Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 114358 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #315 -: Октомври 04, 2015, 10:53:57 pm »
транзитен юлв наближава венерата ми в девети дом, риби. следователно слв ще я опозира  :o

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на възлите
« Отговор #316 -: Октомври 04, 2015, 10:56:40 pm »
Миналата година имах ЮЛВ през Венера и Луна. Даде раздяла след много опити. Беше ми празно и тъжно. 2-3 градуса след съвпада ще ти мине. Какво управлява Венера при теб?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #317 -: Октомври 04, 2015, 11:01:49 pm »
Миналата година имах ЮЛВ през Венера и Луна. Даде раздяла след много опити. Беше ми празно и тъжно. 2-3 градуса след съвпада ще ти мине. Какво управлява Венера при теб?
венера ми упр. 4-ти и 11-ти дом.
юлв мина през луната ми преди време- чувствах се малко зле психически, но събитийно нищо особено не се случи.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на възлите
« Отговор #318 -: Октомври 04, 2015, 11:09:42 pm »
Да, с Луната усещането е неприятно. Конкретно събитие може и да няма при точния аспект.
Възможно е да се разделиш с някое приятелство.
Разглеждам възлите като портали - през СЛВ влизат хора, през ЮЛВ излизат. Това се задейства при минаването им през оси или през планети. Аспекти като квадрат, тригон...не съм отчела да действат. При съвпад на единия възел и съответно - опозиция на другия, няма празно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #319 -: Октомври 04, 2015, 11:16:38 pm »
Аз пък малко след тази случка забременях с второто дете :)
Над силата е само умението да я владеем!

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #320 -: Октомври 04, 2015, 11:20:00 pm »
Аз пък малко след тази случка забременях с второто дете :)
а кой дом ти управлява венера и в кой се случи съвпада?
аз не планирам второ.
мисля да не пътувам в чужбина.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #321 -: Октомври 04, 2015, 11:43:28 pm »
Венера при мен е У2 и съ-управител на 7 дом. Напира се в 8 дом в Скорпион, съответно там беше съвпада. Венера прави квадрат с Луната и тригон с Асцендента ;)

Сега реших да направя карта, за да съм по-точна и виждам, че още през март е бил съвпадът (после възлите стават директни на няколко пъти...) - тогава и дир.МС прави ингрес във Водолей, с активна Плутонова квадратура, а Плутон участва в тао-квадрат с Меркурий и Юпитер - ще видиш на картата ....

Пиша всичко това, защото картинката при мен е по-сложна, не е само съвпада на Венера и СЛВ. И ... точно тогава през март - смених работата много внезапно за мен - мисля, че е точно по ингреса на дир.МС във Водолей .....

В интерес на истината, тогава след смяната на работата, заради постигнати резултати на новото място, където не бях по свое желание - получих за няколко месеца огромен бонус. Точно когато възлите се моткат напред-назад и все около Венера - при мен е У2.

След това мъжът ми реши да ме забремени без да ме пита ....

Като се замисля - всички случки са без волево да участвам в тях, избори, които не съм направила аз ....
Над силата е само умението да я владеем!

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #322 -: Октомври 04, 2015, 11:56:44 pm »
Венера при мен е У2 и съ-управител на 7 дом. Напира се в 8 дом в Скорпион, съответно там беше съвпада. Венера прави квадрат с Луната и тригон с Асцендента ;)

Сега реших да направя карта, за да съм по-точна и виждам, че още през март е бил съвпадът (после възлите стават директни на няколко пъти...) - тогава и дир.МС прави ингрес във Водолей, с активна Плутонова квадратура, а Плутон участва в тао-квадрат с Меркурий и Юпитер - ще видиш на картата ....

Пиша всичко това, защото картинката при мен е по-сложна, не е само съвпада на Венера и СЛВ. И ... точно тогава през март - смених работата много внезапно за мен - мисля, че е точно по ингреса на дир.МС във Водолей .....

В интерес на истината, тогава след смяната на работата, заради постигнати резултати на новото място, където не бях по свое желание - получих за няколко месеца огромен бонус. Точно когато възлите се моткат напред-назад и все около Венера - при мен е У2.

След това мъжът ми реши да ме забремени без да ме пита ....

Като се замисля - всички случки са без волево да участвам в тях, избори, които не съм направила аз ....
благодаря за споделеното.
2 от причините да се занимавам с астрология са: да опозная себе си и да контролирам /доколкото е възможно/ събитията в живота ми. това не е толкова трудно, когато познаваш отлично силните и слабите си страни.

« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 12:29:32 am от nerealna »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на възлите
« Отговор #323 -: Октомври 05, 2015, 12:37:08 am »
nerealna, малко офф топик, но по повод последния ти пост: Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му своите планове.  ;D

П.П. Ако толкова отлично се осъзнаваш и непрестанно се владееш - кога ще го живееш този живот?  :)

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #324 -: Октомври 05, 2015, 09:19:26 am »
nerealna, малко офф топик, но по повод последния ти пост: Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му своите планове.  ;D

П.П. Ако толкова отлично се осъзнаваш и непрестанно се владееш - кога ще го живееш този живот?  :)
всеки християнин поназнайва някое и друго изречение от библията, но колко хора разбират наистина това, което знаят… там пише „бог ни е създал по свой образ и подобие…“ следователно  той ни е дал от силата си, дал ни е възможността да мислим и да вземаме решения, да правим избори. ако хората осъзнаваха, че всяка тяхна мисъл и действие водят до някакви последствия за тях самите, за другите, за обществото, животът на земята би бил много по-добър.
контролът не е толкова страшна дума. целта е да снижа негативите в живота си до минимум. всъщност благодарение на контрола живея точно така, както аз искам, а не както другите искат от мен.
как ми помага астрологията – ще дам един пример. преди време имах доста показатели за бременност. сложих си спирала и това не се случи. не знам дали щях да забременея или не, но факта, че направих нещо по въпроса, за да не се случи това, което не искам , ми дава някакво удовлетворение.
за примера на алена- аз лично не бих живяла с човек, който е склонен да постъпи толкова подло с мен. да я забремени без тя да желае- това е форма на насилие. едва ли е единствената му егостична постъпка до момента. бих изхвърлила такъв човек от живота си.  това е част от контрола.
всяка жена има правото да стане майка и всяка жена има правото да Не стане майка.
Алена извини ме, че ползвам твоя пример… и ако нещо греша, но от едно изречение, така изглеждат нещата.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на възлите
« Отговор #325 -: Октомври 05, 2015, 09:30:23 am »
Преди мен това го е казал Уди Алън. Не е от Бибилията, а и той...не се слави като голям християнин.  ::)

Както и да е. Виждам, че си имаш подробна теория. Ако контролът се свежда то това да си сложиш спирала, или не, или до решения като това в какъв цвят да боядисаш стените у вас - да, имаш пълен контрол, признавам.
Пожелавам ти успех и дано теорията работи и за други неща. :)

« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 09:32:13 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #326 -: Октомври 05, 2015, 09:55:38 am »
Преди мен това го е казал Уди Алън. Не е от Бибилията, а и той...не се слави като голям християнин.  ::)

Както и да е. Виждам, че си имаш подробна теория. Ако контролът се свежда то това да си сложиш спирала, или не, или до решения като това в какъв цвят да боядисаш стените у вас - да, имаш пълен контрол, признавам.
Пожелавам ти успех и дано теорията работи и за други неща. :)
да, контролът ми се свежда и до това - да си сложа спирала. не бих оставила на случайността да забременея. мое право е да взема съзнателно решение колко деца да имам-нарича се семейно планиране и здравна култура.  винаги съм искала да имам само едно дете. да отгледаш дете не е като да си вземеш хамстер.  :)
благодаря за пожеланията. вече съм на 41 години. постигнала съм това, което искам в живота и се определям като щастлив човек, така че теорията ми работи... ::)
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 10:03:40 am от nerealna »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на възлите
« Отговор #327 -: Октомври 05, 2015, 10:04:11 am »
Nerealna, разбирам какво имаш предвид. Но как повлияваш при транзити на уран ми е интересно? Още повече, че си точно пред уранова опозиция?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на възлите
« Отговор #328 -: Октомври 05, 2015, 10:26:51 am »
Nerealna, разбирам какво имаш предвид. Но как повлияваш при транзити на уран ми е интересно? Още повече, че си точно пред уранова опозиция?
първо само да вметна, че писах "контролирам нещата доколкото е възможно". никой не може на 100%.
преди няколко години тр.уран наближаваше мц. тогава реших, че настоящата ми работа вече не ме удовлетворява. пожелах си една друга. позаинтересувах се как стоят там нещата и какви са ми шансовете да се преместя.  сега тук не знам дали наистина аз предизвиках промяната или уран, но точно когато тр. уран навлезе в 10 дом мястото , което исках се освободи и ме взеха на тази работа.
не знам как ще ми повлияе урановата опозиция, но съм спокойна. принципно нямам страхове и се старя да гледам максимално положително на живота.

п.с. да не забравяме че урановата опозиция , както и останалите аспекти, при всеки се съчетават с други различни аспекти.. трябва да погледна при мен как ще е .

аз непрекъснато съм заета с нещо...работа, семейство, хобита..нямам време да изпадам в депресии, да се самосъжалявам, да страдам за миналото, младостта и т.н. така че планирам една  незабележима уранова опозиция  ::)
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 10:37:54 am от nerealna »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3353
Re: Транзити на възлите
« Отговор #329 -: Октомври 05, 2015, 10:39:26 am »
Благодаря за отговора, още повече, че и на мен ми предстои точно такъв аспект  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.