Автор Тема: Новолуние 22 дек. 2014г  (Прочетена 20997 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #45 -: Декември 18, 2014, 04:44:40 pm »
Кардинално, но фатално, фатално, но пък оригинално, оригинално, че чак театрално и възможно най-парадоксално. :)
Нещо в този стил : "Един ще падне друг ще го смени ...но тук ще значи , някаква си личност "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #46 -: Декември 22, 2014, 07:35:18 pm »
Новолуние в края на 4ти дом, много близко (под 3*) до к5, съвпад с Нептун У7,8. Диспозитора на новолунието тр. Сатурн е в съвпад с нат. Меркурий на ИЦ,  У1,2,10.
Трябваше да бъда по-внимателна. Не ми излязоха 30 лв от служебната каса. Сигурно съм дала на някой клиент повече.  ???

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #47 -: Декември 22, 2014, 07:47:11 pm »
Ох, тези новолуния на 0 градуса докога ще продължават? :) От рожденния ми ден Слънцето ми е все под прицел :) - сега ще сме на фаза квадрат, в 6 дом - вече ми дадоха насока в какво ще се прояви :) - до средата на януари ще трябва да експедирам едни контейнери с какво ли не вътре за Германия - ще ми се разкаже играта направо, защото нищо не е ясно, нищо не  е подготвено, ще е студ и сняг, нямам достатъчно пари за работници и транспорт ... въобще, приказка като за начало на новата година :) ..... но пък, дори и да е така, ще съм доволна, само да не се прояви по линия на здравето :)
Оопс, забравих, че и Юпитер е все в сметката - този път е на куинконс :)

Но пък изминалия месец, със секстил и тригон, беше много добре (с малки изключения).

мдаа, още със събуждането се прояви моя квадрат от 6 дом към 4-ти :) - изпих си кафето и реших, че прозорците са за миене :) и ги измих. После отидох да купя едни малки подаръци, но те станаха много подаръци (новолунието аспектира Слънце, което е У2 :) )

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #48 -: Декември 22, 2014, 09:06:31 pm »
При мен се получиха събитията, както ги планирах, но с една изненада - майка ми влезе в болница днес. Днес склониха и намалиха цената за апартамента, който искаме да купим и се договорих с банката за среща на 5-ти и уточняване на процедурата от тук нататък. Луната с нейната компания от планетки около нея при това новолуние ми е в 4 дом и така имам тригони към Венерата (господар на 2 и 9 дом), която ми е в 8-ми натален, планетките дават и секстил към натален Юпитер, който е господар на 4-ия ми дом. Транзитният Юпитер при картата на това новолуние е в точен тригон към куспидата на 4-ти дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #49 -: Декември 22, 2014, 11:38:12 pm »
Трябваше да бъда по-внимателна. Не ми излязоха 30 лв от служебната каса. Сигурно съм дала на някой клиент повече.  ???
не си виновна ти в случая, че са те измамили- намесен е Нептун У7, У8

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #50 -: Декември 23, 2014, 12:06:43 am »
Нептун не мами, а представата за него е (по)грешна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #51 -: Декември 23, 2014, 01:14:00 am »
Това новолуние беше с голямо събитие за мен. На вътрешно и външно ниво.
Очаквах го, знаех за него.
В 11 дом, в сходящ квадрат с Меркурий, съпр на 4 дом и упр на 8 дом. На 7 градуса преди Юлв и к12.

Даде свобода на един дух, който беше прикован в тялото си. Даде освобождение на мен - от всичко дълго трупано негативно. И ме изпълни с едно опрощение, вселенска любов и разбиране. Звучи странно.

Подкрепящите аспекти - тр. Сатурн в разходящ съвпад с Мц. Тр. Слв в разходящ съвпад със Слънце - все по един градус орбис.
Квадратурата на Уран и Плутон аспектират Венерата ми, управител на 4 дом, 3 дом  съупр на 8 дом, отново градус след точния аспект(Уран опозира, Плутон квадратира).
Почина майка ми.
За любопитните - в часа на точната й смърт тр Асц е в точен съвпад с Дсц ми. Тр Луна е в точен съвпад с к12, Юлв и Лилит, 2 градуса преди квадрат с натална Венера, у4. Транзитен Меркурий на к12, той е съуправител на натален 4 дом, упр на 8 дом.

Плутон и Уран ме морят от много време. Убиваха ме и ме възраждаха. Последните дни бяха раздиращи. Видях, разбрах, обикнах, помирих себе си и майка ми, научих се да прощавам и да се изпълвам с огромна любов и топлина, когато е имало толкова изпитания във взаимоотношенията с друг човек - майката.

Много е кармично... Намерихме покой. И двете. И сякаш този възел между нас се разплете, освободи ни. И двете...
В такива мигове човек трябва да скърби. А моята душа лети, тази окова, която ни свързваше се пръсна. И душата на мама лети освободена, помирена. Не мога да опиша усещането. Мъчно ми е чисто човешки. Но в мен и нея има невероятен покой и смирение, облекчение.
Тези уроци и свобода дойдоха с невероятна агония, болка, силни емоции. И беше дълго. Психически беше трудно. Много трудно.  :(
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #52 -: Декември 23, 2014, 01:42:23 am »
Моите съболезнования,Ема.
Помирението е най-важното........Да почива в мир.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #53 -: Декември 23, 2014, 02:54:37 am »
Нептун не мами, а представата за него е (по)грешна.  :)
не го приемай лично, само защото си риби, в случая съм написала Нептун У7, а не въобще Нептун
 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #54 -: Декември 23, 2014, 03:07:04 am »
В такива мигове човек трябва да скърби. А моята душа лети, тази окова, която ни свързваше се пръсна. И душата на мама лети освободена, помирена. Не мога да опиша усещането. Мъчно ми е чисто човешки. Но в мен и нея има невероятен покой и смирение, облекчение.
Тези уроци и свобода дойдоха с невероятна агония, болка, силни емоции. И беше дълго. Психически беше трудно. Много трудно.  :(
Разбирам те напълно, не бих могла да опиша така добре това, което ти си преживяла, а аз още преживявам, но така ни е написано отгоре или сме си го избрали, знам ли...
Бог да прости майка ти, а теб да закриля и окриля по пътя на живота!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #55 -: Декември 23, 2014, 04:09:21 am »
Благодаря, момичета.  :38:

С нея имахме много особена връзка. Наталните ни карти имат известен модел на повтаряемост. Седмодомни Луни, осмодомни наплутонени Слънца, водолейски акцент.

Съвпад на Марсовете ни беше много труден, особено с този северен възел на мама върху моя Марс. Много тежко понасях и Сатурн върху моя упр на Асцендента. Опозицията на Луните също беше трудна.
Не успяхме да се сработим. Водихме постоянни битки за контрол - тя над мен, аз над свободата си. Имахме много обсесивни, агресивни отношения, които ме караха да страдам. И нея до някаква степен. Така и не намерихме покой. До последно.
В последната седмица беше... може би усещаше своя край, макар да не беше особено адекватна. Сърцето й се поизпълни с любов и смирение. А моето с огромно опрощение и мъка.
Агонията й ме раздираше. И сякаш осъзнах, че е поела ролята на този родител, който ще е лош, агресивен, за да може да ме изгради като характер. С доброто и лошото в нашите отношения научих много. Нищо друго може би не ме е учило така. На смирение, силни емоции, отдаденост в трудни мигове, омраза. А накрая всичко се трансформира в една любов. Не точно към родител. А вселенска. Не мога да го опиша. Накрая останахме само двете. И тя извади последен запас от силичките си, въпреки, че не беше адекватна от вчера. За да ми каже най-милите думи. Сякаш ме чакаше. Да намеря и аз в себе си сила да се изправя. Пред личните си демони, дилеми, чувства.
Сигурно всички изпитания между нас са си стрували, само за този един момент. Няма да го забравя никога. Почувствахме освобождение една от друга. И тя остана насаме със себе си, бореше се за живота си до последно, но някак в своя си свят, вече не й бяхме необходими.

Не мога да кажа за нея, че е ангел. Както аз не съм. И двете имаме своите демони. Но нашите битки сякаш бяха кармични. И трябваше да приключат с опрощение.

Ето и синастрията ни. Наглед не изглежда лоша. Но има своите уловки.  ;D
Трудно ми е да опиша лекотата, която почувствах. Беше труден път. Докато се науча да се моля с цяло сърце, любов и искреност един от най-големите ми врагове да бъде пощаден, опростен. И за нея беше трудно. Да намери покой в себе си и да отвори сърцето си с любов към хора, които е смятала за врагове.
И тя се свободи от демоните си.


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #56 -: Декември 23, 2014, 09:03:00 am »
не си виновна ти в случая, че са те измамили- намесен е Нептун У7, У8
Жалко. Яд ме е, защото съм с нагласата, че е можело да го предвидя, но не задълбах в аспектите. Рядко ми се случва, но...чувството е все така неприятно и за 30лв и за 300лв.  :58:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #57 -: Декември 23, 2014, 09:15:22 am »
При мен попада в края на 2 дом.Тр Луна в тригон с Юпитер(У2) и секстил с натална Луна(У9)-възможно ли е да ми преведат  студентската ми стипендия  ::)

Получих подарък  :)

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #58 -: Декември 23, 2014, 02:54:37 pm »
Ох, тези новолуния на 0 градуса докога ще продължават? :) От рожденния ми ден Слънцето ми е все под прицел :) - сега ще сме на фаза квадрат, в 6 дом - вече ми дадоха насока в какво ще се прояви :) - до средата на януари ще трябва да експедирам едни контейнери с какво ли не вътре за Германия - ще ми се разкаже играта направо, защото нищо не е ясно, нищо не  е подготвено, ще е студ и сняг, нямам достатъчно пари за работници и транспорт ... въобще, приказка като за начало на новата година :) ..... но пък, дори и да е така, ще съм доволна, само да не се прояви по линия на здравето :)
Оопс, забравих, че и Юпитер е все в сметката - този път е на куинконс :)

Но пък изминалия месец, със секстил и тригон, беше много добре (с малки изключения).

не знам каква е причината, новолунията да носят такава наситеност на случки при мен - токущо се оказа, че ще трябва да поработя по празниците - до 29. документите трябва да са готови. Преди 30 мин се върнах от офиса (а уж съм в отпуск от петък) и смятах, че вече съм запразнила ....  :cheer: :d030:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 22 дек. 2014г
« Отговор #59 -: Декември 23, 2014, 03:22:30 pm »
Отново съм в отпуска заради детето и накупихме още куп подаръци.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."