Автор Тема: Здравословни проблеми  (Прочетена 24223 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #45 -: Ноември 03, 2017, 11:06:41 pm »
История, археология, антики също са по Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #46 -: Ноември 04, 2017, 02:16:50 pm »
Картата му е една от най- оптимистичните, които съм виждала.
Има ли събитие, отключило заболяването- смърт на близък, нещастен случай, финансова загуба, безработица?
Ето картата- на пръв поглед Сатурн му гази Луната, има и възврат на прогресивна Луна, 8-ми дом , където се случва, не е от лесните.

Благодаря ти, Корея за картата и за вниманието. Няма никакво събитие, толкова силно, което да отключи заболяването. След като получихме резултатите от изследване на щитовидната жлеза се оказва, че антителата са в завишен брой и най - вероятно депресията ще е симптом на заболяване на щитовидната жлеза - Автоимунно заболяване Тироид на Хашимото. Проблема е, че той грам не вярваше на лекари като беше здрав, а сега изобщо. Насочили сме се към ендокринолог в Пловдив, но нямам представа коя могъща сила ще го накара да отиде там. Мисията невъзможна.

ВНС , сам по себе си квадратът на Сатурн с Нептун предразполага към неврози, страх, фобия, а при лош хороскоп може да се стигне до психиатрия. При него към този квадрат се включва Марс, като Нептун, който управлява 12-ти дом, свързан с психика, изолация, психиатрия,  се явява връх на Тау-квадратура.  Лилит в дома на здравето- психологически образ на врага е болест- действителна или въображаема. Антарес в 8д на К*, звездата е неблагоприятна, с влияние на Марс и Сатурн, взети заедно, носи разрушение и страхове, катастрофи, насилствена смърт. Луната в 8д е по-чувствителна, изисква всичко или нищо. Управителят на АСЦ  е Венера в 8д. връх на Тау с Плутон и Юпитер. Меркурий управлява дома на здравето, във взаимна рецепция по заточение с Луната в 8д и взаимна рецепция по падение с Юпитер, съвпада с южния възел- не умее да казва нужните думи в нужното време или не го слушат; в резултат разочарование и потиснатост, предпочита да развива своите идеи в уединение.
Слънцето също съвпада с южния възел, което го затруднява да изрази себе си. Юпитер в тригон с Нептун също предполага затваряне в себе си, живот на село, до вода.
Дирекц. Меркурий на К12 дава болест, тъй като Меркурий е естествен у-л на 6-ти дом, а в неговата карта реален у-л, в Риби е заточен/в падение, но дирекциите са с временно влияние.
В текущия солар Плутон У6 в 8д, връх на Тау с Юпитер и Уран, а Луната в 6д в падение по знак. В следващия солар Наптун У7, У8 в 7д където е Луната в Риби, а северния възел е в 12д, вероятно ще продължи лечението му и дано се излекува окончателно, аспектите в солара са само хармонични.


Akruks, Благодаря за разчитането на картата. А от къде идва това не желание да се лекува, освен от депресията и дано да пожелае сам да си помогне, тъй като аз и сестра ми колкото и да го молим той много трудно се съгласява.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #47 -: Ноември 04, 2017, 02:31:06 pm »
Имам приятелка с проблемна щитовидна жлеза, при нея също има симптоми на депресия.
Самата аз , откакто ме налегнаха хормоналните главоболия, осъзнах каква велика сила са хормоните.
Но и аз съм от хората , крайно необръщащи внимание на здравето си, просто имам много разочарования , грешни диагнози и опирам до лекар само в краен случай.
Трябва да го убедите някак, въпреки че един Водолей  да го караш насила да прави нещо ..Все трябва да има неща или хора, които да го вълнуват и връщат волята му за живот.
Наскоро колежката ми сподели, че баща й е в болница със същата диагноза, разболял се е , оставайки без работа. Но там има и много болно внуче, ПТП със смъртен случай не сина му.
Явно нещата са ескалирали с времето. Направо не повярвах, за мен той е абсолютен шегаджия и веселяк в малкото пъти, в които съм го виждала, но колежката каза, че спре ли лекарствата, само в болница се оправя.
Успех!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #48 -: Ноември 04, 2017, 02:35:59 pm »
Обяснете му, че състоянието, в което пребивава сега (депресията), не е заболяване, а симптом. Че както, когато е настинал се чувства зле, така и това е временно. Че както, когато излекува настинката, отново се чувства добре и жизнен, така и като се овладее тироидното му заболяване, депресията ще отмине. За хората в депресия най-страшна е безнадежността - мисълта, че настоящото лошо състояние ще продължава вечно.

