Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57078 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1879
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #120 -: Януари 28, 2018, 01:53:40 am »
Благодаря на всички ви за отделеното време и коментарите :58:

Аз започнах да пиша конкретни примери от последните няколко дни, но се отказах. Тази жена не заслужава толкова внимание...

PS. Но сте прави, може и да не е такава, а всичко да е в следствие на комбинацията от Ксанакс, алкохол и разни други... :29:
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 02:07:56 am от romantica »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #121 -: Януари 28, 2018, 07:19:16 am »
Романтика, тази жена май е с асц Телец. Както си я описала- носи бижута, пищен бюст, къса подстрижка, по- удобно е, финни ръце и обича да си похапва обилно, пие и т.н. .  Венерата й в твой 12-ти ли попада? Съпругът й починал ли е или са се развели?
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 07:43:54 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #122 -: Януари 28, 2018, 09:04:31 am »
Мчи откъде да знам? Нямаме ситуация.  :012:

ситуацията е -личен интерес,защитава територия,собственост ,право на....

не  е повод натива да е такъв, какъвто го изброи.

ако в ежедневието всички околни го възприемат такъв,не  e субективно,а обективно
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 09:37:45 am от strelicka »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #123 -: Януари 28, 2018, 09:22:57 am »
ситуацията е -личен интерес,защитава територия,собственост ,право на...
на глас,на изява,аз съм,ето ме, в 9 дом,гокленова зона,източен,секстил нептун,интуитивен съм,прозорлив,вижте ме..... ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #124 -: Януари 28, 2018, 12:05:28 pm »
ако в ежедневието всички околни го възприемат такъв,не  e субективно,а обективно

Стига да ги познаваш тези всички. Както казах, има много добри играчи.
Например човек, който не създава близки приятелства, само повърхностни познанства и полезни контакти. И се представя със съвсем друго лице пред такива хора, няма ситуация, в която по-добре да го опознаят.
Разбира се, може по-добре да го познават на работа, но ти не си там и няма как да бъдеш.  Ето един реален пример от живота как един източен, ъглов Меркурий /дневен/ в съвпад с Кету е успял да заблуди всички в своето обкръжение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #125 -: Януари 28, 2018, 12:09:23 pm »


ако в ежедневието всички околни го възприемат такъв ,не  e субективно,а обективно

Колко обективно възприемат зле поставени : Венера, Меркурий, наранен АСЦ ?
И мен ме възприемат околните като медиум, ама аз не съм такава, и тук отначало никой не ме разбираше как се изразявам, но на друго място със същата насоченост нямам проблеми с разбирането- тогава ? Картата добре разчетена дава много информация и е добре нея да възприемаме, като максимално се дистанцираме от личните си предпочитания, вкусове, възприятия.
Картата поставена от Романтика дава някаква информация, като същата не е задължително да се изразява по заложения начин в определен/-и периоди( всички имаме такива). Астрологията показва какъв  е човекът, а не какъв (не)искаме да го виждаме. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #126 -: Януари 28, 2018, 12:33:12 pm »
Астрологията показва какъв  е човекът, а не какъв (не)искаме да го виждаме. :)

Затова най-точно се тълкуват карти на хора, които изобщо не познаваш и нямаш нито лични впечатления за тях, нито споделени от общи познати. И когато няма лични впечатления, спираш да нагласяш и да го вкарваш в калъпа на своите възприятия.
Но ако тълкуващият не е астролог, винаги рискува да вкара човека в матрицата на някоя прочетена книжка. Това е безспорен и очевиден факт, доказан много пъти.

Това, че някои впечатления са субективни и някой субективно е пострадал от някого, не означава невярно твърдение. Просто пред теб този човек се е разкрил, някоя от негови скрити страни на теб ти се е показала. Независимо какви роли играе в социума и другите как го възприемат. Не всекиму е дадено да види нещо и да го изпита на свой гръб, нужна е подходяща ситуация.



