Автор Тема: Склонност към изолация, уединение, затворен живот  (Прочетена 21497 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Майка ми имаше Луна в Анурадха в съвпад с Раху и Сатурн в 11 дом - гъмжеше от приятели. Имаше нещо друго обаче - абсолютно безразборност в избора на приятели, с какви ли не се мъкнеше. И сред цялата навалица най-много една-две истински приятелки да е имала, които така и не оцени и ги изхвърли от живота си по много глупав начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Анурадха има нужда от приятели. Но така се получава, че представителите на тази накшатра подават ръка на другите, а другите без предупреждение късат отношения с тях. Така четох из нета и в моя случай се оказа вярно.
Останала ми е една "приятелка", която ме ползва за кошче за душевни отпадъци, а мен ме е жал да скъсам отношения с нея, защото момичето се намира в кофти ситуация. Но завистта у нея към мен расте и скоро сигурно тя ще прекъсне отношения с мен. Тя просто ме търси, защото други приятели не й останаха.
« Последна редакция: Юни 04, 2016, 06:35:44 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Зависи си от човека, родените с Луна в Анударха имат нужда от приятели, но и често се влияят от тях. Радвай се, че твоят случай не е такъв - може да се чувстваш изолирана, но поне не си попаднала под негативно влияние и в приятелска среда, която да те дърпа надолу, да не ти дава да се развиваш, да деградираш в нея. Защото двата случая, които познавам, са такива - и афликтирана Луна в Анурадха в 11 дом, и Луна в Анурадха в съвпад с Юпитер в 7 дом. И в двата случая приятелите са с по-голяма значимост от близките, семейството, но лошото е, че приятелското обкръжение не е съставено от читави хора.

Мира, защо не пробваш да създадеш приятелство с по-възрастна жена? Да ти кажа, намерих отдушник именно с такава. Никога не съм вярвала, че мога да имам толкова допирни точки с някоя на годините на майка ми. Разбира се, с нея няма да можеш да ходиш по клубове и кафета, но в редица други отношения такива приятелства са в пъти по-стабилни и може да се разчита на тях, не ти въртят номера.

« Последна редакция: Юни 04, 2016, 06:40:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Мен пък ме канят на партита и сбирки,но аз им отказвам,за което ми се сърдят.Нито сядам с  всеки на маса,нито ми е важно да съм на гребена на пиянската вълна,нито ми е важно да съм  приобщена"от група",с която няма какво да правя.И точно защото след няколко пиенета на маси,хората решават,че си им "приятел",започват да искат да направиш някой компромис в работата например,а аз не мога.Евтин начин на мислене.
Момичета,по-добре е така-само със много строго подбрани хора.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Аз, обратно на Мирабела, съзнателно страня от хора и покани.Обожавам  си моето ъгълче, където аз определям правилата и не се съобразявам с никого.
Толкова много обичам самотата, за мен тя е свобода в най- хубавия смисъл на думата, че нерядко отказвам и отменям покани от всякакъв вид хора само и само да съм сама.Често става в последния момент, типично егоистично  за мен.
Винаги съм била саможивник, от дете обожавах да не ми се пречка никой.
Сега още повече работата ме изтощава със сто физиономии, които срещаш ежедневно, да не говорим колко приказки изприказвам.
Само сън и самота ми презареждат батериите.
Ако предпочета да съм навън, сред хора, то искам да са непознати- чужденци, друг град, неангажиращи приказки и приятни мимолетни запознанства, муцуните от всеки ден и рискът да ги срещна ме отказват от излизане.
Имам добри приятели, но и с тях честотата на виждане се поразреди с годините поради различно местожителство.
Мой У12 е и У 4 и е на К8 - винаги съм потайна относно личния си живот.
В 12-ти е Марс.
« Последна редакция: Юни 04, 2016, 06:52:21 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В самота и изолация се научих да се радвам на малките неща, направих рекапитулация на ценностите. Сега се сетих, че имам един сладолед във фризера, а бях забравила - една малка радост, макар и без компания.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
На мен в училище и в университета ми беше тежко, защото преживях предателства и останах сама като куче. Не знам, може и да е от Плутон в 1-ви дом. Тогава се научих да се наслаждавам на собствената си компания. Преди година дори отидох сама на мач и си прекарах страхотно.

Ако нямаше змии в парка, даже щях да отида да си почета книжка, ама със сигурност ще видя някое чудовище  ;D

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
е, ясно е че като пишем тук (и преди) от години, че сме от темерутите
важно е приемането

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Човек става аутсайдер когато реши да се харесва на всички, и когато не се е научил да казва "Не", да очертава личната си граница.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Мирабела, никой не обича умниците, нормално е да не те канят, нали само като си там, и вече им напомняш колко са прости  :)
А за твой късмет никой не се е престрашил да е близо, щото тогава още повече щеше да се терзаеш-ето, човек прави точно каквото трябва, а теб не те кефи, защо така?
Рядко се срещат готини хора, ако си извън матрицата, това е истината

Happy58

  • Гост
Не съм в уединение по собствено желание. Не мога да разбера защо хората странят от мен. Събира се класът - не ме канят. Събира се курсът - пак не ме канят. Една групичка заминава за близък град - не се сещат да ме поканят да дойда с тях. А същите ходеха на други места благодарение на мен. Изобщо, аз правя добрини и услуги, а ми се връща лошо отношение. Ако се престраша да поискам от хората онова, което аз съм направила за тях, ме отблъскват. Справедливо ли е това? Затова съм се свила в моето си ъгълче и няма да изляза повече оттам, нито ще направя повече добро на някого. Омръзна ми вечно да ме нараняват и предават "приятели". Нямам сили за повече болка. Така и един истински приятел не срещнах досега през живота си, само консуматори.

Не ми цитирайте моля. Зле се чувствам. Сигурно ще ми мине и ще го изтрия.

Този пост само като споделяне ли да го смятаме, или може и да коментираме "професионално", извън "галенето по главата" и успокояването ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Хепи, ако си забелязала, Мира изрично е помолила да не я цитират.

Да, може да разгледаме ситуацията и астрологично, на мен това ми беше целта в началото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мирабела е чиста душа. Аз така я усещам.  :-*

Именно затова среща такова неразбиране и неприемане, това е орисията на по-чистите души.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Мирабела, може ли да видя картата ти? Ако не искаш да останеш наистина скрита.  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Аз като съм Асц.риби и у1д в 8д скорпион би трябвало да съм със склонност към уединение-има нещо такова,обаче 7д ми е голям ,пълен с планети,стелиума там-действа в обратна посока .В крайна сметка ги редувам тия две крайности-това е ефект подобен на опозиция-двете противоположности се редуват,а понякога се уравновесяват-това е общуването в интернет-едновременно ефект на изолация и общуване,общуване оттдалеч :D предпочитам това понеже е чудесно информационния поток от общуването да му бъде дадено време за осмисляне,смилане .Информацията е като храната-трябва да има време за смилане ::)Чувствителните с тънка кожа се нуждаят от изолиране,понеже дразненията са по-вече получават по-голям поток информация в сравнвнение с по-дебелокожия,който за да получи усещане трябва доста да го сръгаш ,а и той се проектира в другия като ръга с лакти,когато насреща е тънкокож го понаболява .на тънкокожите препоръчвам закаляване ,затова винаги казвам че с изкуство не трябва да се прекалява-да не забравяме че ходим по Земята .Икар като литнал на високо взели че му се стопили крилцата от Слънцето-извод -трябва да се лети умерено високо  :72: