Автор Тема: Нодална ос във Везни-Овен  (Прочетена 12600 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #45 -: Февруари 15, 2014, 11:44:58 am »
Eeeee ти па Лили, никой не говори да приемаш несправедливото отношение. Просто започваш да дълбаеш с въпроси "Защо?". Например: защо това ме дразни, защо ме наранява и прочие от сорта. На финала достигаш до есенцията, която най-често опира до това, че си имал някакви очаквания от отсрещния, а той не ги е оправдал. Според езотериката очакванията винаги ни вкарват в капан, а като имаш очаквания, то ти обикновено забравяш допускането на това всеки да бъде себе си. Тези капани обаче рефлектират върху теб и емоциите ти и те вкарват в лични капани и оттам и в ситуации, които те нараняват. Варианта е да започнеш да допускаш всеки да бъде себе си и да забравиш да имаш очаквания. Така просто и да се опита да те нарани някаква ситуация, то няма да е толкова фатално. Знам, че на думи звучи лесно, ама това е положението. Или се научаваш, или попадаш в капаните постоянно... И аз още се уча на това за някои случаи, за други пък вече ми е отработена практика. Или както винаги съм казвала: всеки има рожденото право да бъде супер идиот, само да не ме занимава и мен с това  :012:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2014, 11:45:29 am »
Заемането на пасивна/потърпевша позиция противоречи на кардиналните знаци, та предполагам цикълът ще спре когато решиш да си активната страна

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2014, 11:46:50 am »
Не го прием лично, но си задавам въпроси и все още не намирам отговори.
Ако приемем, че прераждане има и влачим някакъв товар от минал живот, тогава напълно ще се съглася.
Но ако знаеш, че в настоящия си живот не си причинил никому такива злини, тогава е логично да си задаваш някои въпроси.
Срещу несправедливо и нагло отношение не мога да се кланям и да целувам ръка, все още не съм се извисила толкова. Моята позиция винаги е била да се дистанцирам от такива хора, а не да търся да разчиствам сметки.


А варианта при който вътрешните промени се случват под натиска на външни събития, защото човек е отказал да го направи доброволно. И докато те настъпят едно и също се повтаря и повтаря, докато човек не си научи урока.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2014, 11:48:13 am »
Eeeee ти па Лили, никой не говори да приемаш несправедливото отношение. Просто започваш да дълбаеш с въпроси "Защо?". Например: защо това ме дразни, защо ме наранява и прочие от сорта. На финала достигаш до есенцията, която най-често опира до това, че си имал някакви очаквания от отсрещния, а той не ги е оправдал.

Абсолютно вярно - твърде много мисля и много въроси си задавам, а очакванията ми рядко се опрадвават. Очакваш да не ти причиняват това, което ти не си причинил, да бъдат коректни, когато ти си коректен, но... реалността не винаги откликва на нашите очаквания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2014, 11:50:41 am »
А варианта при който вътрешните промени се случват под натиска на външни събития, защото човек е отказал да го направи доброволно. И докато те настъпят едно и също се повтаря и повтаря, докато човек не си научи урока.

И това е напълно вероятно - когато моментът е узрял да се изправиш пред някакви вътрешни проблеми и противоречия, които все още не си решил, идват съответните "отровни" хора и "отровни" ситуации, за да изиграят ролята на катализатор. Един вид те са инструмент на Съдбата, нищо повече от пионки в нейните ръце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #50 -: Февруари 15, 2014, 11:52:54 am »
Eeeee ти па Лили, никой не говори да приемаш несправедливото отношение. Просто започваш да дълбаеш с въпроси "Защо?". Например: защо това ме дразни, защо ме наранява и прочие от сорта. На финала достигаш до есенцията, която най-често опира до това, че си имал някакви очаквания от отсрещния, а той не ги е оправдал.

Абсолютно вярно - твърде много мисля и много въроси си задавам, а очакванията ми рядко се опрадвават. Очакваш да не ти причиняват това, което ти не си причинил, да бъдат коректни, когато ти си коректен, но... реалността не винаги откликва на нашите очаквания.

Е, тъй де! Значи стигаме до извода, че очакванията пречат. Кво излиза - забрави очакванията за да си добре  :29:. Лично аз се хвърлям с главата напред и това е - квото стане. Не го мисля много за да не съм наранена после. Знам, че е гадно ти да вложиш всичко в едно приятелство или пък връзка, а после да ти подложат динена кора, но пък това е положението. Просто давай - всичко ти се връща, но може и да не е от този човек, на който си дал, а да е от другаде... Като не очакваш нищо после няма да си наранена - това е единствената поука от ситуацията и тя е неотменим факт.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2014, 11:53:47 am »
Отровата е вътре в нас и сами си я инжектираме, като допускаме емоциите, които тези "отровни хора" ни карат да изпитваме.

п.п. Но всичко, което те провокират, го има вътре в нас, не може да изпиташ някое чувство, ако то не носиш частица от него в себе си и урока може би е човек да овладее, разбере и приеме тези чувства и не на последно място да престане да търси причините извън себе си.
« Последна редакция: Февруари 15, 2014, 11:58:27 am от Satin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #52 -: Февруари 15, 2014, 11:57:03 am »
Отровата е вътре в нас и сами си я инжектираме, като допускаме емоциите, които тези "отровни хора" ни карат да изпитваме.

Човек не може да живее без да изпитва емоции, без да реагира по някакъв начин. Способността да мислим, да разсъждаваме и да чувстваме ни прави хора. За разлика от животните ние не умеем така добре да се пазим от това, което е вредно и отровно за нас, в това отношение Природата ни е заложила "дефект".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #53 -: Февруари 17, 2014, 06:10:14 pm »
Утре нодалната ос сменя двойката знаци с Везни /Овен ,ето картата:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #54 -: Февруари 17, 2014, 06:33:11 pm »
И на мен това ми е интересно ,как картата на ингреса кореспондира с натала ни . ;)

Управител ЮЛВ ,Марс съвпад със СЛВ ,стелиум в 7-ми дом ,Луна във Везни,УАСЦ в анаретен градус,5 планети с достойнства,голям кръст в кардинални знаци....

Относно знака на АСЦ -в Лъв е за България .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2014, 01:00:33 am »
Значи след няколко дни точен обрат, наталния ми СЛВ е на 29,58  в овен. Вече е в 4ти транзитен слв, миналата  седмица намерих ново жилище. От две седмици съм и с нова работа . Бая промени пак, ама то моята карта си гъмжи винаги, така  че хич не се учудвам. То ако не е от едно , ще дойде от друго- кардиналност, кво да прайш  :72:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2014, 02:56:10 pm »
Момичета, според вас каква е вероятността при съвпад на нод. ос с натална опозиция плутон-луна, у8-у5 да се стигне до резултат бременност? Става по 1-7 натален. Натално слв в 5, а прогрес луна в рак.... ???  :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2014, 03:00:16 pm »
Имах съвпад на слв с Луна У4/5-Плутон У8 в 7-ми дом, абсолютно никакво събитие до момента.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1192
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #58 -: Февруари 19, 2014, 03:02:14 pm »
 :08: :38:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #59 -: Февруари 21, 2014, 10:45:35 am »
Много странно. При предишното преминаване съм била 15-17г, условно казано. СЛВ е минал през 12я ми дом. Но, вместо да ми донесе отдръпване от останалите, самота и размишления за живота, ми е донесъл първата ми връзка. Никак не търсех самота или отдалеченост от останалите тогава, напротив, цъфтях.  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински