Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 57082 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #195 -: Март 04, 2018, 04:53:35 pm »
То пък човек да не попита, че веднага му се изнася цяла лекция-безплатна-какво и колко не знае и как не може да го научи. Всичко, което е в пространството, може да бъде намерено и научено, къде безплатно, къде не, а практика спокойно може да се трупа чрез сравнително точните карти в базата на астро.ком. И да-във форум могат да ти кажат как да подходиш при проблем, освен ако не ги е ужасно страх как ще им подбиеш в бъдеще цената на астрологичната услуга. Аз лично това не го разбирам-уж било трудно, уж било дълго, ама на някои им се свидят тия две изречения подсказка, да не би да научиш безценната техника?!? Да, не е лесно с ректификацията, но има форуми/сайтове, където показват по няколко различни метода, и да-трябва да потърсиш малко повече, за да ги намериш. Но ги има

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #196 -: Март 04, 2018, 04:54:26 pm »
Иначе по примарни дирекции, гледано за това травмиращо събитие в семейството, най-близо ми се струва час 10:10.

Естествено имай едно на ум, защото това е само бърза проверка. Не е нещо гарантирано.
Но според мен хороскопът си работи, с този час /приблизително/ и този Асцендент.

Съжалявам, astromax, май аз имам принос темата да се измести към ректификация. Но поне направих малко усилие и отделих време да разгледам картата на момичето. За мен беше полезно и се убедих как някои традиционни техники работят.
« Последна редакция: Март 04, 2018, 05:00:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #197 -: Март 04, 2018, 05:02:47 pm »
То пък човек да не попита, че веднага му се изнася цяла лекция-безплатна-какво и колко не знае и как не може да го научи. Всичко, което е в пространството, може да бъде намерено и научено, къде безплатно, къде не, а практика спокойно може да се трупа чрез сравнително точните карти в базата на астро.ком. И да-във форум могат да ти кажат как да подходиш при проблем, освен ако не ги е ужасно страх как ще им подбиеш в бъдеще цената на астрологичната услуга. Аз лично това не го разбирам-уж било трудно, уж било дълго, ама на някои им се свидят тия две изречения подсказка, да не би да научиш безценната техника?!? Да, не е лесно с ректификацията, но има форуми/сайтове, където показват по няколко различни метода, и да-трябва да потърсиш малко повече, за да ги намериш. Но ги има
Благодаря ти. Радвам се ,че ме разбираш. Лошото е,че с английския съм зле и ми е малко трудно да се справя с този astro.com , но опитвам. О,определено не мисля , че ще стана гуру в астрологията   :57: С моята "любов" към физиката и математиката ...
За форумите, очевидно не търся там където трябва. Везните на Хермес са ми тъмна материя. Опитвах, но както казах скаран съм с математиката. Или просто трябва много пъти да чета и то на глас ,за да го разбера.
Иначе, не мисля че някой дава ей така информация.Та тя е най-скъпото нещо в този свят ;)

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #198 -: Март 04, 2018, 05:07:31 pm »
Иначе по примарни дирекции, гледано за това травмиращо събитие в семейството, най-близо ми се струва час 10:10.

Естествено имай едно на ум, защото това е само бърза проверка. Не е нещо гарантирано.
Но според мен хороскопът си работи, с този час /приблизително/ и този Асцендент.

Съжалявам, astromax, май аз имам принос темата да се измести към ректификация. Но поне направих малко усилие и отделих време да разгледам картата на момичето. За мен беше полезно и се убедих как някои традиционни техники работят.
Благодаря изключително много за помощта и усилията ! Оценявам го! Иначе,аз стигнах до 10.02 или 10.03ч , може би съм на прав път и това ми дава стимул, че все пак съм вдявам нещичко, макар и не толкова.
Не зная кой начин е правилният : да разкрия задачата над която си блъскам главата (очевидно това е форум и има хора на които им е интересно и любопитно ) или да съм простак и да ви "Разкарам" с изречението : това не е ваша работа,ама все пак ви благодаря за помощта . Истината е някъде по средата.   :58:
Идва 8ми март ,един хубав женски празник.  :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #199 -: Март 04, 2018, 05:10:18 pm »
Току виж си научил английски заради астрологията :)
За математиката...сега има програмки, затова и вече меркурй/сатурн/уран не е показателен за да е някой астролог

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7389
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #200 -: Март 04, 2018, 05:14:31 pm »
Благодаря ти. Радвам се ,че ме разбираш. Лошото е,че с английския съм зле и ми е малко трудно да се справя с този astro.com , но опитвам. О,определено не мисля , че ще стана гуру в астрологията   :57: С моята "любов" към физиката и математиката ...
За форумите, очевидно не търся там където трябва. Везните на Хермес са ми тъмна материя. Опитвах, но както казах скаран съм с математиката. Или просто трябва много пъти да чета и то на глас ,за да го разбера.
Иначе, не мисля че някой дава ей така информация.Та тя е най-скъпото нещо в този свят ;)
В астроком има опция да сменяш езика,аз чета на руски.Използвам много и руската antares astrology,така започнах,сама. ;)

