Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 114488 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на възлите
« Отговор #105 -: Юни 28, 2014, 12:42:44 am »
Транзетен сев възел ми е на мидпойнта слънце луна.
Случвало ли ви се е и какво следва от този съвпад?

При мен в момента ЮЛВ е върху МП Слънце/Луна, който попада в градуса на Десцендента ми. Съответно СЛВ транзитира през АЦ, а ЮЛВ отсреща. Нищо не отчитам, поне засега, никакви кармични срещи и раздели :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #106 -: Юни 28, 2014, 09:27:47 am »
При мен в момента ЮЛВ е върху МП Слънце/Луна, който попада в градуса на Десцендента ми. Съответно СЛВ транзитира през АЦ, а ЮЛВ отсреща. Нищо не отчитам, поне засега, никакви кармични срещи и раздели :)
Извинявай Мейфлауър,този ретро мерк много се прояви при мен  :(
Не транзитен северен, а транзитен ЮЖЕН възел е в съвпад с мидпойнта ми слънце луна.Явно като при теб :)
При мен е по остта МС-ИС.Т.е тр северен скоро ще сърпадне ИС,а тр южен вече е в 10 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #107 -: Юни 28, 2014, 10:49:38 am »
Извинявай Мейфлауър,този ретро мерк много се прояви при мен  :(
Не транзитен северен, а транзитен ЮЖЕН възел е в съвпад с мидпойнта ми слънце луна.Явно като при теб :)
При мен е по остта МС-ИС.Т.е тр северен скоро ще сърпадне ИС,а тр южен вече е в 10 дом.
Този МП при мен е в 4д , 8гр, а моя ЮЛВ е на 16гр в 5д, така че преди да съвпадне тр ЮЛВ с МП Слънце/Луна е извършил съвпад с наталния, а при този съвпад, след 10 месечно инатене от моя страна и бях загърбила мъжа си, го допуснах отново в обятията си. На съвпада с МП помня, че мъжа ми донесе агнешко бутче да изпека за Гергьовден, което му се случи за първи път, дотогава все аз черпих за името му, а той се дърпаше, понеже не се казвал Георги  :) Този МП при мен съвпада точно с неговата Венера и е на градус от неговия Меркурий У1, У2
Според мен е от значение в кой дом се случва транзита и кои домове управляват светилата, включени в МП-та, така че при всеки е индивидуално проявлението...

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на възлите
« Отговор #108 -: Юни 28, 2014, 01:12:58 pm »
Babyblue, оставам с впечатление че навсякъде в астро- литературата, придават силен акцент на преминаването на възлите през важни точки и планети.
При теб в момента са на МЦ/ИЦ, при мен през АЦ/ДЦ, но аз към момента съм буквално засипана от важни конфигурации, по едва ли не всички методи които съществуват, трудно ми е да определя дали точно СЛВ през АЦ би донесъл открояващо се събитие.

Аз лично  възприемам тази силна кармичност и предопределеност която се приписва на възлите, като много пресилена, или при мен не действат кой знае с каква сила. Наскоро в една друга тема (може и в тази да е било), проследявахме възврат и обрат на възлите, аз установих че нищо не са ми донесли като събития.

Понеже става въпрос и за МП Слънце/Луна, следвам това което е обяснила Акрукс-Слънце У10 в 7-ми, Луна съУ9 в 6-ти, МП на двете планети на ДЦ. По тази логика има силен акцент върху 7-ми дом сякаш най-вече, партньорства вероятно.

При теб светилата кои домове управляват?

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #109 -: Юни 28, 2014, 07:17:50 pm »
При мен слънце управлява 1ви дом,а луна 12ти.
Слънцето е в 9ти дом,а луната в 10 ти.

По изброените домове ли трябва да се търсят събития?/1,9,10,12/.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #110 -: Юни 28, 2014, 07:43:07 pm »
Лично за мен възлите са умряла работа  :012:. Ей го на, транзитен СЛВ ми мина миналата седмица през управителя на АС - Уран и тригонира де що планети има и пак нищо. А ти мидпойнти питаш - остави, нема нужда  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #111 -: Юни 28, 2014, 07:46:49 pm »
При мен слънце управлява 1ви дом,а луна 12ти.
Слънцето е в 9ти дом,а луната в 10 ти.

По изброените домове ли трябва да се търсят събития?/1,9,10,12/.
и 4-ти, нали нодалната ос засяга и него в моента

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на възлите
« Отговор #112 -: Юни 28, 2014, 09:08:26 pm »
Лично за мен възлите са умряла работа

За мен също :012:

Възможно е да имат аспекти към натални точки само при много силно значими събития, но пак е относително, защото вероятно по това време ще има още поне 2-3 други съпътстващи и също така важни конфигурации в дадената карта.

По-скоро са подходящи за кармични и астро-психо тълкувания от сорта на "от къде идвам и накъде вървя" :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #113 -: Юни 29, 2014, 09:25:01 am »
При мен в момента ЮЛВ е върху МП Слънце/Луна, който попада в градуса на Десцендента ми. Съответно СЛВ транзитира през АЦ, а ЮЛВ отсреща. Нищо не отчитам, поне засега, никакви кармични срещи и раздели :)

Цвете, а какъв беше онзи хорар за господина от островната държава? Имам впредвид, не може просто ей така да си питаш, явно е имало някакво събитийценце, за да ти раздвижи мислите.

А и не виждам да отчитате наталната позиция на нодалната ос - кои значи и домове засяга.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на възлите
« Отговор #114 -: Юли 06, 2014, 10:03:56 pm »
По-малко от градус и тр.южен възел ще съвпадне с Венера.Тук ще допълвам резултата...
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на възлите
« Отговор #115 -: Юли 06, 2014, 10:36:15 pm »
Az sam zabelqzql 4e SLV dava sabitiq I kogato premine prez vrah na dom , pri mene vinagi ama inagi dava sabitiq , pri preminavaneto mu varhu Pluton , v peti dom , nau4ih taina svarzana sas stara lubov.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #116 -: Юли 06, 2014, 10:40:03 pm »
Az sam zabelqzql 4e SLV dava sabitiq I kogato premine prez vrah na dom , pri mene vinagi ama inagi dava sabitiq , pri preminavaneto mu varhu Pluton , v peti dom , nau4ih taina svarzana sas stara lubov.
През ИС какво да очакваме Грег?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на възлите
« Отговор #117 -: Юли 06, 2014, 10:42:12 pm »
ami pri men vinagi e davalo realizirane na temite ot zasegnatiq dom , t.e. ako neshto sam iskal I bilo tegavo I t.n. tova preminavane e davalo edin vid realiziciq , za IC , temite po 4 ti dom , nov dom ili remont ili premestvane. No vse pak gledai I kakvi aspekti pravi

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #118 -: Юли 06, 2014, 10:44:44 pm »
Няма да правя ремонт,няма да се премествам,няма да сменям дом.
Тогава по какъв начин ще се прояви този така важен съвпад?
Или казваш " Не се знае" ?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на възлите
« Отговор #119 -: Юли 06, 2014, 10:54:23 pm »
ami pri men vinagi e davalo realizirane na temite ot zasegnatiq dom , t.e. ako neshto sam iskal I bilo tegavo I t.n. tova preminavane e davalo edin vid realiziciq , za IC , temite po 4 ti dom , nov dom ili remont ili premestvane. No vse pak gledai I kakvi aspekti pravi

много е желателна кирилицата