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #49 -: Ноември 04, 2017, 02:38:31 pm »
По същият начин и моя баща до преди няколко месеца беше изключителен шегаджия и обичаше много живота, общуваше с много хора, ходеха с майка ми на планина, на море и като цяло се радваше на живота безгрижно.  Аз и сестра ми се хората дето му дават сили и желание за живот, вече два пъти успявам да го накарам да идем на лекар и да прави изследвания, но ми коства ужасно много, а и на скоро тъй като си беше спрял лекарствата за депресията, състоянието му се влоши и последния опит да го накарам да направи нещо сякаш още повече го вкара в нея. Но се справяме някак си :) Наистина искам да е просто лошо разположение на планетите и звездите и скоро да отмине :) Дори се радвам, че по скоро е от щитовидната жлеза, тъй като психиатрите за мен са най - неприятните доктори.

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #50 -: Ноември 04, 2017, 02:41:50 pm »
Обяснете му, че състоянието, в което пребивава сега (депресията), не е заболяване, а симптом. Че както, когато е настинал се чувства зле, така и това е временно. Че както, когато излекува настинката, отново се чувства добре и жизнен, така и като се овладее тироидното му заболяване, депресията ще отмине. За хората в депресия най-страшна е безнадежността - мисълта, че настоящото лошо състояние ще продължава вечно.

Да, това е най - правилното обяснение на нещата. Много благодаря за идеята. И наистина при депресираните хора най - страшната мисъл е че няма лекуване и това ще продължи цял живот, просто се отказва и почва да чака да мине времето и да настъпи смъртта. Минахме вече през това в началото на Юни, включително и със суициативни мисли затова стигнахме и до психиатрия.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #51 -: Ноември 04, 2017, 03:41:42 pm »
Хашимото не може да се излекува, само се подържа с хормонално лечение, което пак е твърде вероятно да окаже неприятно ефекти. Ако антителата не са много завишени, едва ли ще назначат лечение, а само набюдение през няколко месеца. Хормоналното лечение в един момент разрушава напълно жлезата и тя спира да функционира, тоест класическата медицина не е в състояние да я накара да работи. Има някакви теории, че голяма роля за откючване на болеста играе глутенът.
Имам я, много неприятна болест е и създава редица проблеми.

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #52 -: Ноември 04, 2017, 03:49:24 pm »
Хашимото не може да се излекува, само се подържа с хормонално лечение, което пак е твърде вероятно да окаже неприятно ефекти. Ако антителата не са много завишени, едва ли ще назначат лечение, а само набюдение през няколко месеца. Хормоналното лечение в един момент разрушава напълно жлезата и тя спира да функционира, тоест класическата медицина не е в състояние да я накара да работи. Има някакви теории, че голяма роля за откючване на болеста играе глутенът.
Имам я, много неприятна болест е и създава редица проблеми.

Мат е 252, а трябва да е под 34.  Другите показатели са в рамките.

Ние се надяваме, че ще му назначат лечение с цел да му вдигнат малко показателите на хормоните, които са в ниските граници за може да се премахне тази депресия. Ако депресията е в следствие на щитовидната жлеза трябва да направим нещо по въпроса. Съжалявам, ако говоря малко по - некомпетентно, но вчера получихме резултатите, а ще може да се консултираме с лекар след 2- 3 дни.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #53 -: Ноември 04, 2017, 04:23:24 pm »
Депресията също е автоимунно заболяване, поне в част от случаите. Такива теории циркулират от повече от 15 години, но в последните 5-10 години започват да се приемат сериозно от медицинската общност. Едно от доказателствата са открити повишени нива на C-реактивен протеин (CRP) у пациенти с депресия. Този протеин се произвежда от организма по време на възпалителен процес. Окислителните процеси в организма са тригер на имунна реакция. Затова се препоръчва прием на храни, богати на антиоксиданти.

Също, само да вметна, че шизофрения, биполярни разстройства и др. също могат да имат автоимуннен произход.

Сатинка, не знаех, че го имаш. Много съжалявам. Дано успяваш да го контролираш.
« Последна редакция: Ноември 04, 2017, 04:27:16 pm от Mirabella »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #54 -: Ноември 04, 2017, 07:20:35 pm »
Няма никакво събитие, толкова силно, което да отключи заболяването.

BHC, на мен това ми звучи абсурдно. Помисли отново.

Баща ти, от какво е боледувал? Имал ли е някакви оплаквания - черен дроб, бъбреци? Приемал ли е някакви медикаменти?
За физическите болести трябва да се търсят причините в душата, а за душевните болести във физическите органи и съответно да се лекуват.
Дали тр. Сатурн в 8-ми дом не е провокирал ситуацията? Преразгледай 8-9г. назад, дали няма да откриеш нещо?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2017, 01:13:15 am »
Знае, чете и не вярва, повече го правя за майка и а и току виж,не вярва не вярва ама вземе че ги обмисли нещата
Благодаря, за обратната връзка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2017, 11:52:16 am »
Понякога автоимунно заболяване може да бъде отключено от вирусна инфекция - дори от обикновена настинка. Такива случаи има при синдрома на хроничната умора, например. Дори не е необходимо да бъде мононуклеоза (инфекция с вируса на Епщайн-Бар), може да е просто най-обикновена настинка, която отшумява за няколко дни.

Happy58

  • Гост
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2017, 05:45:23 pm »
Здравейте,

Обикновено само чета във форума тъй като астрологията ми е интересна, но все още не ми е станала хоби....от вас научавам много полезна информация.

За втори път се престрашавам да пиша и то за да се консултирам с вас по неприятна тема - влошеното здравословно състояние на баща ми. Той е роден на 22.01.1963г в 11:45ам в Димитровград.

Тази година тръгна на 360 градуса за цялото ни семейство заради това, че баща ми потъна в дълбока депресия, която за съжаление отказваше да лекува и се наложи да влезе в психиатрия през месец Юни. ОТ тогава до Септември лечението му беше бавно, но задоволително и бих казала успешно, до момента когато отново почна да пропуска да си пие лекарствата и отново се върна към старото си състояние / постоянна тъга, нежелание за живот, никакви социални контакти, може по цял ден да лежи без да стане да яде дори и най - тежкото за мен е, че няма желание и воля да се оправи, оставил се е изцяло на болестта и само отрицателни и черни мисли/. В момента сме му пуснали изследвания за хормоните на щитовидната жлеза тъй като се оказа, че депресията може да е симптом при заболяване на жлезата.

Бих ви помолила, ако някой има желание и малко повече свободно време, ако може да ми каже дали скоро ще се разреши този проблем, дали е възможно да е нещо друго / мислим да му правим и скенер на главата/.

Единственото ми най - силно желание е да имам здрав баща по Коледа и през следващите години. Благодаря ви предварително!

Ще ти предложа моето виждане по въпроса - от първа ръка, за съжаление. Имам си Хашимото, в комбина с щитовидна жлеза - установих го след смъртта на майка ми преди 2г. И понеже лекарите ми казаха, че това е доживотна диагноза, започнах да търся отговори и решения.

Като начало, забрави да имаш "здрав баща по Коледа". Депресията също е автоимунно заболяване, както и Хашимото. Никоя болест не се появява, защото някаква си планета в небето прави аспект към наталната карта. Автоимунната болестта е следствие на нещо, правено дълго време преди това. Нещо, което е против душата на човек, но на което той не може (или поне му е трудно) да се противопостави. През цялото това време се натрупва стрес в енергийното поле на човек, което натоварва хипоталамуса и той препраща стреса за обработка към надбъбречните жлези. Когато и той сдаде багажа (понеже стреса продължава да се трупа), започват да дават на късо другите жлези - щитовидна, панкреас (диабет)и т.н. И когато започнем да пием химиите, за да се поддържаме, ние не лекуваме, а натоварваме още повече организма. За съжаление, никой няма отговор "какво се прави в този случай", но пък всички лекари с половин уста признават, че "живота вече е много стресов". Така че, ако те интересува причината - то тя е стреса, изпитван от баща ти много дълго време - той даже може и да не го осъзнава, даже предполагам, че е така. Имайки предвид всичко това, нали разбираш, че няма как "с магическа пръчка" да изтриеш стреса, да промениш човека и да си е, както когато е бил млад. Приемете новото състояние и действайте според него.

Какво правим в случая, за да изчистим стреса? Почивка - дълга, дълга почивка. 1-2-3-.... години - колкото е необходимо - стига да можете да си го позволите. Да, трябва да започне да взима малка, минималната доза, хормони, за да подпомогне малко жлезата, но с идеята, че един ден ще ги спре, защото (както Сатин ти е написала) колкото повече пием хормони, толкова повече жлезата спира да ги произвежда и в един момент атрофира. Много често се прави грешката да се препоръчват имуностимуланти - това е грешка според мен, защото имунната система така или иначе вече е престимулирана - тя е в един хаос, водовъртеж, стрес. Различните видове диети също създават стрес на доста хора, което отново не е решението на въпроса. Но пък съм видяла случай на стабилизирана дама от хомеопат - но дамата по природа няма проблем със спазването на забраните, така че при нея се е получило. Ако баща ти може да спазва Н-на брой "това може, онова не може", мога да ти дам координати на лекаря.

Почивката - най-добрия вариант е, максимално пребиваване в планина - там, където животът е простичък, има много озон, и си заобиколен с природа. Аз лично няма как да си го подсигуря, затова се старая, когато имам възможност да го правя. допълнително, намерих източника на стрес и се старая максимално да го елиминирам, доколкото ми се удава и последното - започнах да живея така, че да не изпитвам стрес (имам си астрологичен и нумерологичен анализ на причината). Сега, 2г след "отпушването" на болестта, все още почти постоянно ми се спи, все гледам да си полегна, да си гледам някаква телевизия (не че после помня, какво съм гледала) - като цяло, да се рея, да си почивам (по нептуновски - хипоталамуса се управлява от Нептун).

