Автор Тема: Мечтите  (Прочетена 12583 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2015, 02:42:08 pm »
Ами и аз нямам мечти от известно време. Желянията ми са свързани единствено с децата ми.
Знам, че е лошо, но след безсмислени напъни разпуснах мечтите си. Не мисля, че това ме прави малък човек. Близките ме укоряват, а някои даже ме гледат и снизходително.
И аз като теб нямам мечти. За какво да мечтая като си имам всичко, което ме прави щастлива  :-* Здрава съм, обичам и съм обичана, хората които обичам също са здрави, изглеждам добре, имам достатъчно финанси, за да си угаждам и да угаждам на най-обичаните ми хора. Това ми е напълно достатъчно. Преди си мислех, че човек трябва да направи едва ли не нещо супер важно, за да осмисли живота си, да остави задължително някаква следа-после разбрах, че всичко това са пълни глупости. Най-важното от всичко е да бъдеш щастлив според собствените си разбирания за щастие. Няма значение какво си постигнал ако в крайна сметка не си щастлив.  :72:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мечтите
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2015, 10:31:53 pm »
При мен 11 дом е в Скорпион и Плутон е в 10. Мечтите ми винаги са били свързани с това да съм авторитет, да имам обществено влияние, да създам нещо свое - идея, печеливша компания, произведение на изкуството. Авторитета си го нося заради Сатурн на асц. Другото не ми се е случило или поне не в мащабите, в които си представям.
Тези мечти обаче не са цели. Те са малко отвеяни, без план за реализация. Нямам страст да ги гоня.
Опитвам се да си открия мечта, за която трескаво да работя, но не мога. Така се чувствам безцелна и не ми е хубаво, защото се чувствам жива като имам цел. Най-лесно е да се хвана за работата, но първо трябва да открия какво бих вършила с хъс.
А оставането без мечти при мен го регистрирам по транзита на Нептун през Слънцето. И цели, и идеи, и его...всичко замина. Сега трябва да търся мечтите на новото ми аз ;D

Въпреки зле поставения ми 11 дом често се случва да получа онова, което ми се иска. Е, не съм от хората, на които им падат големи шансове от небето, но все пак...Според мен това се дължи на Марс на асц, който е старият У11 и на това, че другият съуправител на дома, който обхваща и малко от Стрелец, е Юпитер - на К4. Имам и прословутият тригон на архитекта - и то между ъглови Сатурн и Юпитер. По-скоро срещам подкрепа за усилията си, понякога и точните хора. Обаче даром и хоп...не, не ми се е случвало.

Но е вярно, че хора с лични планети в 11 дом по-често срещат щастливи случайности. Без да ги търсят, без да ги гонят - обстоятелствата ги намират.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мечтите
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2015, 10:57:52 pm »
Мечтите и въжделенията са по 11д, а желанията по 8д- имам седмодомна Луна У11 на К8 в съвпад с Юпитер в 8д, който е в точен секстил с тронов Сатурн У5 в 5д- мечтите ми се сбъдват обикновено късно, понеже не мечтая на дребно, затова е нужно повече време да се изпълнят  :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2015, 02:17:34 pm »
Като чуя "мечта" все си представям нещо трудно постижимо, невъзможно почти. Мечтите за мен лично са непрактични, а аз хич не си падам по непрактичните неща. Според мен да се сбогуваш с някои от мечтите си е проява на зрялост. На моя К11 е Рак-единственото за което "мечтаех" е семейство- да срещна Голямата Любов и да се омъжа. Е, постигнах го. Постигнах и някои от целите си, които са свързани с личностното ми усъвършенстване и благодарение на които подобрих самочувствието си. Един вид ъпрейднах се  :) За мен е важно да се ъпгрейдвам постоянно. Сега искам да науча английски до съвършенство. Говоря го много добре, но за мен много добре никога не е достатъчно! Искам да получа и майсторска степен по гримьорство. Живота ни е даден, за да се учим и развиваме постоянно и в този смисъл единственото за което мечтая е да достигна съвършенството...
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 02:23:51 pm от Just_a_Dream »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мечтите
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2015, 02:29:46 pm »
Стар, защо мислиш, че това не се постига?