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #201 -: Март 04, 2018, 05:17:08 pm »
Току виж си научил английски заради астрологията :)
За математиката...сега има програмки, затова и вече меркурй/сатурн/уран не е показателен за да е някой астролог
Може би трябва да наблегна на събитийната астрология или на самите определения,защото там ми е малко трудно да разграничавам нещата.
Имам програма SolarFire,но поради лошият ми английски ми е трудно да я ползвам.  Със сигурност, ще я разуча с времето.
Благодаря ти Papy.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #202 -: Март 04, 2018, 05:23:11 pm »
Всъщност всеки може да изпраска един час и да каже това е, само че единствено времето ще покаже дали е прав :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #203 -: Март 04, 2018, 05:30:34 pm »
Е, ще го научиш, колкото да разбираш програмните настройки.
По-трудно е да четеш книги на английски, особено когато преводът е преминал няколко езикови адаптации и е нещо от античността.

Не разбрах какво намекваш – някаква астро задачка ли е имало?

Направи ми още нещо впечатление. При момичето жребият на майката и жребият на бащата са поразени от Марс – квадратура. Всъщност когато майката се премества при друг мъж, дъщерята при кого остава – при другия родител или започва да живее самостоятелно, т.е. нито с единия, нито с другия?

Разбира се има различни жребии, ползвах един от по-старите.

Марс е в точна опозиция с жребия на майката. Израснала съм далеч от родителите. И повече негативни изживявания имам с нея и покрай нея. И двата жребия са в терми на малефици, гледано с прецесия. Но жребият на майката е ъглов, много по-близо до МС, така че нейното влияние е по-силно изразено.

Има различни формули за въпросните жребии, аз ползвах тези:

Цитат

Lot of the Mother:
    [Day] Lot = Ascendant + Moon - Venus
    [Night] Lot = Ascendant + Venus - Moon

Lot of the Father:
    [Day] Lot = Ascendant + Saturn - Sun
    [Night] Lot = Ascendant + Sun - Saturn


« Последна редакция: Март 04, 2018, 05:38:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #204 -: Март 04, 2018, 05:41:00 pm »
При ректификация и доста известни профита грешат. И колкото са астролозите, толкова са и вариантите за ректифициран час. Не съм видяла астролог, който да приеме "на доверие" час, ректифициран от друг колега. Проверки винаги се правят. Е, понякога наистина има съвпадения във вариантите, тогава клиентът е късметлия. Стига двата варианта да са верни.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #205 -: Март 04, 2018, 05:48:24 pm »
Това звучи като виц.

И е реалност, с която лично съм се сблъсквала. По 3-4 ректификации и не съвпадат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7910
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #206 -: Март 04, 2018, 06:01:34 pm »
Може бе. Стига да иска. Това не зависи от теб, от мен, от друг. А от човека, който иска да се научи. На ректификация никой не е седнал да ме учи. Камоли ли стъпка по стъпка и наготово. Значи всеки, който може да научи как се прави, ще се научи.

Няма гаранция какво си научила, единствено точна прогноза може да го докаже

astromax

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #207 -: Март 04, 2018, 06:03:20 pm »
Е, ще го научиш, колкото да разбираш програмните настройки.
По-трудно е да четеш книги на английски, особено когато преводът е преминал няколко езикови адаптации и е нещо от античността.

Не разбрах какво намекваш – някаква астро задачка ли е имало?

Направи ми още нещо впечатление. При момичето жребият на майката и жребият на бащата са поразени от Марс – квадратура. Всъщност когато майката се премества при друг мъж, дъщерята при кого остава – при другия родител или започва да живее самостоятелно, т.е. нито с единия, нито с другия?

Разбира се има различни жребии, ползвах един от по-старите.

Марс е в точна опозиция с жребия на майката. Израснала съм далеч от родителите. И повече негативни изживявания имам с нея и покрай нея. И двата жребия са в терми на малефици, гледано с прецесия. Но жребият на майката е ъглов, много по-близо до МС, така че нейното влияние е по-силно изразено.

Има различни формули за въпросните жребии, аз ползвах тези:
При раздялата момичето е било все още в родния си град при бащата, а майката се е преместила в София с новия си приятел. А момичето остава в родния си град и дом при баща си,докато не я приемат в София да учи на 12.09.2016г и е първият учебен ден. Но момичето живее на общежитие,а майката живее с приятелят си. Майката е зодия дева, родена на 26.08 и ако има значение , тя започва интимни взаимоотношения с един от приятелите на съпруга и в родния град.Бащата е стрелец мисля,че е на 16.12 роден и си живее в родния град все още.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #208 -: Март 04, 2018, 06:33:45 pm »
Благодаря за уточнението, Астромакс. За мен зодиите на родителите нямат съществено значение, ако не е посочена пълна дата. Не правя стъкмистики по слънчевия знак.  :012:

Моят вариант на час вече ти казах какъв е. Но са нужни повече събития, по-нататък, за да видим дали е работещ или не. Дотук беше просто упражнение, поне за мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #209 -: Март 04, 2018, 06:35:49 pm »
бабата по майчина линия по 7д ли я гледате?