Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 114468 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #300 -: Август 18, 2015, 02:40:53 pm »
Как гледате на транзитна нодална ос (в 1/7 дом - СЛВ в 7 дом) в квадрат с натално слънце в 10 дом? В този момент се случва и прогресивно новолуние.   След това СЛВ ще мине през К7  ::)
прогр. Новолуние бележи нов етап в живота, а тр СЛВ през 7д активира партньорствата, често при този транзит хората се бракуват, включително и аз  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Транзити на възлите
« Отговор #301 -: Август 18, 2015, 02:42:44 pm »
Аз пък раждах, когато тр. СЛВ беше в 7ми дом :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #302 -: Август 18, 2015, 02:44:38 pm »
Аз пък раждах, когато тр. СЛВ беше в 7ми дом :)
оженила си се за детето  :)
моите и двете родих при тр СЛВ в 5д- класика

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Транзити на възлите
« Отговор #303 -: Август 18, 2015, 02:47:19 pm »
оженила си се за детето  :)
моите и двете родих при тр СЛВ в 5д- класика

Оф, май е вярно :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #304 -: Август 18, 2015, 03:21:08 pm »
Как гледате на транзитна нодална ос (в 1/7 дом - СЛВ в 7 дом) в квадрат с натално слънце в 10 дом? В този момент се случва и прогресивно новолуние.   След това СЛВ ще мине през К7  ::)

Ще има ситуация/партньорство/среща, при което ще се изисква действие от твоя страна в областта на 10 дом (статут или кариера) в насока изява, творчество (но не само изкуство), при което ще ти се иска да отреагираш/действаш по натален ЮЛВ, но целта е да упражниш натален СЛВ. Аспекта създава напрежение, но ако не му се обърне внимание, човек се връща на натален ЮЛВ и се започва отначало, до следващия аспект на оста :)
Това тълкувание не отчита твоята лична натална карта - стандартно е.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на възлите
« Отговор #305 -: Август 18, 2015, 03:34:51 pm »
така зададен, въпроса предполага отговор от някой, който има поне Луна в 6ти дом (или е наблюдавал проявлението му) и в добавка обаче, трябва и наталните възли да са същите.

Нямащите такъв опит можем само да предполагаме теоретически :), ако дадеш и данни за наталните възли.
слв е 8 дом натално

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #306 -: Август 18, 2015, 03:51:21 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява слв върху натална луна в 6 дом?

слв е 8 дом натално

Стреличка, може ли накратко - ситуация в 6 дом, свързана с Луна, при която се изисква да осъзнаеш (и още по-добре - да проявиш) твоя натален СЛВ по знак+дом.
Съвпада на тр СЛВ по принцип иска да напомни за себе си - и това става чрез характеристиките на планетата, с която прави съвпада. Случката може да е дори много незначителна, но определено ще донесе нещо, което ще те насочи към СЛВ. При всички положения се иска съзнателно решение да се действа по СЛВ - един вид - изпит.

Не правя тълкувание на Луната, защото ти по-добре от мен го можеш :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #307 -: Август 18, 2015, 04:35:56 pm »
Стреличка и Стрелец са две разлини съфорумки.

верно, благодаря, че ми обърна внимание - аз понеже бях въодушевена от снимките на Стреличка в другата тема и ... :)

Стрелец, ще напишем и за Луната :) - колегите с по-добре изразени словесни способности могат да помогнат :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #308 -: Август 18, 2015, 06:23:50 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява слв върху натална луна в 6 дом?
Нямам Луна в 6д, както и моите близки, на които следя какво се случва, но в натала съвпад на СЛВ с Луната е много благоприятен аспект, за който го има, предполагам и като транзит да се отрази благоприятно по отношение на делата на дома, който управлява Луната, а също и в 6д, като негов съУправител, понеже е там разположена.  Накратко СЛВ е със знак +, а ЮЛВ с –
При мен при съвпад на тр СЛВ с Луната ми нищо съществено не се е случило, тъй като в същото време ЮЛВ прави съвпад с моето Слънце, но взех два медала по културизъм (индивидуално и двойки) при съвпад на тр СЛВ с моята Венера У2, 9 във 2д везни :cheer:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #309 -: Август 18, 2015, 06:28:45 pm »
Много благодаря, Дами  :58: Малко да си погледна къщата и децата и ще опитам да се задълбоча :)

Хм, значи ще трябва да го отработя в партньорство аспекта, а не през Аз-а - както е най-лесно :)


Аз видях въпроса за Луна в 6 дом - моята е там и транзитен СЛВ ще мине през нея - но може би след година и нещо - трябва да погледна :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #310 -: Август 19, 2015, 08:29:54 am »

Аз видях въпроса за Луна в 6 дом - моята е там и транзитен СЛВ ще мине през нея - но може би след година и нещо - трябва да погледна :)

То има доста време дотогава :)

Когато нещо настъпи твоята Луна, при теб се активира цялата квадратура с оста на възлите и Венера - това е много по-сложно и трудно за изпълнение, отколкото просто съвпад с нея. Но ти ще си подготвена по някакъв начин за това, защото нали имаш в момента съвпада на прогр СЛВ с Венера, дир Плутон в/у СЛВ - това е нещо подобно и за дълго време. Много е интересно положението при теб в момента - нека ми минат тревогите около маман и ще седна по-спокойно да го обмисля ...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #311 -: Август 19, 2015, 09:24:01 am »
Някой има ли наблюдения как се отразява слв върху натална луна в 6 дом?

тр.СЛВ през Луна в 6 - конкретен случай, основен ремонт на ново жилище и смяна на местоживеенето,самостоятелност, тя е У2,закупуване на всичко необходимо за едно домакинство
много работа, стрес и здравословни проблеми от пренатоварване,  връзка с колега - Рак,с дълготрайност една марсова обиколка :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #312 -: Август 19, 2015, 09:33:48 am »
тр.СЛВ през Луна в 6 - конкретен случай, основен ремонт на ново жилище и смяна на местоживеенето,самостоятелност, тя е У2,закупуване на всичко необходимо за едно домакинство
много работа, стрес и здравословни проблеми от пренатоварване,  връзка с колега - Рак,с дълготрайност една марсова обиколка :)

Стреличка, ще споделиш ли, какво управлява Луната и в какъв знак+дом са наталните възли?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #313 -: Август 19, 2015, 11:00:06 am »
Happy58  :) за активирането през Луната съвсем не се бях замисляла, а нали тя прави най-точния аспект в радикса с Венера  :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #314 -: Август 19, 2015, 05:46:00 pm »
Стреличка, ще споделиш ли, какво управлява Луната и в какъв знак+дом са наталните възли?
Луната писах У2, Нодалната ос по натал- 4-10 дом ,съответно ЮЛВ-СЛВ