Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 93586 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #135 -: Април 04, 2020, 12:00:31 pm »
То не е сигурно самите тестове до колко са верни, че да се вярва на тях.
Агресията все повече ще се увеличава. Забелязва се също и увеличаването на грабежи на магазини.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #136 -: Април 04, 2020, 01:46:56 pm »
Възможно ли е написаното в тази статия да се случи http://topnews-bg.eu/2020/04/01/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D0%B1%D0%BD%D1%80-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1/
Ще е Наистина ужасно, ако направят така.
Едва ли има човек, който да не е обърнал внимание (но пък съвсем съзнателно подминал), следната част от интервюто:

Запитана дали заплатите на депутатите и министрите също не трябва да се намалят при такова положение, депутатката от Герб заяви, че и в момента заплатите на политиците са ниски, затова и там не трябва да се мисли за намаление, защото всички сме наясно, че ниските заплати на министри и депутати са сериозно предизвикателство пред тях да се корумпират в полза на определени лобита и бизнесмени в България.

Това едва ли са думи на човек, загрижен за здравето и благоденствието на нацията. Замислете се, не е ли наистина вулгарно подобно изказване (защото все пак, корупцията е нещо подсъдно, все още, но пък явно смятано за нещо съвсем нормално от въпросната госпожа)?..

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #137 -: Април 04, 2020, 02:09:31 pm »
Източник: /manimanibg.blogspot.com/   :-[
Веско, проверявай си източниците и недей вярва на всичко, което ти изнася или натоварва.  При положение, че си лабилен, гледай да отсяваш информацията, която си набавяш и е препоръчително за теб тя да е основно развлекателна. Ако се хващаш на всичко, което четеш, това ще е пагубно за психологическото ти здраве.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #138 -: Април 04, 2020, 02:20:39 pm »
Не знам как да разбера коя публикация е истинска и коя не, при положение, че всички тези сайтове се водят за новинарски и нито един не е официално обявен за разпространител на фалшиви новини (а точно сега би трябвало най-много те да се следят, а не разни потребители като нас, които се хващат на всяка една щуротия, публикувана в мрежата).
Много хора са като мен и ще продължат, и при положение, че отвсякъде сме залети САМО с негативна информация и не се казва нищо хубаво, което се случва (а едва ли чак пък няма), как бихме могли да се справим.
Накрая ще се окаже, че въпросният вирус се прихваща най-лесно от медиите, а не по капков път и чрез пряка комуникация.  ;D

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #139 -: Април 04, 2020, 02:37:38 pm »
Не знам как да разбера коя публикация е истинска и коя не, при положение, че всички тези сайтове се водят за новинарски и нито един не е официално обявен за разпространител на фалшиви новини (а точно сега би трябвало най-много те да се следят, а не разни потребители като нас, които се хващат на всяка една щуротия, публикувана в мрежата).
Много хора са като мен и ще продължат, и при положение, че отвсякъде сме залети САМО с негативна информация и не се казва нищо хубаво, което се случва (а едва ли чак пък няма), как бихме могли да се справим.
Накрая ще се окаже, че въпросният вирус се прихваща най-лесно от медиите, а не по капков път и чрез пряка комуникация.  ;D
Много хора са като теб, наистина. Не забравяй, че ти избираш какво да стигне до теб. Няма как някой да те залее с информация ако ти не допуснеш това. Щом смяташ, че нищо хубаво не казват, спри Тв и не чети новинарски сайтове. Слушай музика, чети книги, реди огромни пъзели. Занимания има. Относно източниците, аз проверявам първо сайта. Има ли раздел “За нас”, “Контакти”, всякаква информация кой стои зад сайта. Обикновено сайтовете с по-вероятни фалшиви новини не дават такава информация. После търся други източници на същата новина, проверявам и тях. Ако още се съмнявам и става въпрос за световна новина, търся и чуждестранни официални източници. Но това рядко го правя, защото не ме вълнува. Приемам фактически информацията , като се старая да не ми повлиява емиционално.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #140 -: Април 04, 2020, 03:00:00 pm »
В момента има крайно противоречиви новини - че вируса е свръх опасен и заразен, както и че вируса е тотална измислица.

Проблема е, че се разпространява като запалена кутийка с кибритени клечки, изведнъж рязко за няколко седмици минава и отминава. Това поражда огромна разлика между засегнати и незасегнати зони, на едно място гори а на друго почти няма никакви значителни проблеми. И новините са такива.

Определено ще мине през БГ и е въпрос на време кога.
AP/CU=KR/PO/MC

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #141 -: Април 04, 2020, 03:08:45 pm »
Определено ще мине през БГ и е въпрос на време кога.
Той е минал, въпросът е кога ще замине.
Човек остава с впечатлението, че всъщност властта не иска тази криза да отмине, поради начина им на поведение и говорене. Относно новините - че го има, сигурно го има, но че нещата са твърде преувеличени, така е. Раята лесно се управлява чрез страх и вменяване на чувство за вина (вие младите, внимавайте чрез нехайното си поведение да не убиете родителите си и бабите и дядовците си). Социалната дистанция вместо да помогне, ще породи много други проблеми, поради което ще породи (и вече поражда) много по-лоши проблеми в обществото.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #142 -: Април 04, 2020, 03:27:52 pm »
Веско, при толкова неясноти за вируса, кой и как да е сигурен , че мерките са правилни?
Политиците правят това , което и другите държави, ама понеже виждат празната хазна и невъзможността да помогнат адекватно, се правят на чули- недочули.
Приятели в САЩ, Канада също останаха без работа, но получават обезщетения, покриващи оцеляването им.
Вече виждам онлайн рождени дни, самата аз говоря много с приятели и познати, никой не пречи да общуваш и да се дистанцираш нарочно.
Ти не се ли страхуваш за родителите си? Тук не виждам нехайно поведение и вменяване на вина.
Едно разбрах за себе си- мечтаех си за home office работа и завиждах на хора с такава, е, сбъдна ми се мечтата и разбрах, че не е моето.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #143 -: Април 04, 2020, 03:36:45 pm »
Ти не се ли страхуваш за родителите си?
Страхувам се, но не заради въпросния вирус.
Баща ми е болен от далеч по-тежко заболяване. От тази сутрин отново започна да има силни болки, този път, за разлика от предишния, уринира на всеки 15 минути (а преди въобще не можеше). Обадихме се на 112, от там обаче ни казаха, че неговото състояние не било толкова спешно и че има прекалено много обаждания за хора с COVID-19 и ако състоянието му стане прекалено лошо, тогава да се обадим.  ??? (къде изчезна емотиконата с бухалката, тя беше по-подходяща)
Майка ми си има нейните ставни заболявания и при това време има силни болки, пак добре, че има цветя, за които да се грижи и занимава. Баща ми въобще не излиза навън, а майка ми много рядко. Повече се тревожа, че двамата постоянно пускат радио и телевизия и това по-скоро може да навреди на всички ни.
В дни като днешния, когато не съм на работа и вали постоянно), пускам музика по цял ден, но имам разправии за това от страна на баща ми (той не обича никаква музика или поне така казва), а да чета книги не искам сега, понеже е мрачно, а е още твърде рано, за да пускам лампа.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #144 -: Април 04, 2020, 05:32:32 pm »
Зададох току-що въпроса, дали ще въведат вечерен час в Пловдив до 3 месеца (слушайки по новините как в Сърбия има), но Луната е без курс. Значи ли, че по-скоро няма да има?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #145 -: Април 05, 2020, 08:41:59 am »
Зададох току-що въпроса, дали ще въведат вечерен час в Пловдив до 3 месеца (слушайки по новините как в Сърбия има), но Луната е без курс. Значи ли, че по-скоро няма да има?
::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #146 -: Април 05, 2020, 10:54:04 am »
А това какво те бърка?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1882
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #147 -: Април 05, 2020, 08:08:01 pm »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #148 -: Април 05, 2020, 08:28:27 pm »
А това какво те бърка?
Ще намалят работното време на магазина, защото няма да има кой да пазарува по това време, съответно и парите ни ще намалеят.
Какво показва хорара?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #149 -: Април 10, 2020, 08:12:30 am »
За мен основната грешка, е че не затвориха границите с въвеждането на ИП.
Поредния случай на заразена жена- синът шофьор, прибрал се преди 20 дни, безсимптомен, сега майка му бере душа сега. Имат страшно много контактни, които няма кой да тества.Колко пъти беше казано- изолация , ама българинът си мисли, че той е недосегаем и на него няма как да му се случи.

напълно си права,правят  едни и същи грешки :o
защо ни е извънредно положение,като държавата допуска сънародниците ни  да се завръщат от страни ,където епидемията е взела колосални размери
то така и почна първата жертва е майката на жена завърнала се от Италия да празнуват  и зарази всички присъстващи
да бяха организирали изолатори - всеки завърнал се в страната престоява 14 дни и после да се прибират у дома след отрицателен тест
повечето случай на заразили се с корона вирус  са чрез контакт със  завърнали се от чужбина българи или чужденци,туристи
« Последна редакция: Април 10, 2020, 08:25:19 am от strelicka »