Автор Тема: Йоги-Джйотиш  (Прочетена 14356 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #30 -: Януари 28, 2014, 08:47:43 pm »
Още нещо бих искала да споделя с вас (аз като се разпиша, нямам спирачки изглежда). Отново върху картата на Хайди. Как се сетих точно за нея? Защото днес по немските телевизии се занимават с нея покрай официалната информация, че се е разделила с поредния мъж в живота си. Не й върви на Хайдито с мъжете изглежда. Куджа доша и взаимен аспект между Марс и Сатурн, свързан със 7-ми дом, явно не се шегуват. Има и още нещо. Прочетох наскоро следното http://www.vedicforum.com/articles-and-research/a-combination-for-many-spouses/  - комбинация за множество бракове. Накратко комбинацията според автора на публикацията е връзка между управителите на домовете на желанията (3-ти, 7-ми и 11-ти), която е свързана с Лагна или Луната. В картата на Хайди У3 Венера, У7 Сатурн и У11 Меркурий са в една накшатра (Мригашира на Марс в 7-ми), а Сатурн е свързан с Луната и У1 Слънце. При този час на раждане въпросното положение е на лице.

Но отбелязвам, че папа Франциск също има връзка между въпросните управители и Лагна (ако това са данните му 17 декември 1936, 21:00, Буенос Айрес, 3 часа западно от Гринуич), а е дал обет за безбрачие. В картата му У3 Слънце и У7 Юпитер са в 7-ми, аспектирани от У11 Марс от 4-ти. В загадка съм кое го е отвлякло от светските желания. Дали мулатриконов Сатурн в 9-ти или силното кетувско влияние върху планетите в 7-ми дом (У3, У7 и Раху са в 7-ми, в накшатра Мула на Кету) или нещо друго.
« Последна редакция: Януари 28, 2014, 08:54:32 pm от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #31 -: Януари 29, 2014, 11:07:51 am »
Няколко скрийншотчета с наистина кратко и схематично (несравнимо с линка на Мира към Раман) описание на най-разпространените йоги, включени в автоматичните сметки на Джаганатхата.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #32 -: Януари 29, 2014, 11:08:56 am »
Няколко скрийншотчета с наистина кратко и схематично (несравнимо с линка на Мира към Раман) описание на най-разпространените йоги, включени в автоматичните сметки на Джаганатхата.

Втора серия  :)
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #33 -: Януари 29, 2014, 11:10:15 am »
Трета - не съм казала, че са малко йоги, ма не са и 300! :012:
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #34 -: Януари 29, 2014, 11:40:46 am »
Диди, благодаря ти! В таблички е къде-къде по-обозримо.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #35 -: Януари 29, 2014, 12:41:24 pm »
Ruchaka Yoga се образува от Марс и тя е една от петте йоги наречени Panch MahaPurusha Yoga, другите четири са Hamsa Yoga, Malavya Yoga, Bhadra Yoga и Shasha Yoga. Тя се формира, когато Марс е поставен в първи, четвърти, седми или десети дом от Асцендента или Луната, в някой от трите знака-Овен, Скорпион или Козирог. Тя може да дари човек със смелост, кураж, енергия, логика и способност да поема инициативата в точното време. Също така може да даде на човек известност, слава, успех, заради неговата смелост и кураж.
По изчисления, които ме мързи да ги пиша, всеки 12-ти човек следва да има Ruchaka Yoga.

Но всяка една йога от групата на Panch MahaPurusha Yoga се среща сравнително рядко, защото освен от гореизброените условия се изискват още няколко. Задължително е Марс да бъде бенефик. Ако Марс е малефик в хороскопа не само, че добрите ефекти няма да бъдат изпълнени, а точно обратното, защото Марс е свързан и с конфликтите, спорове, битки и войни. Един лош Марс в първи, четвърти или седми дом, в Овен, Скорпион или Козирог може да предизвика сериозни проблеми и да доведе до образуването на Manglik Dosh.
Трябва да се отбележи, че когато Марс е в Овен, Скорпион или Козорог, той е много силен и съответно силата на негативните проявления, ако той е малефик е също толкова голяма. Човек може да бъде свадлив, агогантен, с криминално мислене,  а в някои случаи може да стане известен със своите незаконни и неморални деяния.

Следователно границата между Ruchaka Yoga и Manglik Dosh е много малка. Единствената разлика е дали Марс е бенефик или малефик в хороскопа. За това наличието на Ruchaka Yoga  трябва да се анализира много внимателно. Другата стъпка е да се определи наличието на други малефик или бенефик планети свързани с Марс. Наличието на един или повече бенефици е възможно значително да увеличи ефекта на Ruchaka Yoga, един или повече малефици обратното. Цялостния анализ и наличието на други йоги също трябва да се вземат под внимание.

Ruchaka Yoga в първи дом може да даде на човек много добро здраве, кураж и професионални успехи
В четвърти дом може да даде богатство, лукс, голям успех
В седми дом слава и добър семеен живот
В десети дом с огромен професионален успех, добро име и слава
Наред всичко това Ruchaka Yoga може да направи човек дорър военноначалник

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #36 -: Януари 29, 2014, 12:46:31 pm »
Рени е с такава, да си каже  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #37 -: Януари 29, 2014, 12:50:59 pm »
Следователно границата между Ruchaka Yoga и Manglik Dosh е много малка. Единствената разлика е дали Марс е бенефик или малефик в хороскопа.

Преди се чудех защо толкова често привличам интимни партньори с Манглик доша, а вероятно се дължи именно на това обстоятелство - в д1 и д9 Марс управлява 7 дом и в навамша има Ручака йога спрямо Луната (екзалтирал Марс), позиционирана в 9 дом. Съвпадът на Марс с Луната описва и характера на майка ми, може на тази йога да се дължат всички неприятности с нея и покрай нея. Като свадлив и аморален човек не се определям, но сред близките ми има и такива. Надявам се тази йога да не описва характера и морала на бъдещия партньор, че освен нея има и рецепция Марс/Сатурн (7/9 дом) в навамша.

« Последна редакция: Януари 29, 2014, 12:52:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #38 -: Януари 29, 2014, 12:53:08 pm »
Рени е с такава, да си каже  :)

Освен Марсова махапуруша, тук имаме поне една Венерина (Малавя) - Star... и Юпитерова (Хамса) - Papy. 
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #39 -: Януари 29, 2014, 01:04:23 pm »
принципно в една карта не се ли откриват поне ...няколко йоги?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #40 -: Януари 29, 2014, 01:12:20 pm »
принципно в една карта не се ли откриват поне ...няколко йоги?

Да, затова е важна цялата карта, не само наличието на конкретна йога или няколко йоги, защото в различните карти една и съща йога може да работи различно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #41 -: Януари 29, 2014, 01:13:56 pm »
Откриват се по много от няколкото различни вида плюс от към Лагна и откъм Луна в Раши и Навамша, но дали ще се  активират... справка постовете на Кая отпреди това.

Програмата ги отчита автоматично от лагна в Раши, но може да се променя референтната карта и референтната точка...
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #42 -: Януари 29, 2014, 01:16:06 pm »
А ако има йога в някоя от производните карти (с изкл. на навамша), предполагам че би трябвало да действа в съответната сфера от живота, по свързаните с картата конкретни теми? Или извън д1 и д9 те не се отчитат?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #43 -: Януари 29, 2014, 01:30:52 pm »
Имам Шакти йога в Д10 (дашамша) и считам, че оказва влияние в професионалната сфера. Освен това попада в 5 дом, а за него съм чела, че дава обрати в професията, ако се включи. Целият ми професионален път е белязан с много промени, нестабилност и честа смяна на занимания/работодатели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Йоги-Джйотиш
« Отговор #44 -: Януари 29, 2014, 01:47:05 pm »
Не знам какво трябва "да кажа" по тези йоги и дали Марс ми е малефик ,или бенефик-Марс 15* Скорпион ,а АСЦ е 7 * Скорпион,не знам как се определя тук с кой е в аспект. ::)
Satin,от това ,което си написала като информация-да ,имам кураж и смелост в точния момент ,не бих казала ,че здравето ми е "6" ,но много бързо се възстановявам,успех -може би дотолкова ,че сбъдвам желанията си ,известност -не бих казала,на местно ниво предимно,ако ти помага тази информация . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“