Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 112821 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #75 -: Юни 04, 2014, 06:21:41 pm »
Пффф от 2 дни и това ме мързи да правя  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на възлите
« Отговор #76 -: Юни 04, 2014, 06:26:04 pm »
Щом е от 2, пак си добре, мен от много повече ме мързи. Заради тоя Марс във Везни е, дето за нищо не става.  :012: :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #77 -: Юни 04, 2014, 07:30:17 pm »
При мен последен съвпад е имало с Десц - като събитие - нищо. Но по това време изявявах СЛВ по-уверено.
този аспект доста хора е бракувал, включително и мен, а на теб не ти ли донесе предложение за брак или сериозна връзка

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #78 -: Юни 04, 2014, 09:45:10 pm »
Рени, върнах времето назад при мен - ситуация - СЛВ върху Венера в 3 дом, като същата е негов Управител - прекъсната много силна връзка, която беше осъществена по принципа на ЮЛВ. Просто СЛВ мина и каза, че така няма да я бъде :). Не знам обаче, как се проявява 3 дом. По време на случката аз бях при него, в чужбина, ама не много далечна чужбина. И доста пътувахме тогава с него. Ако искаш - погледни го и коментирай - окт/ноем 1997.

А ето и друго връщане - ЮЛВ върху Плутон, чийто управител е той, пак в 3 дом, естествено. Това вече става след 9 години - 2006 и се оказва, че при това положение аз вече отреагирах по СЛВ и последствията бяха добри (сега го осъзнавам, не бях се замисляла), но пък то има и придрущаващи добри транзити. Събитието беше - в момента, в който напускам едната работа (обидена и наранено его), ми се обажда по-предишния ми шеф, за да ме моли за услуга и впоследствие (след 2-3 месеца) започнах пак при него. И при това искане на услуга аз защитих всъщност интересите си - не се втурнах емоционално, както се полага по ЮЛВ, а го направих тогава по СЛВ.

Happy,ти имаш втори  управител ЮЛВ в квадрат с нодалната ос и първи управител ЮЛВ съвпад с управител СЛВ тригон към нодалната ос ,това означава,че винаги ти си тази ,която ще трябва да прави постъпки или по-скоро пренастройване за да се случват тук нещата ,в посока взаимоотношения и е желателно да се научиш да бъдеш Венера в Телец,а не Венера във Везни.Силно активираната нодална ос и то от управителите на същата ,акцентира нейното интегриране при всяко активиране било от транзит,прогресия ,лунация ,чрез срещи/раздели,които ти се случват. :)
От споделеното ,разбирам ,че нещата се случват при теб ,както са ти написани,ами започвай да ги четеш. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на възлите
« Отговор #79 -: Юни 04, 2014, 10:07:34 pm »
За тези , при които не действат транзитите - имате ли някакви съвпади или аспекти на възлите с важни точки или натални лични планети ( най-вече светилата). Забелязвам, че колкото по-изразено е влиянието на възлите в натала, толкова повече се усещат транзитите им. Например при мен с този съвпад на слънцето и слв, при това силно поставено слънце по дом и знак, няма как да не влият. Освен това луната ми е в накшатра на раху, а възлите ми са анарентни (може би това също изграе важна роля). Следя отскоро транзитите,но наистина усещам влияние ако не конкретно събитие, то поне фона или насоката. Сега като прочетох и поста на Love-me си дадох сметка, че не искам да ми влияят толкова. Южния възел върху планета винаги си е кофти тръпка. А сега както имах и лунно затъмнение на рождения ден , хептен ще се стресна  :(
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #80 -: Юни 04, 2014, 10:23:43 pm »
За тези , при които не действат транзитите - имате ли някакви съвпади или аспекти на възлите с важни точки или натални лични планети ( най-вече светилата). Забелязвам, че колкото по-изразено е влиянието на възлите в натала, толкова повече се усещат транзитите им. Например при мен с този съвпад на слънцето и слв, при това силно поставено слънце по дом и знак, няма как да не влият. Освен това луната ми е в накшатра на раху, а възлите ми са анарентни (може би това също изграе важна роля). Следя отскоро транзитите,но наистина усещам влияние ако не конкретно събитие, то поне фона или насоката. Сега като прочетох и поста на Love-me си дадох сметка, че не искам да ми влияят толкова. Южния възел върху планета винаги си е кофти тръпка. А сега както имах и лунно затъмнение на рождения ден , хептен ще се стресна  :(

" Когато тичаш като луд
Губиш половината радост от пътуването.
Като че ли хвърляш един подарък, който не отвори.
Животът не е спринт
Затова отпусни се, чуй музиката
Преди да спре песента."


 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #81 -: Юни 04, 2014, 10:30:10 pm »
този аспект доста хора е бракувал, включително и мен, а на теб не ти ли донесе предложение за брак или сериозна връзка
А аз при точен съвпад на сев възел с МС,се запознах с мъжа ми,с който живеем без брак...вече 10 години :-X

Това ако не е съдба и крама.....

