Автор Тема: Женски истории.  (Прочетена 29917 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Женска история
« Отговор #75 -: Декември 01, 2014, 10:07:59 pm »
И мен по един начин са ме възпитавали (в детството), впоследствие диаметрално противоположен пример видях (през тийнейдръжските години), а станах нещо съвсем различно - изградих собствена етична и ценностна система и възгледи за живота и отношенията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Женска история
« Отговор #76 -: Декември 01, 2014, 10:11:48 pm »
Има и обратни примери. "Алфа- мъжкар" лиже подметките на някоя жена, чиито качества са видими единствено за него. :012:

вярно, ама винаги съм мислила, че има някаква комплексарщина под прикритие
не може ти да си много готин, пък една пикла да те върти на малкия си пръст, или поне - не може дълго

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #77 -: Декември 01, 2014, 10:14:10 pm »
вярно, ама винаги съм мислила, че има някаква комплексарщина под прикритие
не може ти да си много готин, пък една пикла да те върти на малкия си пръст, или поне - не може дълго

Или е секс, или- синдром "Пигмалион".

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Женска история
« Отговор #78 -: Декември 01, 2014, 10:16:33 pm »
синдром "Пигмалион".

ефект на Пигмалион? в смисъл - големи очаквания?
и в двата случая "Алфата" не е умен, значи ми е извън погледа :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Женска история
« Отговор #79 -: Декември 01, 2014, 10:18:54 pm »
не може ти да си много готин, пък една пикла да те върти на малкия си пръст, или поне - не може дълго

Да си дойдем на думата  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #80 -: Декември 01, 2014, 10:19:16 pm »
ефект на Пигмалион? в смисъл - големи очаквания?
и в двата случая "Алфата" не е умен, значи ми е извън погледа :)
Да се изживява като създател/учител. Наблюдавам, че най- лесно това експлоатират в мъжете.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #81 -: Декември 01, 2014, 10:21:58 pm »
Аз пък след подобни  дълги главоблъсканици и разсъждения на тема любов си казвам горе-долу  нещо подобно на това:

"Идва момент, в който просто обичаш някого. Не защото е добър или лош, или какъвто и да било. Просто го обичаш. Това не означава, че ще бъдете заедно завинаги. Не означава, че няма да се нараните взаимно. Значи само, че го обичаш. Понякога въпреки това, което е, а понякога заради това, което е. И знаеш, че и той те обича, понякога заради това, което си, а друг път въпреки него." - Лоръл Хамилтън
Така е и така трябва да бъде. НО, в голяма част от случаите е едностранно, което влече дългосрочни последици. :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Женска история
« Отговор #82 -: Декември 01, 2014, 10:35:32 pm »
Лека нощ! :)

Жени и мъже- такива, с които да сте/сме едно цяло. :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Женска история
« Отговор #83 -: Декември 01, 2014, 10:51:15 pm »
Участието ми в темата на Дъ Уан беше за да изкажа възхищението и уважението си към мъжкия арх(и)етип,чиито представители са баща ми и ...... По стечение на обстоятелствата(за да обясня достойнствата на патриархалните порядки) споделих лични неща,но опитах да избегна звученето "Искрено и лично".Съжалявам,ако е прозвучало така,щом се е оформила тема Женска история.
П.п:представях си другите също планетарно да представят архиетипа на любимите си мъже и бащи,както и как са подчертани в женския натал. :)
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 12:16:31 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Женска история
« Отговор #84 -: Декември 01, 2014, 11:05:33 pm »
не мога да ги виждам идеалистично, това не ми пречи да си ги обичам
но и знам и кътните зъбки :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Женска история
« Отговор #85 -: Декември 01, 2014, 11:09:16 pm »
Малко мъжка гледна точка — от всяка пръчка принцеса не става. От всеки пръч — принц, също. Това първо. Та е хубаво човек да има бегла идея горе-долу къде е по скалата Пр.—Пр. Нямам против големите очаквания, мога да се напъна да принцовствам, но да са подплатени със съответни принцескини възможности. Страшно е неромантично, но искам, щом се налага да си давам зор, да има защо. И второ, сами разбирате какъв е шансът двама души да останат приказно очаровани един от друг от начало до край.

Не вярвам в такова доказване като необходимо изначално условие и то на честна дума. Вярвам в откриването на другия, малко по малко, ден след ден. Долу упадъчната аристокрация!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Женска история
« Отговор #86 -: Декември 01, 2014, 11:20:00 pm »
Принц и принцеса са много индивидуални неща (освен ако не става дума за истински royalties :012:). Принцът за една може да е просяк за друга. Красотата е в очите на съзерцаващия. За всеки хубавото е различно и това му е хубавото.

Поздравче с Lorde

https://www.youtube.com/watch?v=nlcIKh6sBtc.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Женска история
« Отговор #87 -: Декември 01, 2014, 11:22:05 pm »
Мирабела, страхотна роза! Пожелавам ти да я получиш. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Женска история
« Отговор #88 -: Декември 01, 2014, 11:23:33 pm »
Благодаря ти, Рени! На теб пожелавам цял букет от рози. :58:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Женска история
« Отговор #89 -: Декември 01, 2014, 11:45:16 pm »
Ми по едно време и за принцове май стана дума… не е изключено и аз криво да съм разбрал или да съм си привнесъл нещо, де.

Понеже вкарахме в употреба главните букви… не съм си представял Жената конкретно, както Дракица нейния Мъж. Ако трябва да вкарам малко астрология, виждал съм я както в Телкините, така и в Овниците, пък и във Везните — това са знаците съответно срещу Слънцето ми и оста ДЦ/АЦ. Съвсем различен типаж. Може да бъде и марсова, и плутонова, и типично венерина — женското е по-надълбоко. Ако може да се отдаде изцяло, останалото са детайли (= дявол).
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 11:47:23 pm от Reptil »