Автор Тема: подвластни на кой планетарен период сме  (Прочетена 14299 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:14:38 am от Rahu »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #1 -: Юни 28, 2014, 09:01:08 am »
В тази връзка - имате ли наблюдения дали махадашата на дадена планета са проявява според управителя на накшатрата, в която въпросната планета се намира в рождената карта? Моите скромни наблюдения - понякога това работи доста явно, друг път не.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #2 -: Юни 28, 2014, 09:36:49 am »
А как да го изчислим?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #3 -: Юни 28, 2014, 12:18:34 pm »
В някои карти съм виждала планетарните периоди да дават много отчетливи събития според символиката на управляващите планети и тяхната позиция в наталната карта, в други - не чак толкова.

При мен периодът Сатурн/Венера не даде никакво развитие в партньорски план, но донесе промяна в средата и прекъсване на безперспективни отношения и контакти. Но това е символиката на Сатурн в съчетание с Венера - оставя само това, което ще ти потрябва занапред, всичко фалшиво си отива.

По време на периода Сатурн/Слънце на дневен ред беше професионалното развитие - усетих известна амбиция, желание за кариерни промени, започнах повече да се дразня от безперспективността и инерцията. Но периодът изтича след около месец и не виждам в рамките на този интервал някаква драстична промяна да се случи. Засега се очертават не особено благоприятни промени в службата и има голяма вероятност да се наложи да се ориентирам към друга работа и друг работодател.

След това влизам в Сатурн/Луна - за този период имам чувството, че може да изиграе ключова роля при мен. Луната се намира в 9 дом и в раши, и в навамша, Сатурн е ъглов и в двете карти - "всекиму според заслуженото", не изключвам това да е времето на символична жътва. Не съм сяла ветрове, за да пожъна бури. Предстоят и доста интересни, преобладаващо благоприятни дирекции.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #4 -: Юни 28, 2014, 04:29:15 pm »
Този метод изключително много наподобява класическите Фирдарии, които при мен работят много точно при прогнозиране.
В действителност, махадаши, даши и подобни, имат ли нещо общо като замисъл с фирдариите?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #5 -: Юни 28, 2014, 05:17:01 pm »
По-скоро фирдариите са разработени на тяхна основа.

Но има различни видове даши - не само планетарни, а и знакови.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #6 -: Юни 28, 2014, 05:45:43 pm »
Намерих отговора от Роб Ханд -Фирдариите имат персийски произход, описани първо от Абу Машар. Може да има и взаимстване от елинистична астрология.

Той също казва, че Фирдар  е система, наподобяваща индийските  "даши", но не споменава да е взаимствано от там. Затова явно метода много ми заприлича на фирдариите първоначално.


http://www.astrologycom.com/firdar.html


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #7 -: Юни 28, 2014, 05:54:27 pm »
Имаме отделна тема и за фирдариите.

С фирдарии не съм се занимавала задълбочено - само си спомням, че определянето на текущия период зависеше от това дали раждането е дневно или нощно.

При Вимшотари даша пресмятането на планетарния период тръгва от накшатрата на Луната и нейния управител, по-индивидуализирано е някак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #8 -: Юни 28, 2014, 06:15:34 pm »
Имаме отделна тема и за фирдариите.

С фирдарии не съм се занимавала задълбочено - само си спомням, че определянето на текущия период зависеше от това дали раждането е дневно или нощно.

При Вимшотари даша пресмятането на планетарния период тръгва от накшатрата на Луната и нейния управител, по-индивидуализирано е някак.

Да, вероятно е така, подхода при фирдариите действително не е така персонализиран. Дано повече хора пресметнат и споделят точно за този метод, дали дава резултати.

Беше ми интересно дали може да се прави някаква далечна съпоставка с индийска астрология и инфото описано в темата тук. Сега прегледах и темата за фирдариите отново, там има споменаване на даши, така че оспамването е взаимно :)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #9 -: Юни 28, 2014, 07:26:07 pm »
сигурно е световно откритие, но за мен си е лично :d030:, че теорията при индийците има друга логика на практика- просто друг начина на мислене;м понякога ми с е получава да извъртя мисълта си по техния начин, друг път- не  успявам;
например в тая чара даша за някои хора работи едно към едно- за други... да се чудиш

аз съм във венера даша, то е ясно че излизането от кету си беше цъфтеж :) венера у на 1, в 11 засега мангизи нямам :012:
но в така спяганото за кофти  кету имах доста повече материални придобивки и работа в чужбина - кету  е в  ревати, съвпад луна;

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #10 -: Юни 28, 2014, 08:03:17 pm »
  за кету- марс съм  виждала и чела, че  сте родени пълководци и победители, няма нещо, което да си навиете на пръста и да не стане, а свати бивайки рахува дава допълнителен заряд на съвпада. МИсля си, че не само от луната, а и от това положение кету- марс ти итдва успешния заряд в битки; на такив акто теб да не си им на пътя за нещо.. изглеждат възпитани, но са  неуморни; мдаа марака домове са си;
мерси.. беше ми малко неудобно да попитам за връзките, че.. в 7 дом този съвпад дава бройка:)
 бтв да си падаш по гурувци ? дръгият вариант е хора с проблемно здраве
имам 2-3 приятели все мъже стакъв съвпад марс- кету и да ти кажа си отговаря, неуморни са, ако си набележат нещо и  никак не са разконцентрирани
« Последна редакция: Юни 28, 2014, 08:08:36 pm от Kaya »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #11 -: Юни 28, 2014, 08:16:26 pm »
Гаури, победителят във войната не зависи ли от това, коя планета е с повече градуси - по-напред в знака. Аз поне само такова тълкуване съм срещала :o.

Кая знае, че я следвам плътно по петите с Кету и Венера. Изтича Кету МД, той ми е на асцендента в Ардра, под властта на Раху - нямам много от какво да се оплача, влиянието му не е по седми дом, по първи - появиха се екстра пита проблеми - високо кръвно, кръвотечения, купероза - склонна към зацервяване и раздразнение кожа, разни дребни хирургии - счупен пръст на крака, лицево-челюстни интервенции и зъбен имплант. По-бурно проявление в професионалната сфера, но в крайна сметка не е за лошо, напротив. Няколко загуби на важни мъжки фигури, но не сред най-близките ми. Откъм пътувания и материално благосъстояние не мога да се оплача.

На Венера се уповавам и аз, откога съм и се наточила, тя е в собствен дом (пети, Везни) в накшатра на Юпитер, и навамшата й е в Риби. Само да смее да не се представи подобаващо. ;D
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #12 -: Юни 28, 2014, 08:20:05 pm »
Аз съм срещала три варианта за победител в планетарна война:
- планетата, която е по-напред по градуси (Джаганатха Хора използва този принцип),
- планетата, която е по на юг (юг е посоката към Козирог),
- Венера винаги е победител независимо срещу коя планета и в какъв градус.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #13 -: Юни 28, 2014, 08:23:45 pm »
Гаури, победителят във войната не зависи ли от това, коя планета е с повече градуси - по-напред в знака. Аз поне само такова тълкуване съм срещала :o.

 и по точки в аштакаварга, ако не е по знак
а и мирабела е написала

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #14 -: Юни 28, 2014, 08:26:33 pm »
О, благодаря ти, Кая! Варианта с използване на аштакаварга за определяне на победителя не бях срещала досега.