Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 272619 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #930 -: Ноември 24, 2015, 02:53:01 pm »
В крайна сметка не разбрах точен ли е часът на раждане на майка ти? Я вземи си поиграй малко на ректификация, че тази ос ИЦ - МЦ на нулев градус ме съмнява много. При това положение имаш планети в 10ти и в 5ти дом, които биха ти помогнали за това.
Знам само, че е в 16 без нещо, но колко точно не се знае, а пък ректификация до сега не съм правила и не знам как.  ::)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #931 -: Ноември 24, 2015, 02:53:39 pm »
Професионална дейност, би било чудесно, от там да печелиш . Ако си успяла и се стремиш да си над апетитите и телесните си нужди, били споделени с друг или не, ще откриеш скритите си умения.  :)

Рени, аз принципно не съм потопена в желания, апетити и плътски желания.  :57: Малко съм встрани от "суетата" и не се интересувам много от материални придобивки. Другаде са ми интересите.
Ако правилно съм те разбрала, на прав път съм  :)
Ще си разгледам по-обстойно рецепциите в светлината на твоите разсъждения, за да видя какво мога да взема от тях в живота си. 
:58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #932 -: Ноември 24, 2015, 03:41:25 pm »
Рени, какво достойнство/дебилитация има Уран в Овен?
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #933 -: Ноември 24, 2015, 04:47:44 pm »
Няма , Дияна, но в Скорпион/8-ми дом има. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #934 -: Ноември 27, 2015, 02:56:59 pm »
Лили, страхотна тема  :58: Благодаря :)

Не мога да се сетя в коя тема беше - засегна се един въпрос - през очите на коя планета виждаме света или през коя не можем да го видим. Една дама, дали не беше Емма - спомена, че вижда през Сатурн, а не вижда през Юпитер ...

Не мога да се сетя къде точно стана въпрос - някой може ли да помогне със сламка или на какво се базира това заключение - според това коя планета е най-силна или пък планета в куинкос със Слънцето .... Бръмчи ми в главата и ме тормози - та реших направо да си попитам :)
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 07:24:53 pm от wind »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #935 -: Ноември 27, 2015, 03:08:09 pm »

Не мога да се сетя в коя тема беше - засегна се един въпрос - през очите на коя планета виждаме света или през коя не можем да го видим.


И аз не мога да се сетя.

По принцип Луната определя нашите възприятия, а най-силно влияние върху личността, темперамента, характера и светогледа би трябвало да оказва онази планета, която е в най-точен мажорен аспект с Луната, особено съвпад. Ако няма съвпади, търсим други мажорни аспекти, от най-точните.

Ние по един начим можем да виждаме света, а у хората да създаваме съвсем друго впечатление, особено ако има акцентиран първи дом, планети около Асцендента.

Аспектите на Слънцето в натала аз лично не свързвам с възприятията и светогледа на личността, а с начина на себеутвърждаване. Много често това са качества, които съзнателно или несъзнателно изтъкваме, утвърждаваме, демонстрираме пред другите. Ако има планети близо до АС или МС, те също внасят силен отпечатък върху личността и начина, по който я виждат другите.

Но за нашата възприятийна призма, нагласа отговаря Луната. А кой как иска да изглежда и с какво "лице" да застане пред хората вече е друг въпрос.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #936 -: Ноември 27, 2015, 03:27:38 pm »
Лили, страхотна тема  :58: Благодаря :)

Не мога да се сетя в коя тема беше - засегна се един въпрос - през очите на коя планета виждаме света или през коя не можем да го видим. Една дама, дали не беше Емма - спомена, че вижда през Сатурн, а не вижда през Юпитер ...

Не мога да се сетя къде точно стана въпрос - някой може ли да помогне със сламка или на какво се базира това заключение - според това коя планета е най-силна или пък планета в куинкос със Слънцето .... Бръмчи ми в главата и ме тормози - та реших направо да си попитам :)

Ема + Дракич - Ема не вижда през Юпитер ....

http://astra.la/forum/index.php?topic=56.1700  -  пост 1710
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 03:29:39 pm от Happy58 »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #937 -: Ноември 27, 2015, 03:28:30 pm »
Алена, аз го писах по повод за Стрелците, ако не се лъжа. Някъде в темите за спам.

При мен Сатурн е в съвпад със Слънцето ми и част от стелиум. Всичко пречупвам през планетите в стелиума. Сатурн е стар управител на мой Асц/Водолей. И имам две планети в 10 дом. Плюс съвпад на у10 със Сатурн. Сатурн ми е екзалтирал. Има точен секстил в у2. Всичките ми ценности се пречупват през сатурновата окраска - дълг, отговорност и т.н.
А Юпитер ми е на трон по дом, в Скорпион. Но има един келяв аспект с Луната ми - квадрат с 5 градуса орбис.

Прекалено съм обременена със Сатурн. За да виждам през Юпитер.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #938 -: Ноември 27, 2015, 03:35:00 pm »
И все забравям, че имам рецепция на Марс и Юпитер.  :012:

Ти ги обичаш тези картинки и схеми. Ето ти за домашно.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #939 -: Ноември 27, 2015, 03:43:27 pm »
При Emma може да се намери обяснение и във ведическата карта - там Сатурн е екзалтирал и е в 10 дом от Асцендента, като същевременно го управлява. Най-силни планети в основната карта са Луната, Меркурий, Марс и Сатурн /по знак/.

В навамша Сатурн е варготама, т.е. остава в същия знак, екзалтирал. Луната и Меркурий губят достойнства, минават в знаци на падение. За сметка на това има екзалтирал Марс и Слънце в собствен знак /в съвпад с Кету/.

Не знам, аз лично възприемам Емма по лунно-меркуриева доминанта. В основната карта са ѝ силно и благоприятно поставени. Не я свързвам нито с Венера, нито със Сатурн, макар че се усеща силното влияние на знака Везни в тропическата карта, ако говорим за съвсем повърхностни впечатления. И една много характерна променливост, съчетана с многопластовост - това го определям по Луна/Меркурий и силното влияние на Рак/Дева във ведическата карта.

В основната карта Луната получава аспект от Сатурн - и двете планети са силни по знак, същевременно са поставени в ъглови домове. Може и това да е предпоставка за сатурнов мироглед.

А какво впечатление може да създава у непознати или малко познати хора - Арудха Лагна в Овен, съчетана със силен управител - Марс в Скорпион, в 8 дом от АЛ - тип "скрита лимонка".  ;D :29:

Но ако гледаме по система шадбала, Сатурн е с най-много точки, с най-малко е Венера. Екзалтирал Лагнеш в 10 дом е хубава позиция, особено в съчетание с Юпитер.

« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 03:48:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #940 -: Ноември 27, 2015, 03:47:31 pm »
Ooooo, благодаря Ви :)  :58: Колко хубава информация се ми поднесли  :cheer: :cheer: :cheer: Сядам да чета и после ще изплувам с някое умотворение  ;)

Поста на Лили ми е много полезен  :) Още с влизането ми във форума, някой от Вас отбеляза, че най-точният ми аспект - с няколко секунди отклонение е квадратът Луна - Венера. Т.е. при мен възприятията преминават през тяхното напрежение. Представям си го, като опъната струна между двете планети и всяко леко докосване вибрира и се чува звук.

Такаааа, това нещо трябва да е в мен, а какво виждат другите? Тъй като Венера е в тригон с АС - вероятно и другите го виждат. Другите трябва да кажат, аз само предполагам :)

А начинът на себеутвърждаване по Слънцето е може би Юпитеровия принцип, с малко добавка от Нептун и Сатурн :) Слънце в Стрелец, под управлението на Юпитер и АС в Риби - управители Нептун и Юпитер. Юпитер в 1 дом, а Нептун екзалтирал в Стрелец - някак са се наместили - без да си пречат :)

Намесих малко и Сатурн - защото Слънцето е в последните секунди на Стрелец, според мен имам и Козирожки прояви - например - целеустременост, постоянство ... Иначе Сатрун не ми е добре аспектиран. Юпитер доминира :)



По постовете на Хепи и Еми после :)


« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 03:50:46 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #941 -: Ноември 27, 2015, 03:57:18 pm »
Алена, ти нали имаш и опозиция Слънце/Марс - разходяща, но попада в ъглови домове, би трябвало да се усеща силно. Теб сякаш постоянно те движи импулс към действие, честите промени и динамиката ми се струват важна съставка от твоя обществен имидж. И не можеш дълго да бездействаш, опитваш се да тъчеш на два и повече стана. Теб си те представям като човек, на който му спори работата, с каквото и да се заеме. Може да държиш на личния си комфорт, да обичаш да си угаждаш /Луна в Лъв/, но теб най-малко си те представям като човек, потънал в инерция, който предпочита да стои на спокойствие и да си гледа рахатлъка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #942 -: Ноември 27, 2015, 04:01:01 pm »
Много точно казано :)  :)

Изключително ме дразни заблатяването :) Трябва да има движение, постоянно  :) И нещо да се прави :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #943 -: Ноември 27, 2015, 04:10:46 pm »
Лили  :08:

Хората, които слабо ме познават и имам ежедневен контакт ме виждат усмихната и много над нещата. Луда глава, обичам да се забавлявам, не съм обидчива. Повечето хора ме харесват на първо четене. Но и аз на първо четене държа да си остана с по-повърхностни впечатления. Със сигурност няма да изсипя осмодомието си на всеки.
За хората, които са в близък контакт с мен е по-различно. Те имат рядкото и прекрасно щастие да ги обливам и облъчвам с всичките си нюанси, без да им спестявам лошото в себе си.  :012: Късмет. Да не са ми се навирали.  :012: За роднините - да са се интересували повече от астрология и да не са ме раждали тогава.  :012:

Сега чакаме и прогресивен Асц да мине в Овен.  :012:
 
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #944 -: Ноември 27, 2015, 04:17:50 pm »
Планета/ -и  поставени на четирите ъгъла-това са "вратите " на хороскопа, като акцента е върху  АСЦ, оттам и се вижда, и не се "вижда" света, според природата на същите, как са поставени и как си взаимодействат с всичко останало в картата. Ако няма ъглови планети, през "очите" на Луна, Венера, Марс или Сатурн-"пазачите ' на вратите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“