« Последна редакция: Януари 28, 2018, 12:41:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #127 -: Януари 28, 2018, 03:35:46 pm »
  Ето един реален пример от живота как един източен, ъглов Меркурий /дневен/ в съвпад с Кету е успял да заблуди всички в своето обкръжение.
Къде е този реален пример?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #128 -: Януари 28, 2018, 03:40:51 pm »
Може и да съм му качвала картата преди, не се сещам обаче в коя тема.
Меркурий в десен квадрат към Юпитер, който е много силно и благоприятно поставен /дал е социално положение, пари/.
Съвпад Меркурий/Кету в 7 дом – лаладжия, лъжец, блъфира, не си държи на думата, но умее да омайва с приказки и да създава погрешно впечатление. Неразбирателство в брака, постоянни кавги – пак по Меркурий/Кету в 7ми.

Сега няма да я построявам и качвам пак, имам реални поръчки да изпълнявам. Не помня кои са термите, не ми е приоритет сега.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #129 -: Януари 28, 2018, 03:45:35 pm »
Може и да съм му качвала картата преди, не се сещам обаче в коя тема.
Меркурий в десен квадрат към Юпитер, който е много силно и благоприятно поставен /дал е социално положение, пари/.
Съвпад Меркурий/Кету в 7 дом – лаладжия, лъжец, блъфира, не си държи на думата, но умее да омайва с приказки и да създава погрешно впечатление. Неразбирателство в брака, постоянни кавги – пак по Меркурий/Кету в 7ми.

Сега няма да я построявам и качвам пак, имам реални поръчки да изпълнявам. Не помня кои са термите, не ми е приоритет сега.
Благодаря Лили.Помислих,че става въпрос за известен човек,публична личност.
Нещо като Франк Абагнейл.
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 03:47:24 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #130 -: Януари 28, 2018, 03:47:01 pm »
Не, нямам контакт с известни и публични. Но примерът е съвсем реален. Не всичко е злато що блести – Луна в Лъв в тригон с много силен Юпитер.  ;)

Има и подлост, удари под кръста, но това е Луна в Ашлеша в опозиция с Марс и Сатурн все пак. Една от накшатрите, които имат талант да създават заблуждаващо впечатление за себе си.
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 03:50:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #131 -: Януари 28, 2018, 04:32:45 pm »
Когато се случи събитие 10 дни преди новолунието или пълнолунието, може ли да се каже, че то е било активирано от съответната лунация или затъмнение, което предстои да настъпи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #132 -: Януари 28, 2018, 04:38:12 pm »
Понякога нещо сработва преди някоя лунация. Съвсем не е задължително тригер факторът да е лунация. По-силно действат в ъглови домове, особено близо до куспиди, но пак няма гаранция за реално събитие. Трябва да е заложено по други техники, които имат по-голямо тегло от лунациите и лунарите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #133 -: Януари 29, 2018, 10:55:52 am »
Когато се случи събитие 10 дни преди новолунието или пълнолунието, може ли да се каже, че то е било активирано от съответната лунация или затъмнение, което предстои да настъпи.

Новолунието влияе 14 дни, толкова влияе и пълнолунието,ако същиъе са със затъмнение- слънчевото от 6 месеца до година, лунното до 3 месеца, като лунното е с по -засилено влияние на личен план, а слънчевото си зависим от обществените прояви и обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #134 -: Януари 29, 2018, 11:14:47 am »
Астрологията като инструмент показва и е зависима от субективни гледни точки, защото я използват хора ... различни.

Единствено зависи от това, кой с кое око е гледал преди n брой  години. А това че, я ползват разни хора не я прави субективна, а универсална. Наблюдението може да промени фокуса, но Венера винаги ще се тълкува с Марс като отразяват колко сме адекватни и можещи да се свържем с другия, какво определя сексуалността ни, как предпочитане и получаваме желаното, в това число и финанси, ценности, колко силно сме мотивирани и се стремим да сбъдваме желанията си. А, това че, някой гледа встрани, вляво, вдясно, не трябва да влияе върху тълкуването на картата или тълкуващия астролог или консултиращия астролог " да имат доверие на собствените си чувства- не само на общите интуиции, които могат да възникнат по време на конкретна консултация, но и на "вибрациите", които долавят от клиента." (Ст. Аройо). Всичко зависи от отношението, затова е нужна дистанция, когато се тълкува една карта, защото често се правят опити да се тълкува човека, чиято е картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“