Автор Тема: Новолуние 7-ми април 2016г.  (Прочетена 24417 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #90 -: Април 11, 2016, 04:57:53 pm »
Ново двайсе  :012: - влизам в една социална мрежа и виждам съобщение от непознат чичко, от родния ми град. Вчера даже е имал рожден ден, навършил е 59. Оказа се, че съм му племенница. Няма ли де се появи и някой незнаен дядо-милиардер от Америка?  ;D
---
Уф, ще се гръмна. Отпуши се!  ;D

Току що ми се обадиха от още едно място, където съм кандидатствала. Оказа се, че освен длъжността, по която съм кандидатствала, могат да ми предложат и друго /което предпочитам/. Искаха да се видим още утре, но ги помолих да отсрочим интервюто за друг ден, че утре просто не смогвам с ангажиментите. Ако има обучение, може да започна още от 1 май. Сезонна работа за 4-5 месеца, но по-интересна и платена от това, което ми предлагат в преводаческата агенция.
« Последна редакция: Април 11, 2016, 07:05:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #91 -: Април 11, 2016, 05:51:24 pm »
Чак пък и датата си закръглила  :85:

Ще си намеря ли работа в близките няколко месеца, поне до края на пролетта?

Става въпрос за целодневна работа, на трудов договор, а не дистанционна заетост.

11.01.2016, Варна, 13:46 ч.

Дръж ги и двете - поръчките за утрешната, а постоянната работа за сезона.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #92 -: Април 12, 2016, 12:35:09 pm »
Както и предполагах, предложението на бившата работодателка не струва. Същите тарикатлъци на дребно и бакалски сметки като преди, такива хора никога не се променят. Средата също е демотивираща, а обстановката в офиса - потискаща. Не си заслужава. Пък и на нея ѝ трябва човек, който да съчетава две длъжности, а да взема малко над минималната заплата, дори започна да се цигани за осигуровките.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #93 -: Април 12, 2016, 04:40:20 pm »
Лили, какво да кажа- мила родна картинка! То не, че в други европейски страни няма тарикати, които гледат да минат тънко- да им се работи повече, а да плащат по-малко, ама не навсякъде, като тук... :(

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #94 -: Април 12, 2016, 05:15:11 pm »
Лили, дано от другото място излезе нещо по-добро! И честит рожден ден с огромно закъснение. :-* На първо място ти пожелавам да намериш добре платена работа в приятна и мотивираща среда.

P.S. Сори за печатната грешка.
« Последна редакция: Април 12, 2016, 08:43:50 pm от Mirabella »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #95 -: Април 12, 2016, 08:34:28 pm »
В 9дом - съвпад Юпи - У5 и  тригон Сатурн - У6. За сега, не знам как ще се прояви, нямам конкретни очаквания.

Аз по това новолуние отново научих поредния си урок, заради моите наивност и глупост. Ееее, аман от болки, аман начи!!! И то все от близките - писна ми от егоисти хора.
Защо винаги тръгвам с нагласата, че отсрещната страна ще отвърне, както аз - еее, да ама не!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #96 -: Април 12, 2016, 08:49:35 pm »
След това новолуние наистина наблюдавам повишена меркуриева активност /по всичките му аналогии/, изведнъж тръгна. Оказа се доста ефективно за разлика от много други лунации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #97 -: Април 12, 2016, 11:55:32 pm »
Както и предполагах, предложението на бившата работодателка не струва. Същите тарикатлъци на дребно и бакалски сметки като преди, такива хора никога не се променят. Средата също е демотивираща, а обстановката в офиса - потискаща. Не си заслужава. Пък и на нея ѝ трябва човек, който да съчетава две длъжности, а да взема малко над минималната заплата, дори започна да се цигани за осигуровките.

Има една много хубава приказка> " Нов бардак със стари к*** не се прави". Правилно са го казали хората. Аз не мога да си представя да се връщам там, където съм напуснала преди. Освен ако нуждата не е толкова голяма,че да е въпрос на живот и смърт. Има и една друга поговорка : Където плюеш, не се връщай да го лижеш.  Явно никога не е било товото място, дано твоето те намери по -бързо.
« Последна редакция: Април 12, 2016, 11:57:24 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #98 -: Април 13, 2016, 09:41:49 am »
Има една много хубава приказка> " Нов бардак със стари к*** не се прави". Правилно са го казали хората. Аз не мога да си представя да се връщам там, където съм напуснала преди. Освен ако нуждата не е толкова голяма,че да е въпрос на живот и смърт. Има и една друга поговорка : Където плюеш, не се връщай да го лижеш.  Явно никога не е било товото място, дано твоето те намери по -бързо.

Уаууу, ти ме разби ... явно не си ми чела мнението :)

Моя бардак със старите к**и си ставаше всеки път (при всяко ново връщане) по-добър и по-печеливш. Е, аз не съм плюла, а и доколкото разбирам, Лила също не е от този тип хора :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #99 -: Април 13, 2016, 10:45:09 am »
Има една много хубава приказка> " Нов бардак със стари к*** не се прави".

Принципно поговорката е вярна, споделям същото мнение. Само че старите к-ви отдавна ги няма в агенцията, освен управителката.  ;D Колективът се е обновил след моето напускане, но по всичко личи, че са подобен тип хора като предишните, т.е. немотивирано, ограничено и потискащо обкръжение. Бягам с 200 от такива.

Но вижте, ако предложението беше дошло от последната ми официална работа, никога нямаше да се върна там. Дори високата заплата нямаше да ме изкуши, тя ти излиза през носа с кръв и пот. Там бяха по-можещи, по-амбициозни, но арогантни и зли. И същите интриги, само че по-фино и интелигентно изпипани. Направо да ти се догади от такъв елементаризъм.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #100 -: Април 13, 2016, 01:32:41 pm »
Уаууу, ти ме разби ... явно не си ми чела мнението :)

Моя бардак със старите к**и си ставаше всеки път (при всяко ново връщане) по-добър и по-печеливш. Е, аз не съм плюла, а и доколкото разбирам, Лила също не е от този тип хора :)
Твоят "бардак" не е с мадам, а с шеф, от който също често се е случвало да се оплакваш, а какво си спечелила и какво загубила само ти си знаеш.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #101 -: Април 13, 2016, 03:11:24 pm »
Твоят "бардак" не е с мадам, а с шеф, от който също често се е случвало да се оплакваш, а какво си спечелила и какво загубила само ти си знаеш.

Е това сега защо? Просто да е на въпреки?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #102 -: Април 13, 2016, 04:13:50 pm »
Чета една обява за офис работа - "усигорено работно място". За такива дебили ли да ходя да работя, при това малко над минималната заплата? Риторичен въпрос. Извинявам се за лиричното отклонение в темата.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #103 -: Април 13, 2016, 04:34:43 pm »
Чета една обява за офис работа - "усигорено работно място". За такива дебили ли да ходя да работя, при това малко над минималната заплата? Риторичен въпрос. Извинявам се за лиричното отклонение в темата.  :012:
  :043:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Новолуние 7-ми април 2016г.
« Отговор #104 -: Април 13, 2016, 07:03:13 pm »
Чета една обява за офис работа - "усигорено работно място". За такива дебили ли да ходя да работя, при това малко над минималната заплата? Риторичен въпрос. Извинявам се за лиричното отклонение в темата.  :012:

И аз наскоро четох една: задължително висше образование по специалността, два западни езика, работа с всичките там програмки за дизайн, предлагаха невероятни условия за работа /по техни думи/, стимулиращо заплащане и накрая гледаш 350 лв заплата /за толкова не могат да ме накарат да отворя илюстратора/ ;D