Автор Тема: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата  (Прочетена 48936 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #75 -: Февруари 16, 2014, 10:53:53 pm »
Нали търсим спецификата ,която да определя ,колко е изтъкнат някой,начини много явно ,но е важно крайният резултат да е един и същ,тук той е "дали ни виждат и колко ,когато сме горе на Еверест". След като има в темата "ранг" и "изтъкнат" заедно ,би трябвало да търсим , с какво наше умение,занимание ,професия ,обществото ни е дало съответната класа/ниво ,видими за другите ,правейки ни известни.
В тази карта уменията и професията на този мъж ,са го направили изтъкнат в обществото,това имах предвид,мисля че е по темата.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #76 -: Юли 22, 2014, 07:57:59 pm »
Ето, Папи, това, което обсъждахме в секцията за статии и материали.

Поставям тук условията за популярност, слава, късмет, успех, копирани от този форум http://www.astrologyweekly.com/forum/showthread.php?t=47124. Повтарям уточнението оттам, че в елинистичната астрология картите се разглеждат по домова система, в която дом = знак.

Цитат
Curtis Manwaring and Robert Schmidt are eminent scholars on the subject of Hellenistic astrology (of which Valens is representative) and from what I've read in both of them (as in Valens as well) I can try to sum what I've learned.

1. So, you first look at which sign Sun is (by day or Moon by night).
Then you look for the ruler of the triplicity and its placement.
The order of the houses (from best to 'worst') is as follow:
1, 10, 11, 7, 4, 5, 9, 3, 2, 8, 6, 12.
(Some consider 10th to be of greatest importance).

If the ruler of the triplicity is angular and strong (in its own sign or rulership by exaltation) than this is the first indicator for fortune.

For example, in Elvis Presley's (night) chart, Moon is in Pisces.
First triplicity ruler is Mars (by night) and Mars is in 11th. This is strong position though Mars is in detriment.
Venus, 2nd triplicity ruler is in succedent (2), and third ruler is the Moon itself in 4th (angular house) having a reception by Venus.

2. Next you look for the Domicile ruler of the Fortuna and its position.
In Presley's chart is in 2nd. But we can see something here.
The triplicity rulers are as follows:
- Mars in 11th in Detriment, in the sign of Fortune and in Domicile of the 2nd tr. ruler (Venus)
- Venus in 2nd in Capricorn in the sign of the Lot of Spirit and sign where Mars is Exalted.
- Moon is in 4th in the sign where Venus is exalted.

So, these three rulers Receive each other, in a way..

3. You look for planets on angles from Fortuna.
In Presley's chart the 4th from Fortuna is full.
It contains Sun, Mercury (ruler of the LOB), Venus and LOS.
10th house ruler (Moon) is almutem figuris and in radical 4th.

4. We look for the Lot of Spirit and its condition.
Presley's lot of spirit is in 4th from fortuna and its ruler Saturn in 5th in a domicile sign.

5. You look for the Acquisitive place (11th sign from LOF).
In Presley's chart this is Leo in radical 9th with the Ruler Sun in the bunch of planets in Capricorn.

6. Next, they use the Lot of Exaltation (not only the Place of Exaltation which we used above).


Много добър учебникарски пример, според мен, е картата на Мишел Пфайфър. Ще отразя критериите съвсем накратко.

http://www.astro.com/astro-databank/Pfeiffer,_Michelle



1. Водещото светило е Слънцето в Телец (земен знак). Триплицитните му управители са: Венера, Луна, Марс. Всичките 3 са ъглови от АС и са в триплицит на Венера. Екзалтираната Венера и Марс са в най-силния дом - 10-тия.

2. Диспозиторът на Парс фортуна е Венера.

3. Планети, ъглови в от Парс фортуна: Юпитер (заедно с Фортуна) и Меркурий в 7-мия дом от нея. Меркурий е управител на знака на АС, Юпитер е във взаимна рецепция (щедрост) с Венера, потвърждавайки връзката между професията (10-ти) и развлекателната индустрия (5-ти).

4. Жребият на духа е в 9-ти от АС и 5-ти от Фортуна, диспозиторът му Сатурн е в 7-ми от АС.

5. Мястото на постиженията/придобивките (11-ти знак от Парс Фортуна) е Лъв, Слънцето е в 12-ти дом от АС.

6. Жребият на екзалтацията е в 12-ти дом от АС, диспозиторът му Венера обаче е на видно място.
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 08:00:53 pm от Mirabella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #77 -: Юли 23, 2014, 04:36:42 pm »
Има начини да се прецени колко човек е обречен да бъде забелязван в обществото, уважаван, изтъкнат, пример за подражание
Например като се изследват връзките на личните планети с външните, по теория такива индивиди стават лесно проводник на колективните несъзнателни енергии. Към това трябва да се види дали има важни съвпади с някоя от благотворните звезди от първа величина, например Алдебаран, Регул, Сириус

Могат и да се изследват и 4 "арабски" точки:
-Lot of Fortune
-Lot of Spirit /[Day] Spirit = Ascendant + Sun - Moon; [Night] Spirit = Ascendant + Moon - Sun/
-Lot of Basis /Lot = Ascendant + Fortune - Spirit - има и друг начин за смятане/
-Lot of Exaltation /[Day] Lot = Ascendant + 19 Aries - Sun; [Night] Lot = Ascendant + 3 Taurus - Moon/


Алдебаран в 9д съвпад с МЦ, Сириус в 10д съвпад с МП Слънце/Юпитер и на 3гр от СЛВ в 11д, ПФ в 7д съвпад с МП Юпитер/Сатурн е на градус от ДСЦ,  Lot of Spirit в 6д на градус от ДСЦ, последната  точка не мога да си сметна, ако на някой му се занимава-  Asc 13гр 53' 10" дева, Луна  7гр 39' 34" овен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #78 -: Юли 23, 2014, 05:03:56 pm »
Акрукс, искаш ли да ти сметнем по правилата картата? И после да ти я анализираме?
Ама ако не излезеш много велика, да не ни се разсърдиш... :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #79 -: Юли 23, 2014, 05:22:43 pm »
Акрукс, искаш ли да ти сметнем по правилата картата? И после да ти я анализираме?
Ама ако не излезеш много велика, да не ни се разсърдиш... :017:
какво да се сърдя, нали аз помолих да ми видите сметката  :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #80 -: Юли 23, 2014, 05:58:01 pm »
Мирабелка, имаме опитно зайче :)
Шегувам се, ето картата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #81 -: Юли 23, 2014, 06:22:13 pm »
1. Водещо светило - луна в овен, триплицитни управители: юпитер, сатурн, слънце, нощна карта, луната в секта, но в осми от асц
Юпитер в дом по триплицит, 8-ми от асц, 2-ри от фортуна, слънце в падение, 2-ри от асц, 8-ми от фортуна, сатурн на трон, в 6-ти от асц, 12-ти от фортуна
2 от 3 есенциално силни, 1 в падение, и 3-та в лоши домове, не могат да действат
2. Диспозитор на Фортуна - юпитер в овен, силен по знак, слаб по дом
3. Ъглови от фортуна - меркурий на трон и базис в 16* дева, в знака на асц
4. Дух -12* риби, управител юпитер
5.  Постижения - 11-ти знак от фортуна, няма планети, южен възел е там, управител - сатурн на трон, акцидентално слаб
6. Екзалтация -  9* везни, 2-ри от асц, 8-ми от фортуна, управител - тронова венера в същия дом

с една дума - ти имаш много заложби, но малко хора го виждат, главен виновник - юпитер в осми
после мога да допиша, поправяйте ако бъркам някъде, отивам да готвя сега

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #82 -: Юли 23, 2014, 07:05:35 pm »
От положителна страна този Юпитер в 8-ми дава възможност да се разчита на финансова подкрепа от брачен партньор и всякакви други партньори - бизнес примерно. Щастието, успехът, късметът могат да идват по линия на партньорите (Фортуна в 7-ми). Например, бизнес съдружие, в което ти да участваш с идеи, рационален подход, способности за анализ и взимане на решения (тронов и екзалтиран Меркурий в 1-ви), а партньорите да бъдат източникът на финансиране.

Управителят на жребия на Духа (Юпитер) в собствен триплицит и в огнения Овен показва оптимистичен дух, готов за борба, решен да отстоява правата си (плюс квадрат Марс/Сатурн).

Жребият на базата е отлично поставен - в първи дом, в съвпад с управителя си тронов и екзалтиран Меркурий. Това показва, че нативът е способен добре да се грижи за себе си и делата си (Меркурий управлява и 10-тия дом) и има капацитета да запази придобитото.

Жребият на екзалтацията и управителят му показват в коя сфера на живота нативът преуспява в обществото. Също и вродените таланти на натива. С този жребий във 2-ри (Везни) в съвпад със Слънце и управителят му Венера (тронов) би трябвало да блестиш с добър вкус към всякакви материални вещи, особено дрехи, аксесоари, парфюми и други по Венера. Сред твоя кръг сигурно си популярна с красивия си и добре подреден дом (у4 Юпитер има връзка с Венера, Слънцето и Жребия). Също би трябвало да имаш нюх към добрите партньорства (Везни е мунданно 7-мия знак). Красиво тяло и хубав външен вид, но това е по-скоро по отличното състояние на Меркурий в 1-ви, защото 1-вият дом се отнася към тялото.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #83 -: Юли 23, 2014, 09:13:08 pm »
1. Водещо светило - луна в овен, триплицитни управители: юпитер, сатурн, слънце, нощна карта, луната в секта, но в осми от асц

5.  Постижения - 11-ти знак от фортуна, няма планети, южен възел е там, управител - сатурн на трон, акцидентално слаб

Благодаря за пъстрата карта, харесва ми на цвят, но виждам някакво разминаване в куспидите, а с това и на някои от планетите- моята Луна е на К8, но попада в 7д, седмодомна е, а Сатурн е на К6, но е в 5д, броено от Фортуна в 11-ти
« Последна редакция: Юли 23, 2014, 09:17:02 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #84 -: Юли 23, 2014, 09:34:08 pm »
Жребият на екзалтацията и управителят му показват в коя сфера на живота нативът преуспява в обществото. Също и вродените таланти на натива. С този жребий във 2-ри (Везни) в съвпад със Слънце и управителят му Венера (тронов) би трябвало да блестиш с добър вкус към всякакви материални вещи, особено дрехи, аксесоари, парфюми и други по Венера. Сред твоя кръг сигурно си популярна с красивия си и добре подреден дом (у4 Юпитер има връзка с Венера, Слънцето и Жребия). Също би трябвало да имаш нюх към добрите партньорства (Везни е мунданно 7-мия знак).
  Почвам отзад напред- имам нюх на лапнишаран с риби на Дсц и Нептун за У7  :)
 За дома е така, постарах се навремето да украся гнездото, което бях свила в бащиния дом с парите от сватбата, познатите се изредиха да го разгледат, цъкаха с език, че било като в Некерман, а сега всичко е спомени;  преди 8г нагласих квартирата, комшиите цъкаха с език, че не бяха виждали LCD и домашно кино, а на мен ми липсва това, че нямам собствено жилище, за да се развихря, но се надявам след някоя друга година, когато пр Слънце влезе в 4д да пусна корени в собствен дом и тогава, охоо (потривам доволно ръце)  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #85 -: Юли 23, 2014, 10:08:38 pm »
Благодаря за пъстрата карта, харесва ми на цвят, но виждам някакво разминаване в куспидите, а с това и на някои от планетите- моята Луна е на К8, но попада в 7д, седмодомна е, а Сатурн е на К6, но е в 5д, броено от Фортуна в 11-ти

Аз използвам често алкабитус, вероятно това е причината за разминаването, но всъщност то не е важно, защото по тая система се работи само с дом-знак, тоест, ако си асц дева и луната ти е в овен, тя е в осмия знак, следователно и в осмия дом

П.п. Дано да ти се сбъднат желанията за собствен дом, ще ни покажеш снимки :)
« Последна редакция: Юли 23, 2014, 10:11:45 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #86 -: Юли 23, 2014, 10:13:07 pm »
А колко е моят ранг в картата ми-трябва да имам неподвижни звезди съвпад с ъгли и планети в натала ли ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #87 -: Юли 23, 2014, 10:17:00 pm »
Аз използвам често алкабитус, вероятно това е причината за разминаването, но всъщност то не е важно, защото по тая система се работи само с дом-знак, тоест, ако си асц дева и луната ти е в овен, тя е в осмия знак, следователно и в осмия дом

П.п. Дано да ти се сбъднат желанията за собствен дом, ще ни покажеш снимки :)
Аха, изясни ми се вече системата  :)
Дай, Боже! От сега сте поканени да се снимате в новия ми дом  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #88 -: Юли 23, 2014, 10:42:00 pm »
А колко е моят ранг в картата ми-трябва да имам неподвижни звезди съвпад с ъгли и планети в натала ли ?  ::)

Ти ли ще си следващата :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #89 -: Юли 23, 2014, 10:50:25 pm »
Може и по любимия на Мира Бен Дайк да разгледате. Тъкмо да се сравнят методите.
De omnibus dubitandum est