Автор Тема: Предсказване на смърт  (Прочетена 64361 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #75 -: Юни 22, 2014, 09:44:07 pm »
забравих картата е на жена

вие кажете за ограниченията  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #76 -: Юни 22, 2014, 11:45:41 pm »
Тази смърт ме впечатли с това,че е на "легендарна фигура",по изключително показен за обществото начин,като(без да знам час на раждане) погледнах транзитите към планетите му(които са господари на домове) и открих 5 квинконции и никакво особено напрежение.
Ами-не знам, човекът показно е живял, показно е умрял. Не подценявай куинконса, стига де е точен-до 02 гр. , а 5 бр. куинконси са много нещо...
Имам роднини, след брак на близик-мутри. Лежаха, сега пак не са зле като материален комфорт, но ако усетят в общуването,чие ги приемаш равни, чак мъркат като малки котета, не като лъвове.
Аз пак да кажа-Докторът има присъда за изнасилване....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #77 -: Юни 22, 2014, 11:52:20 pm »
Дракониада, в блога на Загата има писано за твоята любимка

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #78 -: Юни 23, 2014, 12:16:12 am »
Тоест, без тези транзити няма смърт?
Тия, дето имат осми в рак-горко им

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #79 -: Юни 23, 2014, 07:24:06 am »
Чакайте, че не разбрах... На Джоли опело ли ще й спретваме?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #80 -: Юни 23, 2014, 07:38:10 am »
Един малко неастрологичен въпрос: защо се опитвате да отделите реалната смърт от метафоричната такава?

В тарото и двете се изобразяват от едни и същи карти. Когато умира нещо, то си умира и това е. Това е вид смърт и толкоз. Дали ще е физическо тяло, дали ще са илюзии, дали ще е бизнес, дали ще са идеи, то все си е смърт. При някои може да бележи физическа смърт, при други нещо друго.

Прост пример: в тарото за да "предскажа" смърт са ми нужни поне 3 карти потвърждение. Е, па лично на мен и по 5 са ми са падали като си хвърлям карти веднъж годишно, но винаги си е било смърт на илюзии, някое мнимо приятелство или просто трансформация на мисленето.


Като се замисля то и при Плутон индикациите са същите, тоест може реално човека да не реши да се споминава, а да умре нещо друго. Е ли възможно реално да се отделят двата вида смърт в астрологията? Щото аз при тарото реално не мога да ги отделя  ???...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #81 -: Юни 23, 2014, 07:41:50 am »
Тази смърт ме впечатли с това,че е на "легендарна фигура",по изключително показен за обществото начин,като(без да знам час на раждане) погледнах транзитите към планетите му(които са господари на домове) и открих 5 квинконции и никакво особено напрежение.
Ами той наследява брат си, който също не е умрял от естествена смърт- в техните среди е така...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #82 -: Юни 23, 2014, 07:49:09 am »
Е ли възможно реално да се отделят двата вида смърт в астрологията?

В астрологията може, но не и с техниките, с които понастоящем разполагаме.

Предлагам да вземем карта на човек, който вече се е споминал, с точен и ректифициран час, и да видим какво го показва. Защото ако прогнозираме такова събитие за сравнително млад човек, здрав и прав засега, не се знае дали няма да ни надживее.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #83 -: Юни 23, 2014, 08:00:32 am »
хайде теорията в практика  :)
какво ще предскажете по този натал
ами щом пр МС е на 20гр везни е възможно прогресивна К8 да е върху Меркурий У8 и Уран У4 в 9д- да не е починала при катастрофа? Интересно с този лъвски Марс И1, 6 на Мц какво ли е работила, вероятно е била ръководител в нейната сфера на действие

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #84 -: Юни 23, 2014, 09:35:40 am »
Понеже Дракониада много иска да се изкажа в конкретика-ето:
по картата, сложена от стреличка, към момента на дирекциите и прогресиите ми се струва, че има заплаха за здравето на човека

П.п. Не съм използвала никакви методи за проверка

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #85 -: Юни 23, 2014, 11:05:34 am »
Цитат на: Дракониада link=topic=450.msg32145#msg32145 daимаte=1403434645
Този път се надявам да е символична смъртта и да стигна духовно просветление.  ;)
Дракониада, понеже те вълнува темата за К8 , ето споделям-когато слънце-У1 получи квадрат от тр.уран в 8д., съвпад с ЮЛВ и в опозиция със собственото си рождено място, а там е съвпад с плутон, УЛ на 4 и др....почина баща ми, не аз. Слънцето ми е Хилег. Миналата година имах транзити на Плутон, у-л на ИЦ към луна-у-л на 12 дом, още-управителят на 8-нетун направи my self квадрат към себе си, натално е ситуиран в 4 дом....още пр. луна беше на 29 водолей-почти на ДСЦ и с квадрат към нептун рожден. Та, участваха всички "трудни" за живота домове, вярно, без у1. Тогава почина майка ми, не аз.
Иначе, чувствам, логично е като нептун си достигне дали ЮЛВ на 25 риби, ще направи куинконция със слънцето откъм 8 дом. Отделно, и натално слънце-нептун, У-ли на 1 и 8 домове си имат куинкос апликиращ. И-може би като планета у-ла на 8 в 4 натално, достигайки 8, ще има шампанско във ваната :85:, или заблуден край-не разбираш, че отлиташ. :engel016:

така, или иначе, животът преполови, а куинконса още не ми е съвсем ясен, Марч/Евърс казват, че като показател за здраве си е дори /форс/мажорен аспект.
Не съм гледала и у-л на 4 като как ще е ситуиран тогава, защото инстинктът ми за живот е по-силен.  :29:
Знам, че 8, управителят му е причината за смъртта, а 4-краят, добре е да има и нещо към 1, иначе не е логично.

Обаче пък, сега ми хрумна, ще се ректифицирам набързо тогава.
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 11:20:34 am от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #86 -: Юни 23, 2014, 11:59:30 pm »
Тя има съвпад на Марс с Плутон и към него тригон от Юпитер като съвпадът е в 7Д.
Този Плутон беше в Дева.Асц Овен,У1 в 7ми дом,У8 в комплект.Юпитер пуска тригона от 11дом.
И как ще има АСЦ в овен и в същото време Плутон в дева в 7-ми дом?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #87 -: Юни 24, 2014, 12:50:40 am »
strelicka, кажи отговора, оцелял ли е човекът от картата?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #88 -: Юни 24, 2014, 01:08:01 am »
Относно коя планета убива - анарета - Алмутен (планета с най-много достойнства) в по-долните:
 - Асц
 - Управителя на Асц
 - Точката на Смъртта
 - Управителя на Точката на Смъртта
 - 4 дом
 - Управителя на 4-ти дом
 - Трициплетен управител на 4-ти дом
 - 8 знак от слънцето (луната в нощна)
 - Управителя на 8-ми знак

Ако искате да разгледаме примери?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #89 -: Юни 24, 2014, 06:19:21 pm »
Ето я картата.Грешката по памет ми е тригона от Юпитер,а той е квадратура,а Плутонът не е в Дева,само Марсът.Гледах я преди много години и съм останала с грешни спомени.
Та нейния мъж го взривиха в колата.
За Плутон в 7д съм чела, че давал вдовство
Слънцето У12 за нейния мъж е във взаимна рецепция с Венера У1, У8 за него в негов 12д, показва връзката му с подземния свят