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #82 -: Юни 04, 2014, 10:32:07 pm »
А аз при точен съвпад на сев възел с МС,се запознах с мъжа ми,с който живеем без брак...вече 10 години :-X

Това ако не е съдба и крама.....

СЛВ не е карма! Кармични обременености са по ЮЛВ. СЛВ е новото навлизащо в живота, с което тепърва ще градиш карма  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #83 -: Юни 04, 2014, 10:34:25 pm »
СЛВ не е карма! Кармични обременености са по ЮЛВ. СЛВ е новото навлизащо в живота, с което тепърва ще градиш карма  ;).
Да ,сигурно е така...реших просто да споделя това ,което чувствам по тази неизбежна връзка.  ::)
А юлв е бил съвпад с ИС,много бързо започнахме да градим кармичен дом :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #84 -: Юни 04, 2014, 10:46:23 pm »
Да ,сигурно е така...реших просто да споделя това ,което чувствам по тази неизбежна връзка.  ::)
А юлв е бил съвпад с ИС,много бързо започнахме да градим кармичен дом :012:


Babyblue,след около  8-9 г,нодалната ос отново ще направи съвпад в този порядък ,отпреди 10 г при теб с оста ИЦ/МЦ -имам питане ,според теб пак ли ще градиш бързо  кармичен дом и още едно съвместно съжителство с мъж ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #85 -: Юни 04, 2014, 11:20:10 pm »
Смятам че :
2+2=4 и
2x2 =4 ,
само че в първият случай имаме събиране ,а във вторият-умножение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на възлите
« Отговор #86 -: Юни 05, 2014, 08:01:07 am »
Смятам че :
2+2=4 и
2x2 =4 ,
само че в първият случай имаме събиране ,а във вторият-умножение. :)
Много ти благодаря Рени,че се включи по моя въпрос,но за съжаление на разбирам от символизми и математика :)


Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #87 -: Юни 05, 2014, 09:01:54 am »
този аспект доста хора е бракувал, включително и мен, а на теб не ти ли донесе предложение за брак или сериозна връзка

ами не - нищо, ама наистина нищо - по това време работех доста, защото имахме много тежък обект.

Но при предния такъв - СЛВ в/у Десц всъщност съм се запознала с един много важен човек - тогава той ми спаси живота и около година по-късно бяхме вече голямата любов за около 3 години - както винаги, женен и нямаше как да стане бракуване - но с него съм се чувствала наистина себе си.

Това ще е много интересно да се разбере - защо единия път съвпада е проработил, а втория път - не.

Корекция: сега се сещам, че когато СЛв е бил на 2 гр преди Десц ми се обади по тел един така наречен обожател от миналото, когото не бях "уважила" и 4 месеца по-късно, когато СЛВ вече е в 6 дом (но пък има други транзити из картата), се осъществи срещата, с която си платих стария дълг - вкарах се във любовен филм за 1 седмица и после ревах 3-4 месеца. Наистина имаше разговор за сериозни отношения, но когато той си замина за чужбината, забрави за това и нещата приключиха. ЮЛВ е бил на Асц. И като се замисля, спрямо тази случка аз съм действала по ЮЛв, не по СЛв и вероятно заради това не се е получило. Прогресията по това време - съвпад пр венера с прогр Слънце в 5 дом, прогр МС тритон прогр Марс - еее, ами това е - да съм си събирала акъла тогава, никой не ми е крив.
« Последна редакция: Юни 05, 2014, 10:01:30 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #88 -: Юни 05, 2014, 09:06:51 am »
Happy,ти имаш втори  управител ЮЛВ в квадрат с нодалната ос и първи управител ЮЛВ съвпад с управител СЛВ тригон към нодалната ос ,това означава,че винаги ти си тази ,която ще трябва да прави постъпки или по-скоро пренастройване за да се случват тук нещата ,в посока взаимоотношения и е желателно да се научиш да бъдеш Венера в Телец,а не Венера във Везни.Силно активираната нодална ос и то от управителите на същата ,акцентира нейното интегриране при всяко активиране било от транзит,прогресия ,лунация ,чрез срещи/раздели,които ти се случват. :)
От споделеното ,разбирам ,че нещата се случват при теб ,както са ти написани,ами започвай да ги четеш. ;)

Много сладко обясняваш :) тенкю :)  :58: - започвам в посока Венера в Телец :)
Ама с четенето нещата стават по-бавничко :) - добре е , че има преводачи като вас тук :)  O:-)

Ще почна да сънувам само нодални оси вече :) - интересно, че през последните дни се събуждам с мисълта за Юпитер ... толкоз вече съм откачила :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #89 -: Юни 05, 2014, 09:38:21 am »
но за съжаление на разбирам от символизми и математика :)

E, че то цялата астрология е символизми и математика бе  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн