Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 102374 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #555 -: Декември 23, 2021, 01:09:38 am »
Тази жена има ли брак,развод?
Според мен има някорко брака
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #556 -: Декември 23, 2021, 01:12:02 am »
Аз имам У7 Марс в 10д. Разведена съм. В натала Марс е и в каре с Уран, освен тригона с Луна и Нептун.
Имам втора връзка, съжителство. Броя я по 9д - Близнаци на К9 и заключен Рак.
ЯЯ, имаш сходящ квадрат между Венера У1 и Марс У7, бракът се е разпаднал.
Вторият брак е по 11д. и ще е успешен- Венера У1 в секстил с Меркурий У11

Дано е успешен. Вероятно ще се случи, когато пр или дир Меркурий минат К7. По същото време и пр Слънце ще направи съвпад с Венера. Лошото е, че тр Нептун ще ми е върху Слънцето.
Иначе, Ръшман смята също, че вторият брак е по 11д - 5 от 7. Понеже при мен 9 и 11 съвпадат, не мога да кажа от личен опит. А не познавам хора с втори брак, за да видя картите.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #557 -: Декември 23, 2021, 04:38:28 am »
Астрологичната карта е енергийна матрица на някакъв момент. Като такава не прави разлика между съдбовни, важни взаимоотношения -  брак с подпис или значими срещи. Между развод и скъсване. Седмодомната тема е тази, която описва изначално енергийното естество, еквивалент на всички партньорства.
Енергията си съществува като качествен подтекст в пространството и без да анализираме астрологични карти. Ние постоянно си взаимодействаме, реагираме и се свързваме с другите хора на първо място на енергийно, инстинктивно, субтилно ниво. Дори и да не го осъзнаваме. В този ред на мисли, нонсенс е да кажем и че синастриите "работят" само ако имат материално измерение. Енергията не признава граници и разстояния, но си има своите енергийни времево-пространствени ключове. Затова подлежи на модификация.
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 05:18:47 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #558 -: Декември 23, 2021, 06:33:48 am »
Астрологичната карта е енергийна матрица на някакъв момент. Като такава не прави разлика между съдбовни, важни взаимоотношения -  брак с подпис или значими срещи. Между развод и скъсване. Седмодомната тема е тази, която описва изначално енергийното естество, еквивалент на всички партньорства.
Енергията си съществува като качествен подтекст в пространството и без да анализираме астрологични карти. Ние постоянно си взаимодействаме, реагираме и се свързваме с другите хора на първо място на енергийно, инстинктивно, субтилно ниво. Дори и да не го осъзнаваме. В този ред на мисли, нонсенс е да кажем и че синастриите "работят" само ако имат материално измерение. Енергията не признава граници и разстояния, но си има своите енергийни времево-пространствени ключове. Затова подлежи на модификация.
И все пак брак с подпис трябва да се вижда дали е възможен.Иначе значими срещи,секс,любов и други взаимоотношения се случват на всеки,или почти.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #559 -: Декември 23, 2021, 09:01:06 am »
Според теб как ? Кое отличава като астрологични показатели брак от по-съществена връзка ?
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 09:11:14 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #560 -: Декември 23, 2021, 09:10:28 am »
Според теб как ? Кое отличава като астрологични показатели брака от по-съществената връзка ?
Бракът е вид договор, подпис. Оста 3/9 да има връзка с у7, или 7ми дом и връзка с 10дом(статус) ,или неговите управители.

Simcoe

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #561 -: Декември 23, 2021, 10:41:48 am »
Ако ви се тренира или ви е интересно :) Картата е на мъж. Давам ОВ.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #562 -: Декември 23, 2021, 11:21:51 am »
Ако ви се тренира или ви е интересно :) Картата е на мъж. Давам ОВ.
мисля, че има брак с жена, която има дете. Мъжът има повече от един брак. Може да се е женил за една и съща жена.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #563 -: Декември 23, 2021, 12:13:32 pm »
Според теб как ? Кое отличава като астрологични показатели брака от по-съществената връзка ?
Бракът е вид договор, подпис. Оста 3/9 да има връзка с у7, или 7ми дом и връзка с 10дом(статус) ,или неговите управители.

Сафо,

Значи при евентуален развод по документи ще бъдат активни осите 3/9-ти дом и ще има връзка със седми дом и 10-ти дом?
А какво става, ако жената запази фамилията на мъжът си и не се разведе, а се разделят?
Кои оси се активират?
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7393
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #564 -: Декември 23, 2021, 01:13:09 pm »
Фортунадес, при развод, краят на брака, по-скоро активност по 1/7,4/10 домове. 1ви е 4ти от 10дом,като смяна на статус. Това за фамилията дали ще си остане същата, незная какво да се разгледа. Майка е разведена с баща ми, но си запази неговото фамилно име. След това се омъжи отново за него.
Аз имам брак, но не си смених фамилията и с мъжа ми сме с различни фамилии. Свекърва ми е разведена и веднага си върна бащината фамилия.
Ако разгледаме подпис, договор по 3ти дом, при мен Луната,у3 е в 1ви в тригон със Слънце в 10дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #565 -: Декември 24, 2021, 11:26:55 am »
А какво става, ако жената запази фамилията на мъжът си и не се разведе, а се разделят?
Кои оси се активират?
 :-*
4-10 дом, тази ос, дали ще останат под един покрив и ще опази репутацията си, в това число името, с което се представя

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #566 -: Декември 27, 2021, 10:53:29 am »
Първо се проверява, дали натива може да е съвместим с някой друг, да има интерес да създава такъв тип взаимоотношения- да има планети в местата, където Венера има сила, достойнства.
Наличие на брак - да има връзка между 1-7
Стабилен, дълготраен брак- управителите на 1-7 да имат връзка помежду си, да са със силен статус, да не са малтретирани, в противен случай, връзката се разпада.
Граждански брак, с подпис и общ дом, да има връзка между  1-7-10-4
Съвместно съжителство, без подпис- 1-7-4
При акцент на 5-ти дом в картата и по-силни управители, може да се разгледа връзката 1-5 домове.
Знаците на върховете на 1, 7 домове, на управителите и техните диспозитори, могат да дадат информация за броя на браковете.
Цикълът Юпитер- Сатурн, в който е роден натива, определя, обществената нагласа към брака. Цикълът Слънце- Венера, в който е роден натива, личното отношение на натива към брака. Фазата на Венера- /до/околко е възможно да се радва на брака.
В кой квадрант попадат сигнификаторите на брака- дали ще е ранен, късен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #567 -: Декември 27, 2021, 11:03:12 am »
Може да има и такива хора, които им се иска астрологията да им предложи готов и универсален еднозначен отговор на всичко. Прономеровано, прошнуровано и гарантирано, но няма готови рецепти по точки и подточки, валидни за всички.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #568 -: Януари 17, 2022, 12:24:46 pm »
На мен по натал със сигурност не ми е даден такъв предвид това, че У7 Марс е в падение в рак, а Венерата ми У1 е изгорена и между тях аспект няма. Ако разглеждам другия У7 Плутон, той поне прави секстил към Венера, но пък е в изгнание във везни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #569 -: Януари 17, 2022, 01:26:00 pm »
На мен по натал със сигурност не ми е даден такъв предвид това, че У7 Марс е в падение в рак, а Венерата ми У1 е изгорена и между тях аспект няма. Ако разглеждам другия У7 Плутон, той поне прави секстил към Венера, но пък е в изгнание във везни.
Плутон е в изгнание в Телец