Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Астрология / Re: Знаците на Духа и астрологията
« Последна публикация от Сафо - Май 13, 2024, 08:20:07 pm »
Имаше такива хора ,но сигурно са на по-високо ниво вече,или в друг форум.
Не са писали от много време.
Тук сме предимно "традиционалисти",или по-скоро правим опити  :)
2
Астрология / Re: Знаците на Духа и астрологията
« Последна публикация от atiart - Май 13, 2024, 07:21:39 am »
Мисля, в началото писах, че темата е за изкушените от A.C.G астрологията. Но ще отговоря какво е паран.
 „Паран“ е термин, въведен от астролога Роб Хенд. От гръцки „Paranatellonta“, което означава приблизително „издигащи се заедно“ или „издигащи се един до друг“.
Използва се в ACG картите за обозначаване на пресичане в пространството между меридиан (линия MC или IC) и линия на хоризонта (изгряваща или залязваща). В този момент буквално имаме квадрат в пространството и, както при квадратите по принцип, е вероятно да бъдем призовани да действаме или да реагираме на събитията на тези земни места. Общата употреба на термина ПАРАН е отворена, и това включва всички пресичания на ACG карта (например между изгряващата линия на една планета и залязващата линия на друга, например). Параните се генерират от компютърни програми или могат да бъдат разпознати приблизително на око от картите. В допълнение към  точката където  ACG линиите се съберат, човек отбелязва земната ширина, мястото на пресичането  се счита за специфична комбинация от планети като мощен фактор за тази географска ширина по цялото земно кълбо. Относно съкращениията - в аксиалната астрология се използват съкращения на астрологичните фактори. Например MА - Луна, NE - Нептун и т.н. Съкращението МА.NE - е полупункт и е сигнификатор на енергията на хаоса и на още куп неща. По този начин се отбелязват планетни картини наречени суми, полусуми, разлики, чувствителни точки. Повече по темата в специализираните книги и нета. В този форум няма хора, или има, но  не показват, че знаят за тази техника на прогнозиране.
3
Астрология / Re: Любовни хорари
« Последна публикация от Allure - Май 12, 2024, 03:39:30 pm »
Благодаря много за коментарите. Беше по - добре да не се включвам с мнение😆😆. Общо взето става ясно, че не се очертава нищо любовно😀. Благодаря за линка с инфо за хорарите. Ще погледна. :-*
4
Астрология / Re: Любовни хорари
« Последна публикация от Evonimus - Май 12, 2024, 11:00:28 am »
Четох, че положителен аспект между луната и венера е положително нещо в любовните хорари, когато няма директен аспект между сигнификаторите.
За този аспект не знам, но в случая в твоята карта той е рязходящ, Луната вече излиза от съвпад с Венера. Тоест го гледаме като отминало събитие. А предстоящите аспекти гледаме като бъдещи
5
Астрология / Re: Любовни хорари
« Последна публикация от Evonimus - Май 12, 2024, 10:54:08 am »
Някои разглеждат Слънце и Луна също като сигнификатори на мъжа и жената или пък Венера и Марс, но на мен ми идва малко стречнато... ако гледаме така, между Луна и Слънце има предстоящ секстил - тоест се срещат управителите. Ако гледаме слънцето като негов и Луна като твой, ти си на трон в твой 1ви в Рак, той няма есенциални достойнства там. А той те приема на екзалтация, което може да се преиеме като харесване. Относно Марс и Венера  - ако гледаме тях то всеки си е на трон където е и не приема другия добре, няма аспект между тях. Това, че основния му сигнификатор Юпитер е в Телец и приема Венера там на трон аз не бих го отчела като харесване, това мисля че няма отношение по въпроса (ти не си Венера по принцип) и не виждам от къде идва това разбиране. Също твоят управител, че е в Овен, където упр. е Марс, също не виждам да има отношение по въпроса. За това гледаме по-скоро как е приет твоят упп. Меркурий - там където е той - Юпитер, в Телец.  За това казах ,че нямате есенциални достойнства там където е другия. Нито ти (Меркурий) имаш в Телец. Нито той Юпитер има в Овен. Това по основните сигнификатори. Не знам от къде ги четеш тези неща, но от което аз знам, не виждам да имат връзка в хорара в случая. Луна в 1ви дом по-скоро описва твоето състояние като емоционално пристрастена, плачеш.
Виж тук за някои основни насоки относно хорарите:
https://astra.la/forum/index.php?topic=73.0
6
Съновник / Re: Сънувах...
« Последна публикация от Сафо - Май 12, 2024, 10:40:48 am »
Тери,баба ми като една веща тълкувателка на сънища,казваше,че змията е завистници.Но,щом си я хванала,ще разбереш коя е.
7
Лунации / Re: Новолуние в Телец на 8.05.24г
« Последна публикация от Сафо - Май 12, 2024, 10:38:07 am »
При мен новолунието попада в 12дом,без аспекти.Но,при мъжа ми задейства опозицията Сатурн(съвпад)-Венера(опозиция),тригон Марс/Меркурий.Венера е хронократор.
Транзитен Меркурий е на к5,транзитен Сатурн от риби активира също,транзитен Марс опозиция нат.Слънце/Луна.Еха.....
с висока температура,6 дни в леглото,загубих представа за времето.
8
Астрология / Re: Знаците на Духа и астрологията
« Последна публикация от Сафо - Май 12, 2024, 10:34:15 am »
atiart, благодаря!
9
Астрология / Re: Любовни хорари
« Последна публикация от Allure - Май 11, 2024, 10:51:55 pm »
Evoninus, благодаря ти много за включването. Аз съм още по - голям лаик и се страхувам да тълкувам, за да не напиша някоя глупост. Юпитер е his thinking being, а слънцето his animal nature. И двете попадат в телец, с управител венера, т.е. харесва ме като жена доколкото съм чела, и с ума си и със сърцето. Моят управител пък е в овен с управитер марс, т.е. той ми харесва сексуално, което си е вярно. Четох, че положителен аспект между луната и венера е положително нещо в любовните хорари, когато няма директен аспект между сигнификаторите. Луна в 1 дом също се счита за благоприятно развитие, но какво значи луна в рак в случая нямам идея. Изобщо това с последните и предстоящите аспекти не ми е ясно. Може би негативните аспекти са пробладаващи. Иначе, да, тайно е всичко, в смисъл, че само аз си знам за товя тяйно мое увлечение, а предполагам, че и той е в същото положение.
10
Астрология / Re: Любовни хорари
« Последна публикация от Evonimus - Май 11, 2024, 12:06:39 pm »
Дано някой друг че включи, че аз съм лаик. Но ако го гледаме по 7ми дом, по картата ми се струва, че той може и да те харесва, тъй като ти си представена от Меркурий в негов 5ти дом, тоест си му в сърцето ако не греша. Макар че, там където е неговият сигнификатор Юпитер, ти нямаш есенциални достойнства. Той е представен от Юпитер в твой 12ти дом - явно като нещо тайно, скрито. Между управителите ви няма връзка, не се виждат, като те са и управители и на 5тите ви домове. Последните аспекти на Луната са квадрат с твоя управител и секстил с негов упр Юпитер. Сякаш ще продължава някакво развитие, но не знам дали ще е любовно и дали ще си удовлетворена
Страници: [1] 2 3 ... 10