Автор Тема: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.  (Прочетена 24281 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2020, 09:08:07 pm »
Маймунка, това с фалшиво отрицателните тестове е лично изпитан факт- като слезе инфекцията към белия дроб, тест не я лови. Скенер и рентген препоръчвам, пневмонията се развива мълниеносно, без симптоми и като се появят, е късно за каквото и да е! Болките ти може да са в стави и мускули, а може и белите ти дробове да са/ дано не са/.
Препоръчвам клеева тинктура, чесън, мед, джинджифил .
Пусни си нужните кръвни изследвания, почивай повече.
При всеки е абсолютно различен начинът на протичане, според мен при болнавите и кекавите минава по- леко, при силните организми и силен имунитет има по- сериозен имунен отговор и по- често развитие на пневмония.
Аз бях ден добре, два зле, просто се чувствах отпаднала, нямах апетит и спях много.
Твоят организъм сам ще ти подскаже какво му е нужно, успех и бързо да преминете през това!
« Последна редакция: Ноември 26, 2020, 09:11:25 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2020, 09:24:42 pm »
Според вас има ли вероятност тези тестове да не отчитат както трябва? Как така един път си с отрицателен и за няколко часа си с положителен, после след два, три дена си пак с отрицателен? Брат ми е с много леки симптоми и изглежда напълно здрав, но след като е взел решението да си направи тест, значи е притеснен от нещо и му вярвам.

Да.
PCR тестовете не са много надежден метод. За изследването е необходимо да се вземе определено количестно носен и гърлен секрет, ако се изпълнят правилата правилно би следвало да е една идея по-болезнено, защото се цели да се отстържат с шпатулата от лигавицата цели клетки. А и самият тампон е от по-тъканна и груба материя, не така олекотена. Ако не се вземе добре и достатъчно количество материал то често дава (-) резултат.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2020, 09:40:58 pm »
Бързо и леко да мине пожелавам!

//Аз още се възстановявам. Личната ми отказа лекарска помощ, направи се, че ме слуша със слушалка на 16.ден (вирусна пневмония може и да не се чуе в слушалка), каза, че не вярва, че съм прекарала Ковид и да се лекувам с вода и витамини, да съм я търсела, чак когато спра да мога да дишам...

Пратих се сама веднъж до спешното за болки в сърцето и после на рентген. В Майчин дом ми казаха, че страшно много хора, които идват при тях, се оплакват, че ОПЛ-тата им отказват да ги лекуват. В спешното беше същото, думата там беше "боклуци". Аз съм изкарала пневмония на крак, без лечение и съм на края на болестта. Вчера, след като наредих пари на няколко места и от мила и възпитана станах бясна, най-накрая успях да се преборя са ми се предпише антибиотик. Ник'ви бонуси за тея, ник'ви първи линии. Изземане на разрешителни и яко глоби при отказ да лекуват, нали и без това трябват приходи в държавата:Д Всеки път се дивя на човешките низини... Много съм сърдита. Като оздравея, ще обърна света!
« Последна редакция: Ноември 26, 2020, 09:42:57 pm от art7ess »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2020, 09:42:29 pm »
Благодаря ви, Корея и Романтика!  :-*

Брат ми ми написа, че няма температура, но няма обоняние и има задух.  :(

Благодаря, art7ess! Сега прочетох! Пожелвам бързо оздравявне и успех!
« Последна редакция: Ноември 26, 2020, 09:45:29 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2020, 10:17:50 pm »
Маймунка, това с фалшиво отрицателните тестове е лично изпитан факт- като слезе инфекцията към белия дроб, тест не я лови. Скенер и рентген препоръчвам, пневмонията се развива мълниеносно, без симптоми и като се появят, е късно за каквото и да е! Болките ти може да са в стави и мускули, а може и белите ти дробове да са/ дано не са/.
Препоръчвам клеева тинктура, чесън, мед, джинджифил .
Пусни си нужните кръвни изследвания, почивай повече.
При всеки е абсолютно различен начинът на протичане, според мен при болнавите и кекавите минава по- леко, при силните организми и силен имунитет има по- сериозен имунен отговор и по- често развитие на пневмония.
Аз бях ден добре, два зле, просто се чувствах отпаднала, нямах апетит и спях много.
Твоят организъм сам ще ти подскаже какво му е нужно, успех и бързо да преминете през това!

