Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 18470 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #60 -: Януари 28, 2016, 04:33:53 pm »
Не е към мен, защото не съм астролог  :012:

Сега ще си мерим скромността ли?  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #61 -: Януари 28, 2016, 04:53:35 pm »
Ние сме от астролозите, дето работят за лудо  :012:

Поемаш тонове негатив, при това понякога от съвсем непознати хора, а накрая я кажат, я не кажат "благодаря".

На мен ми е приятно да помагам, дори на непознати, но често се губи балансът, особено с личното ми време. Все едно искат да ме "притежават", вече е станало тенденциозно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #62 -: Януари 28, 2016, 06:18:27 pm »
Стар, забелязвам, че никога не цитираш мнението, породило твой коментар. Би ли била така добра, да го правиш за в бъдеще. В момента чета и се чудя, към кого е адресирано това ти изказване.  ???

А защо да е конкретно към някой (тук или където и да е)? На мен ми се струва съотносимо по принцип и към всички консултиращи, съветващи, всякакви ....лози. Това си е основен грях на работата с хора. Аз в ежедневната си професия съм много привързана към мнението си и ми е трудно да отделя кое е от опита и акъля, и кое е от ината и Лукавия. Като сгазя лука, гледам да покрия щетите, но с времето колкото по не се вземам на сериозно, толкова по-малко газя лука. Но като си избирам екип, винаги броя да преобладават тези, дето вярват, че са дружки с Господ, те бутат каруцата най-дръзновено и нямат спирка  :012:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #63 -: Януари 28, 2016, 06:32:41 pm »
Според мен и двете крайности не са полезни. Другата крайност е неувереният астролог, който все извърта и шикалкави, за да избяга от конкретиката и да не назове нещата с истинските им имена. Тук не включвам етичната страна на консултирането, свързана с някои по-деликатни въпроси. Аз ако ида на астролог, не искам да ми реди захаросани литературни бисери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #64 -: Януари 29, 2016, 09:20:50 am »
За щастие съществуват планети, като Уран, които правят предвижданията трудни и смешни, а пък  и се зададе нова планета, кой знае от кога ни бърка в мозъка и тя, и ако е братовчед на Уран- да си го начукат старите безнадеждни прогнози :012:

И плутон бих добавила.

Давам себе си за пример, и моята карта не предполага щастливи любовни отношения. Гаури като я гледа, понеже не си бях задала коректно въпроса, ми каза, че не ми е заложен брак. А аз съм се женила. Не че ми беше лесно, но в интерес на истината бих казала, че имах добър брак. Ако мен не ме напираше да се развеждам, нямаше да се случи, мъжът ми не искаше да се разделяме т.е. беше щастлив с мен.

Та аз съм се женила при транзити на плутон и уран - което взе да ме навежда на мисълта, че по ведическата се вижда заложеното (и кармичното и т.н.), но точно уран и плутон ни дават шанса да имаме това, което не е заложено. Там е работата, че не всички хора грабват този шанс, защото им допарва на дупето, уран и плутон не дават лесно и захаросано.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #65 -: Януари 29, 2016, 02:16:15 pm »
В интерес на истината, себе си не знам как бих консултирала, ако се върнем на темата, зададена от Рени наскоро.

В хороскопа ми има доста неща, които или трябва да се спестят, или да намериш начин да ги кажеш максимално деликатно, да подходиш мъдро, премерено. Особено по линията но всичко онова, което изглежда че в тоя живот не ми е дадено да имам /не поради завишена летва, а обстоятелствени пречки/, каквито и усилия да полагам в тази насока. А ако случайно го заимам, много бързо бих се разочаровала. И продължителните обстоятелствени пречки навярно не са случайност - те те избутват от коловоза, по който ако тръгнеш, можеш да стигнеш до задънена улица накрая.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #66 -: Януари 29, 2016, 10:34:04 pm »
Лили, твоята карта ми е трудно да я интерпретирам, по-лесно ми е да (те) разбирам. А трудния казус под красива опаковка за мен, в твоята карта е Луната ти.  Аз не бих ти спестила Юпитер в 7-ми и Марс в Риби,  бих ти споделила за Венера, ще ти се доверя за/на големия воден тригон и после  бих ти разяснила за Слънце-Плутон.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #67 -: Януари 29, 2016, 10:52:40 pm »
То това и аз си го зная... Искам астрологът да ми каже нещо, което не зная. Затова съм труден клиент.  :)

Но днес гледах казус, по-труден и от моя.

Намерих и астрологични прилики - същия Асцендент /но с Уран в 1 дом/, същия Марс /но кофти аспектиран/, същите Слънце и Меркурий. Водолейска Венера, почти ъглова, в квадрат с първодомен Уран. Луна в първия градус на Водолей.

Там болката е друга. Не може да бъде с мъж, когото силно обича и с когото усеща духовна връзка. Той се жени за друга, тя се омъжва за друг. И двамата с деца, семейни задължения... При нея - брак без любов, но със свестен /порядъчен/ човек. И продължава да си обича оня - невъзможния.
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 11:02:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #68 -: Януари 29, 2016, 10:57:33 pm »
Лили, да си беше стояла кротко, щеше да ти казват. Ти учила астрология, а сега искаш някой да те изненадва. Как да стане?!  :012:
Все едно аз да обяснявам математика на някой математик. И той да се надява да го изненадам с нещо.  :012: Освен с някоя гениалност, която е следствие на лудост - друго не виждам да ми се получи като изненада.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #69 -: Януари 29, 2016, 11:12:11 pm »
То това и аз си го зная... Искам астрологът да ми каже нещо, което не зная. Затова съм труден клиент.  :)

Но днес гледах казус, по-труден и от моя.

Намерих и астрологични прилики - същия Асцендент /но с Уран в 1 дом/, същия Марс /но кофти аспектиран/, същите Слънце и Меркурий. Водолейска Венера, почти ъглова, в квадрат с първодомен Уран. Луна в първия градус на Водолей.

Там болката е друга. Не може да бъде с мъж, когото силно обича и с когото усеща духовна връзка. Той се жени за друга, тя се омъжва за друг. И двамата с деца, семейни задължения... При нея - брак без любов, но със свестен /порядъчен/ човек. И продължава да си обича оня - невъзможния.

Невъзможна е любовта, ако не е споделена. Ако той не я обича, значи наистина е невъзможна, няма какво да се направи. От несподелената любов най-силно боли - знам отлично от личен опит. Обаче ако въпросният мъж я обича, няма невъзможни неща. Ей сега моралистите ще се надигнат срещу мен, обаче аз казвам каквото мисля. Животът е прекалено кратък, за да се пропускат истинските неща в него.

С тези водолейски Луна и Венера се чудя как се е отказала от идеала си и се е омъжила да друг.
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 11:15:35 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #70 -: Януари 29, 2016, 11:18:25 pm »
Лили, няма  такова поянтие като "трудни клиенти", има- "ще ви препоръчам колега", това е начинът. Иначе на теория и почти на практика, по-трудни за разчитане са "клиентите" с АСЦ Козирог, акцент Земя, Уран, Нептун на /около АСЦ или МЦ, така че ти не попадаш в тази, да я наречем "специфична" групичка.

 Разчитаме, интерпретираме, разбираме и се поддаваме на същите по/ със собствения си 7-ми дом и всичко свързано с него, в това число и АСЦ. Виж ти  как веднага реагира, върна с онова, което е  в твоя 7-ми дом, затова ти казах, че същото не бих ти го спестила. :)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #71 -: Януари 29, 2016, 11:24:56 pm »
А какво му е трудното на Асцендент Козирог, на Уран?

А какво им е лесното на тия, които не попадат в тази категория, ако четем само това, което се вижда на повърхността?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #72 -: Януари 29, 2016, 11:30:55 pm »
А какво му е трудното на Асцендент Козирог, на Уран?

Тук, в темата сте го споделили, че е така, потвърждавайки същото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #73 -: Януари 29, 2016, 11:32:34 pm »
Не коментираме казус, свързан с "лесни " или "трудни " хора, затова въпроса е излишен и зададен извън контекста.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #74 -: Януари 29, 2016, 11:35:05 pm »
С тези водолейски Луна и Венера се чудя как се е отказала от идеала си и се е омъжила да друг.

По-скоро въпросът в случая е дали Идеалът си е заслужавал?

Доколкото разбрах, запознават се в службата ѝ, след като месец по-рано се е оженил за друга жена. В службата не благоволява да съобщи за семейния си статус... и пламва една любов. Гледам му картата - силен мутабелен акцент - Венера, Марс и Юпитер в Близнаци, Луна в Дева, АС Дева /ако е правилно ректифициран/. Венера в опозиция с Нептун. Случайно е забравил да съобщи, че е прясно женен и завърта един служебен роман. Колко романтично!  ;D

Съпругата му забременява, вече не може да я изостави. Със служебната любов се налага да приключат, тя впоследствие също се омъжва, ражда и деца. Продължава да си го обича тоя, а живее, както казва, с нелюбим човек.

И каква е поуката? Да беше ѝ казал още в началото истината, щяха да си спестят и двамата дългогодишни дилеми. И така все още поддържат връзка, платонична. И тя продължава да се пита дали някога им е "писано" да бъдат заедно.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui