Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 56948 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #90 -: Януари 26, 2018, 02:27:18 pm »
В мъжка карта воден Марс квадрат Нептун,винаги ли е индикация за алкохолизъм?Някакъв вид пристрастяване,зависимост?
В картите на познати мъже, които разгледах сега и има такъв аспект знам, че са имали любовници, за друго не знам.

В моята карта има един гаден минорен аспект - Марс квадрат и половина Нептун. Около мъжете, които съм харесвала винаги е имало нещо лъжовно, неистинско, прикрито. Не знам дали са били алкохолици, но пушачи със сигурност :012:

В женска карта водна Венера квадрат Нептун,дали показва същото?

1. Венера в дева квадрат Нептун в скорпион = и пие, и пуши; в романтичните отношения ми се струва, че е много скована; не е имала продължителна връзка; имала съм съмнения, че може да има връзка с нейна приятелка (да ми прости Бог);
2. Венера във водолей квадрат Нептун в скорпион = яко си обича алкохола; казват, че като по-млада е била много похотлива; и сега я гледам как и "шарят" очите; обича много мъжкото внимание и не подбира, от кой мъж го получава... Тук Марс е в първият градус на скорпион и прави тригон към Венера, а тя към Луната в близнаци.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #91 -: Януари 26, 2018, 02:48:14 pm »
По втория ти пример:
Трудно ми е преценя в абстракция, но вероятно Венера и Марс са в терми на Меркурий.
Луната също ли е в началото на знака или по-нататък?
Освен това има тригонче Венера/Марс/Луна, на тях тия неща /на любовния фронт/ им се отдават с лекота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #92 -: Януари 26, 2018, 05:36:37 pm »
В мъжка карта воден Марс квадрат Нептун,винаги ли е индикация за алкохолизъм?Някакъв вид пристрастяване,зависимост?
В женска карта водна Венера квадрат Нептун,дали показва същото?
Погледнах сега на двама познати, които са зависими и родени на 22 май, но различни години, имат квадрат на Нептун с Луната
А квадрат на Марс с Нептун имат повечето от моите съученици, които са родени в първото полугодие на годината, когато Марс е бил в Лъв, а никой не е зависим от тях, с изключение на една съученичка, която попушваше и вземаше хапчета на радостта, а сега е със стенд на сърцето и не пуши дори обикновени цигари. Тя има Нептун в съвпад с Луната в падение, които получават квадрат от Сатурн, а Слънцето е в съвпад с Юпитер в риби.
Сега погледнах за друг, който не знам дали е толкова зависим, колкото е пласьор - има Нептун съвпад с Уран в стрелец опозиция с Луна в близнаци, а Марс му е в точен съвпад с ЮЛВ. За него преди съм писала понеже има сестра близначка, която не се занимава с глупости, гледа си детето, ходи на работа и живее скромно, а са родени заедно- залепени малко на гръбчето и на дупето, т.е. сиамски близнаци, с еднакъв асц, а са различни като постъпки и начин на живот.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 06:05:38 pm от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7378
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #93 -: Януари 26, 2018, 06:59:57 pm »
Погледнах сега на двама познати, които са зависими и родени на 22 май, но различни години, имат квадрат на Нептун с Луната
А квадрат на Марс с Нептун имат повечето от моите съученици, които са родени в първото полугодие на годината, когато Марс е бил в Лъв, а никой не е зависим от тях, с изключение на една съученичка, която попушваше и вземаше хапчета на радостта, а сега е със стенд на сърцето и не пуши дори обикновени цигари. Тя има Нептун в съвпад с Луната в падение, които получават квадрат от Сатурн, а Слънцето е в съвпад с Юпитер в риби.
Сега погледнах за друг, който не знам дали е толкова зависим, колкото е пласьор - има Нептун съвпад с Уран в стрелец опозиция с Луна в близнаци, а Марс му е в точен съвпад с ЮЛВ. За него преди съм писала понеже има сестра близначка, която не се занимава с глупости, гледа си детето, ходи на работа и живее скромно, а са родени заедно- залепени малко на гръбчето и на дупето, т.е. сиамски близнаци, с еднакъв асц, а са различни като постъпки и начин на живот.
Акрукс,написала съм воден Марс.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #94 -: Януари 26, 2018, 07:24:10 pm »
Акрукс,написала съм воден Марс.
Наркозависимият комшия, който снощи нахлу в коридора ми със свалени гащи е с воден Марс- в Рак, опозиция с Нептун, но според мен проблемите му и липсата на задръжки е от Сатурн/Уран в квадрат с Луната му в Риби. Плутон опозиция на Венерата му и като чета тълкуването за този аспект- да не вземе да се самоубие заради несподелена любов към мен  :)

Плутон в оппозиции к Венере
Неточность: 2.5°, сходящийся аспект.
Опасность интенсивных эмоциональных и сексуальных отношений, которые пагубны. Необузданность эротики, сексуальные проблемы создают много трудностей, расходуется воля и регенерирующая сила. Часто связи неприятные. В крайних случаях проституция и сутенерство для заработка. Проблемы в браке из-за диктаторства. Желание изменить своего партнера, а не себя. Трудности налогами, страховками, общими финансами или наследством. Кармическое влияние на жизнь, которое проявляется в сексуальной одержимости. Опасность самоубийства из-за несчастной любви.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #95 -: Януари 26, 2018, 08:15:23 pm »
Наркозависимият комшия, който снощи нахлу в коридора ми със свалени гащи е с воден Марс- в Рак, опозиция с Нептун, но според мен проблемите му и липсата на задръжки е от Сатурн/Уран в квадрат с Луната му в Риби. Плутон опозиция на Венерата му и като чета тълкуването за този аспект- да не вземе да се самоубие заради несподелена любов към мен  :)

Плутон в оппозиции к Венере
Неточность: 2.5°, сходящийся аспект.
Опасность интенсивных эмоциональных и сексуальных отношений, которые пагубны. Необузданность эротики, сексуальные проблемы создают много трудностей, расходуется воля и регенерирующая сила. Часто связи неприятные. В крайних случаях проституция и сутенерство для заработка. Проблемы в браке из-за диктаторства. Желание изменить своего партнера, а не себя. Трудности налогами, страховками, общими финансами или наследством. Кармическое влияние на жизнь, которое проявляется в сексуальной одержимости. Опасность самоубийства из-за несчастной любви.

следващият път,ако ти го изненадаш със същото със сигурност ще си посегне

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #96 -: Януари 26, 2018, 09:15:58 pm »
По втория ти пример:
Трудно ми е преценя в абстракция, но вероятно Венера и Марс са в терми на Меркурий.
Луната също ли е в началото на знака или по-нататък?
Освен това има тригонче Венера/Марс/Луна, на тях тия неща /на любовния фронт/ им се отдават с лекота.

Ще прикача картата, за да е по-лесно.
Лили, отбелязах термите по Халдейската с-ма. Аз не ползвам спец. софтуер.

Часът не е известен и затова поставям картата без час. Но според мен тя е с АС близнаци (затова разглеждах картата с час 15.30ч.) - фини и слаби пръсти, малка глава, късо подстригана, постоянен стремеж да бъде млада, има доста пищен бюст, който демонстрира, разни бижута носи (от няколко месеца гледам, че е сложила пръстен с тигрово око), хапва си яко и пие л-ва за отслабване. Много лъже и преувеличава. Извърта нещата в нейна полза. След загубата на съпруга си, набързо си намери нов мъж. Харесва ѝ да унижава хората. Много е груба.

Общуването ѝ с нея ми влияе зле и се старая да я избягвам, доколкото мога. За жалост сме колеги.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 09:17:52 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #97 -: Януари 26, 2018, 09:37:26 pm »
Термите отчитам само през Сидеричния Зодиак, защото когато е било създадено това учение, е нямало такова разминаване.
Доколкото виждам, тук Меркурий е в сатурнов знак, собствена терма и получава десен квадрат от Марс, който /ако смятам правилно/ е в терма на Меркурий. Остър език, манипулативност, комбинативен ум, може и да послъгва. Но в тази карта няма час на раждане.

Венера също би трябвало да е в терма на Меркурий. Жлъч, сарказъм – Меркурий в сатурнов знак и получава квадрат от Марс. Първо дебне и после напада и ранява човека. Но тук дори не знаем дали раждането е дневно или нощно. Семпла карта, не виждам нищо интересно тук. Дори ако се гледат само аспектите, без домификация.

Иначе има доста изразено его – Слънце в Пурва Ашадха в квадратура със Сатурн. А Меркурий в Утара Ашадха дава склонност да участва във вербални двубои – на всяка манджа мерудия, навсякъде трябва да си даде компетентното мнение и може да се изказва доста нетактично /това идва от марсовото влияние/. Не ми се струва особено деликатен човек. Жлъчна, остра, но вероятно се мисли за последна инстанция. Маниерът на комуникация не е особено приятен. В общуването липсва гъвкавост, но успява с хитрост, съобразителност.