Колкото повече го принуждавате човека да прави нещо, защото на вас така ви се иска, толкова повече стрес създавате в него.
Всички психиатрични болници са в планински райони, приятна обстановка (или поне беше) и много почивка. Е, има и лекарства, но нали е болница :).

Анализ на картата няма да направя, защото въпросът е зададен от теб, не от него и касае състояние, за което не е необходима лекарска намеса (за мен) извън хормоните. 

Ако е малко разхвърляно, извинявам се .... опитах да предам повече информация.

На коментари по написаното определено няма да отговоря :).

а, сега се сетих - събитие, което е отключило със сигурност има, но при депресия трябва да се върнете доста назад .... нещо определено се е случило и оттам нататък е започнало "натрупването" на депресията, и успоредно с нея нарушаването нормалната функция на жлезата.
 и още нещо ..... 290 МАТ ти звучат много, но моите бяха над 1000 - казвам "над", защото лабораторията не може да каже колко са - мерят се само до там ... а те може и да са 5000 ..... така че, все още не е толкова страшно. При последните изследвания поне ги дават 990 :) - минала съм бариерата :). Но пък аз вече не им обръщам внимание - каквото такова.
« Последна редакция: Ноември 05, 2017, 05:50:47 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2017, 06:06:44 pm »
Здравейте група,
това момиче от раждането си има много здравословни проблеми, като почнем от това ,че органите и са огледално и стигнем до бактерии ,множество травми,алергии и прочие.Постоянно е на лекарства ,а е младо и красиво 23 годишно момиче. Та виждам че Сатурн и Луна са в 6 дом, виждам и тао квадрата Сатурн, Марс, Венера, но не знам има ли излизане от тази ситуация. Можете ли да помогнете със съвет, може ли нещо да се отработи,така че здравословните проблеми поне да намалеят. Благодаря

Прочетох по-горе, че момичето и майката също четат коментарите. Затова ще напиша нещичко от гледна точка на нумерологията - има дата на картата.

родена на 25, жизнен път 1

За мама - оставете детето си да се развива както намери за добре. Това е нейния живот. Колкото и грешки да направи, те са си нейни - трябва да мине през тях.

За момичето - събери се, попитай се "какво искам?какво ми харесва?", намери отговора и Действай (умишлено с голяма буква). Не гледай другите, не бъди зависима от другите. Не се сравнявай с тях, не губи времето си, за да им правиш компания, за да им е весело на тях. Дори да направиш грешка с някой избор, поне ще знаеш, че нещото не е твоето и ще можеш да започнеш отначало - не се страхувай от това - ЖП1 дава възможност да започваш отначало колкото си пожелаеш :). Но бъди сериозна, не хвърчи в облаците (щото 25 много обича :) ).

Чужбина в момента е отворена за теб, ако желаеш, нетрадиционните науки - също.

Има само едно изискване към теб - уважавай и зачитай обществените и морални норми, закони, лица на по-високи постове от теб. Не че още сега ще го направиш, ама аз да си го кажа :) - така и така давам есенцията от картата :).


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2017, 08:27:31 pm »
Астрологията работи така на ежедневно ниво:леките/хармоничните аспекти показват къде енергията тече леко, свободно и там човек се чувства вътрешно стабилен- на физическо ниво е показател, къде натива бързо се възстановява и може да черпи сили, твърдите аспекти, показват къде вместо да си помагат енергиите се противопоставят една на друга и там, натива компенсира на физическо ниво чрез посочените органи, области на здравословно ниво. Астрологът дотолкова може да прояви намеса по здравословен казус, като посочи(къде са) тези точки. Така или иначе, всеки от нас е устроен така че,  да контролира и направлява процесите в организма си, когато се фокусира и се учи как да развива персоналните умения, необходими за  уравновесяване на енергиите вътре в себе си, в противен случай същите "се дразнят" и му викаме болест.Когато човек разбере и приеме, че ябълката не е полезна за него, а съществува и круша, от която да черпи сили, тогава терапията назначена от лекаря не пречи и консултацията от астролога не задължава. При някои хора времето между ябълката и крушата е свързано с много болестни прояви, при други с кратки периоди на неразположение, при трети, скока се случа веднага и не ползват услугите на аптека "Радост".  Най-опасната диагноза е :"Вие сте клинично здрав" и най-нереализуемата прогноза е тази, която започва с "ако".
« Последна редакция: Ноември 05, 2017, 08:29:15 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“