Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 272788 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #690 -: Май 18, 2015, 04:57:39 pm »
Ходих преди няколко дни да си вадя курсовата работа и сега установих, че всички документи на флашката са изтрити  :(

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #691 -: Май 18, 2015, 06:23:13 pm »
На 19.05 в 04.50 ч.  , Меркурий става ретрограден   на 13.09гр. в Близнаци.  Обръща се директно на 12.06 в 01.34 ч. на 04.34 гр. в Близнаци.  При мен най-вероятно ще има осезаемо събитие, защото началото на ретроградното движение се пада точно на моя Асц. Аз съм слънчев Близнак с Асц. Близнаци , с Меркурий У1/ У5 в Рак във 2 дом.  Ще е цяло чудо, ако нищо не  се случи около мен. :012:

И при мен се започна - преди 2 месеца си размених смените с моя колежка по моя молба, но с уговорката ,че ще си върна старото работно време. Днес повдигнах въпроса  и се започна едно увъртане, усукване...Но аз ще настоявам за своето :D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #692 -: Май 18, 2015, 07:01:51 pm »
Мамичката му и заплес идиотски!  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Като се обърне ретро и винаги ставам още по-голям заплес от обикновено, но сега започна още от петък - тъй дан вземе да ме пропусне случайно. Бях на работа до обед и последното, което правих беше да гладя на каландъра едни чаршафи. Свърших, прибрах се и хукнах към града за да свърша едно-две неща. Пътьом в автобуса ми щуква, че съм забравила каландъра вкючен и се вкарах в едни филмииии не ви е работа. Докато се прибрах и хукнах нагоре по баира да проверя - естествено нищо не бях забравила.

В неделя сутринта пък си направих огромна бака с кафе и си пускам компютъра. Реших за сефте да си изтегля карта таро за деня и ми се падна Смъртта, а транзитния Мерк в точен съвпад с наталния ми ИЦ. Тамън започнах да се чудя аджеба какво ще вземе да мре и люснах кафето върху клавиатурата - 300мл, горещо, турско кафе. Чак компютъра ми се възмути и се рестартира от това. Клавиатурата умря на бърза ръка. Освен това изведнъж ме заболя зверски един зъб и едвам изкарах ноща. Днес по първи петли хукнах на зъбар. Един зъб решил да се усмърти самичък - ей тъй, щот нямал кво да прави! Зъболекарката просто констатира смъртта на нерва, извади го и ми напълни дупката с лекарства...

И все още не е започнало официално ретроградието...  :91: :91: :91:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #693 -: Май 18, 2015, 07:17:01 pm »
Меркурий кога са обръща ретроградно?

Днеска ми е много нервен ден - забелязах, че ми действат и мунданните аспекти. Има съвпад Марс/Луна в началото на Близнаци, в същия знак е и Меркурий.

В службата пак започнаха дребни неразбории, днес не издържах и тръшнах телефона на една гъска... пардон, колежка.  ;D

Отново от същата категория жени - мазни, мили и усмихнати с клиенти, заядливи и нетолерантни с колеги. Гледам, че и рускоезичните колежки от други отдели са започнали да заприличват на местните. Изглежда, че наистина средата не им се отразява добре.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #694 -: Май 18, 2015, 07:22:23 pm »
Утре, Лили, утре!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #695 -: Май 18, 2015, 07:27:21 pm »
То се усети вече  ;D

Днес отново бях принудена да поведа монолог за възпитанието на провинциалните гъски. То просто няма оправия бе, не могат да се озаптят тия женоря.

Обаче какво интересно съвпадение - утре Меркурий се обръща и веднага тръгвам на път. Отдавна не бях излизала от града, ще мръдна малко на юг по работа.  :)

През последните няколко месеца работя по един проект - мислех, че скоро няма да му се види краят. Днес ми се обади възложителят и съобщи, че клиентът пристига, евентуално ще ме ангажират за два дни като се водят преговори. Нещата вече отиват към финализиране, така ми се струва. Аз моята работа съм свършила и вече съм си взела парите, но се надявам да има положителен резултат в крайна сметка, след толкова положен труд.

Купучавът е слънчев Близнак.  ;D



« Последна редакция: Май 18, 2015, 07:39:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #696 -: Май 18, 2015, 08:01:00 pm »
Сега разбрах защо ме глобиха преди ден в автобуса-каре Нептун заплес/ Меркурий превоз. Мислех че е от друго :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #697 -: Май 18, 2015, 08:10:51 pm »
Пък аз като си залепя дъвката в билетчето и остават броени спирки преди слизане, взе влиза контрола за проверка. Вече за трети път попадам в такава конфузна ситуация. И всеки път гръмогласно се извинявам и подавам билетчето.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4550
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #698 -: Май 18, 2015, 08:20:20 pm »
Те и мойте не приличат на билетчета като ги предавам ама тоя път и накъсано топче нямах :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #699 -: Май 18, 2015, 08:22:32 pm »
По време на ретрограден Меркурий хубаво ли е да се правят покупки по Интернет, да кажем на музика?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #700 -: Май 18, 2015, 08:25:00 pm »
Днес ни в клин, ни в ръкав ми се обади майката на бившия, докато бях на работа, и ме заподозря, че ходя в новата му квартира, съвсем съм я била забравила. Леле, какви конспиративни теории се пръкват в главите на някои жени, докато аз не мога да вдигна глава от бачкане.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #701 -: Май 18, 2015, 09:04:34 pm »
И мен ме почна, тоя път с една седмица по-рано. От миналата сряда проблеми с телефона, месечният ми пакет  и тн. Чак днес се оправи след едно голямо звънене по някакви номера за клиенти. Историята е супер заплетена и те не можаха да ми обяснят що така при мен ни смс, ни безплатна минута ( като ги имах още в наличност). На всичкото отгоре и нета ми се прецака, то и там проблеми. надявам се днес вече да съм разрешила поне тия двата проблема, а чак утре тръгва ретро  :'( Ако я карам така 3 седмици- не , мерси. А тази нощ не съм мигнала, 4 ч да съм спала най-много. Днес съм като парцал. За това не знам дали новолунието да виня или мерка, или и двете на камара. Тия лунни фази много  зле ми действат напоследък- не спя нито на пълна луна, нито на новата.  ???
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #702 -: Май 18, 2015, 09:11:50 pm »
Чудех се кого да набедя за виновен за проблемите със съня, които имам от половин година. Първоначално си помислих, че е свързано с натоварването и стреса на новата работа, но вече свикнах тук и има дни, когато е спокойно и видимо не се преуморявам, а безсънието продължава. Интересното е, че спя по 5 часа на денонощие и не се скапвам, така карам месеци наред. Сега си давам сметка, че това може да е ефектът на транзитния Уран в съвпад с нат. Меркурий. В изказа съм станала в пъти по-праволинейна от всякога. Давам си сметка за това, но сякаш някаква стихийна сила изведнъж ми е отпушила устата и нямам никакво желание да си меря приказките. Цял живот съм ги мерила, с това не постигнах нищо, само злоупотреби с моето търпение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #703 -: Май 18, 2015, 09:18:11 pm »
Лили, на мен уран в момента ми квадратира асц , от миналата година . И при мен положението е подобно със съня, беше доста зле миналата  година. Но тогава имах и много стрес, преумора и тн. Сега все още ми е останла тая умора. А за транзита на меркурий с уран- беше ми супер напрегнат период, много стрес, но пък страхотни идеи ми идваха. Имах проблясъци за доста неща. И аз бях малко 'джаста- праста'в този период . Ама то и сега с квадрата към дц/ац не му мисля много, не им цепя басма на доста народ.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #704 -: Май 18, 2015, 09:27:25 pm »
За съжаление не отчитам никакви идеи и интуитивни проблясъци, като изцедена се чувствам. И мисленето ми сега е като никога прагматично, не усещам никакъв творчески порив. Това, което отчитам като ураново влияние при себе си - дава напрежение, свръхнатоварване, но и праг на издръжливост, доста по-висок от обичайния.

Но темата е за ретро Меркурий, де. С много хора, без да е ретрограден, не можеш нормално да се разбереш, а сега сигурно ще се нагледам на изпълнения... Много ме изтощават с неадекватно поведение, но пък не може да си все остър и брутален, макар и да го заслужават напълно. Трябва да има някакъв баланс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui