Автор Тема: за квадратурите с любов  (Прочетена 21386 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #120 -: Февруари 22, 2017, 11:39:26 pm »
Активна, не значи да си агресивна, а пък и ти не налагаш така открито себе си, нито твърдо залагаш на "Не"-то, така че- не знам  каква агресия търсиш у себе си. "Да бъда " себе си, не е ли като "да бъда "Слънчевия си знак ? :)

Ах че миличко :)
Не ме успокоявай, аз тук съм кротка, но навън-съвсем с кеф агресивна
Някакви антилюбезни цикли

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #121 -: Февруари 22, 2017, 11:45:54 pm »
"Миличко" не се римува с "Папи", поне не и за мен. Но щом ти липсва агресията, като състояние-кажи на съседа откровено какво ти е мнението за жена му.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #122 -: Февруари 22, 2017, 11:52:53 pm »
"Миличко" не се римува с "Папи", поне не и за мен. Но щом ти липсва агресията, като състояние-кажи на съседа откровено какво ти е мнението за жена му.  ;)

И повече направих :) Казвала съм и преди-в друго време, други обстоятелства, щях да съм военен, наемник, или по-лошо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #123 -: Февруари 22, 2017, 11:54:37 pm »
Да, Рени, Стрелец е интерсептиран в 4 дом, а той се управлява от Плутон. Сатурн ми е в 9 дом. Нептун е в 4-ти, в първия градус на Стрелец.



Имах предвид транзитен Сатурн, извинявай, пиша така, все едно, че говорим една срещу друга.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #124 -: Февруари 22, 2017, 11:54:56 pm »
Алена, може би,  при точния съвпад на Марс в Уран, ще споделиш как се прояви тази специфика при теб. Ще бъде полезно.  :)

Имам час тогава да се постави всичко окончателно по моите операции - цикъла от юни 2015г до сега. Тъкмо след СЗ - на 27.02 ми е часа в клиниката. Надявам се всичко да е окончателно. Но ще споделя, като мине :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #125 -: Февруари 22, 2017, 11:59:44 pm »
Алена, а не мислиш ли, че приключвайки едно, спонтанно ще си провокирана да инициираш нещо друго алтернативно в периода-да проверим тенденцията на това как ще  се " измъкне", вмъкнатия знак Овен ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #126 -: Февруари 23, 2017, 12:04:28 am »
Да, транзитно Сатурн е в 4 ми дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #127 -: Февруари 23, 2017, 09:00:58 am »
Алена, а не мислиш ли, че приключвайки едно, спонтанно ще си провокирана да инициираш нещо друго алтернативно в периода-да проверим тенденцията на това как ще  се " измъкне", вмъкнатия знак Овен ?  :)

При мен огненото е много изразено - голям огнен тригон - с участието на светило и двата У1, ъглов Марс. Затова съм си мислила, че за баланс в картата, за да няма преагряне - Овен е интерсептиран, за да по-потиснат и Марс е ретрограден. Енергия насочена навътре към мен, скрит потенциал, който да бъде извен при нужда. Нещо, като резерви, акумулатори.

Сега идеята ти ми допада - този потенциал да бъде изкаран наяве (и вкаран в действие) от Уранова провокация. Опозиционната ос: Марс/Уран срещу Юпитер е в много точен секстил/тригон към наталната ос ИЦ/МС - та може да имам събитийност по отношение работата, защото  в 10 дом оре Сатурн - на 3 градуса от Слънцето (У6) и предстои скоро да се обърне. Много ми е тегаво на работа, много ми е "не добре" и искам да взривя всичко в настоящото положение и камък върху камък да не остане, но се удържам от импулсивни действия, все още на здравия разум му се чува думата. Може би нещо ще ме провокира да изляза от статуквото.