« Последна редакция: Януари 26, 2018, 09:56:02 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #98 -: Януари 26, 2018, 11:32:29 pm »
Лила ме изпревари. Не знам за груба, но цинична, хаплива, бърза мисъл и език, егоцентрична, мъжете я харесват.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #99 -: Януари 26, 2018, 11:37:04 pm »
Часът не е известен и затова поставям картата без час. Но според мен тя е с АС близнаци (затова разглеждах картата с час 15.30ч.) - фини и слаби пръсти, малка глава, късо подстригана, постоянен стремеж да бъде млада, има доста пищен бюст, който демонстрира, разни бижута носи (от няколко месеца гледам, че е сложила пръстен с тигрово око), хапва си яко и пие л-ва за отслабване. Много лъже и преувеличава. Извърта нещата в нейна полза.
Голямата ми дъщеря е с АСЦ в близнаци и нищо общо с изброените качества. Най-общо за АСЦ близнаци и дева е, че сме с дълги крайници - ръце и крака, а асц. близнаци постоянно правят нещо с ръцете, щракат с писалка, хлопат с дистанционно и от този род. Внучето ми е с такъв асц. и го наблюдавам, как постоянно нещо човърка с ръчички, било с играчки или да мести с пръстче трохичка на масата, и нали с лелята са с еднакъв асц. точно тя го научи да пляска с ръце като чуе "браво"  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #100 -: Януари 27, 2018, 02:00:56 pm »
Слънчев Козирог с Венера тригон Марс- наперена мома, която привлича и въобще не лъже(Меркурий не е силен, заедно в твърд аспект Сатурн, Нептун, Марс), а може да си фантазира, малко да окрасява  и умее добре да оправдава действията си(Меркурий е със Сатурн). АСЦ не е Близнаци, според мен, по описанието , което два Романтика, а тя е Овен, а Овните не се понасят с Юпитерови АСЦ, АСЦ Лъв, Слънце, Марс,Юпитер в 1-ви дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #101 -: Януари 27, 2018, 02:22:19 pm »
Овните не се понасят с Юпитерови АСЦ, АСЦ Лъв, Слънце, Марс,Юпитер в 1-ви дом.

А имаш ли идея защо? Все пак Марс е от същата категория огнени, експанзивни планети като Слънцето и Юпитер.

На мен комбинации от сорта на Слънце/Сатурн и Луна/Сатурн по оста 1/7 са ми неприятни, до органична непоносимост се стига понякога. И определено има какво да се каже, носят сериозна проблематика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #102 -: Януари 27, 2018, 02:50:58 pm »
А имаш ли идея защо? Все пак Марс е от същата категория огнени, експанзивни планети като Слънцето и Юпитер.

На мен комбинации от сорта на Слънце/Сатурн и Луна/Сатурн по оста 1/7 са ми неприятни, до органична непоносимост се стига понякога. И определено има какво да се каже, носят сериозна проблематика.
Марс е от друга секта, и също Марс е приятел само с Венера, сигурно има и други неща в съответните карти.
Това е най-общо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #103 -: Януари 27, 2018, 03:09:02 pm »
А имаш ли идея защо? Все пак Марс е от същата категория огнени, експанзивни планети като Слънцето и Юпитер.


Лили, очаквам вие Слънчевите Овни да споделите, но имам същите наблюдения и за Лъвове, които не харесват нативи с огнен АСЦ, Слънце Овен, Слънце в 1-ви дом. Предполагам че, "Аз съм " и "Аз ще " не могат да си разпределят центъра. Ето аз съм с водно Слънце, но силна огнена доминанта, нямам проблеми с центъра, защото Марс в 1-ви импулсивно си го извоюва, макар и тромаво, недодялано често, не е така със Слънце в 1-ви дом, то не води битки, а очаква да му поднесат короната и това дразни огнените Слънца. Както казва моя приятелка Слънчев Лъв"много мразя да ми се лъвеят, само Слънце в Лъв е Слънце"-ето това дразни Слънце в Овен, например. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #104 -: Януари 27, 2018, 03:39:19 pm »
Лили, очаквам вие Слънчевите Овни да споделите, но имам същите наблюдения и за Лъвове, които не харесват нативи с огнен АСЦ, Слънце Овен, Слънце в 1-ви дом. Предполагам че, "Аз съм " и "Аз ще " не могат да си разпределят центъра. Ето аз съм с водно Слънце, но силна огнена доминанта, нямам проблеми с центъра, защото Марс в 1-ви импулсивно си го извоюва, макар и тромаво, недодялано често, не е така със Слънце в 1-ви дом, то не води битки, а очаква да му поднесат короната и това дразни огнените Слънца. Както казва моя приятелка Слънчев Лъв"много мразя да ми се лъвеят, само Слънце в Лъв е Слънце"-ето това дразни Слънце в Овен, например. :)

 :)