П.П. Имам предвид срещата с голямата любов.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 02:32:55 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2015, 02:31:18 pm »
Съвършенството не е непостижимо. Всеки път когато се ъпгрейдвам се доближавам до него... :08:

Happy58

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2015, 02:40:38 pm »
Съвършенството не е непостижимо. Всеки път когато се ъпгрейдвам се доближавам до него... :08:

и кой дава оценка за съвършенство? За себе си може да си, но за друг .... този свят, тук на Земята, е дуалистичен/двойнствен - има топло/студено, горе/долу, добро/лошо и единствения критерий е точката, от която тръгва всеки един човек - а на земята има милиарди човеци.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мечтите
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2015, 02:50:08 pm »
Така е, любовта не е цел, но може да е мечта. За разлика от целта мечтата не е обвързана с параметри и за нея няма график. Когато мечтаеш разчиташ на чудо. Когато имаш цел разчиташ на себе си.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Мечтите
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2015, 02:51:14 pm »
Съ - вършенство е достигане на връх,върхът е относителен,най-висока точка спрямо определен критерий,аналогия с Еверест-достига се,но е временно,а и като го достигнеш се оказва,че има неща,които са още по-високо,не става за живеене,козирожка работа .

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2015, 02:55:29 pm »
Аз съм ужасно критична и самокритична. Когато някой ден например проговоря английски както говоря родния си език тогава ще мога да заявя уверено, че съм го овладяла до съвършенство. Майка ми например владее руски език до такова ниво, че самите руснаци не вярват като им каже, че не е рускиня. Давам най-елементарен пример. Всеки човек има вътрешно мерило, с което да оценява постиженията, знанията и възможностите си. Моето вътрешно мерило не се задоволява с "много добре". За мен резултат под "отлично" не е задоволителен. Относно грима например искам да получа майсторска степен и признанието на светилата в областта. За мен не е достатъчно просто да кажат, че имам талант или пък да кажат, че съм се справила добре. Ще разбера, че съм постигнала съвършенство когато светилата оценят работата ми като отлична. Съвършенството е усещането за отлично свършена работа в твоите собствени очи и в очите на светилата в съответната област  :38:
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 03:49:04 pm от Just_a_Dream »

Happy58

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2015, 03:04:51 pm »
Аз съм ужасно критична и самокритична. Когато някой ден например проговоря английски както говоря родния си език тогава ще мога да заявя уверено, че съм го овладяла до съвършенство. Майка ми например владее руски език до такова ниво, че самите руснаци не вярват като им каже, че не е рускиня. Давам най-елементарен пример. Всеки човек има вътрешно мерило, с което да оценява постиженията, знанията и възможностите. Моето вътрешно мерило не се задоволява с "много добре". За мен резултат под "отлично" не е задоволителен. Относно грима например искам да получа майсторска степен и признанието на светилата в областта. За мен не е достатъчно просто да кажат, че имам талант или пък да кажат, че съм се справила добре. Ще разбера, че съм постигнала съвършенство когато светилата оценят работата ми като отлична. Съвършенството е усещането за отлично свършена работа в твоите собствени очи и в очите на светилата в съответната област  :38:

това е твоето виждане за съвършенство - няма нищо лошо, естествено, в него, просто беше необходимо да се уточни. Не очаквай твоите критерии да се покриват с тези на другите.

Отделен е въпроса относно момента на постигането, който Опозит отбеляза - като се качиш на Еверест, осъзнаваш, че има и по-високи места, а в един момент се оказва, че има и космос :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2015, 03:10:30 pm »
Както бях отбелязала и на предната страница в крайна сметка най-важното е да бъдем щастливи според собственото си разбиране за щастие. Ако за мен това е стремежът към съвършенство, за друг може да е лежането пред телевизора. И що да не?  ;)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мечтите
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2015, 03:20:17 pm »
Което не я прави невъзможна...?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мечтите
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2015, 03:40:17 pm »
В конспекта освен 11 и 5 дом и Венера какво още има отношение към сбъдването на мечтите за любов?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Мечтите
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2015, 03:45:20 pm »
Да срещнеш истинската любов е мечта, която може да бъде реализирана само с голяма доза късмет  :) Но нима със всички мечти не е така? Мечтите се постигат с късмет, целите с труд.  :)
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 03:47:30 pm от Just_a_Dream »