На конкретната дата (27,02) снощи разбрах, че семейно сме канени на едно събитие. Ама не ми се вярва там да има инцидент. С голямо вълнение очаквам датата, заради приключването в клиниката. Надявам се да не излязат скрити лимонки там :)
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #128 -: Февруари 23, 2017, 09:16:08 am »
Аз съм пълна с квадратури. Пробвах се по описания начин да "разгадая" една от тях.
Венера в Дева(падение) каре Юпитер Стрелец(домицил)
Какво да се потиска:
Телец(Везни) - Стрелец
Производни:
Заточение- какво да се учи:
Овен(Скорпион) - Близнаци(Дева)
Марс- Меркурий 30*
Екзалтация- какво да се подсилва:
Риби - Рак
Нептун - Луна 30*
Падение- какво да се избягва:
Дева - Козирог
Меркурий - Сатурн
Малко съм объркана от този резултат: Трябва да уча от Меркурий, но накрая излиза, че трябва и да го избягвам  ::) Или по-скоро да проявявам качествата на близнака, а не на девата- да не съм дребнава, а любопитна и "над нещата". Правилно ли го тълкувам?
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 09:24:18 am от rodopis »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #129 -: Юни 29, 2017, 07:05:43 pm »
Сега откъде ще "изскочи любовта " при квадратурата Меркурий/Марс Рак - Юпитер Везни ?   :)
За Юпитер дясна, за Меркурий/Марс лява. При положение, че Марс и Меркурий управляват ъгъл в картата, при това положение може да се инициира нова фаза на развитие в съответните сфери, докато там, където Юпитер държи точка, дом- резултат, край на напрежението, "изпуснали сме момента", да се действа на база опитност . Наблюдения ? Юпитер има достойнства в Рак, докато Марс не е ОК, нито в Рак, нито във Везни ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #130 -: Юни 30, 2017, 08:07:10 am »
Сега откъде ще "изскочи любовта " при квадратурата Меркурий/Марс Рак - Юпитер Везни ?   :)
За Юпитер дясна, за Меркурий/Марс лява. При положение, че Марс и Меркурий управляват ъгъл в картата, при това положение може да се инициира нова фаза на развитие в съответните сфери, докато там, където Юпитер държи точка, дом- резултат, край на напрежението, "изпуснали сме момента", да се действа на база опитност . Наблюдения ? Юпитер има достойнства в Рак, докато Марс не е ОК, нито в Рак, нито във Везни ?

марс-юпитер си е лош късмет,на неправилното място,в неподходящ момент-домашните тирани и агресорите по пътя ще са в пъти повече ,юпитер ще преувеличава проблема ,от нищо -нещо,неправилна преценка на ситуации и хора,чувствата ръководят разума,марс е късата клечка и е лош,когато и луната активира до т-каре - словесни сблъсъци кой крив,кой прав са неумесни,марс-юпитер са борци за справедливост,собствената,изкривена в случая :017:,натрапена грижовност,целяща подчинение

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #131 -: Юни 30, 2017, 12:11:02 pm »
марс-юпитер си е лош късмет

Да попитаме античните астролози- Марс вече слабо се наблюдава, защото наближава съвпад със Слънце, само Юпитер е все така бляскав - дали няма да сме по-възбудими, настръхнали, в отношението си към другите и на другите към нас.  Луната върви към съвпад Юпитер пак и ще активира  заложеното по цикъла. Но си права, че преценката в отношенията ще е емоционално обагрена.
Стреличка, ти като един виден Стрелец, защо приемаш квадратурата Марс - Юпитер за лош късмет, имаш такива наблюдения или сега в случая, заради знаците, в които попадат ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #132 -: Юни 30, 2017, 04:40:25 pm »
Да попитаме античните астролози- Марс вече слабо се наблюдава, защото наближава съвпад със Слънце, само Юпитер е все така бляскав - дали няма да сме по-възбудими, настръхнали, в отношението си към другите и на другите към нас.  Луната върви към съвпад Юпитер пак и ще активира  заложеното по цикъла. Но си права, че преценката в отношенията ще е емоционално обагрена.
Стреличка, ти като един виден Стрелец, защо приемаш квадратурата Марс - Юпитер за лош късмет, имаш такива наблюдения или сега в случая, заради знаците, в които попадат ?  :)

Ами,нали Марс е Малефик,а Юпитер е Бенефик,та затова сигурно. Марс - Малкото Зло,Сатрун - Голямото Зло. Овните... - Малките Дяволи,Козирозите - Големите. Има ли възразяващи?  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #133 -: Юни 30, 2017, 05:14:22 pm »
Има. Ако овните са малките, а козирозите големите дяволи, то тогава девите какво са -изначалното зло ли  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #134 -: Юни 30, 2017, 05:19:02 pm »
Има. Ако овните са малките, а козирозите големите дяволи, то тогава девите какво са -изначалното зло ли  :012:

Забравихте за Скорпиона  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui