Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 77509 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #255 -: Юли 27, 2014, 06:15:34 pm »
Много силна синастрия, за каквито и отношения да става дума. Но с тия планети са лични отношенията. Сатурн на СВ е стабилизиращ за възела (това го преживях), дава нова отправна точка на живота. Женската Луна на мъжкия СВ е опасна смес - това е много силно полово привличане. Не знам на каква възраст и семеен статус сте, но това предизвиква желание за деца у мъжа, сигурно и у жената, не знам. В цялата ситуация мъжката Луна на ЮВ ще страда повече или по-малко, ще му е трудно да е себе си и да се отпуска, все едно губи почва под краката си. И ще се раздвоява при това положение, понеже Луната е съвпад с Венерата на жената. Ще му е хубаво, но ще е нестабилен и ще се чуди защо, какъв е проблемът. След известно време ще е нещо като трън в гащите, да не може да си седне удобно. Мяза ми на стара кармича връзка. Не държа да съм права, само споделям наблюденията си.

Много ти благодаря, Смарта! :-* Колеги сме, много приятно разговаряме. Споделяме обща философия - и двамата сме сериозни и работяги, обаче умеем и да си пускаме шеги. Много мило се държи с мен. Малко е по-голям от мен, та като батко - едно такова мило и грижовно.

Уран, благодаря ти за споделения опит! :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #256 -: Юли 27, 2014, 06:30:06 pm »
Извинявам се, че отклонявам темата. Само за малко и после връщам подиума на Лъва.

Какво мислите за съвпад на лунен възел с Луна в синастрията? Давам пример - мъжка Луна попада върху Венера/ЮЛВ на жената, негови Венера и Сатурн са отсреща на женски СЛВ. Освен това СЛВ на мъжа попада върху женска Луна. Това е откъс от моя синастрия с някого.

Ти усещаш/знаеш как той реагира,от какво има нужда-той припознава в теб образа за жена (Луна/ЮЛВ/Венера ) ,помага ти да се харесаш,да развиеш женското си его,но по един менторски начин (Венера/Сатурн/СЛВ),ти му позволяваш да "плаче" ,да се смее,да "играе" ,ако от това има нужда (Луна върху СЛВ )
Щом мъжът има Венера /Сатурн ще търси такава дама ,а ти имаше такава конфигурация ,но опозицията Луна/Венера го обърква -дали е тя ,или не е тя,ако са интимни взаимоотношенията ,ако са приятелски ,посоката е по-печеливша ,а за колегиални ,трябва и още нещо. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #257 -: Юли 27, 2014, 07:07:02 pm »
Рени, благодаря ти и на теб много! :-* :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #258 -: Юли 27, 2014, 07:09:26 pm »
Рени, благодаря ти и на теб много! :-* :58:

 :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #259 -: Юли 27, 2014, 08:15:13 pm »
Покрай въпросчето на Мирабелла и аз да попитам...  :)

Как бихте тълкували Марс в овен (мъж) 2гр. съвпад Слънце, Юпитер, ПФ, СЛВ (жена)?
СЛВ (мъж) 3гр. съвпад Меркурий, 7гр. съвпад Луна (жена)?

До колко градуса допускате за аспект (съвпад) между възел и лична планета?

Благодаря!
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 08:21:39 pm от romantica »

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #260 -: Юли 27, 2014, 08:31:21 pm »
Орфей,като те чета оставам с убеждението,че сте си безплатни психотерапевти,а не сексуално привлечени единици с общи житейски цели. От многото приказки сексуалният импулс гасне.  :d030: :D
Не че всички смятат секса за съществен,но пък и другата страна е,че човекът не е с "толкова многопластова вътрешност"за да не се изучи от партньора за 2-3 години.  ;) :72:

Безплатни психотерапевти  :) Прави сте, а сексът е страхотно терапевтично средство  :)

Благодаря на всички за вниманието. Виждате ги нещата. Мненията ви бяха полезни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #261 -: Юли 27, 2014, 08:40:55 pm »
Romantica,зависи в кои знаци са възлите и какво се случва около тях -например оста Телец/Скорпион тук може да имат просто знакова орбиса и си действа привличането поради природата на същите,ако единият има нодална ос по 4/10 -ти ,а другия акцент Рак /Козирог пак  са в аспект ,макар и индиректно.

Марс (М) съвпад СЛВ (Ж) в Овен ,по-лесно да се утвърждава и изразява като самостоятелна,волева личност ,следвайки посоката на възела си,
Луна/Меркурий (Ж) съвпад СЛВ (М)-ще му помогне да открие някои таланти,умения инстинктивно у себе си.
Много са хубави аспектите на лични планети със СЛВ синастрично ,винаги насърчават да се развива същия ,докато при ЮЛВ има едно измамно усещане за познато и лесно ,което може да е пагубно за една връзка ,поради навика. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #262 -: Юли 27, 2014, 09:59:25 pm »
Romantica, орбис - 5°.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #263 -: Юли 27, 2014, 10:23:19 pm »
Рени, Смарта благодаря... :58:


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #264 -: Юли 28, 2014, 09:44:49 am »
Що лъжеш?  :D :d030:

Дракониада,приема същото като комплимент и добре свършена работа от/за Лъва. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #265 -: Юли 28, 2014, 12:00:30 pm »
Виждам,че този мъж е много атрактивен за теб и си го искаш да е твоичък.  :d030: Но ако той не се интересува,нищо не можеш да направиш.Съвпад със СЛВ дава дълги връзки и приятелства,но никоя планета със СЛВ не гарантира такова,ако спонтанността не е факт.  :)

Рядко човек пита за отношенията си с не атрактивни хора (ако изобщо може да се нарече така). Това че някой не е атракция за мен или че аз не съм за някого - не означава, че той не е или че аз не съм :)

Какво означава да е мой?! Никой не притежава никого! Хората не сме вещи. И няма нужда от искания и излишни обвързвания с "мое" и "твое", ако няма заЕдно. Който иска да остава, който не иска освобождава мястото за по-подходящия...

Благодаря ти за коментара :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #266 -: Юли 28, 2014, 01:05:34 pm »
Значи само аз имам мания за обсебване и собственост върху интимните си отношения на земята докато ме вълнуват.   
Що да е мания?
Дори в библията е писано, че мъжът ще "познае" жена си и обратно...
Какво значи това "няма мое, твое, ако няма заедно"- щом двама си търкат епидермисите, значи са заедно, а щом  са заедно, значи си принадлежат по един или друг начин...
Като една жена казва за детето си, че е нейно, тогава защо да не нарича "моя мъж" партньора си?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #267 -: Юли 28, 2014, 01:25:20 pm »
Значи само аз имам мания за обсебване и собственост върху интимните си отношения на земята докато ме вълнуват.   :'(:D
Ами "твой" значи да го консумираш по твоята представа за връзка.  :ecomcity: :08:

Цитат
Ами "твой" значи...

....силен акцент 2/8-ми под различна форма без Меркурий/Водолей да  пречат. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #268 -: Юли 28, 2014, 01:29:44 pm »
Не съм виждала благодарен Лъв.Това тяхното е от куртоазия. От околните искат да чуват само тяхното мнение и изпитват непоносимост към различното. :)

Има време -ще видиш  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Orfei

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 96
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #269 -: Юли 28, 2014, 04:41:24 pm »
Не съм виждала благодарен Лъв.Това тяхното е от куртоазия. От околните искат да чуват само тяхното мнение и изпитват непоносимост към различното. :)

Съжаляваме, че не си виждала и ти го желаем  :) Може да препрочетеш" Малкият принц".

И с ответната доза хумор и веселост  :) да добавя, че предпочитам човека дръзнал да спомене за благодарността да ми е по- наблизо  :)

Да не забравяме и че човек не е нито само зодията си, нито само общопознатото предъвквано определение за някой архетип. Търси повече и ще намериш, както аз тук потърсих и намерих  :)