Автор Тема: Предсказване на смърт  (Прочетена 64307 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #105 -: Юни 24, 2014, 11:54:07 pm »
да, вече трудно смятам

Мирабела, приемаме, че точката е на 25* скорпион, марс, който я управлява, е в 7-ми от Точката на Щастието, но в падение, неговият управител - при Точката на Щастието, в заточение

по дирекции марс е на 26* лъв

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #106 -: Юни 25, 2014, 12:21:45 am »
Не е ли позволено една и съща планета да е хилег и алкокоден едновременно?

Може. Светило, ако има силата да е хилег, но е в свой знак/екзалтация, понякога се приемало и за алкокоден. В моята карта е такъв случаят, но не съм склонна сякаш да го приема. На други не съм попадала, а и не ви проследих подробно дискусията, нито примера.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #107 -: Юни 25, 2014, 07:49:31 am »
Благодаря ви, Папи и Сънрейн!

За който разбира чешки (аз не разбирам, но то се подразбира малко от контекста) - http://www.ceskaastrologie.cz/clanky.htm .
В двата PDF файла за хилег и алкокоден има доста теория и примери:
- теория http://www.ceskaastrologie.cz/Hyleg1.pdf
- примери http://www.ceskaastrologie.cz/Hyleg2.pdf (някои се покриват с Брейди).

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #108 -: Юни 25, 2014, 07:49:44 am »
не ми е известна такава практика - едното дава живот, другото определя продължителността,

Няма противоречие между двете. Синът ми е така - Слънце Лъв десети дом. А иди намери нещо по-алкокоденено в дневна карта :012:

Всъщност, хилега ти е нужен именно да намериш алкокодена - да видиш годините, за да си наясно от кой момент нататък и хилега и алк. са афиф и ще се мре, като тресне някоя анарета.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #109 -: Юни 25, 2014, 08:58:06 am »
И на мен ми е интересно кой е казал, че ако има Плутон в седми, значи сигурно вдовство, защото когато не разбирах още от астрология и ми казваха, че имам Плутон в 7 - било много лошо. Но имам позната, на която много вярвам и тя ми каза, че за да има показание за смърт в картата, трябва поне 3 пъти да е застъпено, т.е. вероятно зле поставени слънце и марс.

давам само пример - майка ми е с Плутон в 7 дом, У9/10, в секстил с Нептун в 8 дом и квадрат Луна в 4 дом.

Няколко години, след като се развежда с баща ми, той умира. Втория съпруг прави катастрофа и остава инвалид. Но забелязвам и друго проявление при нея - тя много иска да се налага над партньорите си (а и не само над тях), но хич не й се удава, милата, и се получава обратното - тероризират я. Има и друга особеност, Слънцето (в 7 дом също) няма нито един мажорен аспект, освен един секстил със СЛВ, ако го броим въобще, защото орбиса е 2,5 градуса.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #110 -: Юни 25, 2014, 09:36:46 am »
Благодаря ви, Мирабела, сънрейн, Диана, има логика ако наблягаме на "най-силна", а не на "аспект с нея", което е ок, можем да разгледаме и да видим

как смятат меркурий ту така, ту иначе - в примерите от Мирабела (доколкото разбрах), в картата на кралица Алжбета меркурий въобще не го броят, в следващата - на принцеса Маргарита - един секстил от меркурий добави 20г и 48 месеца


ако се върнем на нашия пример и вземем големите години на слънцето - сметката въобще няма да излезе, няма аспекти които да добавят/махат?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #111 -: Юни 25, 2014, 10:58:12 am »
Така е, Папи, права си. Обаче Меркурий като алкокоден дали е способен да даден средните си години при положение, че е ъглов, но без есенциални достойнства и изгорен?

Часът на раждане е отбелязан с най-висок рейтинг на достоверност. Обаче ми се струва много закръглен (което, разбира се, не го прави неверен). Ако е роден малко по-късно, Слънцето ще бъде повече от 5 градуса над АС и по критериите на Птоломей няма да се класира за хилег. Но Слънцето е най-логичният избор за хилег. Но ако е хилег и алкокоден едновременно, сметката не излиза, права си.

В чешкия материал, в примера за кралицата-майка, Меркурий не го броят, защото е изгорен. А при принцеса Маргарита го броят заради секстила с алкокодена.

Тази цялата работа с изчисляването на годините ми изглежда леко нагласяничка.
« Последна редакция: Юни 25, 2014, 11:03:26 am от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #112 -: Юни 25, 2014, 11:09:58 am »
ако се върнем на нашия пример и вземем големите години на слънцето - сметката въобще няма да излезе, няма аспекти които да добавят/махат?

Слънце не е ли в 12-ти дом тук?
А съвпадът с изгорен Меркурий? Или за друга карта говорите.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #113 -: Юни 25, 2014, 11:10:38 am »
според примерите, които съм гледала, най-малки години дават в най-лоши случаи - есенциално и аксидентално слаби, най-големи - в най-добрите, примерно слънце в лъв в десети :)

и на мен ми изглеждат понагласени, но идеята е, че ако се засекат няколко метода, стигаме до приблизително верния резултат

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #114 -: Юни 25, 2014, 11:40:55 am »
Слънце не е ли в 12-ти дом тук?
А съвпадът с изгорен Меркурий? Или за друга карта говорите.

Същата карта
Според правилата не е ли 5* в 12-ти да е ок, пък и в знака на асц
Факт е, че човекът умира на дир сатурн опозиция слънце

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #115 -: Юни 25, 2014, 01:44:42 pm »
Същата карта
Според правилата не е ли 5* в 12-ти да е ок, пък и в знака на асц
Факт е, че човекът умира на дир сатурн опозиция слънце

ОК е, но тогава защо му даваш пълните години - все пак е в падащ дом. Извади малко години и от изгорения меркурий, може да станат. Съжалявам, че само телеграфно...
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #116 -: Юни 25, 2014, 02:28:57 pm »
И аз това питам - на изгорен алкокоден колко години се отнемат заради изгарянето? Веднага ли се пада на следващия по-нисък брой години или има някакъв междинен трик?
« Последна редакция: Юни 25, 2014, 03:30:27 pm от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7911
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #117 -: Юни 25, 2014, 02:45:36 pm »
Изгарянето в стария смисъл е когато планетата е невидима, и това не можем да го кажем от карта в астрото (поне аз не мога)

изгаряне

Сори, и аз набързо минавам...

Happy58

  • Гост
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #118 -: Юни 25, 2014, 02:45:57 pm »
Да, за мен това е по-важното, отколкото положението на Плутон. Може ли да кажеш марс къде се намира, в кой знак и има ли квадратури от уран или плутон.

ето картата

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #119 -: Юни 25, 2014, 03:07:41 pm »
Изгарянето в стария смисъл е когато планетата е невидима, и това не можем да го кажем от карта в астрото (поне аз не мога)

изгаряне

Сори, и аз набързо минавам...

Разбирам. В моя пример Сатурн е със сигурност невидим - Слънцето е в 1-вия градус на Козирог, Сатурн е в 3-тия. Видимостта зависи и от географските координати, но горе-долу границата, при която планета става видима при изгрев например, е на около 15-16 градуса пред Слънцето.