Спокойна съм засега, Корея. Не са белите дробове, иначе щях да имам задух и кашлица, а аз нямам никакви такива симптоми, а съм и пушач. Според мен, проблемът ми е с прищипани нерви, защото правя периодично медитация с дишане и някои йога упражнения за гръб и усещам възпалението на мека тъкан, но това е вследствие изкрививания на тези места. Дори не знаех, че дискова херния засяга и тази област, сега прочетох, но спирам, че си пълня главата с глупости и продължавам по- усилено с йогата, само тя ще ме спаси. Но трябва да съм постоянна. :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2020, 11:27:11 pm »
Чета доста в теми за хора , сблъсквали се с вируса и задуха и кашлицата изобщо не са задължителни за пневмония, повечето хора посочват леки болки в гърдите или гърба.
Ако имаш възможност, пусни изследвания и те ще те насочат има ли нужда от снимка.
По темата с личните лекари, мълчанието им или в идеален случай лекуването по телефона също съм пристрастна, но форумният корифей Весо нали развива едни други теории.
Дано не му се налага да мине по пътя на заболелите, че не виждам как ще извади от джоба си пари за ПСР, адекватно лечение или посещение на частен кабинет.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2020, 11:32:12 pm »
Корея, това което бях писал за лечението по телефона не е моя измислица, а казано от министъра на здравеопазването Костадин Ангелов в интервю...

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #52 -: Ноември 26, 2020, 11:44:39 pm »
Корея, пак благодаря за загрижеността и дано в бъдеще не ми се налага, но нямам болки в гърдите. Всичко е от възпаления на прещипани нерви, като болката се усили и задейства от физически натоварвания в тази област и стоене на течение без да се усетя навреме. Физическите натоварвания не са упражнения, а ми се налгаше по работа и тогава се отключи. След като пих милгама н и се мазах с дийп рилийф се оправих, но след това пак стоях на течение, отварям прозореца докато пуша, и пак се появи. Обикновено и при месечен цикъл болките се засилват навсякъде.  :( Така че, варианта е да откажа цигарите и да спра да стоя на течение. Подведох като първо споделих за брат ми и историята с моята приятелка, за момент и аз се заблодих, но не нямам нито един симптом на ковид. Мен ме е страх да не се превърнат в хронични, не ме е страх от вирус(може и глупаво да звучи), но факт.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1881
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2020, 12:11:38 am »
...възпаления на прещипани нерви, като болката се усили и задейства от физически натоварвания в тази област и стоене на течение без да се усетя навреме. Физическите натоварвания не са упражнения, а ми се налгаше по работа и тогава се отключи. След като пих милгама н и се мазах с дийп рилийф се оправих, но след това пак стоях на течение, отварям прозореца докато пуша, и пак се появи. Обикновено и при месечен цикъл болките се засилват навсякъде. Така че, варианта е да откажа цигарите и да спра да стоя на течение. Подведох като първо споделих за брат ми и историята с моята приятелка, за момент и аз се заблодих, но не нямам нито един симптом на ковид. Мен ме е страх да не се превърнат в хронични...

Ако не приемаш никакви медикаменти, можеш да пробваш с Магнезий, но гледай да е хубав с изчистен състав или комбинация от Магнезий с вит. В6. Според мен има връзка, между това което си написала и с ПМС. Магнезият успокоява и мускулатурата на утеруса. Ако си спряла с Милгамата може да пробваш, също и с Невробекс.
И най-важното, гръбната мускулатура е най-здравата в човешкото тяло, така че - не се страхувай :)


maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #54 -: Ноември 27, 2020, 12:18:20 am »
...възпаления на прещипани нерви, като болката се усили и задейства от физически натоварвания в тази област и стоене на течение без да се усетя навреме. Физическите натоварвания не са упражнения, а ми се налгаше по работа и тогава се отключи. След като пих милгама н и се мазах с дийп рилийф се оправих, но след това пак стоях на течение, отварям прозореца докато пуша, и пак се появи. Обикновено и при месечен цикъл болките се засилват навсякъде. Така че, варианта е да откажа цигарите и да спра да стоя на течение. Подведох като първо споделих за брат ми и историята с моята приятелка, за момент и аз се заблодих, но не нямам нито един симптом на ковид. Мен ме е страх да не се превърнат в хронични...

Ако не приемаш никакви медикаменти, можеш да пробваш с Магнезий, но гледай да е хубав с изчистен състав или комбинация от Магнезий с вит. В6. Според мен има връзка, между това което си написала и с ПМС. Магнезият успокоява и мускулатурата на утеруса. Ако си спряла с Милгамата може да пробваш, също и с Невробекс.
И най-важното, гръбната мускулатура е най-здравата в човешкото тяло, така че - не се страхувай :)

Благодаря ти Романтика!
« Последна редакция: Ноември 27, 2020, 02:03:03 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #55 -: Ноември 27, 2020, 01:14:52 am »
Когато се закупят медицински хеликоптери за спешна помощ! (България е единствената страна в ЕС, която няма нито един медицински хеликоптер, а даже Сев. Македония има два!)
Не че нещо, ама баща ми, Бог да го прости, когато направи перитонит, следствие на спукан апендицит, го бяха откарали с хеликоптер от военна болница- Плевен до ВМА - София през зимата на 1984г. После през май 1990г пак го транспортираха с мед. хеликоптер до ВМА където почина от перитонит, който беше развил след операция на херния, тогава не успяха да го спасят.
Как така сега се оказа, че сме единствена страна в ЕС без мед.хеликоптер?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #56 -: Ноември 27, 2020, 05:55:16 pm »
Луната е в терма на Юпитер,има ли значение и какво?ЛУнация в човешки знак влияе предимно на хората,тоест хора вземат участие в събитията,а не природата,като земетресение,ураган и цунами.Луната има сходящ квадрат нЕПТУН И ТОВА е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #57 -: Ноември 27, 2020, 06:35:37 pm »
Луната е в терма на Юпитер,има ли значение и какво?ЛУнация в човешки знак влияе предимно на хората,тоест хора вземат участие в събитията,а не природата,като земетресение,ураган и цунами.Луната има сходящ квадрат нЕПТУН И ТОВА е.
сх. секстил с Марс?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2099
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2020, 07:07:14 pm »
Корея, това което бях писал за лечението по телефона не е моя измислица, а казано от министъра на здравеопазването Костадин Ангелов в интервю...
Весо, аз много добре съм запозната с новините и това, което трябва да се прави в идеалния случай.
Като ти е болен личния лекар, се лекуваш сам и правиш каквото намериш за добре и правилно.
А на питането ти защо няма заместник моята лекарка, най- добре е да ти дам номера ѝ да  звъннеш и сам да я нахокаш, предвид запознатостта ти по всички въпроси.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно затъмнение 30 ноември 2020г.
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2020, 08:06:36 pm »
Сафо, лунации в Близнаци има всяка година по две, 14 г докато Нептун е в Риби ще е квадрат с тях.
Да, това че е в човешки знак, по-често засяга човешкия род, но е  в съзвездие Телец, значи може да вземем предвид и влиянието върху четириногите. В съзвездия по-скоро, сред земните знаци, следват земетресения, след затъмнения.
Управителят на затъмението се разглежда по същия начин, но тук не е единствен защото картата е дневна и Сатурн има повече сила, и есенциална, и акцидентална и след като затъмнението засяга човешкия род, предизвиква продължителни болести, изтощение, заболявания в следствие студ; повишена смъртност при по-възрастните хора; бедност. Може да отнема  полезни за човека същества, животни, които използват за храна или същите да заразят хората; вредители по селскостопанските култури; замърсяване на водните басейни, особно при рибите в моретата, замръзване на водни площи аннедни места, на други силни приливи. Обилни снеговалежи на север, североизток. Меркурий е свързан с  грабежи, обири, религиозните събития, които са свързани със закони, обичаите, но и  с изобретенията. Сега понеже  е по-влажен, ветровете му носят гръмотевици, урагани, в които места попада, наводнения. Връзката му с Юпитер, Сатурн, Плутон, ще говори от името на тяхната природа. Понеже това е лунно затъмнение женските планети има по-особено отношение  и въздействие- Венера не вижда Луната, но предстои да се противопоставят една на друга, доста емоционален период по отношение на човешките взаимоотношения и уговорености/ договори. Образование, книжен пазар, разследваща журналистика. Луната ще премине пред Алдебаран, ще го скрие в, там където е видимо затъмнението.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“