Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 30017 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Изгорен и казими
« Отговор #15 -: Май 05, 2014, 12:57:19 pm »
Всички ли ползват орбисата 17 минути за казими? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #16 -: Май 05, 2014, 01:57:22 pm »
Всички ли ползват орбисата 17 минути за казими? :)

Теоретично е така, макар че за "особена близост" със Слънцето съм склонна да приема разстояние до 30 минути. На практика обаче не съм видяла категорични и неоспорими потвърждения, че тъй нареченото казими е специално достойнство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #17 -: Май 05, 2014, 02:10:33 pm »
Всички ли ползват орбисата 17 минути за казими? :)
така го дават...
Планетата е казими или в сърцето на Слънцето от 0  до 17 дъгови минути и както казват древните астролози това увеличава невероятно нейната сила- сравняват я с човек, поканен на обяд с краля
2. От 17 минути до 3 градуса планетата се счита за изгорена. Тя е делегирала своите качества на Слънцето. Дава голям субективизъм. Планетата не се наблюдава на небето, крият я слънчевите лъчи.
3. Планета на повече от 3 до 15 градуса от Слънцето се счита за планета "под лъчите на Слънцето" . То я стопля, дава й светлината си, но не я изгаря. Такава планета се счита за просветлена от Слънцето и за благоприятна.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Изгорен и казими
« Отговор #18 -: Май 05, 2014, 02:23:07 pm »
Много ви благодаря!  :38: Срещал съм по - големи орбиси за изгорелите планети, но ми се струваха твърде големи, а тази триградусова ми се струва идеална и занапред ще използвам нея. :)
« Последна редакция: Май 05, 2014, 02:31:39 pm от AzaZaeL »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #19 -: Май 05, 2014, 02:25:40 pm »
Интересното е, че при индийците не съм срещала това разграничение - казими, комбуста и в лъчите на Слънцето. При тях се вземат по-широки орбиси, средно от 8 до 10 градуса (зависи дали планетата е директна или ретроградна), при което планетата се счита за изгорена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Изгорен и казими
« Отговор #20 -: Май 05, 2014, 04:07:53 pm »
Познавам такъв човек, с подобна констелация, минаваща по сидерал в Близнаци и във втори дом - бърза мисъл, бързо схваща и усвоява знания и информация, успява да омайва хората, има дар слово, но понякога се вижда едно разпиляване на мислите и разсеяност.

Баща ми има също такъв съвпад, като Меркурия остава и сидерално на трон, но е ретро - тук се претендира за бърза мисъл, но има лоша преценка, Мерка прелива от пусто в празно, много приказки, фактически без почти никакво съдържание.

И аз, и синът ми сме с поопърлени Меркове. Да, бърза мисъл що се касае до математика, но къса памет, което, вероятно, се дължи на опозето с Луна.
Схващам нещо в момента. Правя го с лекота. След седмица- тъмно петно.  (често ми се случва)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Изгорен и казими
« Отговор #21 -: Май 05, 2014, 10:01:51 pm »
Имате ли познат с планета в сърцето на слънцето, 17 дъгови минути? Аз нямам, затова питам. Пишат, че положението е "силно-засилено" в полза на планетата. Но според мен, тя пак е преекспонирана  :58:по един ярък очевиден начин, притеснявайки околните планети, или хора, особено ако е нощна.
Ако слънцето е Духът, осъзнаването, такава планета служи на него, но....всяка планета си иска своето, освен ако не я движи  някаква по-висша кауза. Възможно е собственикът на картата да е от онези хора, на които ние не можем да даваме прочит-духовни водачи, с различно ниво на действие на планетите според индивидуалното развитие, и  това-НЕ само от "тук и сега". 
« Последна редакция: Май 05, 2014, 10:05:33 pm от enigma »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Изгорен и казими
« Отговор #22 -: Май 05, 2014, 10:32:21 pm »
И аз, и синът ми сме с поопърлени Меркове. Да, бърза мисъл що се касае до математика, но къса памет, което, вероятно, се дължи на опозето с Луна.
Схващам нещо в момента. Правя го с лекота. След седмица- тъмно петно.  (често ми се случва)

Меркът на майка ми е изгорен - под градус е съвпадът, но не е казими. Цял живот работи с цифри, в банка. Съвпадът е скорпионски - там има и Венера и Сатурн, но са по-далече. И паметта й е скорпионска - емоционална и безконечна.

