuit
Сили: Изцеление, радост, любов, вярност, психически сили, защита, смелост.
Лапис Лазули от древни времена се свързва с крале и кралици. В древен Шумер, камъкът е пряко свързан с божествата и се е смятало, че съдържа магическата сила зад всичко божествено. Според някои камъкът съдържа душата на божество, което ще радва собственика си.
Енергията на този камък е много висока и за да се възползвате максимално от нея трябва да повишите вашата умствена, емоционална и духовна енергия. Камъкът ще ви помогне да видите по-детайлно проблемите пред които се изправяте и ще ви помогне да се освободите от негативно бреме, което носите в себе си.

 :)





Вещичка:



РОЗОВ КВАРЦ

Той е бледо розов на цвят и варира от прозрачен до полупрозрачен. Прозрачния розов кварц е много рядък и е толкова блед, че цвета му се забелязва само когато е в големи размери. Полупрозрачния розов кварц е много по-разпространен и се използва за направата на мъниста, скъпоценни камъни и с архитектурни цели.
Често е наричан „любовният камък” или „сърдечният камък”, защото ви отваря към безусловната любов във всичките и форми: семейна, платонична и романтична. Освен, че ви носи много любов той понижава стреса и стимулира щастието и успокоението на душата. Помага да обичаш другите, както обичаш себе си.

Мистични свойства на Розовия кварц
Емоционалният розов кварц носи нежност, прошка, състрадание, доброта, толерантност и носи вътрешен мир и хармония. Той повдига самочувствието и лекува емоционалните рани и травми. Розовият кварц премахва страговете, омразата и гнева. Помага да излекуваме дълбоки емоционални травми от детството, като липсата на любов и ни помага за вътрешното ни осъзнаване. Помага да постигнем помирение със семейството и др.


Лечебни свойства на Розовия кварц
Физически розовият кварц лекува сърцето и спомага за правилното функциониране на кръвоносната система, бъбреците, надбъбречните жлези, половите органи, черния дроб, белия дроб, увеличава плодовитостта и защитава от радиация. Лекува още главоболие, бъбречни заболявания, мигрена, сексуална дисфункция, проблеми със синусите, проблеми с гърлото, депресия, пристрастявания, болки в ухото, забавя знаци на стареене, чрез намаляване на бръчките.
Розовия кварц защитава по време на бременност и раждане. Той подпомага функциите на мозъка и увеличава интелекта.


Магически свойства на Розовия кварц
Енергия: Възприемчива
Използва се в ритуали и заклинания, свързани с любовта. За привличане на любов се използват във формата на сърце или роза. Магически розов кварц се използва за насърчаване на мир, щастие и вярност в установените отношения.
Розовият кварц е отличен успокояващ камък за деца. Все пак бъдете внимателни защото малките деца са свикнали да поставят всичко в устата си. Носете розов кварц когато се чувствате унил и имате нужда от обич и грижи. Помага много на психиката, когато физически сте болен.

 :012:


А ето тук има пък за камъните ДЗИ: http://love-health-money-happy.blogspot.com/



Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия