Автор Тема: Луна  (Прочетена 21926 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #60 -: Юни 10, 2014, 03:17:18 pm »
А кой е казал, че ако човек има слаба Луна, това ще му пречи на реализацията в живота?
Дори напротив, по-динамичен живот съм наблюдавала при хора със силно афликтирани Луни. Разбира се, Луната няма нищо общо с амбицията за постижения, но често наблюдавам такава закономерност. Може би защото една недотам благоприятно поставена и афликтирана Луна ще създава у натива вътрешен дискомфорт, има тенденция все нещо да го яде и човърка отвътре, а това може да го подтикне и към по-чести промени, защото по-трудно създава  “зона на комфорт“, в която да изпита трайна удовлетвореност. Засега не мога да намеря друго обяснение.

Сатен в първия пост е казала, че със слаба Луна човек постига трудно успех и хармония в живота си, във връзка с това казах, че според мен не е така.  :) Иначе аз съм със силно афликтирана Луна, защото освен, че е в заточение, е съвпад с Нептун, Уран и СЛВ. Човъркаше ме едно време защо съм толкова емоционално орязана на фона на другите хора и явно проблемите ми много са ми личали, защото често получавах такива реплики - че съм безчувствена и какво ли още не. В момента, в който разбрах, че си има предимствата, защото там, където хората страдат, там където хората са в паника, аз съм във вътрешно желязно спокойтвие, тези проблеми спряха и отдавна не съм чувала нещо такова по мой  адрес. Не че ако го чуя, ще ми пука, де, ще си го пропусна покрай ушите.  :012:

Рени, радвам се, че разбираш какво имам предвид, хахаа. Да си Сатурново чадо определено идва и с доста привилегии, стига човек да има очи да ги види.  :29:

Относно двата казуса, според мен.

1. Е много чувствителен спрямо мнението на другите хора човек, но по-скоро желае в очите на хората той да има перфектна рептуация. Ако има перфектна рептуация, надали е заинтересуван друго какво мислят хората за него. Дали със страх или с любов го почитат, не го интересува. Важното е да го почитат, да го виждат, да го смятат за някой. Това би било човек, който не обича емоционалните манипулации и игрички и изключително много го изнервят. В емоционалната сфера е много прям. Харесва някого - направо си го казва. Не харесва някого - направо си го казва, не се занимава с някакви завоалирани мистерии, да върти да суче, просто няма време за такива работи той.  :012: Това, което този човек, за да е по-успеваем, трябва да инкорпорира като качество у себе си, е малко такт. Нека да си остане пак толкова прям, колкото е, просто понякога има по-меки думи, с които да кажеш същото, а да нараниш по-малко. Този човек го има заложен такта, но просто не е нещото, което идва като първа реакция - но той има рецепция Луна-Сатурн, има и асцендент Рак и още по-задоволен би бил, ако печели хората не чрез страх, а чрез любов, просто това му е преференцията вътрешната.

2. Тази жена има нужда да бъде много активна личност и трябва да послуша вътрешния си глас, който я води към това да бъде по-приспособима, не толкова категорична във вижданията си. Според мен си пада малко безкомпромисна и няма да се лъжем, такава трябва да си остане, защото така й е заложено, но просто трябва да се изчисти тенденцията да мисли, че нещо е вярно "Защото тя така казва" и "Защото тя така мисли". Чрез рационализация и мислене на интелектуално ниво тя може да стане по-приспособима и това да й помогне да харесва повече себе си и да я харесват повече другите. Емоциите тук са динамични, избухливи. На първо време Слънцето няма да приеме Луната да де4йства така, но пък и Слънцето и Луната си подават доста стабилно ръце, защото искат да постигнат нещо, да бъдат видими. Луна в Овен създава огромен емоционален ресурс, което принципно липсва на Сатурн и Козирог, защото те имат ресурс, защото умеят да управляват добре малкото, което генерират. Та да впрегнеш систематичността на Козирог да използва голям емоционален ресурс - това си е страхотен божествен подарък. Но именно защото двете начала са много силни и безкормпомисни по отделно, тази жена може да има склонност към себеотричане и себесаботиране, защото ако Овен и Козирог не си подадат ръце, през цялтоо време ще си правят номерца, в които ще саботират един друг успехите си. Как да ги сдружим двамата - едното вече го казах, като се пази от крайните мнения, а второто е чрез проецирането на светлината на двете светила от асцендента - но това как ще стане и аз за сега не мога да се сетя.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #61 -: Юни 10, 2014, 03:23:33 pm »
Сатен ли го е казала? Като представител на такава Луна може би е искала да сподели личното си усещане, за себе си.

Вярно е, че с трудно поставена Луна вътрешен покой и хармония трудно се постигат. И не е въпрос само на емоционалност, а и на ментална нагласа. Модел, който някои несъзнателно следват цял живот, запечатан в менталното тяло още по време на нашето раждане.

Но познавам хора с трудни Луни, които са постигнали "относителен" успех в живота - визирам успех от гледна точка на ценностите, приети в обществото. Външен успех, привиден, т.е. за който се съди по "опаковката". А никой не знае какво им е в душата на такива хора, понякога вътрешният пейзаж може да бъде стряскащ и дори отблъскващ.

Тъндъре, много точни попадения! Не умее да слуша или по-скоро е склонна да "чува" само онова, което на нея й е угодно и импонира на нейните виждания. Стреми се да наложи мнението си, дори ако е "опаковано" в желание да даде полезен съвет. Ако гледните ви точки се разминават, дори не си прави труда да се прави, че те слуша какво й говориш - в такъв случай създава впечатление за човек със слухови проблеми. Забелязвала съм това и при друга огнена Луна - в опозиция с Марс и Сатурн - "оглушава", когато трябва да чуе нещо, което не му е угодно и го поставя в неудобна ситуация. Същото оглушаване наблюдавам и при една стрелешка Луна в офиса - тя няма твърди аспекти с малефици, само квадрат с девишки Меркурий. И на тази й се "запушват" ушите, когато я питаш нещо, което я поставя в неудобна ситуация.

Де да можех и аз тъй! Животът щеше да е песен.  ;D





« Последна редакция: Юни 10, 2014, 03:30:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #62 -: Юни 10, 2014, 03:42:34 pm »
Междудругото, за оглушаването и на мен са ми го казвали. Казват ми, че не съм чувала, когато са ме викали и трябва да се направи нещо, да се свърши нещо. Но ако от същото място, много по тихо дори, ме викат, за да ми дадат нещо, винаги съм чувала.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #63 -: Юни 10, 2014, 03:44:04 pm »
Хахах, значи не било от знака на Луната!  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна
« Отговор #64 -: Юни 10, 2014, 04:18:35 pm »
Сатен в първия пост е казала, че със слаба Луна човек постига трудно успех и хармония в живота си, във връзка с това казах, че според мен не е така.  :)

Така пише във ведическите текстове, аз със сигурност нищо не мога да твърдя

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #65 -: Юни 10, 2014, 04:24:24 pm »
Така пише във ведическите текстове, аз със сигурност нищо не мога да твърдя

Във ведическата карта освен Луната се разглеждат и много други фактори, йоги...
Но щом Луната е нашият "сетивен ум" – начинът, по който виждаме света и всичко, които ни заобикаля,  тя играе основополагаща роля от гледна точка на житейските уроци и обстоятелства, които привличаме, с които по-силно резонираме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #66 -: Юни 10, 2014, 04:53:52 pm »
Хахах, значи не било от знака на Луната!  :29:

Ахахах не знам, може да е от някой аспект пък ...  :012: :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #67 -: Юни 10, 2014, 06:06:51 pm »
Всъщност да се прави човек на глух, не само на непукист, е много удобна тактика - да взема и аз да я пробвам?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #68 -: Юни 10, 2014, 06:23:36 pm »
Пробвай, пробвай, лошо няма, все няма да си чула. А при мен явно наистина е подсъзнателно, защото не се правя, наистина не чувам.  :85: :85: :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #69 -: Юни 10, 2014, 06:40:53 pm »
Според мен едно от най-големите предимства на хармонично поставена Луна с преобладаващи положителни аспекти е, че такъв човек като че ли по-бързо се "изчиства" от негативното - не го държи дълго в себе си, не го предъвква и сублимира, а просто дава на негативната емоция бързо да оттече. Погледнато отстрани и през погледа на човек с по-комплицирана емоционалност, такъв индивид може да се стори "повърхностен", "непукист" или че все се прави на "глух". Това не означава, че те също не резонират с негативното, но като че ли по-бързо го пускат да си ходи, не циклят и не се концентрират върху това.

За пример мога да дам бившия - стрелешка Луна в сходящ съвпад с Юпитер и Уран, няма негативни аспекти с малефици - Марс, Сатурн, Раху и Кету. Много силно се усеща юпитеровото влияние при него - не се фиксира върху негативното, не се впечатлява от тъмната страна на живота, не може да таи дълго негативни чувства. На пръв поглед може да ти се стори, че тоя човек трдно се трогва от нещо и няма емоционално съпреживяване, гледа по-отгоре на нещата. Не си го представям да изпита към някой омраза и да мисли за възмездие, било то и справедливо. На пръв поглед има усещане за липса на емоционална дълбочина или по-ограничен спектър от изпитвани емоции, но същевременно създава усещане за лекота в общуването. Той е едно от най-добродушните същества, които някога съм познавала.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #70 -: Юни 10, 2014, 06:44:44 pm »
Близначешките Луни също са такива, междудругото, не съм виждала човек с такава луна, който кой знае колко много да се фокусира над негативното. На Стелчешките също им е заложено "по природа" - изчистено от всякакви аспекти, да обръщат внимание на такива дребнавости като негативни емоции, но аспектите вече може и да я реформират.  ;)

От друга страна - Телешка луна - екзалтира там, но по мое мнение това са едни от хората, които най-много се задържат в емоции, но степен в която стават натрапчиво емоционално-блудкаво-сантиментални и си държат на тези емоции колкото и да им вреди това. Става нещо като "емоционален инат". Най-добрата ми приятелка е с таква, просто ококорвам очи все още от почуда колко време може да върти и суче едни емоции по отдавна замрели отношения. При нея е Луната в осми дом, де, има тригонче с Юпитер, тригонче с Нептун, но пък опозиция с Плутон и Венера. Много диктува правилата нейната Луна, в джоба си слага всичкото друго подвижен Стрелец.  :012: :012: :012: :012:
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 06:50:02 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #71 -: Юни 10, 2014, 06:54:02 pm »
За телешка Луна, която на пръв поглед може да се стори по-премерена, имам наблюдения, че ако изгуби контрол, дава експлозивна емционалност, което много по-рядко се случва при другата силна есенциално Луна - рачешката. Луна в Ардра (първа декада Рак) е малко по-чепата, но при нея има склонност към "интелектуализиране" на емоциите - попада в накшатра, управлявана от Меркурий и Раху, чийто символ е човешката глава - "мислеща".
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 06:56:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Луна
« Отговор #72 -: Юни 10, 2014, 07:04:54 pm »
Така пише във ведическите текстове, аз със сигурност нищо не мога да твърдя

явно е, че изчисленията и тълкуванията при ведическата и при западната астрологии са различни, което означава, че не е съвсем коректно да се пренася едното към другото. Моята луна по ведическата е .... меко казано слаба :), но пък по западната не е толкова зле. Обаче пък Мирабела направи връзката с "ума" и нещо си друго там във ведическата (както и Лили го казва) и нещата горе-долу се припокриха със западната, но по различни сигнификатори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна
« Отговор #73 -: Юни 10, 2014, 07:09:17 pm »
При ведите Луната е възприятийният/сетивен ум, по Меркурий е интелектът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Луна
« Отговор #74 -: Юни 10, 2014, 07:11:56 pm »
За телешка Луна, която на пръв поглед може да се стори по-премерена, имам наблюдения, че ако изгуби контрол, дава експлозивна емционалност, което много по-рядко се случва при другата силна есенциално Луна - рачешката. Луна в Ардра (първа декада Рак) е малко по-чепата, но при нея има склонност към "интелектуализиране" на емоциите - попада в накшатра, управлявана от Меркурий и Раху, чийто символ е човешката глава - "мислеща".

Телешки Луни никога не са ми се стрували премерени, винаги са сладникаво-накрътващи, но може би зависи и от собственото ми възприятие, защото аз съм на "другия бряг" - при отбора деаблитация.  :012: :012: :012: