Автор Тема: Какво знаем за Луната наистина?  (Прочетена 3256 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Какво знаем за Луната наистина?
« -: Юли 29, 2014, 05:36:18 pm »
Ще публикувам тук линкове към няколко клипа, които успяха да ме убедят в твърденията си. Разбира се, по темата има и куп малоумни неща в ютуб, както може би още много други добри. Вижте ги, гледайте и други.

Proof For Moon Hologram - Energy Pulse & UFO Foun…: http://youtu.be/9jK5Nq08r1g
Holographic Moon, Matrix Flaw? The Pac Man Shadow…: http://youtu.be/KOMCN2K2fhM
PLEASE ADJUST ...MOON HOLOGRAM WRONG AGAIN: http://youtu.be/d0gx0hF-hDg
Holographic Plane FLYS STRAIGHT THROUGH THE MOON!!: http://youtu.be/fotKaaqrp3I
MOON DISAPPEARS BEFORE MY EYES IN JUST MINUTES..H…: http://youtu.be/HidFcm6VAa8
It's So Easy To See The Moon and It's Projector F…: http://youtu.be/bb9zX1Ob6XU
Lunar Hologram Wave Filmed During Eclipse -Histor…: http://youtu.be/4CCJxF7nIcM

Това, което си правя като извод, е че Луната не изглежда така, както я виждаме. Не се съмнявам, че там има небесно тяло, най-малкото заради приливите и отливите. Но повърхността може би наистина се прикрива с нещо, което прилича на снимка на едната половина на Луната. В началото мислех, че то се генерира от повърхността на самата Луна. Но с броя на изгледаните клипове си мисля, че се прожектира от орбита. Най-честите "технически проблеми" на Луната са неотговарящата фаза и променената ос. Някой път са по-големи излагациите. Прави ми впечатление, че проблемите също са в определени периоди.

Въпросите, които се подбуждат от това в мен, не са кои са тия и какво искат.

Вълнува ме, дали това, което не се вижда, действително е планета или е изкуствен обект? (Сещам се за Магратеа от Галактическия стопаджия, някой ден да не излезе цялата фантастика научен доклад?!)

Вторият ми въпрос (към мене си, едва ли някой знае) e, това тяло върти ли се около оста си? За мене тоя въпрос е много важен. Рискувам да мина в графата "лудички" официално, понеже възприемам планетите като живи същества. Не като нас, но притежаващи качеството "жив/мъртъв". "Умрелите" или никога "неживели" небесни тела, като Плутон и маса спътници, астероиди, метеорити, обслужват други цели. Навлизам в окултизма, все тая, това касае и астрологията.

Това, че не виждаме истинското тяло, значи, че може да се заблуждаваме за много от тълкуванията. Произходът има значение. Според една теория, метеорит е откъснал Луната от Земята в началото, според друга, Луната е дала живот на Земята и се е свила мъртва, т.е. явява се майка. Това е отчетено в астрологията. В случая откъде знаем и "пола", това че е женска "планета". И че е  "планета", т.е. естествено тяло. При това въобще не му отхвърлям ролята. Просто се усъмних каква е.

Източниците на информация, които имаме за Луната, при това положение, колко са достоверни? Откога се прикрива повърхността, т.е. има ли летописи отпреди това изобщо?

В годините съм чела много странни неща за Луната, всичките ги оприличих на фантасмагории. Едно от тях твърдеше, че Луната е зле прикрито изкуствено тяло, защото всички апарати пращани там, записват машинни звуци от вътрешността, които се повтарят в рамките на определени интервали. Друга теория твърдеше същото, понеже Слънцето и Луната са на такова разстояние поставени от Земята, че да изглеждат с еднакъв размер. Бяха приложени някакви изчисления в съотношенията, които водеха до безкрайно малка вероятност това да се случи. Друга теория пък беше извадила някакви много древни артефакти, според които древните Луна не са виждали. Ама много древни ще да са били. После изведнъж хоп! Луната се появява! За съжаление разделът в паметта ми, отнасящ се до конспиративна информация, е с малък обем, та не помня подробности. В това има логика само, ако в древни времена Луната е прикривана изцяло (едно от клипчетата горе онагледи нещо подобно), но с развитието на математическите способности на нашия вид да се е "появила" на небето. Имаше и още теории, но нали...

