Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 18465 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #90 -: Януари 30, 2016, 12:59:29 pm »
А тази жена, последната, се оказа много ерудирана и интересна личност. Мъдра жена. Този път Вселената ми изпрати приятна изненада, впечатлена съм.  :)

И не ми е пратена случайно - чрез нейните очи видях и своите химери. В момента имам прогресивна Луна в съвпад с Нептун в Стрелец.
« Последна редакция: Януари 30, 2016, 01:03:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #91 -: Януари 30, 2016, 01:00:28 pm »
Пробвала ли е романси с иностранци?

Уран, тя е емигрант, от 1996 година живее в Германия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #92 -: Януари 30, 2016, 01:43:40 pm »
Уран, тя е емигрант, от 1996 година живее в Германия.

Има маркери за възможност в партньорствата по чужбинска линия. За мен зад тази карта стои доста меркантилен човек.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #93 -: Януари 30, 2016, 01:54:25 pm »
Доколко е меркантилна не мога да преценя, може и така да е. Но ми се струва силно ориентирана към задоволяване на лични потребности. И толкова е заслепена от собствените си цели, че се губи усещане за заедност в партньорствата. Започват по Марс/Уран, но не успяват да хванат дикиш. С Марс в 11 дом при повечето жени не съм забелязала да страдат от липса на мъжко внимание, по-скоро други ще са липсите. А при нея най-точният аспект в хороскопа е секстил Венера-Марс. В Навамша Венера получава аспект и от Раху, и от екзалтирал Марс. Луната е в марсов знак и в двете карти - Д1 и Д9 /варготама/, в Д9 получава аспект от силен Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #95 -: Януари 30, 2016, 02:00:04 pm »
Доколко е меркантилна не мога да преценя, може и така да е. Но ми се струва силно ориентирана към задоволяване на лични потребности. И толкова е заслепена от собствените си цели, че се губи усещане за заедност в партньорствата. Започват по Марс/Уран, но не успяват да хванат дикиш. С Марс в 11 дом при повечето жени не съм забелязала да страдат от липса на мъжко внимание, по-скоро други ще са липсите. А при нея най-точният аспект в хороскопа е секстил Венера-Марс. В Навамша Венера получава аспект и от Раху, и от екзалтирал Марс. Луната е в марсов знак и в двете карти - Д1 и Д9 /варготама/, в Д9 получава аспект от силен Марс.

Да, може и егоцентризъм да бъде наречено.
При определени транзити може и да й се случат нещата. Транзитен Сатурн в козирог може и да я свърже с чичко-паричко. :)


« Последна редакция: Януари 30, 2016, 02:06:55 pm от Uran »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #96 -: Януари 30, 2016, 02:12:46 pm »
Коя сега е емигрантката? Мъдрата дама? А картата е на първия казус, досадната?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #97 -: Януари 30, 2016, 02:21:14 pm »
Първата, нейната карта е в началото на темата. Картата на втората не съм добавяла.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #98 -: Януари 30, 2016, 03:49:32 pm »
Лили, Слънце и Меркурий в дева с асц. козирог, ли е емигрантката? :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #99 -: Януари 30, 2016, 05:17:36 pm »
Лили, Слънце и Меркурий в дева с асц. козирог, ли е емигрантката? :017:

Да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2016, 12:22:25 pm »
Да ви кажа, такава покъртителна житейска история прочетох преди малко, че още не мога да се съвзема.

Вчера в друга тема ви споменах за една натална карта, за която се чудя дали по сидерал АС е Лъв или Дева. С Дева доста повече проблематика натежава, особено в отношенията с майката. Става въпрос за Луна в съвпад с ретро Марс, съвпад Сатурн/Кету в Ардра в 10 дом и Раху в Мула в 4ти. Това е при АС Девва, при АС Лъв проблемният акцент се измества към 5 и 9 дом.

Оказа се, че притежателката на тази карта в детството е била жестоко малтретирана от майка си - никаква обич и  майчина грижа не видяла, била постоянно бита /и сега има белези по главата/, цялата къщна работа трябвало тя да върши. Но имала подкрепяща и обичлива леля, към която била много привързана, но която умира трагично.

А майката, доколкото разбирам, е била много проблемна личност. Пред малката си дъщеря посягала да бие и собствената си майка /бабата/. И с мъжете не ѝ вървяло - с бащата на дъщеричката развод, после имало още един неуспешен брак, накрая се натриса на съпруг садист. По закона на резонанса привлича това, което носи вътре в себе си - насилие и жестокост.

Но злините, през които е трябвало да мине тази жена, не свършват. През 1999 година се разболява дъщеря ѝ от левкоза, започва продължително и тежко лечение, през 2001 детето умира в ръцете ѝ. След това майката изпада в тежка криза, правила е и опити за самоубийство. По-късно, когато успява да преодолее депресията, имала е неуспешни опити пак да забременее, мислила и за осиновяване на чуждо дете. Спомена, че има и син. Към момента на смъртта на дъщеричката е имала две деца, не ѝ е била единствено дете, но това не прави болката по-малка.

Спомена, че в професионален план кой знае какви несполуки няма, но винаги се появява някоя "тъмна фигура" - жена, която създава проблеми, интриги, сплетни, на ѝ дава спокойно да работи. Вероятно това е несъзнателна проекция на "лошата" майка.

Сега иска да започва малък собствен бизнес, има и финансови проблеми. Здравословното състояние също я притеснява и казва, че прогнозата на лекарите не било много добра. Трябва да си оперира гръбнака, преди да се е обездвижил.

След такива разкази започвам малко по-ведро да гледам на собствената си съдба. То е ясно, че по света има хора, които са в много по-тежко състояние от нашето, но друго е да чуеш такава история и да видиш как човекът стоически приема и понася всички тия несгоди...






Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #101 -: Февруари 10, 2016, 02:27:33 pm »
С меркуриева професия ли си изкарва хляба? Добре е да не загърбва напълно наемната си работа, а да се опита да стартира другия бизнес паралелно/дистанционно, докато се позакрепи и укрепне там. Казвам го включително и от собствената си камбанария, картата й е близка до моята, въпреки съществените разлики в личните планети, но сатурновите ни кризи са подобни.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #102 -: Февруари 10, 2016, 02:27:38 pm »
Дъщеричката е първо дете, с братчето имат по-малко от година разлика.

Днес цял ден ѝ правя ректификация и проследявам кога се включва Марс в наталната ѝ карта и при какви събития. При нея той е абсолютен малефик, но с много силно влияние във ведическата карта. Това потвърждава, че не е родена по-рано. Всички събития сочат към Луна и ретро Марс в 8 дом в картата Д1 - АС Дева с отчетена прецесия, не Лъв.

Сатурн и Кету в 10 дом, дебилитиран Юпитер в 5ти. Лунните възли са в две много неблагоприятни накшатри. Но Луна в накшатра Бхарани дава и устойчивост, такъв човек голям товар може да носи на гърба си. Ако беше в Ашвини, по-лесно щяха да ѝ изгърмят бушоните.

Тия дни направих едно изследване - силата на Слънцето по шадбала във ведическата карта.

Интересно, но нито при известни и успели личности, нито при хора с особено тежка съдба не видях Слънцето да има много висок бал - около 200 и повече /в %/. Рядко е така акцентирано. Проследявам при такива Слънца други особености - може и обикновена домакиня да бъде, но се държи така, сякаш е завоювала света. В една мъжка карта също видях такова проявление - Слънцето му е с най-висок бал /от всички, които някога бях виждала/ - 223%.

---
Само с професията се получава някакво разминаване, но не съм я питала какво е работила преди и какво е учила. През 2012 завършва висше, но не питах за специалността. Септември 2012 - кардинална промяна в професията, вероятно има смяна на поприще. Сега работи с плаващ график, нещо свързано с естетично оформяне - това пък е по Венера/Нептун в западната карта. Иска да направи свой магазин, с неголяма инвестиция.

Във ведическата карта всичко е въпрос на 42 секунди - и в основната, и в някои по-важни дробни. Житейският ѝ път и атмосферата в дома повече отговарят на Луна и Марс в 8 дом, сидерална Дева на АС. По важни дати се потвърждава и в Д9 - брак, развод...


« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 02:34:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #103 -: Февруари 10, 2016, 02:32:38 pm »
Можеш да пробваш да засечеш ректификацията с Д12. При информацията за отношенията с майката би трябвало и там Луната, а и 4-ти дом да са белязани от малефици. В натала Луната е затисната между Марс и Кету, но ми се иска нещо по-силно да видя за такива лоши отношения.

В навамша Луната във Везни ли отива, а Марс в Рак?
« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 02:37:43 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #104 -: Февруари 10, 2016, 02:34:26 pm »
При професията, явно, Луната я е придърпала. Ами това е добре, има го в картата й, защо не направи уеб-базиран магазин, с по-малко разходи и по-независимо работно време.
De omnibus dubitandum est