Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112812 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #345 -: Декември 17, 2015, 04:37:46 pm »
От 3години Плутон ми транзитира напред-назад върху натален северен възел в 8ми дом/Козирог/ и се появиха повече външни фактори, отколкото за предните 20г, каращи ме да се променя, но интересното е, че вътрешните промени и то големи, които станаха в резултат на горното, настъпиха последните 5месеца, когато транзитния сев. възел отиде върху наталния Плутон в 5ти дом/Везни/, много неща се изясниха тогава.

Баст, на това най-много се надявам и аз :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на възлите
« Отговор #346 -: Декември 17, 2015, 04:47:32 pm »
Между другото долу- горе разбрах ролята на наталните ми СЛВ и ЮЛВ, но транзитните са ми трудни. Едни от най-тежките изпитания бяха при тр Плутон върху СЛВ- имах чувството, че няма да се справя и ще рухна.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #347 -: Декември 17, 2015, 06:31:31 pm »
подчертаното ти е най-важно ... Плутон по принцип е еволюцията на душата - важен процес, нещо важно (независимо от +/-) се случва около теб. Обърни внимание на наталните възли - дали вече вървиш по пътечката?
Това заради Плутон или защото е У4?
Питам, понеже ми предстои СЛВ да мине над Плутон догодина през август, а когато съм имала този аспект декември 97-ма нищо съществено не ми се случи, освен кучешкия студ, че продавах по това време дрехи на открита сергия- Плутон У3 (3д търговия) в 12д (нелегално), но покрай празниците изкарах някой лев да има за подаръци на децата.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на възлите
« Отговор #348 -: Декември 17, 2015, 09:51:20 pm »
Транзитен СЛВ е в съвпад и с натален Плутон,

болката днес е силата утре

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #349 -: Декември 17, 2015, 10:23:09 pm »
болката днес е силата утре
От твоите уста в Божиите уши :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на възлите
« Отговор #350 -: Декември 17, 2015, 10:23:55 pm »
Аз съм имал съвпад на транзитен СЛВ с натален Плутон - събития никакви.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на възлите
« Отговор #351 -: Декември 17, 2015, 10:34:34 pm »
Аз съм имал съвпад на транзитен СЛВ с натален Плутон - събития никакви.

Да, и при мен така
Даже скоро беше

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #352 -: Декември 17, 2015, 10:46:04 pm »
Весо, тъкмо те четох в началото на темата. Не знам, дали защото младия човек по-трудно усеща на емоционално/психическо ниво  влиянието на транссатурновите планети, но когато съм била на 27 СЛВ отново е бил в съвпад с Плутон и тогава не е имало сътресения, нещо трансформиращо ме. Единственото, което се сещам сега е смяната на местожителството. Установих се в София. Промяната беше голяма, защото за известен период от време живеех на място без перспектива и с огромно неудоволствие от моя страна. Плутон ми е управител на 4 дом.
По същото време прогресивният АСЦ е съвпадал с К4 натален дом, а прогресивната ос 4/10 дом е била в точен съвпад с наталната нодална ос.
Сега оста 4/10 прогресивни върхове е в точен съвпад с наталната опозиция Слънце, Меркурий, Хирон/Луна, Уран в 8/2 дом, което е отново тема на взаимоотношенията в моя натал, както принципно е нодалната ос.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #353 -: Декември 18, 2015, 03:04:50 am »
Транзитите на нодалната ос винаги са свързани с криза, защото (ни) носят: избор, (раз)решение и резултат, според аспекта и знака.Дали това ни харесва или не зависи какво  ни "посочва" в картата и как се свързва с темите по наталната ни нодална ос. Сега докато  възлите са по оста Дева-Риби "срещите/разделите" ще носят посоката, отразяваща природата на тази полярност.Понеже Юпитер,у ЮЛВ е в знака на СЛВ, вероятността да схванем смисъла на преживяното в периода се увеличава, както и да имаме късмета да ползваме миналоти си по един полезен и практичен начин в бъдеще.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на възлите
« Отговор #354 -: Декември 18, 2015, 08:31:29 am »
Весо, тъкмо те четох в началото на темата. Не знам, дали защото младия човек по-трудно усеща на емоционално/психическо ниво  влиянието на транссатурновите планети, но когато съм била на 27 СЛВ отново е бил в съвпад с Плутон и тогава не е имало сътресения, нещо трансформиращо ме. Единственото, което се сещам сега е смяната на местожителството. Установих се в София. Промяната беше голяма, защото за известен период от време живеех на място без перспектива и с огромно неудоволствие от моя страна. Плутон ми е управител на 4 дом.
По същото време прогресивният АСЦ е съвпадал с К4 натален дом, а прогресивната ос 4/10 дом е била в точен съвпад с наталната нодална ос.
Сега оста 4/10 прогресивни върхове е в точен съвпад с наталната опозиция Слънце, Меркурий, Хирон/Луна, Уран в 8/2 дом, което е отново тема на взаимоотношенията в моя натал, както принципно е нодалната ос.

Сигурна ли си за това? Този съвпад не се ли случва след минимум 60годишна възраст?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #355 -: Декември 18, 2015, 08:50:01 am »
Хепи, мерси много :)
...................................
В интерес на истината, винаги съм реагирала по ЮЛВ. Изключително ми е трудно да го правя по СЛВ. А той, милия, е в седми дом, в Риби, точно в опозиторния дом на Плутон, за което споменаваш и ти.

Плутон ли ще извади наяве вопиющата нужда от линия на поведение по северния възел? Ще разруши или ще преобразува без загуби? Ако ги има, поне дано са по-малки.

доколкото разбирам, Плутон и ЮЛВ са комплект в 1 дом? Това е по-характерно положение - ще ти обяснявам на лични, за да не спамя тук с тази ЕА.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #356 -: Декември 18, 2015, 08:50:58 am »
Това заради Плутон или защото е У4?
Питам, понеже ми предстои СЛВ да мине над Плутон догодина през август, а когато съм имала този аспект декември 97-ма нищо съществено не ми се случи, освен кучешкия студ, че продавах по това време дрехи на открита сергия- Плутон У3 (3д търговия) в 12д (нелегално), но покрай празниците изкарах някой лев да има за подаръци на децата.

заради Плутон е важността е "тежестта", но при всички положения ще има влияние върху 4 дом.

По твоята "случка" - сама описваш, колко трудно ти е било, отразило се е на 3 и 12. И предполагам, след това вече така си си организирала нещата, че да не стигаш до подобни положения. Не си спомням положението на твоите възли, но опитай за себе си да направиш вътрешен анализ, дали точно тази работа не те е подтикнала по някакъв начин да "тръгнеш" по СЛВ, поне мъничко, дори и в мислите си.
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 08:53:57 am от Happy58 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на възлите
« Отговор #357 -: Декември 18, 2015, 08:52:43 am »
доколкото разбирам, Плутон и ЮЛВ са комплект в 1 дом? Това е по-характерно положение - ще ти обяснявам на лични, за да не спамя тук с тази ЕА.
Да, точно така. Ще чакам  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #358 -: Декември 18, 2015, 09:06:52 am »
Пускам тук превод от книгата на Селесте Тил (която я има тук, на руски) при тр СЛВ съвпад нат Плутон. Това е стандартно тълкувание - не на всеки и не всичко това ще се случи. Но при всички положения тези нюанси ще излезнат на преден план. Естествено, всичко това е свързано и с наталните предпоставки на нодалната ос и Плутон.

Дали има събитие или не .... нека всеки сам си прецени. Енергията ще работи дори и без да го съзнаваме. Но ако знаем, какво идва, сме по-подготвени. (Примерно Тренди нямаше толкова много да се страхува, дали ще издържи :) )

"Промяна в съзнанието, важни и дългосрочни промени в живота. Човек е способен да противостои на препятствията, увеличава се енергията и вътрешната му сила, необходими за планираните промени. Често това е много добро време, за да изясним вътрешни психологически проблеми. Човек взима решения, които влияят личния му живот - бит, семейство, финансово положение, навици. Изпитва необходимост да се заеме с нещата в живота си. Транзитът е свързан с големите начинания. Осъществява се реорганизация и трансформация в живота - период с достатъчно по количество сила за радикална промяна на ситуацията. Прекрасно време за отказване на вредни навици. Възможни са контакти с лечители, появяване на нови контакти, водещи до промяна в живота. На преден план могат да излезнат дейности, свързани с общи ресурси, данъци и застраховки. "
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 09:08:30 am от Happy58 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на възлите
« Отговор #359 -: Декември 18, 2015, 09:29:54 am »
Да докладвам , при съвпад на СЛВ с Плутон , управител 6 ти , но разположен в 5-ти научих защо е настъпил края на предната ми връзка , било е заради друг -трети човек ... след този случка преди почти две години , идеята ми за любовта и връзките се промени окончателно ...