Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 54363 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #105 -: Май 11, 2017, 11:28:14 pm »
Всеки астролог може да бъде силен в определена област, има и различни астрологични школи. Но когато един астролог предлага синтезиран анализ по няколко системи, с оглед на по–голяма прецизност и задълбоченост, това би следвало да предполага и по–висока цена. Има разлика между едностранчиво разглеждане и многопластово. За съжаление повечето клиенти въобще не го разбират, затова и една по–съществена разлика в цените ги стряска. Има значение дали за 5 лева продаваш кило неузрели ягоди, прогнили ягоди или био ягоди първо качество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #106 -: Май 11, 2017, 11:59:11 pm »
То това е нелепото – на една и съща цена можеш да видиш и анализ първо качество, и готова разпечатка от текстовия блок на някоя астрологична програма. Второто съм го виждала – не като консултация за мен, а за мои познати. При това от астролог, който много активно се рекламира и претендира да е учил при разни гурута. За същите пари получаваш качествена консултация при И. Магерова или при Гали, преди да си вдигне тарифите. Затова според мен диференциация по качество задължително трябва да има. Но за жалост качеството в астрологичния бранш не се измерва еднозначно, няма ясни критерии. Можеш да вложиш всичко от себе си, а клиентът въпреки това да остане недоволен. Има голяма доза субективизъм, а астрологията не е стока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: мнения за астролози
« Отговор #107 -: Май 12, 2017, 09:12:49 am »
За какъв размер на тарифите говорите? На Гали могат да се видят на сайта, но за Магерова не съм срещала.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #108 -: Май 12, 2017, 09:43:48 am »
150 - 250 натална карта.

За подробно тълкуване на натала това си е съвсем нормална цена. Но 150 за едногодишна прогноза са си множко, освен ако не е анализ тип подробна инструкция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: мнения за астролози
« Отговор #109 -: Май 12, 2017, 10:25:45 am »
Колко часа дни труд отнема направата на годишен анализ, приблизително? Но не транслейт заготовки +кръпки, за да звучи по-лично ,истински анализ на предстоящата година. И по колко техники сравняват отговорните професионалисти това ,което прогнозират  ?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: мнения за астролози
« Отговор #110 -: Май 12, 2017, 10:29:02 am »
Благодаря Стар! :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #111 -: Май 12, 2017, 10:33:24 am »
И на мен не ми се превежда безплатно, колкото и да ми се ще да съм добра и да помагам на хората.   :lol_hitting:

Ако знаете с моята работа колко посреднически гърла храня – пак е вид добринка!  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: мнения за астролози
« Отговор #112 -: Май 12, 2017, 10:48:30 am »
Експертните и специфични услуги трябва да са си по-високо платени. Логично е, след като си стигнал до това ниво ,след години вложени в собственото усъвършенстване обучение +евентуално няква дарба. Другото е неуважение към себе си и вселената. Просто сме израснали в държава, в която до скоро учеха, че труда и скромността краси човека, а не че ставаш гърбав и болен и трябват роби за фермата, които да произвеждат благоденствието на шепа избрани с цената на своя скапан живот, здраве. Сега напират нагли поколения ,които поне са свободни от мита за скромността, друг е въпроса до къде ще стигнат в личното си остойностяване  :012: Погледнах тарифите не са нещо фантастично, пък и не е като да редиш фаянс-по-малко го владеят, но ми направи леко смешно неприятно впечатление че най-висока е тарифата за отношения. Обикновено най-болната страна особено на нежната половина, която е и главният контингент на различни предсказателни практики  ;D Както детските дрехи и стоки са безумно по-скъпи в сравнение с тези на родителите. Защото въпреки че имат по-малка производителна себестойност ,родителите няма къде да ходят, трябва да купуват постояно израстяваните дрешки на малките. Хванати на тясно-болно място  :012: А точно в синастриите, знаем колко неведоми и парадоксални са пътищата Божии. Много маркетингово ,спекулативно е с жениците, точно за отношения. Иначе сигурно е едина от най поръчваните консултации :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #113 -: Май 12, 2017, 10:54:08 am »
Бека, когато се гледа за отношения, се прави анализ на двете карти поотделно и после сравняване. Всъщност така е редно, де. Но мнозина астролози /и техни клиенти/ смятат, че синастрия означава да се сравнят тъй наречените интераспекти и кои партньорски планети в кои домове попадат. За такова нещо няма как да се иска двойна тарифа. Но за анализ на два хороскопа вместо един, съчетан с анализ на двете карти във взаимодействие, според мен би следвало да се взема повече. Не защото е "болна тема", а защото е двойна работа. Зависи доколко е задълбочена и подробна разработката. Според мен цената се определя от вложения труд.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: мнения за астролози
« Отговор #114 -: Май 12, 2017, 11:03:02 am »
Ако се гледат двете карти обстойно- да, особено и най-вече, ако  са в отношения .Но предполагам ,че мнозина от питащите дори не са във връзка с другия и че не до там отговорните астролози, пренебрегват това, но пък си прибират таксата ,защото трябва да върнат примерно 80% от клиентките си. Тези, които се рекламират с общи хубави астро приказки за любов и отношения по медии, дори и да са добри професионалисти, вярвам ,че поради естеството на масово достъпната им реклама и клиентките налитат на консултации за отношения  :012: А относно таксата би било въпрос на лична етика да откажеш на някой само от любопитство и тнт
« Последна редакция: Май 12, 2017, 11:05:27 am от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #115 -: Май 12, 2017, 12:11:10 pm »
Синастрията е най–пипкавото нещо, аз лично не знам дали бих се занимавала. Не е само гледане на синастрични аспекти, както някои си мислят, особено по форумите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: мнения за астролози
« Отговор #116 -: Май 13, 2017, 12:59:50 am »
Ако професионалните астролози плащат годишен патентен данък както глечачки/екстрасенси е нормално да искат пари за труда си. Но и там е нужна мярка и индивидуален подход, защото едно е клиентът да е заможна стара мома, която не коласва да се задоми и очаква астрологът да я насочи има ли шанс да се забули, друго е бедна самотна майка с деца на квартира да има нужда от консултация кога ще потръгнат нещата. По времето на Костов хадих при Ружа в Плевен, бях останала без работа, не виждах изход, границите още бяха затворени, като я питах колко иска ми каза, че плаща 4 000 000 лв годишен данък, което днес са 4000лв., но взема кой колкото остави на масата, според възможностите, а тя много добре вижда възможностите- все едно скенер те гледа.
Хепи е права в исказванията си, казвам го от личен опит- когато навлязох в менопауза имах остра нужда от психолог да ми помогне да преодолея паническите атаки, но всички сложили тарифи, непосилни по джоба ми, който тогава беше празен и се въртях в омагьосан кръг близо две години- не мога да започна работа, защото не съм на себе си, а не мога да получа помощ да дойда на себе си, защото нямам пари. Този, на когото писах няколко имейла с молба за помощ, ми отговори като каза цената на час по скайп и как мога да му пратя парите. Разбрах, че добрината, с която разлива в интернет пространството е само реклама. След време четох, че направил тумор в мозъка, заради претоварването- имало дни по 100 човека на ден да консултира, което е над 4000лв надница за деня. Излекува се, да е жив и здрав, а дано се еизлекувал и от лакомията.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: мнения за астролози
« Отговор #117 -: Май 13, 2017, 03:20:46 am »
Уау , изчетох темата и съм удивена от коментарите .

Аматьорки срещу професионалисти. :-\ При това нравоучително ,поучително , доволни , недоволни. Високи , ниски цени , без пари ,заради човещината.

Не е ли срамота да ангажираш на някой времето в рамките на часове ? Не е ли резил по няколко пъти да те изключва оператора , защото си на 59 -та минута? и не е ли обида лично за самия теб , да отвориш една голяяяяма уста и да бълваш и храчиш?

Някои астролози смятат себе си за такива след прочитането на онези няколко тома от Марион Марч и Джоан Макевърс .
Други подвластни на руската школа се титуловат астролози и дори и преподаватели в рамките
на няколко книжки на Авесалом Подводни.
Има и такива , които влагат време и енергия в копирането на астрологичния хелп на някои астро програми.
Познавам "преподаватели" , които в опитите да направят прогностика стават жалки.
Имам наблюдения върху хора, които не се афишират , а са толкова напред в астрологията , че цял ден можеш да ги слушаш.
Има и друга "порода" философи , много вещи на теория , а на практика не им стиска.

