Автор Тема: Венера и сексуалността  (Прочетена 48133 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #105 -: Април 17, 2014, 06:27:58 pm »
Рени,и друг път съм ти го казвала,но ще се повторя-много ми харесва начина,по който "поднасяш" астро знанията си. :38:

Moonlight,радвам се ,че ти харесва ,Венера си казва думата тук-моята и твоята явно си падат по едно и също червило ,нали ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #106 -: Април 17, 2014, 06:38:33 pm »
Нямам лична ретро планета, струва ми се, че ретро движението е трудно най-вече за личните планети. Но все пак да не забравяме, че в ретроградна фаза, освен обратното движение, определената планета е най-близо до Земята, така че енергията й става по-осезаема, отколкото когато е в директно движение. Поради тази причина, мисля, че ретро планетите много често са скрити козове, които обаче изискват нетрадиционен подход за реализирането си. Но той пак може да бъде достатъчно удовлетворяващ за човека.  :)

Цитат
изискват нетрадиционен подход за реализирането си.

Thunder,това е посоката -браво! :clap:

Но има значение ,коя е личната планета и в кой знак ,защото не е все едно дали Венера е ретро в Телец и дали в Лъв ,както дали Марс е ретро в Близнаци или в Скорпион ,така и при Меркурий ,но ти го каза правилно-всички изразяват принципа си по нетрадиционен начин ,който обърква другите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #107 -: Април 17, 2014, 07:05:19 pm »
Еротичните фантазии вземат превес над реалните желания .

Поради тази причина и до реална изневяра трудно стигам - много трудно преминавам от фантазия към реалност.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #108 -: Април 17, 2014, 07:33:02 pm »
Въздуха няма нищо общо с романтика
Да кажеш това на една везна е обидно и не изхождам лично от себе си, а от наблюденията ми върху множеството мои познати слънчеви Везни и такива с Венера във везни 

Относно сладкодумното ти тълкуване на пр Венера, много по-вероятно е Венера в риби да предпочита шоколадови бонбони с ликьор, а когато пр Венера премине в овен да предпочита горещ шоколад с чили

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #109 -: Април 17, 2014, 07:45:36 pm »
Венера в Овен - бейлис и бял шоколад с гриспи  :)

А за Венера във Везни имам наблюдения, че романтиката я влече, важно е да има сантимент в отношенията. Но, разбира се, е важна аспектацията - аз везнишка Венера "в чист вид" не познавам, моите познати са малко по-шарени - Венера във Везни в съвпад с Марс и Плутон, Венера във Везни в съвпад с Уран. И двете са петодомни, между другото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #110 -: Април 17, 2014, 07:52:36 pm »
Да кажеш това на една везна е обидно и не изхождам лично от себе си, а от наблюденията ми върху множеството мои познати слънчеви Везни и такива с Венера във везни 


За близнашката Венера е вярно това, което споделя Рени, не казвам че важи конкретно за мен, но такива са ми наблюденията и за Венера във Везни/в мъжка карта/ например.
Трябва да се опитаме да направим разграничение, когато говорим за натална позиция в картата на мъж/жена.
Според мен трябва да изхождаме първо оттам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #111 -: Април 17, 2014, 07:56:20 pm »
Венера в Овен - бейлис и бял шоколад с гриспи  :)
хах, написаното от мен е за Венера в риби, която прогресира после в овен
Иначе познавам една лъвица с Венера в близнаци, която пие само Бейлис и никакъв друг алкохол

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #112 -: Април 17, 2014, 08:03:37 pm »

За близнашката Венера е вярно това, което споделя Рени, не казвам че важи конкретно за мен, но такива са ми наблюденията и за Венера във Везни/в мъжка карта/ например.
Трябва да се опитаме да направим разграничение, когато говорим за натална позиция в картата на мъж/жена.
Според мен трябва да изхождаме първо оттам.
Аз като съм го написала съм включила и познатите ми мъже с Венера във везни
За единият от тях, Бог да го прости, се чудеха какво толкова му харесват мацките, че му се лепят като беше семеен, дебел и плешив, но той си беше романтик и никога не си е позволявал да кръшне в неподходяща обстановка, както повечето имат навик да го правят в колата или някъде другаде набързо, той винаги наемаше стая в мотел,  шампанско и шоколад за дамата на неговото сърце и може би единствения му недостатък беше, че много ревнуваше и жена си в началото, а после и другите две, с които я смени
Забелязала съм и други Венери във везни, че ревнуват когато са влюбени

