Автор Тема: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата  (Прочетена 48941 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #120 -: Юли 25, 2014, 12:26:59 pm »
24,44 Везни

Сатин, как го смяташ?

ето моите сметки по на лили метода

108:49 + 33:00 = 141:49 - 297:05 = - 156:44

150 гр е края на Скорпион, и 6:44 гр във Везни, но откъм 3-тия градус = 23:16

Така правилно ли е?

Happy58

  • Гост
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #121 -: Юли 25, 2014, 12:34:33 pm »
Много отдавна извадих тези точки и ги нацваках по картата си.Почти нямам съвпади с планети.Освен това са на едни измислени градуси на които не съм забелязала нещо да се случва.Вие забелязали ли сте някоя от вашите точки да работи?Аз никога.Дори ЛФ в 1Д,Лъв,с тригони и опозиции в натала не съм хванала да работи,освен на измисленото "вътрешно ниво" за което състояние имам предостатъчно други индикации.
Вашите точки работят ли "на външно ниво"?

Е чакай сега, ние още се учим да смятаме :) - ако случайно разбера, как реално се проявяват другите, ще ти отговоря на въпроса (защото до момента не схващам практическото им приложение).

но моята ПФ си работи :)

а пък въпросната екзалтейшън май е в съвпад със Спика - ако това въобще има някакво значение :)
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 12:36:04 pm от Happy58 »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #122 -: Юли 25, 2014, 01:06:56 pm »
Сатин, как го смяташ?

С калкулатор  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #123 -: Юли 25, 2014, 01:08:39 pm »
Да, има, права е Драко. От падащото меня, където пише Web default style, се избира Astrodienst with Arabic Points.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #124 -: Юли 25, 2014, 01:10:49 pm »
Можете да си изтеглите Делфийския Оракул за 30-дневен пробен период. Смята жребии, а в демо версията има и анализ на ранга (Eminence) по критериите на Валенс.

https://archive.org/details/tucows_327995_Delphic_Oracle

Happy58

  • Гост
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #125 -: Юли 25, 2014, 01:26:41 pm »
Да, има, права е Драко. От падащото меня, където пише Web default style, се избира Astrodienst with Arabic Points.

Да, благодаря, но там ги няма Basis + Exaltation :)

да не би да си имат и други имена тези двата? И в горния калкулатор също ги няма (или поне единия)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #126 -: Юли 25, 2014, 01:31:43 pm »
Сатин, как го смяташ?

ето моите сметки по на лили метода

108:49 + 33:00 = 141:49 - 297:05 = - 156:44

150 гр е края на Скорпион, и 6:44 гр във Везни, но откъм 3-тия градус = 23:16

Така правилно ли е?

Пробвах да го сметна на ръка, нещо не излизат сметките и ето защо, древните смятали по друг начин http://www-personal.umich.edu/~pfa/dreamhouse/attic/lots/calc.html

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #127 -: Юли 25, 2014, 01:35:11 pm »
Да, благодаря, но там ги няма Basis + Exaltation :)

Няма значение, ти нали си знаеш какво пресмяташ, просто слагаш тези градуси които ти трябват, формулата все е една и съща A+B-C

Happy58

  • Гост
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #128 -: Юли 25, 2014, 01:38:19 pm »
Пробвах да го сметна на ръка, нещо не излизат сметките и ето защо, древните смятали по друг начин http://www-personal.umich.edu/~pfa/dreamhouse/attic/lots/calc.html

а, ако е на ръка, знам откъде идва разликата :) - това, което питах и аз :)

нищо, сега вече е ясно - щом другите 2 съвпаднаха, значи и това е вярно - имам си екзалтейшън в съвпад със Спика :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #129 -: Юли 25, 2014, 01:58:00 pm »
Да, благодаря, но там ги няма Basis + Exaltation :)

да не би да си имат и други имена тези двата? И в горния калкулатор също ги няма (или поне единия)

Не знам да имат други имена.

За екзалтацията можеш наум лесно да сметнеш мястото на екзалтация. Взимаш броя на знаците от наталното положение на водещото светило до знака му на екзалтация и същия брой знаци отмерваш от знака на АС. А за жребия вече ще трябва по-точна сметка да се прави с градуси.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #130 -: Юли 25, 2014, 08:17:57 pm »
Spirit ми съвпада със Сириус и ЮЛВ,12Д.  :d030: :cheer:
От кога се брои "минал живот" от след месец днешната дата ли?   :d030:

Прочети правилата де, малко усилие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #131 -: Юли 28, 2014, 02:17:32 pm »
ето го фотографът от казуса на акрукс за професията

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #132 -: Юли 28, 2014, 02:31:22 pm »
ето и хепи

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #133 -: Юли 28, 2014, 04:15:00 pm »
разгледах няколко карти на известни или не хора, струва ми се показателно ако има връзка между управителите на трите точки: фортуна, дух и базис, независимо каква е тя
за подобно нещо говори и валенс:

Цитат
Now then, if the houserulers exchange places—i.e. if the ruler of the Lot of Fortune is in the Lot of
Basis, the ruler of Basis is in the Lot of Daimon, and the ruler of Daimon is in the place of Fortune—the
native is fortunate, royal, noted. If the ruler of Basis, together with the ruler of Daimon, is in the place of
Daimon, the native is fortunate and great-hearted. If the rulers of Daimon, of Fortune, and of Basis are in
their proper places, in such cases as well the native is fortunate. If Daimon is in conjunction with the sun
and its ruler is rising, the native is fortunate

в картата на Шварценегер това са юпитер, сатурн и меркурий; юпитер и меркурий са в партилен тригон, а юпитер и сатурн -в квадрат
в картата на Бил Гейтс пак са същите, юпитер в секстил с меркурий във везни и квадрат със сатурн
в картата на Мишел Пфайпфър управителите са венера, сатурн, меркурий, меркурий тригон сатурн, сатурн квадрат венера
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 04:18:22 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Колко изтъкнат е някой - рангът в картата
« Отговор #134 -: Юли 28, 2014, 04:22:35 pm »
Папи, на мойто АСц си сложила нещо, чиято картинка не е много красива :) - не ми харесва така .... да не ти свършиха боичките :) .... виж другите какви са цветнички :)

Надявам се, някой да има време да каже нещо по моята карта - не е необходимо да се описва много - по-скоро с практическа насоченост ....