Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57076 пъти)

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #150 -: Февруари 09, 2018, 11:25:02 am »
Задаваш въпросът възможно най-просто.Например :"Х ще бъде ли кум,кума ?" И гледаш 7дом.Меркурий,Юпитер са важни като упр.на 3,9 домове.

Супер,ще опитам.
Но всъщност вчера на гости ни бяха моят приятел (С1) и неговата бъдеща съпруга(К) . Казаха ,че имат съмнение относно кумата(Я),защото от скоро са във връзка с бъдещият им кум(С2) . И всъщност бъдещия кум (С2) ми е брат. И искам да разбера,дали  приятелката на брат ми (Я) , ще бъде кума .  Имам някакви предчувствия , а и видях  в картата на брат ми ,че Тр. Уран влиза от 4ти в 5ти дом на 1.Юни,става ретрограден на 7.август и си стои в 5ти дом до 18.10. 2018 . В същото време на 7.08.2018 пък Уран е в опозиция с натална Венера (11 дом) и все си мисля,че може това да е повод за някаква тяхна раздяла.
Много съм нов в астрологията и ми е много трудно да разбера аспектите.
Благодаря ти Сафо

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #151 -: Февруари 09, 2018, 11:32:12 am »
Кои форуми имаш предвид? Защото аз например съвсем отговорно мога да заявя, че това, което знаят Лили, Мира, Гаури, Дияна е много, много повече от индийските астролози във форума на астрокома. Индийски имам предвид като произход, което за мен е парадокс, но е така.

Може
Я помоли някой от тях да разкаже за опита си с Аруда (Арудха) Лагна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12566
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #152 -: Февруари 09, 2018, 11:47:19 am »
Здравейте,

Никъде не намерих информация за това в кой дом се намират кумът и кумата ? И при хорарната карта какви планети да гледам за такова събитие? Например ,дали някой ще бъде кум или кума на сватба на свои приятели?

Благодаря :)  :-*

Според мен по 9-ти или 11-ти дом, 3-ти от 7-ми или 5-ти от 7-ми.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #153 -: Февруари 09, 2018, 11:54:56 am »
Според мен по 9-ти или 11-ти дом, 3-ти от 7-ми или 5-ти от 7-ми.

Благодаря Ви Рени ,ще ги разгледам . Ако знаете как ми минава бързо времето...обожавам астрологията и нейните задачи .  :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #154 -: Февруари 09, 2018, 12:41:18 pm »
Но всъщност вчера на гости ни бяха моят приятел (С1) и неговата бъдеща съпруга(К) . Казаха ,че имат съмнение относно кумата(Я),защото от скоро са във връзка с бъдещият им кум(С2) . И всъщност бъдещия кум (С2) ми е брат. И искам да разбера,дали  приятелката на брат ми (Я) , ще бъде кума . 
Брат ти в картата е по 3д, а неговата приятелка по производен 7-ми от 3-ти, все пак  зависи как е формулиран въпроса, но е логично, ако въпросната приятелка се задържи с брат ти, да бъде кумица, така че гледаш дали има сходящ хармоничен аспект между техните у-ли.

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #155 -: Февруари 09, 2018, 01:34:46 pm »
Брат ти в картата е по 3д, а неговата приятелка по производен 7-ми от 3-ти, все пак  зависи как е формулиран въпроса, но е логично, ако въпросната приятелка се задържи с брат ти, да бъде кумица, така че гледаш дали има сходящ хармоничен аспект между техните у-ли.

Здравей ,

akruks и аз така си помислих,че и тези аспекти трябва да разгледам , но всъщност тя му е в неговия 7-ми дом,а той на нея в нейния 7-ми дом нали? .И всъщност трябва да видя тя в кой дом ми се пада,защото брат ми ми е в моя 3-ти дом? Предолагам ,че тя (Я) ми се пада в моят 9-ти дом . Съответно гледам У3 Меркурий и У9 Юпитер ,дали имат сходящ хармоничен аспект.
 :smiley_confused1:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #156 -: Февруари 10, 2018, 08:02:18 pm »

Никъде не намерих информация за това в кой дом се намират кумът и кумата ? И при хорарната карта какви планети да гледам за такова събитие? Например ,дали някой ще бъде кум или кума на сватба на свои приятели?


Зависи как е зададен въпросът. Вече са ти казали, че е желателно по най-простия начин да се дефинират въпросите. Иначе става една плетеница с производни домове. Но всеки хорарен астролог си има свой начин на разглеждане.

Сватбата като тържество /банкет, празненство/ може да мине по 5 дом, но бракът като партньорство минава по 7ми.
За кумове обикновено се избират по-близки приятели, така че би имало резон и да са по 11ти.

Понякога и поради интересчийство се избират /и за сватба, и за кръщене/, тогава може и да не са от най-добрите и близки приятели. Но предполагам, че не е такъв случаят.


« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 08:04:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #157 -: Февруари 15, 2018, 10:52:06 pm »
Понякога и поради интересчийство се избират /и за сватба, и за кръщене/, тогава може и да не са от най-добрите и близки приятели. Но предполагам, че не е такъв случаят.

Благодаря ти . За кума е сигурно , че е най-добрият приятел на младоженеца . За кумата - нея я избраха  защото са двойка ,но от скоро са заедно и поради тази причина , булката сподели " имам опасения относно кумата , но предварително говорихме с кума и той даде дума ,че няма да се разделят до тогава"  ??? 
На мен лично ми стана адски смешно и в същото време объркано , но те си знаят .
И сега имам и един друг въпрос : когато си вземем домашен любимец куче / коте по кой дом се гледат ? Когато вече е влязло животинчето в къщата като дата ,какъв аспект и дом да гледаме ?
Благодаря

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #158 -: Февруари 15, 2018, 10:57:24 pm »
И сега имам и един друг въпрос : когато си вземем домашен любимец куче / коте по кой дом се гледат ? Когато вече е влязло животинчето в къщата като дата ,какъв аспект и дом да гледаме ?

По принцип дребните животинки са по 6 дом.
Ако няма да вземате кон, слон  ;D – те мисля, че бяха по 12ти /големи диви зверове/.

Но има и мнения, че домашните любимци понякога минават по 5 дом. Те затова са си любимци. Ако се третира като дете, като член от семейството, ако е нещо красиво или декоративно. Разни скъпи и модерни/популярни породи. Йоркита, чихуахуа и тем подобни.

Но традиционно минават по 6 дом.

Не съм си правила такива статистики. Няма работеща формула, във всеки хороскоп е индивидуално.
Когато в нас се родиха котета, имах "бременен" годишен солар. Но понеже нямаше как на мен да ми се случи, женската котка го отнесе.  Когато много импулсивно прибрах самотно улично коте пред блока, в същия ден имах силни транзити – почти като за влюбване от пръв поглед. Но понеже е нямало по-подходящ обект, котето е намазало. Сега е пораснало вече и не спира да прави бели.




« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 10:59:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #159 -: Февруари 15, 2018, 11:00:53 pm »
По принцип дребните животинки са по 6 дом.
Ако няма да вземате кон, слон  ;D – те мисля, че бяха по 12ти /големи диви зверове/.

Но има и мнения, че домашните любимци понякога минават по 5 дом. Те затова са си любимци. Ако се третира като дете, като член от семейството, ако е нещо красиво или декоративно. Разни скъпи и модерни/популярни породи. Йоркита, чихуахуа и тем подобни.

Но традиционно минават по 6 дом.

 :57: Неее...за сега едри животни няма да взимам. За куче става въпрос .
Много ти благодаря .  :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #160 -: Февруари 16, 2018, 05:13:09 pm »
И сега имам и един друг въпрос : когато си вземем домашен любимец куче / коте по кой дом се гледат ? Когато вече е влязло животинчето в къщата като дата ,какъв аспект и дом да гледаме ?
Благодаря
малките домашни животни, като куче и котка, са по 6д
за месеца, когато е взето, може да има индикация в текущия лунар, като например Венера в лунарен 6-ти дом

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #161 -: Февруари 17, 2018, 09:12:06 pm »
малките домашни животни, като куче и котка, са по 6д
за месеца, когато е взето, може да има индикация в текущия лунар, като например Венера в лунарен 6-ти дом
Благодаря ти , akruks.  :-*
Къде мога да намеря информация ,кога е добре да се подпише нов договор за работа ?  Интересуват ме специално дните 2.Март.2018 или 6.03.2018 ,знам че Луната има отношение , дали расте или намалява.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #162 -: Февруари 18, 2018, 01:08:25 am »
Благодаря ти , akruks.  :-*
Къде мога да намеря информация ,кога е добре да се подпише нов договор за работа ?  Интересуват ме специално дните 2.Март.2018 или 6.03.2018 ,знам че Луната има отношение , дали расте или намалява.
за договор се гледа Мерка да не е ретро и Луната да не е без курс

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #163 -: Февруари 18, 2018, 06:15:10 pm »
за договор се гледа Мерка да не е ретро и Луната да не е без курс
Благодаря.
Абе все си ги мисля тези неща,но когато попитам  е по-добре да се потвърди информацията .
Весел празник .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7909
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #164 -: Февруари 21, 2018, 12:36:01 pm »
Каква карта гледаш-синастрия, хорар...?