Автор Тема: Жалко за...!  (Прочетена 11509 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Жалко за...!
« -: Май 05, 2015, 01:51:54 pm »
Задавали ли сте си въпрос, защо много често реагираме с :" Жалко за качествата на еди -кой си, жалко за това, че знае 5 езика, жалко че стана победител, жалко че е толкова красива, жалко за...още толкова " на хората, които според нас или всеобщото мнение не са реализирали същите гореизброени "бонуси", а напротив. Търсели ли сте отговор в астрологичната карта , кога и на кой така сте реагирали, в смисъл има ли някаква връзка, сходно между Вас и този на който реагирате, а на Вас така реагирали ли са ?
Какво ме провокира за темата-  транзитен Нептун в Риби или поне засега така си мисля.
Ето например, аз съм реагира с " Жалко за..." на тази карта :
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #1 -: Май 05, 2015, 02:00:21 pm »
А какво е "жалко"-то в случая с този млад мъж? Има ли таланти, които не е успял да реализира или да им намери някое по-практично приложение? Несигурността и колебанията ли му създават проблеми? Дори ако не му липсва женско внимание, не ми се струва да е "късметлия" с жените... или може би сам се вкарва в по-комплицирани отношения.

---
Да споделя нещо извън казуса:

Ако някога някого съм съжалявала за това, че не е успял, в повечето случаи впоследствие съм осъзнавала, че сам си го е заслужил - в резултат на бездействие или глупави/необмислени/неосъзнати постъпки. Много хора в обкръжението ми не са успели в нещо, защото са правили това, което към някой минал момент ги е "устройвало", а впоследствие този момент се е оказал от решаващо значение /напр. тогава може да са имали шанс за някаква промяна/. В резултат - пропуснати възможности,  продължаващо циклене и приемане на ситуацията като "що-годе задоволителна" – до момента, в който кризата не се задълбочи и някой външен фактор не отпуши лавина от натрупано недоволство.

Не познавам хора, при които неуспехите и житейските несгоди да се дължат изцяло на чужда намеса, на причинена вреда от страна на други индивиди. Да, факт е,че има и хора с по-тежки съдби, които в настоящия си живот принасят символична жертва.

Изгубих много ценно време да съжалявам хората, все да им влизам в положението и да съм съпричастна. Сега обаче не съм сигурна дали със съпричастността си, изразяваща се в дондуркане и бършене на сополки, съм им помагала. За мен истинската подкрепа не е само изслушване на отсрещната страна, тя се изразява и в друго – да му помогнеш на човека, доколкото е възможно, да види какви са алтернативите, с какви варианти на действие разполага в дадена ситуация, да види всички страни на проблема. И тук няма място за съдничество и лични проекции, трябва да си достатъчно обективен, дори ако човекът ти е близък.

Извинявам се за отклонението.

« Последна редакция: Май 05, 2015, 02:20:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #2 -: Май 05, 2015, 02:23:02 pm »
Мъжът е полиглот, с много добри знания и експертно мнение в доста области, но работи като държавен служител, използвайки на практика само една минимум част от изброеното. Предпочита "чашката" и "филмите ". 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #3 -: Май 05, 2015, 02:25:36 pm »
Мъжът е полиглот, с много добри знания и експертно мнение в доста области

А защо не е потърсил друго поприще, друга реализация? По стечение на обстоятелствата? Мислил ли е за евентуална промяна?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #4 -: Май 05, 2015, 02:44:02 pm »
Ако търсеше промяна, нямаше да е в графата "Жалко ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #5 -: Май 05, 2015, 02:54:44 pm »
Категорията хора, които "просто така ги устройва", е доста обширна. И това е избор. Но животът си минава.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #6 -: Май 05, 2015, 03:13:46 pm »
Лили, благодаря за споделеното, но астрологически как (си)обясняваш същото ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #7 -: Май 05, 2015, 03:18:28 pm »
В неговата карта ли? Прави ми впечатление специфичната позиция на Луната /и аспекти/, при това има и 12-домен стелиум - той сякаш /може би несъзнателно/ се поставя в ситуации, в които да е самосъжаляващ се или в един момент да съжали за пропилените възможности. Искаш да кажеш, че дави неудовлетвореността в чашката?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #8 -: Май 05, 2015, 03:23:37 pm »
От нашия "лош родителски  пример" вероятно са прозрели, че от много бръчкане, тръшкане и гонитба на всякакви видове успехи  файда нЕма.. И май са прави децата...

Може би наистина това са прозрели - и не само по-младото поколение, заченато и родено по време на прехода. В моето обкръжение всички водят живот, който ги "устройва", и не гонят Михаля... и в пъти по-малко противоречия и вътрешни борби си създават. Твърде висока летва спрямо реалните възможности, които предполага твоето обкръжение, често е една от основните причини за голяма вътрешна неудовлетвореност.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #9 -: Май 05, 2015, 03:29:53 pm »
В неговата карта ли? Прави ми впечатление специфичната позиция на Луната /и аспекти/, при това има и 12-домен стелиум - той сякаш /може би несъзнателно/ се поставя в ситуации, в които да е самосъжаляващ се или в един момент да съжали за пропилените възможности. Искаш да кажеш, че дави неудовлетвореността в чашката?

Да, и аз като теб тълкувам ситуацията. Но, според мен по -скоро на моменти съвсем съзнателно се поставя в тези ситуации, заради "глад" от внимание. А ти как би тълкувала тук по темата Луна съвпад ЮЛВ в Риби, а Сатурн съвпад СЛВ ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #10 -: Май 05, 2015, 03:34:39 pm »
Според мене хора, които имат струпване на планети в 12-ти дом има склоноост да губят много от  дадените  им по карта  шансове и възможности...Или просто да ги пропускат - къде умишлено, къде  не...

Гаури, защото спрягат глагола лутам се или защото не се вписват с разбиранията, ако щеш визията, маниера, интуицията  си , сега тук, в настоящето и бягат/спасяват  се чрез познатите ни по Риби/Нептун средства ?
Чакай, ти каза губят, или по-скоро изгубват посоката, тук няма форма , хм ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жалко за...!
« Отговор #11 -: Май 05, 2015, 03:34:58 pm »
А ти как би тълкувала тук по темата Луна съвпад ЮЛВ в Риби, а Сатурн съвпад СЛВ ?

Това е трудна комбинация, особено когато са в ъглови домове. За ведическата карта говоря. Луната е в накшатра Сатабхиша ив конфигурация с Кету и Сатурн - тук може да се говори и за зависимости, склонност към интоксикации, и за терапии. При други обстоятелства би могло да се говори и за някакви лечителски/знахарски способности или интерес към духовните практики.

Нямам време за обстойни анализи.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #12 -: Май 05, 2015, 03:39:01 pm »
Да, той има такива способности, даже на моменти как се казваше-бае, когато някой е урочасан, но не ги развива същите. Интересува се от астрология също, сякаш иска всичко да знае, и също толкова иска на практика да го и го пропилява. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Жалко за...!
« Отговор #13 -: Май 05, 2015, 03:49:53 pm »
Значи ако няма кой да се грижи по специален начин за специалната орхидея, "Жалко за ...!"  Да, това може да е  условие за "жалко ", но може да се получи макар и непълна информация за средата на съответния индивид по рождената карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жалко за...!
« Отговор #14 -: Май 05, 2015, 03:55:08 pm »
Не всеки е кариерист, че да иска да се възползва от всичките си таланти, които са му заложени и може да се развие.
И на мен ми говорят постоянно, че трябвало да се насоча към не знам си каква работа, защото така съм щял да спечеля повече пари, че трябвало да мисля за кариера, а това не ме вълнува въобще. За мен по-важни са други неща и особено хармонични отношения с близките и най-вече спокойствие в семейството (каквото никога не съм имал).