Автор Тема: Месечен солар  (Прочетена 23758 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Месечен солар
« Отговор #45 -: Февруари 28, 2016, 08:56:13 pm »
 :035:
« Последна редакция: Март 05, 2016, 08:05:39 pm от enigma »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен солар
« Отговор #46 -: Февруари 29, 2016, 12:53:26 am »
2-3 пъти сме засягали темата, но общо. Мое наблюдение е, че Луната изважда на дневен ред темите според лун. домове, в които преминава. Пример: тр. Луна във втори лун. дом - придобивки, глезотии. В трети лун. дом - засилена комуникация.

За нещо по-конкретно не съм чела.
Моля, напиши за какво прецизиране става въпрос. Ще е полезно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Месечен солар
« Отговор #47 -: Март 05, 2016, 07:55:42 pm »
Това е едно съпостяване на "кратните" части към цялото, ако мога така да се изразя, в случая месечният солар е част от слънчевата революция/тук популярна като солар/. Би трябвало да помогне да натъкмим тайминга и конкретиката на събития, или тенденции.
Управителят на ацендента на слънчевата революция е с основно значение. Юнктин дьо Флоранс разделя годината, представен в 365 дни на планетни периоди, също изразени в дни, редът им е-по същия на видимото движение на планетите.
Първият планетен период принадлежи на планетта-господар, Управител на асцендента на слънчевата революция.
Напр: имаме Слънчева революция зя някоя година с асц. близнаци, и първият планетарен период е на меркурий-57 дни/вж долу/ и тогава засичаме в месечния солар теми общи, повторения, или различия в планетарните периоди.
Сатурн-85 дни
Юпитер-30дни
Марс-36 дни
Слънцето-53 дни
Венера-33 дни
Меркурий-57 дни
Луната-71 дни

Изпробвам го този метод сега, не знам колко надежден е, но очаквам ОВ.
Логично, с настъпването на нов период, отчетено със съвпад по дата на същата планетна тема от месечното нещо-да има изразена симптоматика по планетата.
« Последна редакция: Март 05, 2016, 08:03:30 pm от enigma »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #48 -: Март 05, 2016, 11:21:15 pm »
T.e. AC на моя настоящ солар е в Скорпион. Започвам от Марс - първите 36 дни са под негово управление  от 21.12.2015г (когато започва солара) до 25.01.2016г. и от 26.01.2016г - започва влиянието на Слънцето - 53 дни до 18 март, след което са 33 дни на Венера ....

И всеки месечен солар пречупвам през управителя за периода - януарския е пак под Марс, февруарския - Слънцето, март - Венера?

Мога да погледна дали съм имала събития или смяна на темата  при смяна на управителя  :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Месечен солар
« Отговор #49 -: Март 06, 2016, 11:42:12 am »
T.e. AC на моя настоящ солар е в Скорпион. Започвам от Марс - първите 36 дни са под негово управление  от 21.12.2015г (когато започва солара) до 25.01.2016г. и от 26.01.2016г - започва влиянието на Слънцето - 53 дни до 18 март, след което са 33 дни на Венера ....

И всеки месечен солар пречупвам през управителя за периода - януарския е пак под Марс, февруарския - Слънцето, март - Венера?

Мога да погледна дали съм имала събития или смяна на темата  при смяна на управителя  :)
Да, ще е хубаво да съобщиш. Аз съм малко събитийно-резистентна, предполагам от фиксираните оси, не ставам за статистика.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #50 -: Март 07, 2016, 06:26:55 pm »
T.e. AC на моя настоящ солар е в Скорпион. Започвам от Марс - първите 36 дни
на скорпион не трябва ли Плутон да се гледа, защото моят годишен солар е с АСЦ овен и при мен Марс е за първия период от 2 окт. до 5 ноем. , когато започва слънчевия ми период :)
на 28 дек. в този случай започва период на Венера- тук споделих месечния си солар, стартирал на 31 дек и неприятните събития покрай него, което никак не ми се връзва с Венера, но пък са описани съвсем точно в картата на месечния солар, затова и я споделих тук.
На 1 февруари съм навлязла в периода на Меркурий, а месечният ми солар, стартирал на 29 януари е с АСЦ лъв. Месечния солар, стартирал на 27 февр е с АСЦ телец, а съм все още в период на Меркурий до 28 март.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #51 -: Март 07, 2016, 06:41:33 pm »
Споделям с вас текущия месечен солар, в който Сатурн е на К8- същите дни, когато е стартирал и започнаха силни болки в коленете, както и в останалите сухожилия и в останалите ми зъби, като болките бяха най-сили когато тр Луна беше в козирог през отминалите дни. Слънцето е У5 и в съвпад с Нептун в 11д- вероятно ще имам участие в някое поетично мероприятие през месеца, запланувала съм и кратко пътуване до СПА- хотелче, показано от Луната У3 в 6д в тригон със Слънчо и Нептун  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #52 -: Март 07, 2016, 07:11:32 pm »
на скорпион не трябва ли Плутон да се гледа, защото моят годишен солар е с АСЦ овен и при мен Марс е за първия период от 2 окт. до 5 ноем. , когато започва слънчевия ми период :)
на 28 дек. в този случай започва период на Венера- тук споделих месечния си солар, стартирал на 31 дек и неприятните събития покрай него, което никак не ми се връзва с Венера, но пък са описани съвсем точно в картата на месечния солар, затова и я споделих тук.
На 1 февруари съм навлязла в периода на Меркурий, а месечният ми солар, стартирал на 29 януари е с АСЦ лъв. Месечния солар, стартирал на 27 февр е с АСЦ телец, а съм все още в период на Меркурий до 28 март.

Методът взима предвид планетите до Сатурн  :)
Над силата е само умението да я владеем!

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Месечен солар
« Отговор #53 -: Март 07, 2016, 09:48:43 pm »
След седмица ми  предстои този месечен солар. Не мога все още да преценя с кого, къде и как ще се изпокарам, но така ми изглеждат нещата. :lol_hitting: А как бихте тълкували самотната тронова  Луна?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #54 -: Март 17, 2016, 09:43:58 pm »
Мислех си, че имаме тема за сезонните карти, но нещо съм се объркала и понеже тук сме ги коментирали - реших тук да публикувам :)

Предстои пролетното равноденствие - тази година на 20 март в 6:30 наше време. Погледнах картата - Слънцето е на по-малко от 2 градуса след асцендента - изглежда ми много добре . Има един тригон - Уран-Сатурн-Луна, едно тао - Сатурн с Венера/Нептун и Юпитер.

Въпреки фигурите - най-напред ми хвана погледа Марс - тронов по дом - в 8 дом, в Стрелец - сексуално-авантюристично и в квадрат с Венера/Нептун в 12 дом. Е, какво  - тайни любовни афери с елемент на авантюризъм :) И по тао - то - наливане на здрав разум от Сатурн към Венера, проглеждане за нереално мечтаните очаквания по съвпада с Нептун и опозицията с Юпитер.

Интересен ми е съвпада на Венера и Нептун в 12 дом - може ли да е намек за алергии? То е ясно, че тръгват полените, може би и хронични заболявания.



Персонално при мен акцентът е в квадрата на слънцето към наталното :( и ретро Юпитер на ДС. СЛВ на събитието и в натала са в секстил. А в месечния ми солар - оста АС/ДС ляга точно на натални К6/К12. Луната в тригон към МС от 6 дом  - дано ми е комфортно на работа :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #55 -: Март 18, 2016, 09:05:30 am »
А бих гледала само осите на тази карта във връзка с наталите - Слънцето всяка година си е на този градус, транзитните планети така или иначе си действат според натала.
Но, всъщност - какво влияние би имала тази карта спрямо натала?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #56 -: Март 18, 2016, 09:46:59 am »
Това, което сме говорили или по-скоро съм разбрала, че очертава тенденциите до лятното равноденствие - спрямо натала - според това как мунданното разположение влиза в него - как се зацепват двете колела - къде има допирни, пробони .... търкания ....

До сега съм гледала есенното равноденствие и зимното слънцестоене и все спрямо натала е било :) Като транзитна или соларна карта, но с отзвук за предстоящия тримесеен период. Есенното равноденствие беше супер показателно. Зимного Слънцестоене е много близо до солара ми :) Заради мястото на слънцето в натала - при мен то винаги е засегнато с квадрат, опозиция или съвпад :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #57 -: Юни 13, 2016, 11:22:29 pm »
Наближава пълнолунието и малко след това лятното равноденствие. Нещо много хард ми изглежда в картата. Осите му са анаретни и кардинални, Слънцето е на ИС, при мен в 5 дом, в опозиция на наталното. Меркурий застава в опозиция на Сатурн, където е моя Нептун и с транзитен Нептун заформят тао квадрат.  :017:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #58 -: Април 27, 2018, 01:50:06 pm »
Привет на всички! Предстои ми важен месец и реших да направя месечен солар, но намерих много малко инфо за тълкуването. Ще се радвам, ако някой може да ми препоръча литература.
Тълкува се както годишен солар, съпоставяш картата на месечния солар с натала.
И ме подсети да си направя, че не съм си пускала месечен солар от миналата година по това време, гледам си ежемесечно само лунарите, а то при двете техники установих, че има застъпване. Споделям новия си месечен солар, който стартира в неделя. Нептун на ДС дано се изяви само поетично, а не да ме лъжат и налапам въдицата  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #59 -: Април 27, 2018, 07:25:51 pm »
Ще се опитам да направя прогноза по картата ти, с условието че нямам опит и може да е вид свободно съчинение?! :)
Според мен темата ще бъде по 8 и 5 дом. Смятам, че ще се занимаваш с наследство, което ти е важно. Може би ще има изненади и резултатът, ако е положителен, ще стигнеш трудно до него, но ще получиш подкрепа от мъж. Ще вложиш доста страст и енергия по темите на 5-дом(спомена поетично). Не мога да преценя дали няма да те предизвика и заблуди партньорство, което имаш от преди (рЮпитер тригон Нептун) и те кара да се чувстваш щастлива. Забелязала съм, че Нептун много често е " розови очила ", особено на ДС, но тук има и секстил с Плутон в 5 дом, което ме кара да си мисля, че може да има и някакво привличане и власт. Венера е в 9 дом, управлява 2 и 9 -очакваш пари от чужбина, работиш в чужбина или живееш там, но не ти е комфортно.
Желая ти слънчев и топъл нов месец!
Благодаря! То свободните съчинения понякога излизат верни, защото не са вкарани в рамките на четено/заучено по учебниците, но с едно условие, че са лично и обективно наблюдение, а не продиктувани от пречетените лични споделяния в коментарите. Забравих да уточня, че също като при годишния солар, първо се гледа Слънцето в кой дом попада в картата. В моята е в края на 8-ми соларен и в 9-ти натален, предполагам ще е свързано по някакъв начин с мъж от чужбина, а следващите дни предстои среща и взаимоотношения с такъв (властен и с пари). Марс/Плутон попада също в нат. 5-ти дом, в хармония с нат. Меркурий У1,10, така че действително може да се изяви творчески, със сигурност при дете №1 ще е творчески месец май. А твоята карта?