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #113 -: Април 17, 2014, 08:24:16 pm »
Сетих се за един мъж - Слънце и Марс във Везни, Венера в Скорпион (и трите планети в слаба есенциална позиция) - много възпитан и с изключително елегантни обноски, същевременно преподаваше бойни изкуства през свободното си време. При слабите есенциално Венери и Марсове като че ли наистина има силно изявен стремеж да докажат обратното - колко силно са изявени. Същото важи в любовта и интимните отношения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #114 -: Април 17, 2014, 09:17:41 pm »

За близнашката Венера е вярно това, което споделя Рени, не казвам че важи конкретно за мен, но такива са ми наблюденията и за Венера във Везни/в мъжка карта/ например.
Трябва да се опитаме да направим разграничение, когато говорим за натална позиция в картата на мъж/жена.
Според мен трябва да изхождаме първо оттам.

Santi,правилно отбелязваш ,че има значение как се изразява Венера в женска и как в мъжка карта-в първата показва ,как жената привлича,във втората -какво мъжа го привлича.Разбира се ,това е само едно от проявленията на планета ,използвах общ "знаменател",за да се разбере разликата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #115 -: Април 18, 2014, 02:14:18 pm »
Те почти всички Везни остават такова впечатление, за някакви невероятни, изтънчени, фини хора. Мъжете, обаче, са отвратителни в романтични отношения. За жени просто нямам толкова Везни в близко обкръжение да кажа. Не познавам ни един, който да се е застоял в брака си, да не изневерява или да не съм чувала да си изкарва всичките негативни емоции върху най-близките си, за да събере достатъчно сила да се смее като зелка пред непознатите хора.  :012: А от комбинация като тази, която казваш, ама не помня Луната къде беше, съм чувала за някакви "романтични" и "еротични" коментари, от които наистина на човек може да му се повдигне.  :012: :012: Та така ... за доброто мнение на хората, и душата ще си продадат на дявола. Предполагам мъжете са толкова зле в това отношение, защото Слънцето за тях е по-важно светило, отколкото Луната - Луната тежи повече в женска карта.  :)
Тъндър, излез от матрицата де, умно момиче си, а проектираш негативното си отношение към таткото-везни към всички мъже от този знак  :)
Една друга със Слънце в рак, така наречената "експерт-астролог" мрази всички везни, понеже преди да се омъжи е имала връзка с мъж от този знак, който я зарязал... И плюе наред всички везни, че били мързеливи, негодни и т.н.
А  подчертаното изречение от коментара ти може да се каже за тези, които имат Луна във везни, независимо от слънчевия знак- гледат да се харесат на всички, и така си създават неволно врагове.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #116 -: Април 18, 2014, 02:21:31 pm »
А  подчертаното изречение от коментара ти може да се каже за тези, които имат Луна във везни, независимо от слънчевия знак- гледат да се харесат на всички, и така си създават неволно врагове.  :)

И при съвпад Луна/Венера често наблюдавам подобна тенденция, понякога го правят несъзнателно, просто "отвътре" им идва.  :)

А ранена от малефици везнишка Луна стой, та гледай колко е фина и деликатна в отношенията с околните.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #117 -: Април 18, 2014, 02:43:05 pm »
akruks, Това което споделя Тъндър не е лишено никак от обективност и по-специално за мъжете. Няма да изпадам в подробности, защото става въпрос за приятели основно, но що се отнася до романтични отношения, впечатленията ми се далеч от "галантни, финни и т.н". Разбирасе познавам и много голям джентълмен, който е женен за моя приятелка, но е по скоро изключение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #118 -: Април 18, 2014, 02:52:40 pm »
akruks, Това което споделя Тъндър не е лишено никак от обективност и по-специално за мъжете. Няма да изпадам в подробности,
Благодаря, че спести подробностите, нали все пак темата е да обсъждаме Венера, а не да осъждаме мъжете с Венера и/или Слънце във везни!
Но ако намериш карта на сериен убиец-изнасилвач с Венера във везни може да я споделиш ;)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Венера и сексуалността
« Отговор #119 -: Април 18, 2014, 02:56:03 pm »
За харесването - всеки иска да е приет, признат в някаква общност. Обикновено хората с недотам добро самочувствие искат да угодят и да се харесат на всички. 

Имаше период от живота ми,в който бях такава-за да се харесам на другите,заради ниското самочувствие.Но като настъпи Урановата квадратура всичко се промени. :72:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."