Не намерих сред близките ми познати казими, енигма. Но майка ми например никога не е парадирала или изпъквала с меркуриански качества. Ма ей го, на, цял живот си вади хляба от него.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #23 -: Май 05, 2014, 10:43:19 pm »
Но майка ми например никога не е парадирала или изпъквала с меркуриански качества. Ма ей го, на, цял живот си вади хляба от него.

Същото забелязвам и при Меркурий в лъчите на Слънцето, в един знак с него и без да е налице съвпад. Дотук имам няколко примера - все работа в някоя от меркуриевите сфери (лингвисти, преводачи, счетоводители, икономисти).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изгорен и казими
« Отговор #24 -: Май 06, 2014, 09:56:09 pm »
И аз, и синът ми сме с поопърлени Меркове. Да, бърза мисъл що се касае до математика, но къса памет, което, вероятно, се дължи на опозето с Луна.
Схващам нещо в момента. Правя го с лекота. След седмица- тъмно петно.  (често ми се случва)

И при мен е така, моя е далече от Слънцето, че и в някакъв тригон със Сатурн, който не съм много убедена, че действа. Памет като на кокошка, нищо не помня в дългосрочен план, липса на задълбочена мисъл, трудност да изразявам мислите си чрез думи (писмено, сами виждате, още по-трагично е положението), не обичам да говоря (много изнервящо за околните, ама техен си проблем)  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изгорен и казими
« Отговор #25 -: Май 06, 2014, 10:03:57 pm »
Ако трябва да обобщя-меркурий в знак на слънце си личи, друго не може да се твърди

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Изгорен и казими
« Отговор #26 -: Май 06, 2014, 10:18:27 pm »
Папи, ЗАЩО, КАК? И аз като Рени :85:
Трябва да има значение знака-как стои там мерк и как слънце.
Мога да кажа само за често наблюдавано от мен слънце в лъв и меркурий в дева, по-одбори са от тези с мерк в лъв, слънце лъв. В полза на меркируй, но като че ли малко губят от лъвското....но пък реализират повече обикновено, по-практично мислене, търси се реализация.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Изгорен и казими
« Отговор #27 -: Май 06, 2014, 10:24:33 pm »
ами, енигма, не видях някой да каза - "да, тези с казими си личат от 100км", видях само един пост за демонстрация на изгорен мерк - в полза на кофти тълкуванията, и всичко останало е, че има акцент - точна мисъл, меркуриеви сфери на реализация, макар и кратка памет (тук нещо не съм сигурна в доводите на докладвалите, всеки си мисли понякога, че има кратка памет :) )
« Последна редакция: Май 06, 2014, 10:52:24 pm от Papy »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Изгорен и казими
« Отговор #28 -: Май 06, 2014, 10:38:17 pm »
Аз пък мисля, че без работа и желание върху себе си и тригонът не върши работа. Например Сатен говори за аспект на меркурий и сатрун при нея-като работи, ще бере плодове. Дори повече от тронов меркурий. Имам такива наблюдения от конкретни хора. Но тези с казими-нямам. Затова и питах.
Имам поглед върху зле поставен венера, но не в лъчите. Жената си има венерина професия, "припадат си" по нея ;) мъжете, но все не й стига любов и внимание, венерата изгорена, ретроградна в овен с квадрат марс в рак. Психологически е проблемът за мен, вътрешен.
Но за изгорен мерк, нямам. Трябва много мат,риал за статистика, явно. От 3 хороскопа на познати-няма да стане.... Пък и цялата карта влияе.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #29 -: Май 06, 2014, 10:47:31 pm »
Ако трябва да обобщя-меркурий в знак на слънце си личи, друго не може да се твърди

Ти откога започна да обобщаваш ,това е интересно ?!?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“