Астрологията е специфична енергия и това , че жабата разбрала за коня , не означава че ще си намери правилния жокей и благодарение на него ще стане кон. :)
Не можеш да си намериш правилния консултант , ако не уважаваш себе си .
Няма как да станеш майка  , ако си лягаш и ставаш сама . И астролога няма вина за това. Няма вина и астрологията.

Да не забравяме , че астролога също е човек . Както и , че на някой 5 лв са му много , на друг 50 лв , на трети 300 лв.

А Гали  :012: е родена за това и би било обидно да не си платиш на такъв астролог.
Все едно да ползваш скъп френски парфюм , а да искаш да платиш нещо посредсвено.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: мнения за астролози
« Отговор #118 -: Май 13, 2017, 03:24:06 am »
Уау , изчетох темата и съм удивена от коментарите .

Аматьорки срещу професионалисти. :-\ При това нравоучително ,поучително , доволни , недоволни. Високи , ниски цени , без пари ,заради човещината.

Не е ли срамота да ангажираш на някой времето в рамките на часове ? Не е ли резил по няколко пъти да те изключва оператора , защото си на 59 -та минута? и не е ли обида лично за самия теб , да отвориш една голяяяяма уста и да бълваш и храчиш?

Някои астролози смятат себе си за такива след прочитането на онези няколко тома от Марион Марч и Джоан Макевърс .
Други подвластни на руската школа се титуловат астролози и дори и преподаватели в рамките
на няколко книжки на Авесалом Подводни.
Има и такива , които влагат време и енергия в копирането на астрологичния хелп на някои астро програми.
Познавам "преподаватели" , които в опитите да направят прогностика стават жалки.
Имам наблюдения върху хора, които не се афишират , а са толкова напред в астрологията , че цял ден можеш да ги слушаш.
Има и друга "порода" философи , много вещи на теория , а на практика не им стиска.

Астрологията е специфична енергия и това , че жабата разбрала за коня , не означава че ще си намери правилния жокей и благодарение на него ще стане кон. :)
Не можеш да си намериш правилния консултант , ако не уважаваш себе си .
Няма как да станеш майка  , ако си лягаш и ставаш сама . И астролога няма вина за това. Няма вина и астрологията.

Да не забравяме , че астролога също е човек . Както и , че на някой 5 лв са му много , на друг 50 лв , на трети 300 лв.

А Гали  :012: е родена за това и би било обидно да не си платиш на такъв астролог.
Все едно да ползваш скъп френски парфюм , а да искаш да платиш нещо посредсвено.

 :)

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: мнения за астролози
« Отговор #119 -: Май 13, 2017, 03:29:24 am »
Експертните и специфични услуги трябва да са си по-високо платени. Логично е, след като си стигнал до това ниво ,след години вложени в собственото усъвършенстване обучение +евентуално няква дарба. Другото е неуважение към себе си и вселената. Просто сме израснали в държава, в която до скоро учеха, че труда и скромността краси човека, а не че ставаш гърбав и болен и трябват роби за фермата, които да произвеждат благоденствието на шепа избрани с цената на своя скапан живот, здраве. Сега напират нагли поколения ,които поне са свободни от мита за скромността, друг е въпроса до къде ще стигнат в личното си остойностяване  :012: Погледнах тарифите не са нещо фантастично, пък и не е като да редиш фаянс-по-малко го владеят, но ми направи леко смешно неприятно впечатление че най-висока е тарифата за отношения. Обикновено най-болната страна особено на нежната половина, която е и главният контингент на различни предсказателни практики  ;D Както детските дрехи и стоки са безумно по-скъпи в сравнение с тези на родителите. Защото въпреки че имат по-малка производителна себестойност ,родителите няма къде да ходят, трябва да купуват постояно израстяваните дрешки на малките. Хванати на тясно-болно място  :012: А точно в синастриите, знаем колко неведоми и парадоксални са пътищата Божии. Много маркетингово ,спекулативно е с жениците, точно за отношения. Иначе сигурно е едина от най поръчваните консултации :012:

Екзактно !

Много вярно ,Ребека.