Вчера ми попадна във фб едно старо познато изказване на Ванга, в което тя казва "Аз гледах кацането на Луната (не по телевизията), те не казаха и колкото синапено зърно от това, което видяха там." Който е слушал записа от мисията, предаван до едно време на живо по радиото, знае за онова прекъсване след един изумителен въпрос". Тъй, аман от конспирация, не обичам! Какво знаем наистина за Луната, освен че хората не искат да ходят там, нищо че е на три дни път? И че предпочитат снимките от повърхността на Марс, доставяни с вечерната бира от марсохода, докато тия от Луната не са интересни... е, аз не съм виждала други лунни, освен от мисията. Пък и е логично някак да се заселят хора първо на Марс, с еднопосочен билет, когато до Луната се стига за толкова, колкото от София до Тайланд с прекачванията.  :012: Не ми обръщайте внимание, разлигавих се! Тая тема може и да не е за тука, но и в мистиката не видях къде да я сложа.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #1 -: Юли 29, 2014, 09:09:59 pm »
GauriGanDevi, благодаря ти за интересния отговор! Това, което казваш, ми е познато. В смисъл всички тези неща съм ги чела поотделно, но ти ги събра на едно. И всъщност осъзнавам, че допуснах една грешка, но пък се радвам за което, защото я допуснах тук, а не за нещо важно в живота, а именно да не споделям непроверена информация. Реагирах импулсивно, защото ми се стори много интересно. Крайно ненаучно. Цитирах и източници, които нямам под ръка - край, скъсаха ме! А по темата, ако прескоча всички извънземни работи, и сведа до основните принципи - Слънцето отделя, мъжко начало, докато какъвто и да е обект във вид на Луна приема, женско начало. Видно е, че не отделя собствена светлина, няма и топлина. Изкуствено, естествено, сега е приело тази роля спрямо Земята. Самите извънземни не ми се коментират. Сега вече спокойно може да затриете темата! Кротнах.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #2 -: Юли 29, 2014, 09:20:37 pm »
Че какво против извънземните?
Пък и някой ми разказа скоро, че прочел, че земята има подводни води близо до ядрото, които са повече от всички надземни окрани и морета

Аз пък прочетох, че юли месец 2012 слънцето е изригнало много силно с еднопосочен лъч(те си имаха термин), и регулярно това се повтаря, който лъч ако попадне в/у земята, всички устройства и тоци отиват на кино и се връщаме в 19 век. И това излъчване било известно на НАСА, шансът годишно е около 1%.

И изобщо-знаем това, което ни пропагандират, не е лошо да се ослушваме странично

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #3 -: Юли 29, 2014, 09:34:34 pm »
Ами, Рару, много ти обичам ника, защото мога да го напиша и на кирилица и на латиница по един и същи начин.  :) Нищо против нямам извънземните, просто не са ми много интересни. Статията с подводните води я четох, но или беше написана нескопосано, или преведена така. Не стана ясно къде е тая вода, сладка ли е, май че е сладка, но излезе в научно-популярната преса, а не в конспиративни сайтове (е, може и там, но не съм проверявала). Не мога да си обясня как тая вода стои течна там, но как да е. Това обаче ми напомни на любимия ми шумерски бог - Енки - който освен, че е рибешко-водолейски и много добър (като мен) и може би по-скромен (от мен), властва в някакво подземно царство, което представлява океан от сладка вода (сладка - добра, солена - лоша).

За изригването също го прочетох. Много новини чета бе, ужас! Има такъв филм... е, да, и той с извънземни... ако изчезна утре, да знаете, че са ме отвлекли.  :012: Ама филмчето ми хареса, с Никълъс Кейдж, една гадателка и едни извънземни, плюс слънчево изритване.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #4 -: Юли 29, 2014, 09:57:10 pm »
Еднопосочен лъч? Джет? Или друг термин търсим? Май ще е нещо друго, защото Слънцето няма да се превърне в черна дупка или неутронна звезда. Няма достатъчно маса за тази цел. Ще умре без големи фойерверки.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #5 -: Юли 29, 2014, 10:50:54 pm »
Защо бе, Сатин? Съвсем наред си си. Критерият е да се усъмняваш в себе си.  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #6 -: Юли 30, 2014, 12:03:42 am »
ето

Чета по диагонал, помня пак така, но това горе е източникът

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #7 -: Юли 30, 2014, 09:30:17 am »
Мерси, Папи! Преди години гледах много хубаво научно популярно филмче за Слънцето. За слънчевото изригване през 1850 разказваха, за другото голямо, което оставило Квебек без ток и др. Не си спомням как се казваше филмът.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #8 -: Юли 30, 2014, 09:44:30 am »
Аз мога да паля огън и имам ножа на чичко Беър Грилс, вие се стягайте :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #9 -: Юли 30, 2014, 10:00:07 am »
И аз съм фенка на Беър, научила съм това-онова от него. :012:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #10 -: Юли 30, 2014, 10:22:53 am »
Баба ми проведе неколко годишен курс по оцеляване през 19 в. на внуците си, така че като се изключи форумът, хващам мотиката и кофата и айдеее. Условия без баня, бойлер, тоалетна с вода, пералня, миялна, печка на ток и др. са ми добре познати, та ще изпълним условието по 4 дом - и краят като началото.  :012: За съжаление е тъжно това човешко късогледство.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #11 -: Юли 30, 2014, 08:49:15 pm »
Рару, много пъти днес се сещах за нещата, които прочетох в статията, която ти пусна. И по едно време осмислих, че ако такова нещо се случва, ще е по времето на Плутон във Водолей, а той право натам се е запътил. Ще бъде във Водолей от 2023 до 2044. Наблюдавам го този разрушител какво прави през другите знаци - поколоението в Рак изгладуваха здраво, тия в Лъв правиха сексуална революция, поколението в Дева (това на родителите ми) го изпоразболя и прати половината на оня свят преждевременно, а мойто във Везни ни изпоразведе безмилостно. Когато отиде във Водолей, какво друго да прецака, освен електрическата мрежа, съвместно с новите технологии, и като разпадне социалната организация, ще се е отчел по всички водолейски теми. Но ми е чудно, способен ли е в този знак да предизвика масови измирания, както в Рак?

По-късно през деня се сетих за едно предсказание на Севрюкова, в което тя предупреждава всички българи по чужбина да се приберат в България до '25, най-късно '28, защото после и да искат, няма да могат. Щели да почнат катаклизми до към '35/6 год. и цели народи щели да изчезнат. Чудила съм се, що пък да не могат да си дойдат, а в тая статия ми стана ясно защо. Но това никога не ми е хрумвало.

Уран по това време ще е в Близнаци.
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 08:51:04 pm от Smarta »

Happy58

  • Гост
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #12 -: Юли 30, 2014, 08:58:05 pm »
Смарта, защо така песимистично? Трансформациите наистина са трудни, но са и необходими за прогреса. Естествено, че при ситуацията, която в момента се развива - техническия прогрес изпреварва духовния - трябва да се случи нещо, което да спре това безумие. Иначе докъде би стигнало това свръх-материално общество?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #13 -: Юли 30, 2014, 09:42:43 pm »
Водолеят е знака на дружбата.. Може би най-сетне всички ще плеснат с ръце, та ще се прегърнат и ще станат приятели... :38:

А всъщност това са Рибките от първите две декади - стават Водолейчета по сидерал.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Какво знаем за Луната наистина?
« Отговор #14 -: Юли 30, 2014, 10:09:34 pm »
Ама аз не съм песимист. :) Ни грам негативно чувство не ме е навестило днес. Просто си разсъждавам на глас. Според мен ще плеснат с ръце в братска дружба, ама най-накрая. Иначе ми се иска безумието да спре по вътрешен импулс, но като гледам каква алчност се шири... водолейската ми Луна я свива сърцето.

Gauri,  не мога да се разбера със себе си повече водолей ли съм, или повече риба. То май все тая, откаченяците, дето спасяват света, а те самите са за спасяване.. хахаха